Plytelių danga virtuvėje: pliusai bei minusai

 (1)
Virtuvė – padidėjusios drėgmės namų zona, tad šiai vietai tinka nevisi grindų dangos tipai. Plytelės yra tinkama ir mėgstama virtuvės grindų danga. Ji šioje erdvėje atrodo tvarkingai bei elegantiškai. Tačiau plytelės, kaip ir bet kuri kita grindų danga, turi savų pliusų bei minusų, tad kviečiame plačiau su jais susipažinti.
© Shutterstock

Plytelių tipai

Porcelianinės plytelės. Gaminant porcelianines plyteles naudojama aukšta temperatūrą ir slėgimas, pagamintos plytelės yra sunkesnės, tankesnės ir mažiau porėtos nei įprastos keraminės plytelės. Šios plytelės yra tvirtos, todėl tinka intensyvios trinties zonose. Jos yra atsparios tiek mechaniniam, tiek cheminiam medžiagų poveikiui. Porcelianinės plytelės gali būti glazūruotos arba ne. Pagrindinis šių plytelių minusas – jų klojimas yra gan sudėtingas procesas.

Keraminės plytelės. Paprastos keraminės plytelės yra minkštesnės už porcelianines, todėl jas lengviau pjaustyti bei montuoti. Nors jos yra labiau porėtos už porcelianines plyteles, dėl glazūruoto paviršiaus, joms nėra baisios virtuvėje pasitaikančios nelaimės: įvairūs įbrėžimai, išsipylimai.

Akmens masės plytelės. Šios plytelės yra pagamintos iš natūralaus akmens (pavyzdžiui: skalūno, granito, kalkakmenio, marmuro ir pan.). Akmens plytelių paviršius gali būti poliruotas arba grubintas. Tokios plytelės interjere atrodo natūraliai ir solidžiai. Tai labai tvirtos plytelės, tačiau dauguma akmens plytelių yra porėtos, todėl jas reikia kas dvejus ar trejus metus iš naujo padengti kokybiška akmens dengimui skirta priemone.

Plytelių danga virtuvėje: pliusai bei minusai
© Shutterstock

Plytelių pliusai

* Bet kuris nekilnojamo turto specialistas gali pasakyti, kad kokybiškai įrengtos plytelės virtuvėje, pakelia namo ar buto vertę. Nes tai yra ilgaamžė, atspari grindų danga.

* Plytelės yra itin estetiška grindų danga, kuri, kaip ir medžio masyvo grindys, yra visais laikais madinga. Plytelės erdvėje atrodo elegantiškai bei tvarkingai.

* Plytelės yra vienas geriausių dangos pasirinkimų, norint įsirengti grindinį šildymą.

* Tai yra vandeniui atspari grindų danga, todėl ji yra tokia populiari virtuvės bei vonios kambariuose.

* Jos tinka namuose, kuriuose gyvena alergiški žmonės, nes plytelės yra netoksiška grindų danga.

* Augintiniai ir jų nagai šiai dangai nebaisūs, todėl plytelės tinka namuose, kuriuose yra augintinių.

* Jeigu plytelės yra glazūruotos, jų priežiūra yra itin paprasta (išsipylusius skysčius bei atsiradusias dėmes galima nuvalyti sudrėkinta šluoste).

Plytelių minusai

* Jeigu nėra įrengto grindinio šildymo, plytelės yra šalta grindų danga, tad ilgiau sukiojantis virtuvėje reikia dėvėti šlepetes.

* Tai yra kieta grindų danga. Stiklinei ar lėkštei nukritus ant plytelių, deja, ji tikrai suduš.

* Plytelės neturi izoliacinių savybių. Todėl norint sukurti virtuvėje ar valgomajame šiokią tokią garso izoliaciją, reikia papildomai patiesti kilimą.

* Sušlapusios glazūruotos plytelės gali pasidaryti labai slidžios.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Kaip per šalčius kūrenti krosnį?

Spustelėjus šalčiams, gyventojai intensyviau ima kūrenti krosnis. O tada pradeda pleškėti namai. Vien šią parą Lietuvoje degė 17 gyvenamųjų namų. „Kai šalta, krosnį kūrenu visą dieną! Net rankos prie sienelės pridėti negaliu,“ – šiluma pasidžiaugia ne vienas gyventojas. „Kol krosnyje gera trauka, tol dūmtraukio ir nevalau,“ – tai neretai tenka išgirsti ugniagesiams, lankantiems gyventojus prevencinių akcijų metu.

Vitrininiai langai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Vitrininiai langai – būsto detalė, kuri tarytum sunaikina ribą tarp patalpos vidaus bei jos išorės. Tai architektūrinis elementas, kuris vizualiai atrodo itin patraukliai. Kita vertus, tokius langus valyti pavasarį yra tikrai nelengva ir nemažai laiko reikalaujanti užduotis. Šiame tekste aptarsime svarbiausius vitrininių langų privalumus ir trūkumus.

