Poliruoto betono grindys: pliusai bei minusai

Betonas – neįtikėtinai kieta ir stipri medžiaga, tad visai nekeista, kad ji naudojama kelių ir gatvių tiesimui. Interjere poliruoto betono grindys pirmiausia buvo pradėtos naudoti komercinės paskirties patalpose, tačiau šiandien, dėl savo išskirtinės išvaizdos, šią grindų dangą imta naudoti ir modernių individualių būstų interjeruose. Taigi kokie yra šios grindų dangos pliusai bei minusai?
© Shutterstock

Poliruoto betono grindų pliusai

Niekas negali nuginčyti, kad betoninės grindys yra be galo tvirta grindų danga. Betono tvirtumas taip pat garantuoja tokių grindų atsparumą, ne veltui jos dažnai naudojamos komercinės paskirties patalpose, juk tokios grindys nesibraižo ir kitaip nenusidėvi.

Šių grindų tvirtumas ir atsparumas įtakoja ir lengvą jų priežiūrą. Tinkamai išlietos betoninės grindys yra atsparios purvui, smėliui, dėmėms ir stipriems smūgiams. Jų valymui pakanka švelniai sudrėkinto skuduro.

Nors betonas asocijuojasi su šalčiu, pati statybinė medžiaga yra gera šilumos laidininkė, todėl pasirinkus tokio tipo grindis, rekomenduojama įsirengti grindinį šildymą, juk šiaip ar taip įrenginėjant šildymą po bet kuria danga ant elektros kabelių arba karšto vandens vamzdelių yra liejamas betono sluoksnis.

Be viso to, poliruoto betono grindys šiandien yra itin madingas pasirinkimas. Tokias grindis, dėl specifinės jų išvaizdos, dažnai renkasi modernaus, minimalaus, industrinio interjero stiliaus mėgėjai. Betoninės grindys nebūtinai turi būti standartiškai pilkos, betoną maišant su dažais yra išgaunamos įvairios spalvos. Taip pat galima pasirinkti poliruoto betono užbaigimą: nuo blizgaus paviršiaus iki matinio paviršiaus.

Poliruoto betono grindys: pliusai bei minusai
© Shutterstock

Poliruoto betono grindų minusai

Šių grindų tvirtumas taip pat lemia ir tai, kad tokia grindų danga yra kieta (nukritusi ant betoninių grindų stiklinė ar lėkštė, deja, suduš). Kietumas taip pat nėra patogus kojoms, jei ant tokio paviršiaus reikia ilgiau stovėti (bet šis minusas gali lengvai būti eliminuotas ant grindų patiesus minkštą ir šiltą kilimą).

Taip pat svarbu paminėti tai, kad poliruoto betono grindų kokybė priklauso nuo jų įrengimo kokybiškumo. Tinkamai jas įrengus, galima bus džiaugtis ilgaamžiškomis, lygiomis grindimis. Kita vertus, darbus atlikus nekokybiškai, laikui bėgant ant jų gali atsirasti įtrūkimų.

Kaip jau buvo minėta prieš tai, šios grindys savaime yra šaltos, todėl neįrengus grindinio šildymo ant jų basomis stovėti yra nemalonu.

O didžiausias poliruoto betono dangos minusas – ganėtinai aukšta medžiagų ir įrengimo kaina.

Poliruoto betono grindys: pliusai bei minusai
© Shutterstock

Paruošta pagal Statybairapdailosdarbai.lt informaciją

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Kaip per šalčius kūrenti krosnį?

Spustelėjus šalčiams, gyventojai intensyviau ima kūrenti krosnis. O tada pradeda pleškėti namai. Vien šią parą Lietuvoje degė 17 gyvenamųjų namų. „Kai šalta, krosnį kūrenu visą dieną! Net rankos prie sienelės pridėti negaliu,“ – šiluma pasidžiaugia ne vienas gyventojas. „Kol krosnyje gera trauka, tol dūmtraukio ir nevalau,“ – tai neretai tenka išgirsti ugniagesiams, lankantiems gyventojus prevencinių akcijų metu.

Vitrininiai langai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Vitrininiai langai – būsto detalė, kuri tarytum sunaikina ribą tarp patalpos vidaus bei jos išorės. Tai architektūrinis elementas, kuris vizualiai atrodo itin patraukliai. Kita vertus, tokius langus valyti pavasarį yra tikrai nelengva ir nemažai laiko reikalaujanti užduotis. Šiame tekste aptarsime svarbiausius vitrininių langų privalumus ir trūkumus.

