Poliruoto betono grindys: pliusai bei minusai

Betonas – neįtikėtinai kieta ir stipri medžiaga, tad visai nekeista, kad ji naudojama kelių ir gatvių tiesimui. Interjere poliruoto betono grindys pirmiausia buvo pradėtos naudoti komercinės paskirties patalpose, tačiau šiandien, dėl savo išskirtinės išvaizdos, šią grindų dangą imta naudoti ir modernių individualių būstų interjeruose. Taigi kokie yra šios grindų dangos pliusai bei minusai?
© Shutterstock

Poliruoto betono grindų pliusai

Niekas negali nuginčyti, kad betoninės grindys yra be galo tvirta grindų danga. Betono tvirtumas taip pat garantuoja tokių grindų atsparumą, ne veltui jos dažnai naudojamos komercinės paskirties patalpose, juk tokios grindys nesibraižo ir kitaip nenusidėvi.

Šių grindų tvirtumas ir atsparumas įtakoja ir lengvą jų priežiūrą. Tinkamai išlietos betoninės grindys yra atsparios purvui, smėliui, dėmėms ir stipriems smūgiams. Jų valymui pakanka švelniai sudrėkinto skuduro.

Nors betonas asocijuojasi su šalčiu, pati statybinė medžiaga yra gera šilumos laidininkė, todėl pasirinkus tokio tipo grindis, rekomenduojama įsirengti grindinį šildymą, juk šiaip ar taip įrenginėjant šildymą po bet kuria danga ant elektros kabelių arba karšto vandens vamzdelių yra liejamas betono sluoksnis.

Be viso to, poliruoto betono grindys šiandien yra itin madingas pasirinkimas. Tokias grindis, dėl specifinės jų išvaizdos, dažnai renkasi modernaus, minimalaus, industrinio interjero stiliaus mėgėjai. Betoninės grindys nebūtinai turi būti standartiškai pilkos, betoną maišant su dažais yra išgaunamos įvairios spalvos. Taip pat galima pasirinkti poliruoto betono užbaigimą: nuo blizgaus paviršiaus iki matinio paviršiaus.

Poliruoto betono grindys: pliusai bei minusai
© Shutterstock

Poliruoto betono grindų minusai

Šių grindų tvirtumas taip pat lemia ir tai, kad tokia grindų danga yra kieta (nukritusi ant betoninių grindų stiklinė ar lėkštė, deja, suduš). Kietumas taip pat nėra patogus kojoms, jei ant tokio paviršiaus reikia ilgiau stovėti (bet šis minusas gali lengvai būti eliminuotas ant grindų patiesus minkštą ir šiltą kilimą).

Taip pat svarbu paminėti tai, kad poliruoto betono grindų kokybė priklauso nuo jų įrengimo kokybiškumo. Tinkamai jas įrengus, galima bus džiaugtis ilgaamžiškomis, lygiomis grindimis. Kita vertus, darbus atlikus nekokybiškai, laikui bėgant ant jų gali atsirasti įtrūkimų.

Kaip jau buvo minėta prieš tai, šios grindys savaime yra šaltos, todėl neįrengus grindinio šildymo ant jų basomis stovėti yra nemalonu.

O didžiausias poliruoto betono dangos minusas – ganėtinai aukšta medžiagų ir įrengimo kaina.

Poliruoto betono grindys: pliusai bei minusai
© Shutterstock

Paruošta pagal Statybairapdailosdarbai.lt informaciją

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

5 grindų dangos, kurios tinka virtuvės zonai

Virtuvė – namų erdvė, kuri išsiskiria savitomis sąlygomis, čia: padidėjusi drėgmė, didelė trintis, dažni išsipylimai ir jų paliekamos dėmės. Tad renkantis grindų dangą šiam kambariui, reikia gerai pagalvoti, juk norime gražių, bet kartu tvirtų ir atsparių grindų. Pristatome 5 grindų dangos rūšis, kuriomis tinka kloti virtuvės grindis.

Plytelių danga virtuvėje: pliusai bei minusai (1)

Virtuvė – padidėjusios drėgmės namų zona, tad šiai vietai tinka nevisi grindų dangos tipai. Plytelės yra tinkama ir mėgstama virtuvės grindų danga. Ji šioje erdvėje atrodo tvarkingai bei elegantiškai. Tačiau plytelės, kaip ir bet kuri kita grindų danga, turi savų pliusų bei minusų, tad kviečiame plačiau su jais susipažinti.

