Pirties grindų įrengimas: 4 svarbios pastabos

 (2)
Įrengiant pirtį reikia skirti atskirą dėmesį pirties grindims. Žymiai didesnis drėgnis ir specifinė eksploatacija lemia tai, jog net jeigu be problemų susidėjote grindis visuose savo namo kambariuose, pirtyje reikės kiek kitokių sprendimų.
Pirties grindų įrengimas: 4 svarbios pastabos
© Shutterstock nuotr.

Patogiausias sprendimas. Garinėje pirtyje bei prausykloje efektyviausias sprendimas yra betoninės grindys, padengtos plytelėmis ar medinėmis grotelėmis. Dažniausiai betoninių grindų storis yra apie 4-5 cm, bet po juo būtinai daromas 10-15 cm žvyro arba smėlio sluoksnis. Prieš dedant grindis, pirtyje bei prausykloje reikia įrengti vandens nutekėjimo sistemą.

Medinės grindys. Kitas variantas yra pilnai medinės grindys. Jos gali būti nepralaidžios arba pralaidžios vandeniui, tačiau pirmasis tipas nėra itin praktiškas, todėl nepopuliarus. Pralaidžių grindų lentas reikia įrengti taip, kad tarp jų liktų 4-5 mm tarpeliai.

Abiem atvejais vandeniui reikia kur nors nutekėti. Tuo atveju, jei grindys daromos su tarpeliais tai padaryti nesunku, kadangi tarpeliai tam ir daromi, kad pro juos vanduo subėgtų į po pirtimi esantį gruntą. Taip pat toks būdas leidžia pagerinti ventiliaciją, kadangi šaltas oras gali įeiti pro grindis.

Įrengiant grindis be tarpų būtinas trapas, taip pat pirčiai reikės daugiau priežiūros, greičiau pūna tokių grindų mediena.

Danga. Pasirinkus tradicines grindis, jas galima iškloti plytelėmis arba rinktis medines groteles. Skirtingai nuo gultų ir apdailos, kur dažnai pasirenkami lapuočių medienos sprendimai (liepa, juodalksnis, drebulė, tropinė mediena), grindims patartina rinktis spygliuočius, iš kurių bene geriausias pasirinkimas yra maumedis, mat jis yra ilgaamžiškiausias ir mažiausiai bijo drėgmės. Vis dėlto, kadangi jis taip pat ir brangesnis, neretai grindims pasirenkama pušies ar eglės mediena. Spygliuočiai yra atsparesni, be to, grindys yra vėsiausia garinės vieta, tad per didelė šiluma neturės jokių neigiamų padarinių (kai kas bijo, kad eglė ar pušis nuo šilumos ims sakuotis).

Pamatų tipas. Grindų tipas priklauso nuo jūsų pačių apsisprendimo, tačiau jį gali lemti ir pamatų tipas. Paprastai medines grindis su tarpais lengviau įrengti esant poliniams pamatams, betoninės grindys idealios įsirengiant juostinius. Savo ruožtu, pamatų pasirinkimą nulemia gruntas, tačiau taip pat ir pirties statybinė medžiaga - statant iš storesnių tąšų, didesnė tikimybė, kad teks rinktis juostinius pamatus.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Kas geriau vonios kambaryje – vinilinės ar keramikinės plytelės?

Nors vinilinės bei keramikinės plytelės iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti visiškai nepanašios, tačiau vonios kambario apdailos kontekste skirtumai tarp jų gerokai sumažėja. Pirmiausia taip yra todėl, nes abi šios grindų dangos pasižymi dideliu atsparumu drėgmei, kuris yra be galo svarbus šiai erdvei. Nors konkretaus atsakymo, kuri danga yra labiau tinkama voniai, nėra, šiame tekste pateiksime vilinilnių bei keramikinių plytelių palyginimą, kuris gali padėti apsispręsti.

Kaip gyventi sandariame name?

Jau ankstesniuose savo straipsniuose nagrinėjau vėdinimo svarbą ir jo įtaką pastato energiniam efektyvumui. Ekspertizių metu vėl ir vėl susiduriu su šios srities klaidomis, todėl nusprendžiau dar kartą sugrįžti prie šios temos.

Bambukinės grindys: kokie yra jų didžiausi pliusai bei minusai?

Bambukinės grindys savo savybėmis kartais gali pasirodyti labai panašios į medžio masyvo grindis, nors iš tiesų jos yra gaminamos iš žolinio tipo augalo – bambuko. Šios grindys pasižymi daugeliu kietmedžio grindų privalumų, tačiau taip pat galima išskirti ir kelis svarbius pažeidžiamumus. Taigi ką reikėtų žinoti apie šią grindų dangą, prieš nusprendžiant ja iškloti namų grindis?

8 praktiški patarimai, kaip paruošti sienas dažymui

Sienų dažymas – greitas ir nesudėtingas būdas, kuris iš pagrindų gali atnaujinti interjerą ir sutikti jam parinktą nuotaiką. Šį apdailos darbą, turint šiek tiek praktikos ir žinių, gali atlikti kiekvienas. Pateikiame keletą praktiškų patarimų, kaip pasiruošti šiam darbui.

5 patarimai renovuojantiems namą

Tikitės ypatingų, sudėtingų nurodymų?

Kaip žinoti, kad namuose atsirado pelių?

Paspaudus žiemos šalčiui, į mūsų namus traukia pelės ir kiti graužikai. Kol oras buvo šiltesnis, jie galėjo gyventi ir lauke, tačiau atšalus sugrįžo į šiltesnes patalpas, dėl to, kad ieško maisto.

Būstas su daline apdaila: klaidos, iš kurių vertėtų pasimokyti

„Jeigu perkate būstą su daline apdaila, nusiteikite psichologiškai, kad visą darbų eigą teks kontroliuoti patiems. Pavyzdžiui, pirkti grindjuostes, kai jų reikia, suplanuoti kitų medžiagų perdavimą meistrui, kad sklandžiai vyktų darbai“, – teigia būsto apdailą savo jėgomis nusprendęs atlikti vilnietis Povilas Jurgėnas. Pasak jo, naujakuriams reikia itin įdėmiai suskaičiuoti turimas santaupas ir apdailos išlaidas. Pritrūkus lėšų, darbai gali užtrukti neribotai.

Kaip vertinti sandarumą?

Sandarios atitvarinės pastato konstrukcijos sudaro galimybes išsaugoti patalpose šildymo prietaisais sušildytą orą ir sumažinti šildymo išlaidas.

Kaip per šalčius kūrenti krosnį?

Spustelėjus šalčiams, gyventojai intensyviau ima kūrenti krosnis. O tada pradeda pleškėti namai. Vien šią parą Lietuvoje degė 17 gyvenamųjų namų. „Kai šalta, krosnį kūrenu visą dieną! Net rankos prie sienelės pridėti negaliu,“ – šiluma pasidžiaugia ne vienas gyventojas. „Kol krosnyje gera trauka, tol dūmtraukio ir nevalau,“ – tai neretai tenka išgirsti ugniagesiams, lankantiems gyventojus prevencinių akcijų metu.

Vitrininiai langai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Vitrininiai langai – būsto detalė, kuri tarytum sunaikina ribą tarp patalpos vidaus bei jos išorės. Tai architektūrinis elementas, kuris vizualiai atrodo itin patraukliai. Kita vertus, tokius langus valyti pavasarį yra tikrai nelengva ir nemažai laiko reikalaujanti užduotis. Šiame tekste aptarsime svarbiausius vitrininių langų privalumus ir trūkumus.