5 tinkamiausios grindų dangos tiems, kurie namuose turi augintinių (1)

Augintiniai į namus įneša gyvasties, papildomo džiugesio ir meilės. Tačiau be visų šių privalumų, didesni augintiniai (katės bei šunys) namuose sukelia šiokį tokį chaosą ir netvarką. Jie gali savo nagais apgadinti namų baldus, sienų apdailą bei grindis. Tad augintinių savininkai, ypač šunų šeimininkai, rinkdamiesi grindis, turi gerai įvertinti dangos atsparumą. Pateikiame keletą grindų dangų variantų, kurie tiks keturkojų savininkų namams.

Kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Pelėsis – siaubą keliantis ir turtą niokojantis namų „svečias“, kurio neįsileisti į namus stengiamės įvairiomis priemonėmis: vėdindami namus, valydami vonioje susikaupusius vandens ar kondensato lašelius, skalbinius kuo dažniau džiovindami lauke, o ne kambaryje ir t.t.. Šie ir kiti panašūs prevenciniai veiksmai sudaro netinkamas sąlygas pelėsio atsiradimui. Tad kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Stumdomos durys: pliusai bei minusai

Stumdomos durys interjere tradiciškai yra siejamos su azijietišku interjero dekoru. Tokios durys sukuria elegantišką ir erdvės neapsunkinantį perėjimą iš vienos erdvės į kitą. Šiandien galima rinktis iš nemažos jų stiliaus ir medžiagiškumo įvairovės. Jeigu kyla klausimas, ar verta tokias erdvę tausojančias duris įsirengti savo namuose, pristatome svarbiausius stumdomų durų privalumus bei trūkumus.

Gipskartonio apdaila: dažniausiai pasitaikančios klaidos

Gipso kartonas – universali medžiaga, kurią galima panaudoti pertvarų įrengimui, sienų sulyginimui, luboms bei grindims. Deja, dalis žmonių dvejoja šios medžiagos ilgaamžiškumu. Abejojantiems ekspertai atsako – kokybiškos gipso kartono konstrukcijos yra ilgaamžės, o nekokybiška apdaila yra padarytų klaidų rezultatas. Pristatome dažniausias darbo su gipso kartonu klaidas.

Kodėl verta rinktis kamštinę medžiagą interjero apdailai?

Kamštinio ąžuolo žievės produkcija sparčiai įgauna populiarumą interjero kontekste. Anksčiau kamštinė medžiaga paprastai asocijuodavosi su vyno butelio kamščiu arba priminimams prisegti skirta lenta, tačiau šiandien namuose kamštmedis naudojamas kur kas plačiau. Kamštinė sienų bei grindų danga, kamštiniai baldai bei šviestuvai – visos šios interjero detalės yra vertinamos tiek dėl savo estetinių, tiek dėl praktinių savybių. Pateikiame kelias priežastis, kodėl verta išbandyti šią medžiagą savo namuose.

Atidengtų plytų siena: pliusai bei minusai

Mūrinės namo sienos – tvirtos ir ilgaamžės. Nors nedengtas plytas esame labiau įpratę matyti pastato eksterjere, šiandien, dėl charakteringos tokių sienų išvaizdos, vis dažniau susiduriame su atidengtų plytinių sienų tendencija interjere. Tie, kuriems pasisekė gyventi name, kuriame už tinko ar gipso kartono plokštės slepiasi plytinės sienos, turi galimybę jas atidengti. Tačiau prieš priimant tokį sprendimą, verta susipažinti su atidengtų plytų sienų pliusais ir minusais.

Pertvaros: ką rinktis – mūrinę sieną ar gipso kartono atitvarą?

Tiek mūriniai atitvairai, tiek gipso kartono atitvarai turi savų privalumų ir trukumų, todėl prieiti prie bendros išvados, kas geriau – mūrinė siena ar gipso kartono atitvaras, šiame straipsnyje nebandysime. Vietoje to, palyginsime šių atitvarų skirtumus, o sprendimą, ką rinktis, priimsite jūs patys.

Pelėsis skalbimo mašinoje: kaip su juo kovoti?

Pelėsis mėgsta tamsią, drėgną, nevėdinamą erdvę, taigi visai nekeista, kad jis gali sau atrasti vietą ir skalbimo mašinoje. Paprastai, kad skalbyklėje atsirado pelėsis, išduoda negeras kvapas bei atsiradusios tamsios spalvos dėmės ant skalbimo milteliams pilti skirtų skyrelių arba tarp durelėse esančių gumų. Tad kaip kovoti su pelėsiu skalbimo mašinoje?