Priežastys, kodėl namuose verta turėti oro drėkintuvą

Žiemos oras yra sausas oras. Sauso žiemos oro, šildymo bei retai atidaromų langų derinys namuose kelia diskomfortą: ima sausėti oda, dažniau sergame virusinėmis ligomis ir t.t.. Oro drėkintuvas gali padėti susidoroti su šiomis ir kitomis sauso oro sukeliamomis problemomis. Pateikiame kelias svarias priežastis, kodėl verta įsigyti oro drėkintuvą.
© Shutterstock

Oro drėgmės svarba

Namuose oro drėgmė turėtų siekti nuo 30 iki 50 procentų, tačiau žiemą namuose ji kartais sudaro vos 20 procentų. Per žemas drėgmės lygis namuose kelia didelį diskomfortą. Oro drėkinimas yra efektyvus būdas namų mikroklimatui kontroliuoti.

Orą namuose drėkinti galima natūraliai: vėdinant patalpas kelis kartus per dieną (langą atvirą paliekant 5-10 minučių), džiovinant skalbinius kambariuose, laikant ąsočius ar kitus indus su vandeniu šalia radiatorių ir kitais panašiais būdais. Tačiau norint greito ir efektyvaus būdo, verta pagalvoti apie oro drėkintuvo įsigijimą. Šiandien galima rinktis iš skirtingų drėkintuvų rūšių: šalto oro drėkintuvų, karšto oro drėkintuvų, ultragarsinių drėkintuvų (šie drėkintuvai gali leisti tiek šaltus, tiek šiltus garus).

Priežastys, kodėl namuose verta turėti oro drėkintuvą
© Shutterstock

Priežastys, kodėl namuose verta turėti oro drėkintuvą

1 priežastis – apsauga nuo virusinių ligų. Virusai ir bakterijos sausu oru keliauja kur kas lengviau nei drėgnu, tad norint sumažinti susirgimų riziką pravartu orą drėkinti.

2 priežastis – odos apsauga. Visi puikiai žinome, kad sausas oras yra itin nepalankus odai. Nuo sauso oro rankų bei veido oda išsausėja, ima šerpetoti, greičiau sensta. Taip pat odą ima nemaloniai niežėti, todėl imame jaustis nepatogiai. Oro drėkintuvas, palaikydamas tinkamą drėgmės lygį, išsaugo sveiką ir gražią odą.

3 priežastis – kova su išsausėjusia nosies gleivine. Dar vienas nemalonus sauso namų oro rezultatas – išsausėjusi gleivinė. Išsausėjusi gleivinė yra pavojinga tuo, kad pasidarome mažiau atsparūs įvairioms bakterijoms bei virusams. Miegant su įjungtu oro drėkintuvu ši problema nebekamuos.

4 priežastis – ramus miegas. Ar žinojote, kad knarkimo suintensyvėjimas dažnai esate sukeliamas išsausėjusios gerklės bei sinusų? Drėgname ore jaučiamės šilčiau bei patogiau, todėl ir miegas gali tapti kur kas lengvesnis, nei miegas sausame ore.

5 priežastis – mažiau statinės elektros smūgių. Tikriausiai yra pastebėję, kad daiktų paviršiai ypač dažnai įsielektrina žiemą, tai dažnai taip pat yra sauso oro padarinys. Oro drėgmė padeda susidoroti su šia problema.

6 priežastis – nauda augalams. Augalai taip pat labai jaučia pasikeitusį namų mikroklimatą. Dėl sauso oro žemė vazonėliuose pasidaro sausesnė nei įprastai, augalų lapai ima atrodyti ligotai. Tinkamo mikroklimato palaikymas padės šios problemos išvengti.

7 priežastis – medinių baldų apsauga. Sausas namų oras taip pat gali pradėti gadinti medinius baldus (dėl jo medienoje gali atsirasti įtrūkimų).

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Dūmų detektorius: kodėl jis reikalingas ir kaip jį išsirinkti?

Įsigaliojus priešgaisrinės saugos reikalavimui – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius, žmonės vis aktyviau domisi šiais įrenginiais. Tad kuo svarbus yra dūmų detektorius ir kaip jį išsirinkti?

