Plytelių danga virtuvėje: pliusai bei minusai

 (1)
Virtuvė – padidėjusios drėgmės namų zona, tad šiai vietai tinka nevisi grindų dangos tipai. Plytelės yra tinkama ir mėgstama virtuvės grindų danga. Ji šioje erdvėje atrodo tvarkingai bei elegantiškai. Tačiau plytelės, kaip ir bet kuri kita grindų danga, turi savų pliusų bei minusų, tad kviečiame plačiau su jais susipažinti.
© Shutterstock

Plytelių tipai

Porcelianinės plytelės. Gaminant porcelianines plyteles naudojama aukšta temperatūrą ir slėgimas, pagamintos plytelės yra sunkesnės, tankesnės ir mažiau porėtos nei įprastos keraminės plytelės. Šios plytelės yra tvirtos, todėl tinka intensyvios trinties zonose. Jos yra atsparios tiek mechaniniam, tiek cheminiam medžiagų poveikiui. Porcelianinės plytelės gali būti glazūruotos arba ne. Pagrindinis šių plytelių minusas – jų klojimas yra gan sudėtingas procesas.

Keraminės plytelės. Paprastos keraminės plytelės yra minkštesnės už porcelianines, todėl jas lengviau pjaustyti bei montuoti. Nors jos yra labiau porėtos už porcelianines plyteles, dėl glazūruoto paviršiaus, joms nėra baisios virtuvėje pasitaikančios nelaimės: įvairūs įbrėžimai, išsipylimai.

Akmens masės plytelės. Šios plytelės yra pagamintos iš natūralaus akmens (pavyzdžiui: skalūno, granito, kalkakmenio, marmuro ir pan.). Akmens plytelių paviršius gali būti poliruotas arba grubintas. Tokios plytelės interjere atrodo natūraliai ir solidžiai. Tai labai tvirtos plytelės, tačiau dauguma akmens plytelių yra porėtos, todėl jas reikia kas dvejus ar trejus metus iš naujo padengti kokybiška akmens dengimui skirta priemone.

Plytelių danga virtuvėje: pliusai bei minusai
© Shutterstock

Plytelių pliusai

* Bet kuris nekilnojamo turto specialistas gali pasakyti, kad kokybiškai įrengtos plytelės virtuvėje, pakelia namo ar buto vertę. Nes tai yra ilgaamžė, atspari grindų danga.

* Plytelės yra itin estetiška grindų danga, kuri, kaip ir medžio masyvo grindys, yra visais laikais madinga. Plytelės erdvėje atrodo elegantiškai bei tvarkingai.

* Plytelės yra vienas geriausių dangos pasirinkimų, norint įsirengti grindinį šildymą.

* Tai yra vandeniui atspari grindų danga, todėl ji yra tokia populiari virtuvės bei vonios kambariuose.

* Jos tinka namuose, kuriuose gyvena alergiški žmonės, nes plytelės yra netoksiška grindų danga.

* Augintiniai ir jų nagai šiai dangai nebaisūs, todėl plytelės tinka namuose, kuriuose yra augintinių.

* Jeigu plytelės yra glazūruotos, jų priežiūra yra itin paprasta (išsipylusius skysčius bei atsiradusias dėmes galima nuvalyti sudrėkinta šluoste).

Plytelių minusai

* Jeigu nėra įrengto grindinio šildymo, plytelės yra šalta grindų danga, tad ilgiau sukiojantis virtuvėje reikia dėvėti šlepetes.

* Tai yra kieta grindų danga. Stiklinei ar lėkštei nukritus ant plytelių, deja, ji tikrai suduš.

* Plytelės neturi izoliacinių savybių. Todėl norint sukurti virtuvėje ar valgomajame šiokią tokią garso izoliaciją, reikia papildomai patiesti kilimą.

* Sušlapusios glazūruotos plytelės gali pasidaryti labai slidžios.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Kaip išsirinkti medinius padėklus įvairiems projektams?

