Priežastys, kodėl namuose verta turėti oro drėkintuvą

Žiemos oras yra sausas oras. Sauso žiemos oro, šildymo bei retai atidaromų langų derinys namuose kelia diskomfortą: ima sausėti oda, dažniau sergame virusinėmis ligomis ir t.t.. Oro drėkintuvas gali padėti susidoroti su šiomis ir kitomis sauso oro sukeliamomis problemomis. Pateikiame kelias svarias priežastis, kodėl verta įsigyti oro drėkintuvą.
© Shutterstock

Oro drėgmės svarba

Namuose oro drėgmė turėtų siekti nuo 30 iki 50 procentų, tačiau žiemą namuose ji kartais sudaro vos 20 procentų. Per žemas drėgmės lygis namuose kelia didelį diskomfortą. Oro drėkinimas yra efektyvus būdas namų mikroklimatui kontroliuoti.

Orą namuose drėkinti galima natūraliai: vėdinant patalpas kelis kartus per dieną (langą atvirą paliekant 5-10 minučių), džiovinant skalbinius kambariuose, laikant ąsočius ar kitus indus su vandeniu šalia radiatorių ir kitais panašiais būdais. Tačiau norint greito ir efektyvaus būdo, verta pagalvoti apie oro drėkintuvo įsigijimą. Šiandien galima rinktis iš skirtingų drėkintuvų rūšių: šalto oro drėkintuvų, karšto oro drėkintuvų, ultragarsinių drėkintuvų (šie drėkintuvai gali leisti tiek šaltus, tiek šiltus garus).

Priežastys, kodėl namuose verta turėti oro drėkintuvą
© Shutterstock

Priežastys, kodėl namuose verta turėti oro drėkintuvą

1 priežastis – apsauga nuo virusinių ligų. Virusai ir bakterijos sausu oru keliauja kur kas lengviau nei drėgnu, tad norint sumažinti susirgimų riziką pravartu orą drėkinti.

2 priežastis – odos apsauga. Visi puikiai žinome, kad sausas oras yra itin nepalankus odai. Nuo sauso oro rankų bei veido oda išsausėja, ima šerpetoti, greičiau sensta. Taip pat odą ima nemaloniai niežėti, todėl imame jaustis nepatogiai. Oro drėkintuvas, palaikydamas tinkamą drėgmės lygį, išsaugo sveiką ir gražią odą.

3 priežastis – kova su išsausėjusia nosies gleivine. Dar vienas nemalonus sauso namų oro rezultatas – išsausėjusi gleivinė. Išsausėjusi gleivinė yra pavojinga tuo, kad pasidarome mažiau atsparūs įvairioms bakterijoms bei virusams. Miegant su įjungtu oro drėkintuvu ši problema nebekamuos.

4 priežastis – ramus miegas. Ar žinojote, kad knarkimo suintensyvėjimas dažnai esate sukeliamas išsausėjusios gerklės bei sinusų? Drėgname ore jaučiamės šilčiau bei patogiau, todėl ir miegas gali tapti kur kas lengvesnis, nei miegas sausame ore.

5 priežastis – mažiau statinės elektros smūgių. Tikriausiai yra pastebėję, kad daiktų paviršiai ypač dažnai įsielektrina žiemą, tai dažnai taip pat yra sauso oro padarinys. Oro drėgmė padeda susidoroti su šia problema.

6 priežastis – nauda augalams. Augalai taip pat labai jaučia pasikeitusį namų mikroklimatą. Dėl sauso oro žemė vazonėliuose pasidaro sausesnė nei įprastai, augalų lapai ima atrodyti ligotai. Tinkamo mikroklimato palaikymas padės šios problemos išvengti.

7 priežastis – medinių baldų apsauga. Sausas namų oras taip pat gali pradėti gadinti medinius baldus (dėl jo medienoje gali atsirasti įtrūkimų).

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Kaip per šalčius kūrenti krosnį?

Spustelėjus šalčiams, gyventojai intensyviau ima kūrenti krosnis. O tada pradeda pleškėti namai. Vien šią parą Lietuvoje degė 17 gyvenamųjų namų. „Kai šalta, krosnį kūrenu visą dieną! Net rankos prie sienelės pridėti negaliu,“ – šiluma pasidžiaugia ne vienas gyventojas. „Kol krosnyje gera trauka, tol dūmtraukio ir nevalau,“ – tai neretai tenka išgirsti ugniagesiams, lankantiems gyventojus prevencinių akcijų metu.

Vitrininiai langai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Vitrininiai langai – būsto detalė, kuri tarytum sunaikina ribą tarp patalpos vidaus bei jos išorės. Tai architektūrinis elementas, kuris vizualiai atrodo itin patraukliai. Kita vertus, tokius langus valyti pavasarį yra tikrai nelengva ir nemažai laiko reikalaujanti užduotis. Šiame tekste aptarsime svarbiausius vitrininių langų privalumus ir trūkumus.