Kaip panaikinti rūdžių dėmes klozete, vonioje bei kriauklėje?

Rūdžių dėmės ant balto vonios, klozeto ar kriauklės paviršiaus atrodo itin neestetiškai. Nors tokių dėmių šalinimas nėra pati lengviausia užduotis, tačiau egzistuoja ne vienas būdas, kaip su jomis kovoti. Šiame tekste pateikiame penkias technikas, kaip pašalinti tokias „užsispyrusias“ dėmes.

Draudikai: ugnis padaro kelis kartus didesnius nuostolius nei kitos nelaimės (1)

Nuo šio mėnesio pradžios visuose Lietuvos gyvenamuosiuose būstuose – butuose, individualiuose namuose, sodo nameliuose – privaloma įsirengti dūmų detektorius. Draudikai ragina suskubti nespėjusius to padaryti ir užtikrina, kad gaisrą patyrusiems žmonėms žala bus atlyginama ir tais atvejais, jei nukentėjusieji dūmų detektoriaus namuose dar nebus sumontavę.

Ką reikia žinoti apie privalomą statinio projekto ekspertizę?

Nuo 2018 metų neypatingojo daugiabučio namo kapitaliniam remontui privaloma statinio projekto ekspertizė. Ką reikia apie ją žinoti?

Kurių statinio statybos techninės veiklos vadovų pareigas gali atlikti patys statytojai?

Daugumai statytojų jau ne paslaptis, kad statant naujus, rekonstruojant, griaunant ypatinguosius ir neypatinguosius statinius, atnaujinant (modernizuojant) pastatus ne vėliau kaip prieš vieną darbo dieną iki statybos darbų pradžios privaloma Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai (VTPSI) pateikti pranešimą apie statybos pradžią ir pasamdytus (paskirtus) statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovus. Tačiau dažnai iškyla dilema, kuriuos statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovus būtina pasamdyti, o kurių pareigas gali atlikti patys statytojai.

Dūmų detektoriai: ką reikia žinoti apie naujus reikalavimus? (2)

Nuo gegužės 1 d. Lietuvoje įsigaliojo priešgaisrinės saugos reikalavimas – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius. Juos turi įsirengti tiek butų, tiek individualių namų, tiek sodo namelių savininkai.

Kas geriau vonios kambaryje – vinilinės ar keramikinės plytelės?

Nors vinilinės bei keramikinės plytelės iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti visiškai nepanašios, tačiau vonios kambario apdailos kontekste skirtumai tarp jų gerokai sumažėja. Pirmiausia taip yra todėl, nes abi šios grindų dangos pasižymi dideliu atsparumu drėgmei, kuris yra be galo svarbus šiai erdvei. Nors konkretaus atsakymo, kuri danga yra labiau tinkama voniai, nėra, šiame tekste pateiksime vilinilnių bei keramikinių plytelių palyginimą, kuris gali padėti apsispręsti.

Kaip gyventi sandariame name?

Jau ankstesniuose savo straipsniuose nagrinėjau vėdinimo svarbą ir jo įtaką pastato energiniam efektyvumui. Ekspertizių metu vėl ir vėl susiduriu su šios srities klaidomis, todėl nusprendžiau dar kartą sugrįžti prie šios temos.

Bambukinės grindys: kokie yra jų didžiausi pliusai bei minusai?

Bambukinės grindys savo savybėmis kartais gali pasirodyti labai panašios į medžio masyvo grindis, nors iš tiesų jos yra gaminamos iš žolinio tipo augalo – bambuko. Šios grindys pasižymi daugeliu kietmedžio grindų privalumų, tačiau taip pat galima išskirti ir kelis svarbius pažeidžiamumus. Taigi ką reikėtų žinoti apie šią grindų dangą, prieš nusprendžiant ja iškloti namų grindis?

8 praktiški patarimai, kaip paruošti sienas dažymui

Sienų dažymas – greitas ir nesudėtingas būdas, kuris iš pagrindų gali atnaujinti interjerą ir sutikti jam parinktą nuotaiką. Šį apdailos darbą, turint šiek tiek praktikos ir žinių, gali atlikti kiekvienas. Pateikiame keletą praktiškų patarimų, kaip pasiruošti šiam darbui.