Patarimai, kaip sukurti gyvenamą erdvę palėpėje

Individualaus namo palėpė – erdvė, kuri investavus pinigų ir pastangų, gali tapti papildomu miegamuoju, darbo arba poilsio kambariu. Laikui bėgant tokia investicija atsiperka, o naujai įrengta palėpės erdvė, dėl savo išskirtinių architektūrinių detalių (nuožulnių sienų, neuždengtų medinių sijų), atrodo itin patraukliai ir kartu pakelia namo vertę. Įrenginėjant palėpę tenka susidurti su tam tikrais specifiniais darbais, kokie jie?

Su graužikais atkeliauja ir blusos

Graužikų sezonas įsibėgėjo: jie knibžda namų rūsiuose, apsukriai landžioja per vėdinimo, kanalizacijos sistemas ar vandentiekio bei elektros įvadų šachtomis. Pelės, žiurkės dažnai keliauja ne vienos – jos blusų nešiotojos. Kaip teigia „Dezinfos“ biologas Liutauras Girgaliūnas, užtenka graužikui perbėgti per kambarį ir jau namuose yra blusų užkrato rizika.

Energiškai efektyvūs langai: ką apie juos reikia žinoti?

Pasyvus, mažai energijos sunaudojantis namas vis dažniau tampa diskusijų objektu. Visi norėtų tokiame name gyventi, bet mažai kas dar iš tikrųjų supranta pagrindinius šio namo principus ir jų teikiamą naudą. Vienas esminių sprendimų projektuojant pasyvų namą – energiškai efektyvūs langai. Taigi kokius langus pasirinkti, kurie padėtų efektyviau išnaudoti energiją?

Grindų įrengimas vonioje: kokia danga tinkamiausia?

Vonios kambarys nuo kitų erdvių namuose labiausiai išsiskiria tuo, kad jame yra padidėjęs drėgmės lygis, o tai reiškia, kad ne visos grindų dangos yra tinkamos šios zonos įrengimui. Prieš įrengiant grindis, reikia gerai apsvarstyti visus galimus dangos variantus, įvertinti jų pliusus bei minusus, montavimo ypatybes ir tik tada pirkti medžiagas ir imtis darbų.

Poliruoto betono grindys: pliusai bei minusai

Betonas – neįtikėtinai kieta ir stipri medžiaga, tad visai nekeista, kad ji naudojama kelių ir gatvių tiesimui. Interjere poliruoto betono grindys pirmiausia buvo pradėtos naudoti komercinės paskirties patalpose, tačiau šiandien, dėl savo išskirtinės išvaizdos, šią grindų dangą imta naudoti ir modernių individualių būstų interjeruose. Taigi kokie yra šios grindų dangos pliusai bei minusai?

Sprendimas, kuris palengvins gyvenimą: nesudėtingai montuojamas patikimas vamzdynas

Kas geriausiai gali papasakoti apie vandentiekio ar šildymo sistemų vamzdynų montavimą? Žinoma, tie, kurie iš šio darbo duoną valgo. Jų patarimai daug verti: montuotojai greitai atsirenka, kuri sistema patikimiausia, sandariausia, patogiausiai ir greičiausiai montuojama.

Kaip neįsileisti pelėsio į namus? (2)

Kad namuose atsirado pelėsis, kartais galima spręsti ne tik iš ant įvairių paviršių atsiradusių juodų, pilkų, žalsvų ar kitos spalvos dėmių bei blogo kvapo, bet ir iš tam tikrų sveikatos sutrikimų, pavyzdžiui: galvos skausmo, jos svaigimo, sutrumpėjusios dėmesio koncentracijos, alergijos simptomų. Taigi pelėsis yra itin nelaukiamas, toksiškas namų svečias, kurio reikia stengtis visais būdais išvengti.

Dažymas: kokius dažus rinktis – aliejinius ar lateksinius?

Dažymas – išankstinio pasiruošimo reikalaujantis procesas. Vienas iš svarbių sprendimų, kurį reikia priimti prieš imantis šio darbo – dažų pasirinkimas. Svarbu išsirinkti ne tik tinkamą dažų spalvą, bet ir tipą. Šioje publikacijoje aptarsime, kada geriau rinktis aliejinius ir kada lateksinius dažus.