5 tinkamiausios grindų dangos tiems, kurie namuose turi augintinių (1)

Augintiniai į namus įneša gyvasties, papildomo džiugesio ir meilės. Tačiau be visų šių privalumų, didesni augintiniai (katės bei šunys) namuose sukelia šiokį tokį chaosą ir netvarką. Jie gali savo nagais apgadinti namų baldus, sienų apdailą bei grindis. Tad augintinių savininkai, ypač šunų šeimininkai, rinkdamiesi grindis, turi gerai įvertinti dangos atsparumą. Pateikiame keletą grindų dangų variantų, kurie tiks keturkojų savininkų namams.

Kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Pelėsis – siaubą keliantis ir turtą niokojantis namų „svečias“, kurio neįsileisti į namus stengiamės įvairiomis priemonėmis: vėdindami namus, valydami vonioje susikaupusius vandens ar kondensato lašelius, skalbinius kuo dažniau džiovindami lauke, o ne kambaryje ir t.t.. Šie ir kiti panašūs prevenciniai veiksmai sudaro netinkamas sąlygas pelėsio atsiradimui. Tad kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Stumdomos durys: pliusai bei minusai

Stumdomos durys interjere tradiciškai yra siejamos su azijietišku interjero dekoru. Tokios durys sukuria elegantišką ir erdvės neapsunkinantį perėjimą iš vienos erdvės į kitą. Šiandien galima rinktis iš nemažos jų stiliaus ir medžiagiškumo įvairovės. Jeigu kyla klausimas, ar verta tokias erdvę tausojančias duris įsirengti savo namuose, pristatome svarbiausius stumdomų durų privalumus bei trūkumus.

Gipskartonio apdaila: dažniausiai pasitaikančios klaidos

Gipso kartonas – universali medžiaga, kurią galima panaudoti pertvarų įrengimui, sienų sulyginimui, luboms bei grindims. Deja, dalis žmonių dvejoja šios medžiagos ilgaamžiškumu. Abejojantiems ekspertai atsako – kokybiškos gipso kartono konstrukcijos yra ilgaamžės, o nekokybiška apdaila yra padarytų klaidų rezultatas. Pristatome dažniausias darbo su gipso kartonu klaidas.

Kodėl verta rinktis kamštinę medžiagą interjero apdailai?

Kamštinio ąžuolo žievės produkcija sparčiai įgauna populiarumą interjero kontekste. Anksčiau kamštinė medžiaga paprastai asocijuodavosi su vyno butelio kamščiu arba priminimams prisegti skirta lenta, tačiau šiandien namuose kamštmedis naudojamas kur kas plačiau. Kamštinė sienų bei grindų danga, kamštiniai baldai bei šviestuvai – visos šios interjero detalės yra vertinamos tiek dėl savo estetinių, tiek dėl praktinių savybių. Pateikiame kelias priežastis, kodėl verta išbandyti šią medžiagą savo namuose.

Atidengtų plytų siena: pliusai bei minusai

Mūrinės namo sienos – tvirtos ir ilgaamžės. Nors nedengtas plytas esame labiau įpratę matyti pastato eksterjere, šiandien, dėl charakteringos tokių sienų išvaizdos, vis dažniau susiduriame su atidengtų plytinių sienų tendencija interjere. Tie, kuriems pasisekė gyventi name, kuriame už tinko ar gipso kartono plokštės slepiasi plytinės sienos, turi galimybę jas atidengti. Tačiau prieš priimant tokį sprendimą, verta susipažinti su atidengtų plytų sienų pliusais ir minusais.

Pertvaros: ką rinktis – mūrinę sieną ar gipso kartono atitvarą?

Tiek mūriniai atitvairai, tiek gipso kartono atitvarai turi savų privalumų ir trukumų, todėl prieiti prie bendros išvados, kas geriau – mūrinė siena ar gipso kartono atitvaras, šiame straipsnyje nebandysime. Vietoje to, palyginsime šių atitvarų skirtumus, o sprendimą, ką rinktis, priimsite jūs patys.

Pelėsis skalbimo mašinoje: kaip su juo kovoti?

Pelėsis mėgsta tamsią, drėgną, nevėdinamą erdvę, taigi visai nekeista, kad jis gali sau atrasti vietą ir skalbimo mašinoje. Paprastai, kad skalbyklėje atsirado pelėsis, išduoda negeras kvapas bei atsiradusios tamsios spalvos dėmės ant skalbimo milteliams pilti skirtų skyrelių arba tarp durelėse esančių gumų. Tad kaip kovoti su pelėsiu skalbimo mašinoje?