Plytelių valymas po tarpelių užglaistymo

 (4)
Kuomet visos siūlės tarp plytelių jau yra užpildytos, užglaistytos, darbų pabaigoje būtina plyteles gražiai nuvalyti. Keli patarimai, kaip tai padaryti tvarkingai.
Plytelių valymas po tarpelių užglaistymo
© Shutterstock nuotr.

Įrankiai ir medžiagos:

Guminės pirštinės
Gremžtukas su guminiu antgaliu
Kibiras vandens
Kempinė (geriausia – apvaliais kampais)
Senas dantų šepetėlis
Švari medžiagos skiautė

Eiga:

Pirmasis valymas vadinamas „sausuoju“. Gremžtuku įstrižai siūlėms braukiame ir pašaliname didžiausius nešvarumus bei nelygumus. Jei siūlės kraštelis užkibo ir nutrupėjo, pašalinkite jį, pataisykite siūlę nauju glaistu.

Šiek tiek lukterėkite, kad glaistas siūlėse visiškai sukietės. Drėgna kempinėle patikrinkite – perbraukite siūlę, jei liks silpnas glaisto šešėlis, vadinasi, dar siūlė neišdžiūvusi. Už poros minučių vėl pabandykite. Kai kempinėlė nebenubrauks siūlės glaisto, siūlė bus išdžiūvusi.

„Drėgnasis“ valymas vyksta su drėgna kempinėle – valykite plyteles sukamaisiais judesiais. Valykite atsargiai, stenkitės neliesti siūlių. Neužsimokite iškart nuvalyti didelio ploto – valykite 1-2 kv. m plote. Kempinėlę dažnai plaukite ir nuspauskite. Esant reikalui, pakeiskite vandenį.

Po šio proceso vėlgi apžiūrėkite siūles. Jei reikia, pataisykite iškilimus, pašalinkite įdubimus užpildykite glaistu. Plytelių kraštus jau lygiagrečiai siūlėms nuvalykite drėgna kempinėle. Visos siūlės turi būti vienodos, plokščios, lygios.
.
Kai siūlės bus nepriekaištingos, plyteles dar kartą atidžiai nuvalykite: išskalaukite, nuspauskite kempinę, ir vienu nepertraukiamu judesiu braukite vertikaliai per plyteles žemyn, maždaug 1 metrą.

Jei skubėsite ar brauksite mažus plotelius, ant plytelių gali likti balti dryžiai. Po vieno braukimo viena puse – braukite kita, švariąja puse, tuomet išplaukite kempinėlę. Taip kartokite visame plote. Jei nuo kempinėlės driekiasi balti dryžiai, gali būti, jog siūlės yra per daug užpildytos arba nepakankamai nugręžėte kempinėlę.

Palikite viską nudžiūti. Maždaug po 15 minučių jau matysis, ar liko nešvarių vietų. Jei neliko - nutrinkite plyteles minkštu sausu audiniu. Jei plytelės turi matinį atspindį, gali tekti pakartoti plovimą drėgna kempinėle darkart. Jei likučiai sunkiai valosi, vadinasi, ne itin kruopščiai nuvalėte pirmąjį kartą arba ant plytelės papuolė klijų. Panaudokite rūgštinį valiklį. Nepamirškite – valiklis negali patekti ant siūlių.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Kas geriau vonios kambaryje – vinilinės ar keramikinės plytelės?

Nors vinilinės bei keramikinės plytelės iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti visiškai nepanašios, tačiau vonios kambario apdailos kontekste skirtumai tarp jų gerokai sumažėja. Pirmiausia taip yra todėl, nes abi šios grindų dangos pasižymi dideliu atsparumu drėgmei, kuris yra be galo svarbus šiai erdvei. Nors konkretaus atsakymo, kuri danga yra labiau tinkama voniai, nėra, šiame tekste pateiksime vilinilnių bei keramikinių plytelių palyginimą, kuris gali padėti apsispręsti.

Kaip gyventi sandariame name?

Jau ankstesniuose savo straipsniuose nagrinėjau vėdinimo svarbą ir jo įtaką pastato energiniam efektyvumui. Ekspertizių metu vėl ir vėl susiduriu su šios srities klaidomis, todėl nusprendžiau dar kartą sugrįžti prie šios temos.

Bambukinės grindys: kokie yra jų didžiausi pliusai bei minusai?

Bambukinės grindys savo savybėmis kartais gali pasirodyti labai panašios į medžio masyvo grindis, nors iš tiesų jos yra gaminamos iš žolinio tipo augalo – bambuko. Šios grindys pasižymi daugeliu kietmedžio grindų privalumų, tačiau taip pat galima išskirti ir kelis svarbius pažeidžiamumus. Taigi ką reikėtų žinoti apie šią grindų dangą, prieš nusprendžiant ja iškloti namų grindis?

8 praktiški patarimai, kaip paruošti sienas dažymui

Sienų dažymas – greitas ir nesudėtingas būdas, kuris iš pagrindų gali atnaujinti interjerą ir sutikti jam parinktą nuotaiką. Šį apdailos darbą, turint šiek tiek praktikos ir žinių, gali atlikti kiekvienas. Pateikiame keletą praktiškų patarimų, kaip pasiruošti šiam darbui.

5 patarimai renovuojantiems namą

Tikitės ypatingų, sudėtingų nurodymų?

Kaip žinoti, kad namuose atsirado pelių?

Paspaudus žiemos šalčiui, į mūsų namus traukia pelės ir kiti graužikai. Kol oras buvo šiltesnis, jie galėjo gyventi ir lauke, tačiau atšalus sugrįžo į šiltesnes patalpas, dėl to, kad ieško maisto.

Būstas su daline apdaila: klaidos, iš kurių vertėtų pasimokyti

„Jeigu perkate būstą su daline apdaila, nusiteikite psichologiškai, kad visą darbų eigą teks kontroliuoti patiems. Pavyzdžiui, pirkti grindjuostes, kai jų reikia, suplanuoti kitų medžiagų perdavimą meistrui, kad sklandžiai vyktų darbai“, – teigia būsto apdailą savo jėgomis nusprendęs atlikti vilnietis Povilas Jurgėnas. Pasak jo, naujakuriams reikia itin įdėmiai suskaičiuoti turimas santaupas ir apdailos išlaidas. Pritrūkus lėšų, darbai gali užtrukti neribotai.

Kaip vertinti sandarumą?

Sandarios atitvarinės pastato konstrukcijos sudaro galimybes išsaugoti patalpose šildymo prietaisais sušildytą orą ir sumažinti šildymo išlaidas.

Kaip per šalčius kūrenti krosnį?

Spustelėjus šalčiams, gyventojai intensyviau ima kūrenti krosnis. O tada pradeda pleškėti namai. Vien šią parą Lietuvoje degė 17 gyvenamųjų namų. „Kai šalta, krosnį kūrenu visą dieną! Net rankos prie sienelės pridėti negaliu,“ – šiluma pasidžiaugia ne vienas gyventojas. „Kol krosnyje gera trauka, tol dūmtraukio ir nevalau,“ – tai neretai tenka išgirsti ugniagesiams, lankantiems gyventojus prevencinių akcijų metu.

Vitrininiai langai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Vitrininiai langai – būsto detalė, kuri tarytum sunaikina ribą tarp patalpos vidaus bei jos išorės. Tai architektūrinis elementas, kuris vizualiai atrodo itin patraukliai. Kita vertus, tokius langus valyti pavasarį yra tikrai nelengva ir nemažai laiko reikalaujanti užduotis. Šiame tekste aptarsime svarbiausius vitrininių langų privalumus ir trūkumus.