Mediniai padėklai yra itin mėgstama mėgėjų meistrų medžiaga, kurią galima panaudoti įvairiems Darau Pats projektams. Jų populiarumas yra susijęs su malonia, šiek tiek sendinta estetika ir prieinamumu. Tad į ką reikia atsižvelgti renkantis medinius padėklus?

Kokių klaidų vengti įsirengiant pirtį?

Pirtis – universalus vandens malonumas, kuriuo gera mėgautis tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metų laiku. Vasarą, šiek tiek atitolus nuo darbų, yra gerai užsiimti projektais, kuriems žiemą nebuvo laiko. Pirties įsirengimas – vienas iš tokių galimų projektų. Kad šis darbas būtų kuo sklandesnis, verta pasimokyti iš dažnai pasitaikančių klaidų.

Terakotinės plytelės: privalumai ir trūkumai

Terakotinės plytelės šį sezoną sulaukė daugiau dėmesio nei įprastai. Tad ką reikėtų žinoti apie jas?

Patarimai, kaip nudažyti medinį baldą purškiamais dažais

Jeigu jaučiate, kad jūsų namams reikalingi pokyčiai, baldų dažymas yra vienas paprasčiausių būdų, kaip greitai ir nesudėtingai erdvei suteikti naują veidą. Dažymas purškiamais dažais yra patrauklus dėl šių priežasčių: baldą nudažyti galima labai greitai; jo paviršius yra padengiamas itin lygiai (ant jo nelieka teptuko paliekamų potėpių); palyginus su kitais dažais, jų džiuvimo laikas yra gerokai trumpesnis. Tiems, kuriems neteko dažyti tokiu būdu, pristatome keletą praktiškų patarimų.

Dūmų detektorius: kodėl jis reikalingas ir kaip jį išsirinkti?

Įsigaliojus priešgaisrinės saugos reikalavimui – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius, žmonės vis aktyviau domisi šiais įrenginiais. Tad kuo svarbus yra dūmų detektorius ir kaip jį išsirinkti?

Kaip panaikinti rūdžių dėmes klozete, vonioje bei kriauklėje?

Rūdžių dėmės ant balto vonios, klozeto ar kriauklės paviršiaus atrodo itin neestetiškai. Nors tokių dėmių šalinimas nėra pati lengviausia užduotis, tačiau egzistuoja ne vienas būdas, kaip su jomis kovoti. Šiame tekste pateikiame penkias technikas, kaip pašalinti tokias „užsispyrusias“ dėmes.

Draudikai: ugnis padaro kelis kartus didesnius nuostolius nei kitos nelaimės (1)

Nuo šio mėnesio pradžios visuose Lietuvos gyvenamuosiuose būstuose – butuose, individualiuose namuose, sodo nameliuose – privaloma įsirengti dūmų detektorius. Draudikai ragina suskubti nespėjusius to padaryti ir užtikrina, kad gaisrą patyrusiems žmonėms žala bus atlyginama ir tais atvejais, jei nukentėjusieji dūmų detektoriaus namuose dar nebus sumontavę.

Ką reikia žinoti apie privalomą statinio projekto ekspertizę?

Nuo 2018 metų neypatingojo daugiabučio namo kapitaliniam remontui privaloma statinio projekto ekspertizė. Ką reikia apie ją žinoti?

Kurių statinio statybos techninės veiklos vadovų pareigas gali atlikti patys statytojai?

Daugumai statytojų jau ne paslaptis, kad statant naujus, rekonstruojant, griaunant ypatinguosius ir neypatinguosius statinius, atnaujinant (modernizuojant) pastatus ne vėliau kaip prieš vieną darbo dieną iki statybos darbų pradžios privaloma Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai (VTPSI) pateikti pranešimą apie statybos pradžią ir pasamdytus (paskirtus) statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovus. Tačiau dažnai iškyla dilema, kuriuos statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovus būtina pasamdyti, o kurių pareigas gali atlikti patys statytojai.