Plytelių danga virtuvėje: pliusai bei minusai

 (1)
Virtuvė – padidėjusios drėgmės namų zona, tad šiai vietai tinka nevisi grindų dangos tipai. Plytelės yra tinkama ir mėgstama virtuvės grindų danga. Ji šioje erdvėje atrodo tvarkingai bei elegantiškai. Tačiau plytelės, kaip ir bet kuri kita grindų danga, turi savų pliusų bei minusų, tad kviečiame plačiau su jais susipažinti.
© Shutterstock

Plytelių tipai

Porcelianinės plytelės. Gaminant porcelianines plyteles naudojama aukšta temperatūrą ir slėgimas, pagamintos plytelės yra sunkesnės, tankesnės ir mažiau porėtos nei įprastos keraminės plytelės. Šios plytelės yra tvirtos, todėl tinka intensyvios trinties zonose. Jos yra atsparios tiek mechaniniam, tiek cheminiam medžiagų poveikiui. Porcelianinės plytelės gali būti glazūruotos arba ne. Pagrindinis šių plytelių minusas – jų klojimas yra gan sudėtingas procesas.

Keraminės plytelės. Paprastos keraminės plytelės yra minkštesnės už porcelianines, todėl jas lengviau pjaustyti bei montuoti. Nors jos yra labiau porėtos už porcelianines plyteles, dėl glazūruoto paviršiaus, joms nėra baisios virtuvėje pasitaikančios nelaimės: įvairūs įbrėžimai, išsipylimai.

Akmens masės plytelės. Šios plytelės yra pagamintos iš natūralaus akmens (pavyzdžiui: skalūno, granito, kalkakmenio, marmuro ir pan.). Akmens plytelių paviršius gali būti poliruotas arba grubintas. Tokios plytelės interjere atrodo natūraliai ir solidžiai. Tai labai tvirtos plytelės, tačiau dauguma akmens plytelių yra porėtos, todėl jas reikia kas dvejus ar trejus metus iš naujo padengti kokybiška akmens dengimui skirta priemone.

Plytelių danga virtuvėje: pliusai bei minusai
© Shutterstock

Plytelių pliusai

* Bet kuris nekilnojamo turto specialistas gali pasakyti, kad kokybiškai įrengtos plytelės virtuvėje, pakelia namo ar buto vertę. Nes tai yra ilgaamžė, atspari grindų danga.

* Plytelės yra itin estetiška grindų danga, kuri, kaip ir medžio masyvo grindys, yra visais laikais madinga. Plytelės erdvėje atrodo elegantiškai bei tvarkingai.

* Plytelės yra vienas geriausių dangos pasirinkimų, norint įsirengti grindinį šildymą.

* Tai yra vandeniui atspari grindų danga, todėl ji yra tokia populiari virtuvės bei vonios kambariuose.

* Jos tinka namuose, kuriuose gyvena alergiški žmonės, nes plytelės yra netoksiška grindų danga.

* Augintiniai ir jų nagai šiai dangai nebaisūs, todėl plytelės tinka namuose, kuriuose yra augintinių.

* Jeigu plytelės yra glazūruotos, jų priežiūra yra itin paprasta (išsipylusius skysčius bei atsiradusias dėmes galima nuvalyti sudrėkinta šluoste).

Plytelių minusai

* Jeigu nėra įrengto grindinio šildymo, plytelės yra šalta grindų danga, tad ilgiau sukiojantis virtuvėje reikia dėvėti šlepetes.

* Tai yra kieta grindų danga. Stiklinei ar lėkštei nukritus ant plytelių, deja, ji tikrai suduš.

* Plytelės neturi izoliacinių savybių. Todėl norint sukurti virtuvėje ar valgomajame šiokią tokią garso izoliaciją, reikia papildomai patiesti kilimą.

* Sušlapusios glazūruotos plytelės gali pasidaryti labai slidžios.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

5 grindų dangos, kurios tinka virtuvės zonai

Virtuvė – namų erdvė, kuri išsiskiria savitomis sąlygomis, čia: padidėjusi drėgmė, didelė trintis, dažni išsipylimai ir jų paliekamos dėmės. Tad renkantis grindų dangą šiam kambariui, reikia gerai pagalvoti, juk norime gražių, bet kartu tvirtų ir atsparių grindų. Pristatome 5 grindų dangos rūšis, kuriomis tinka kloti virtuvės grindis.