5 tinkamiausios grindų dangos tiems, kurie namuose turi augintinių (1)

Augintiniai į namus įneša gyvasties, papildomo džiugesio ir meilės. Tačiau be visų šių privalumų, didesni augintiniai (katės bei šunys) namuose sukelia šiokį tokį chaosą ir netvarką. Jie gali savo nagais apgadinti namų baldus, sienų apdailą bei grindis. Tad augintinių savininkai, ypač šunų šeimininkai, rinkdamiesi grindis, turi gerai įvertinti dangos atsparumą. Pateikiame keletą grindų dangų variantų, kurie tiks keturkojų savininkų namams.

Kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Pelėsis – siaubą keliantis ir turtą niokojantis namų „svečias“, kurio neįsileisti į namus stengiamės įvairiomis priemonėmis: vėdindami namus, valydami vonioje susikaupusius vandens ar kondensato lašelius, skalbinius kuo dažniau džiovindami lauke, o ne kambaryje ir t.t.. Šie ir kiti panašūs prevenciniai veiksmai sudaro netinkamas sąlygas pelėsio atsiradimui. Tad kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Stumdomos durys: pliusai bei minusai

Stumdomos durys interjere tradiciškai yra siejamos su azijietišku interjero dekoru. Tokios durys sukuria elegantišką ir erdvės neapsunkinantį perėjimą iš vienos erdvės į kitą. Šiandien galima rinktis iš nemažos jų stiliaus ir medžiagiškumo įvairovės. Jeigu kyla klausimas, ar verta tokias erdvę tausojančias duris įsirengti savo namuose, pristatome svarbiausius stumdomų durų privalumus bei trūkumus.

Gipskartonio apdaila: dažniausiai pasitaikančios klaidos

Gipso kartonas – universali medžiaga, kurią galima panaudoti pertvarų įrengimui, sienų sulyginimui, luboms bei grindims. Deja, dalis žmonių dvejoja šios medžiagos ilgaamžiškumu. Abejojantiems ekspertai atsako – kokybiškos gipso kartono konstrukcijos yra ilgaamžės, o nekokybiška apdaila yra padarytų klaidų rezultatas. Pristatome dažniausias darbo su gipso kartonu klaidas.

Kodėl verta rinktis kamštinę medžiagą interjero apdailai?

Kamštinio ąžuolo žievės produkcija sparčiai įgauna populiarumą interjero kontekste. Anksčiau kamštinė medžiaga paprastai asocijuodavosi su vyno butelio kamščiu arba priminimams prisegti skirta lenta, tačiau šiandien namuose kamštmedis naudojamas kur kas plačiau. Kamštinė sienų bei grindų danga, kamštiniai baldai bei šviestuvai – visos šios interjero detalės yra vertinamos tiek dėl savo estetinių, tiek dėl praktinių savybių. Pateikiame kelias priežastis, kodėl verta išbandyti šią medžiagą savo namuose.

Atidengtų plytų siena: pliusai bei minusai

Mūrinės namo sienos – tvirtos ir ilgaamžės. Nors nedengtas plytas esame labiau įpratę matyti pastato eksterjere, šiandien, dėl charakteringos tokių sienų išvaizdos, vis dažniau susiduriame su atidengtų plytinių sienų tendencija interjere. Tie, kuriems pasisekė gyventi name, kuriame už tinko ar gipso kartono plokštės slepiasi plytinės sienos, turi galimybę jas atidengti. Tačiau prieš priimant tokį sprendimą, verta susipažinti su atidengtų plytų sienų pliusais ir minusais.

Pertvaros: ką rinktis – mūrinę sieną ar gipso kartono atitvarą?

Tiek mūriniai atitvairai, tiek gipso kartono atitvarai turi savų privalumų ir trukumų, todėl prieiti prie bendros išvados, kas geriau – mūrinė siena ar gipso kartono atitvaras, šiame straipsnyje nebandysime. Vietoje to, palyginsime šių atitvarų skirtumus, o sprendimą, ką rinktis, priimsite jūs patys.

Pelėsis skalbimo mašinoje: kaip su juo kovoti?

Pelėsis mėgsta tamsią, drėgną, nevėdinamą erdvę, taigi visai nekeista, kad jis gali sau atrasti vietą ir skalbimo mašinoje. Paprastai, kad skalbyklėje atsirado pelėsis, išduoda negeras kvapas bei atsiradusios tamsios spalvos dėmės ant skalbimo milteliams pilti skirtų skyrelių arba tarp durelėse esančių gumų. Tad kaip kovoti su pelėsiu skalbimo mašinoje?