Poliruoto betono grindys: pliusai bei minusai

Betonas – neįtikėtinai kieta ir stipri medžiaga, tad visai nekeista, kad ji naudojama kelių ir gatvių tiesimui. Interjere poliruoto betono grindys pirmiausia buvo pradėtos naudoti komercinės paskirties patalpose, tačiau šiandien, dėl savo išskirtinės išvaizdos, šią grindų dangą imta naudoti ir modernių individualių būstų interjeruose. Taigi kokie yra šios grindų dangos pliusai bei minusai?
© Shutterstock

Poliruoto betono grindų pliusai

Niekas negali nuginčyti, kad betoninės grindys yra be galo tvirta grindų danga. Betono tvirtumas taip pat garantuoja tokių grindų atsparumą, ne veltui jos dažnai naudojamos komercinės paskirties patalpose, juk tokios grindys nesibraižo ir kitaip nenusidėvi.

Šių grindų tvirtumas ir atsparumas įtakoja ir lengvą jų priežiūrą. Tinkamai išlietos betoninės grindys yra atsparios purvui, smėliui, dėmėms ir stipriems smūgiams. Jų valymui pakanka švelniai sudrėkinto skuduro.

Nors betonas asocijuojasi su šalčiu, pati statybinė medžiaga yra gera šilumos laidininkė, todėl pasirinkus tokio tipo grindis, rekomenduojama įsirengti grindinį šildymą, juk šiaip ar taip įrenginėjant šildymą po bet kuria danga ant elektros kabelių arba karšto vandens vamzdelių yra liejamas betono sluoksnis.

Be viso to, poliruoto betono grindys šiandien yra itin madingas pasirinkimas. Tokias grindis, dėl specifinės jų išvaizdos, dažnai renkasi modernaus, minimalaus, industrinio interjero stiliaus mėgėjai. Betoninės grindys nebūtinai turi būti standartiškai pilkos, betoną maišant su dažais yra išgaunamos įvairios spalvos. Taip pat galima pasirinkti poliruoto betono užbaigimą: nuo blizgaus paviršiaus iki matinio paviršiaus.

Poliruoto betono grindys: pliusai bei minusai
© Shutterstock

Poliruoto betono grindų minusai

Šių grindų tvirtumas taip pat lemia ir tai, kad tokia grindų danga yra kieta (nukritusi ant betoninių grindų stiklinė ar lėkštė, deja, suduš). Kietumas taip pat nėra patogus kojoms, jei ant tokio paviršiaus reikia ilgiau stovėti (bet šis minusas gali lengvai būti eliminuotas ant grindų patiesus minkštą ir šiltą kilimą).

Taip pat svarbu paminėti tai, kad poliruoto betono grindų kokybė priklauso nuo jų įrengimo kokybiškumo. Tinkamai jas įrengus, galima bus džiaugtis ilgaamžiškomis, lygiomis grindimis. Kita vertus, darbus atlikus nekokybiškai, laikui bėgant ant jų gali atsirasti įtrūkimų.

Kaip jau buvo minėta prieš tai, šios grindys savaime yra šaltos, todėl neįrengus grindinio šildymo ant jų basomis stovėti yra nemalonu.

O didžiausias poliruoto betono dangos minusas – ganėtinai aukšta medžiagų ir įrengimo kaina.

Poliruoto betono grindys: pliusai bei minusai
© Shutterstock

Paruošta pagal Statybairapdailosdarbai.lt informaciją

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Kaip išsirinkti medinius padėklus įvairiems projektams?

Mediniai padėklai yra itin mėgstama mėgėjų meistrų medžiaga, kurią galima panaudoti įvairiems Darau Pats projektams. Jų populiarumas yra susijęs su malonia, šiek tiek sendinta estetika ir prieinamumu. Tad į ką reikia atsižvelgti renkantis medinius padėklus?

Kokių klaidų vengti įsirengiant pirtį?

Pirtis – universalus vandens malonumas, kuriuo gera mėgautis tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metų laiku. Vasarą, šiek tiek atitolus nuo darbų, yra gerai užsiimti projektais, kuriems žiemą nebuvo laiko. Pirties įsirengimas – vienas iš tokių galimų projektų. Kad šis darbas būtų kuo sklandesnis, verta pasimokyti iš dažnai pasitaikančių klaidų.

Terakotinės plytelės: privalumai ir trūkumai

Terakotinės plytelės šį sezoną sulaukė daugiau dėmesio nei įprastai. Tad ką reikėtų žinoti apie jas?

Patarimai, kaip nudažyti medinį baldą purškiamais dažais

Jeigu jaučiate, kad jūsų namams reikalingi pokyčiai, baldų dažymas yra vienas paprasčiausių būdų, kaip greitai ir nesudėtingai erdvei suteikti naują veidą. Dažymas purškiamais dažais yra patrauklus dėl šių priežasčių: baldą nudažyti galima labai greitai; jo paviršius yra padengiamas itin lygiai (ant jo nelieka teptuko paliekamų potėpių); palyginus su kitais dažais, jų džiuvimo laikas yra gerokai trumpesnis. Tiems, kuriems neteko dažyti tokiu būdu, pristatome keletą praktiškų patarimų.

Dūmų detektorius: kodėl jis reikalingas ir kaip jį išsirinkti?

Įsigaliojus priešgaisrinės saugos reikalavimui – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius, žmonės vis aktyviau domisi šiais įrenginiais. Tad kuo svarbus yra dūmų detektorius ir kaip jį išsirinkti?

Kaip panaikinti rūdžių dėmes klozete, vonioje bei kriauklėje?

Rūdžių dėmės ant balto vonios, klozeto ar kriauklės paviršiaus atrodo itin neestetiškai. Nors tokių dėmių šalinimas nėra pati lengviausia užduotis, tačiau egzistuoja ne vienas būdas, kaip su jomis kovoti. Šiame tekste pateikiame penkias technikas, kaip pašalinti tokias „užsispyrusias“ dėmes.

Draudikai: ugnis padaro kelis kartus didesnius nuostolius nei kitos nelaimės (1)

Nuo šio mėnesio pradžios visuose Lietuvos gyvenamuosiuose būstuose – butuose, individualiuose namuose, sodo nameliuose – privaloma įsirengti dūmų detektorius. Draudikai ragina suskubti nespėjusius to padaryti ir užtikrina, kad gaisrą patyrusiems žmonėms žala bus atlyginama ir tais atvejais, jei nukentėjusieji dūmų detektoriaus namuose dar nebus sumontavę.

Ką reikia žinoti apie privalomą statinio projekto ekspertizę?

Nuo 2018 metų neypatingojo daugiabučio namo kapitaliniam remontui privaloma statinio projekto ekspertizė. Ką reikia apie ją žinoti?

Kurių statinio statybos techninės veiklos vadovų pareigas gali atlikti patys statytojai?

Daugumai statytojų jau ne paslaptis, kad statant naujus, rekonstruojant, griaunant ypatinguosius ir neypatinguosius statinius, atnaujinant (modernizuojant) pastatus ne vėliau kaip prieš vieną darbo dieną iki statybos darbų pradžios privaloma Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai (VTPSI) pateikti pranešimą apie statybos pradžią ir pasamdytus (paskirtus) statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovus. Tačiau dažnai iškyla dilema, kuriuos statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovus būtina pasamdyti, o kurių pareigas gali atlikti patys statytojai.