Plytelių danga virtuvėje: pliusai bei minusai (1)

Virtuvė – padidėjusios drėgmės namų zona, tad šiai vietai tinka nevisi grindų dangos tipai. Plytelės yra tinkama ir mėgstama virtuvės grindų danga. Ji šioje erdvėje atrodo tvarkingai bei elegantiškai. Tačiau plytelės, kaip ir bet kuri kita grindų danga, turi savų pliusų bei minusų, tad kviečiame plačiau su jais susipažinti.

Patarimai, kaip sukurti gyvenamą erdvę palėpėje

Individualaus namo palėpė – erdvė, kuri investavus pinigų ir pastangų, gali tapti papildomu miegamuoju, darbo arba poilsio kambariu. Laikui bėgant tokia investicija atsiperka, o naujai įrengta palėpės erdvė, dėl savo išskirtinių architektūrinių detalių (nuožulnių sienų, neuždengtų medinių sijų), atrodo itin patraukliai ir kartu pakelia namo vertę. Įrenginėjant palėpę tenka susidurti su tam tikrais specifiniais darbais, kokie jie?

Su graužikais atkeliauja ir blusos

Graužikų sezonas įsibėgėjo: jie knibžda namų rūsiuose, apsukriai landžioja per vėdinimo, kanalizacijos sistemas ar vandentiekio bei elektros įvadų šachtomis. Pelės, žiurkės dažnai keliauja ne vienos – jos blusų nešiotojos. Kaip teigia „Dezinfos“ biologas Liutauras Girgaliūnas, užtenka graužikui perbėgti per kambarį ir jau namuose yra blusų užkrato rizika.

Energiškai efektyvūs langai: ką apie juos reikia žinoti?

Pasyvus, mažai energijos sunaudojantis namas vis dažniau tampa diskusijų objektu. Visi norėtų tokiame name gyventi, bet mažai kas dar iš tikrųjų supranta pagrindinius šio namo principus ir jų teikiamą naudą. Vienas esminių sprendimų projektuojant pasyvų namą – energiškai efektyvūs langai. Taigi kokius langus pasirinkti, kurie padėtų efektyviau išnaudoti energiją?

Grindų įrengimas vonioje: kokia danga tinkamiausia?

Vonios kambarys nuo kitų erdvių namuose labiausiai išsiskiria tuo, kad jame yra padidėjęs drėgmės lygis, o tai reiškia, kad ne visos grindų dangos yra tinkamos šios zonos įrengimui. Prieš įrengiant grindis, reikia gerai apsvarstyti visus galimus dangos variantus, įvertinti jų pliusus bei minusus, montavimo ypatybes ir tik tada pirkti medžiagas ir imtis darbų.

Poliruoto betono grindys: pliusai bei minusai

Betonas – neįtikėtinai kieta ir stipri medžiaga, tad visai nekeista, kad ji naudojama kelių ir gatvių tiesimui. Interjere poliruoto betono grindys pirmiausia buvo pradėtos naudoti komercinės paskirties patalpose, tačiau šiandien, dėl savo išskirtinės išvaizdos, šią grindų dangą imta naudoti ir modernių individualių būstų interjeruose. Taigi kokie yra šios grindų dangos pliusai bei minusai?

Sprendimas, kuris palengvins gyvenimą: nesudėtingai montuojamas patikimas vamzdynas

Kas geriausiai gali papasakoti apie vandentiekio ar šildymo sistemų vamzdynų montavimą? Žinoma, tie, kurie iš šio darbo duoną valgo. Jų patarimai daug verti: montuotojai greitai atsirenka, kuri sistema patikimiausia, sandariausia, patogiausiai ir greičiausiai montuojama.

Kaip neįsileisti pelėsio į namus? (2)

Kad namuose atsirado pelėsis, kartais galima spręsti ne tik iš ant įvairių paviršių atsiradusių juodų, pilkų, žalsvų ar kitos spalvos dėmių bei blogo kvapo, bet ir iš tam tikrų sveikatos sutrikimų, pavyzdžiui: galvos skausmo, jos svaigimo, sutrumpėjusios dėmesio koncentracijos, alergijos simptomų. Taigi pelėsis yra itin nelaukiamas, toksiškas namų svečias, kurio reikia stengtis visais būdais išvengti.

Dažymas: kokius dažus rinktis – aliejinius ar lateksinius?

Dažymas – išankstinio pasiruošimo reikalaujantis procesas. Vienas iš svarbių sprendimų, kurį reikia priimti prieš imantis šio darbo – dažų pasirinkimas. Svarbu išsirinkti ne tik tinkamą dažų spalvą, bet ir tipą. Šioje publikacijoje aptarsime, kada geriau rinktis aliejinius ir kada lateksinius dažus.