Pirties grindų įrengimas: 4 svarbios pastabos

 (2)
Įrengiant pirtį reikia skirti atskirą dėmesį pirties grindims. Žymiai didesnis drėgnis ir specifinė eksploatacija lemia tai, jog net jeigu be problemų susidėjote grindis visuose savo namo kambariuose, pirtyje reikės kiek kitokių sprendimų.
Pirties grindų įrengimas: 4 svarbios pastabos
© Shutterstock nuotr.

Patogiausias sprendimas. Garinėje pirtyje bei prausykloje efektyviausias sprendimas yra betoninės grindys, padengtos plytelėmis ar medinėmis grotelėmis. Dažniausiai betoninių grindų storis yra apie 4-5 cm, bet po juo būtinai daromas 10-15 cm žvyro arba smėlio sluoksnis. Prieš dedant grindis, pirtyje bei prausykloje reikia įrengti vandens nutekėjimo sistemą.

Medinės grindys. Kitas variantas yra pilnai medinės grindys. Jos gali būti nepralaidžios arba pralaidžios vandeniui, tačiau pirmasis tipas nėra itin praktiškas, todėl nepopuliarus. Pralaidžių grindų lentas reikia įrengti taip, kad tarp jų liktų 4-5 mm tarpeliai.

Abiem atvejais vandeniui reikia kur nors nutekėti. Tuo atveju, jei grindys daromos su tarpeliais tai padaryti nesunku, kadangi tarpeliai tam ir daromi, kad pro juos vanduo subėgtų į po pirtimi esantį gruntą. Taip pat toks būdas leidžia pagerinti ventiliaciją, kadangi šaltas oras gali įeiti pro grindis.

Įrengiant grindis be tarpų būtinas trapas, taip pat pirčiai reikės daugiau priežiūros, greičiau pūna tokių grindų mediena.

Danga. Pasirinkus tradicines grindis, jas galima iškloti plytelėmis arba rinktis medines groteles. Skirtingai nuo gultų ir apdailos, kur dažnai pasirenkami lapuočių medienos sprendimai (liepa, juodalksnis, drebulė, tropinė mediena), grindims patartina rinktis spygliuočius, iš kurių bene geriausias pasirinkimas yra maumedis, mat jis yra ilgaamžiškiausias ir mažiausiai bijo drėgmės. Vis dėlto, kadangi jis taip pat ir brangesnis, neretai grindims pasirenkama pušies ar eglės mediena. Spygliuočiai yra atsparesni, be to, grindys yra vėsiausia garinės vieta, tad per didelė šiluma neturės jokių neigiamų padarinių (kai kas bijo, kad eglė ar pušis nuo šilumos ims sakuotis).

Pamatų tipas. Grindų tipas priklauso nuo jūsų pačių apsisprendimo, tačiau jį gali lemti ir pamatų tipas. Paprastai medines grindis su tarpais lengviau įrengti esant poliniams pamatams, betoninės grindys idealios įsirengiant juostinius. Savo ruožtu, pamatų pasirinkimą nulemia gruntas, tačiau taip pat ir pirties statybinė medžiaga - statant iš storesnių tąšų, didesnė tikimybė, kad teks rinktis juostinius pamatus.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Pirties krosnelės akmenys: kaip išsirinkti?

Krosnelės akmenys – iš pirmo žvilgsnio nedidelė, tačiau be galo svarbi pirties sudedamoji dalis. Dažnai ši medžiaga tampa faktoriumi, kuris nulemia visos pirties kokybę. Tad kaip nepasiklysti ir išsirinkti tinkamiausius krosnelės akmenis?

Stiklo blokeliai: natūralios šviesos ir privatumo suderinimas

Stiklo blokelių populiarumas interjero kontekste yra gan nepastovus. Kartais jie būna beveik visai užmirštami, o kartais – tokie madingi, kad sunku surasti interjero leidinį be jų fotografijų (pavyzdžiui, be jų sunku įsivaizduoti 1940-tuosius arba 1980-tuosius). Dėl stiklo blokelių galios suderinti natūralią šviesą ir privatumą, nesunku nuspėti, kad greitu metu jie vėl atras sau vietą šiuolaikiniuose interjeruose.

Keramikinių plytelių stalviršiai virtuvėje: privalumai bei trūkumai

Plytelės virtuvės erdvėje yra be galo dažnos. Šiame kambaryje yra įprasta jomis kloti grindis, klijuoti sienas. Taip pat galima ir plytelių stalviršio opcija. Šiame straipsnyje aptarsime, kokie yra keramikinių plytelių stalviršių privalumai bei trūkumai.

Kaip išsirinkti medinius padėklus įvairiems projektams?

Mediniai padėklai yra itin mėgstama mėgėjų meistrų medžiaga, kurią galima panaudoti įvairiems Darau Pats projektams. Jų populiarumas yra susijęs su malonia, šiek tiek sendinta estetika ir prieinamumu. Tad į ką reikia atsižvelgti renkantis medinius padėklus?

Kokių klaidų vengti įsirengiant pirtį?

Pirtis – universalus vandens malonumas, kuriuo gera mėgautis tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metų laiku. Vasarą, šiek tiek atitolus nuo darbų, yra gerai užsiimti projektais, kuriems žiemą nebuvo laiko. Pirties įsirengimas – vienas iš tokių galimų projektų. Kad šis darbas būtų kuo sklandesnis, verta pasimokyti iš dažnai pasitaikančių klaidų.

Terakotinės plytelės: privalumai ir trūkumai

Terakotinės plytelės šį sezoną sulaukė daugiau dėmesio nei įprastai. Tad ką reikėtų žinoti apie jas?

Patarimai, kaip nudažyti medinį baldą purškiamais dažais

Jeigu jaučiate, kad jūsų namams reikalingi pokyčiai, baldų dažymas yra vienas paprasčiausių būdų, kaip greitai ir nesudėtingai erdvei suteikti naują veidą. Dažymas purškiamais dažais yra patrauklus dėl šių priežasčių: baldą nudažyti galima labai greitai; jo paviršius yra padengiamas itin lygiai (ant jo nelieka teptuko paliekamų potėpių); palyginus su kitais dažais, jų džiuvimo laikas yra gerokai trumpesnis. Tiems, kuriems neteko dažyti tokiu būdu, pristatome keletą praktiškų patarimų.

Dūmų detektorius: kodėl jis reikalingas ir kaip jį išsirinkti?

Įsigaliojus priešgaisrinės saugos reikalavimui – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius, žmonės vis aktyviau domisi šiais įrenginiais. Tad kuo svarbus yra dūmų detektorius ir kaip jį išsirinkti?

Kaip panaikinti rūdžių dėmes klozete, vonioje bei kriauklėje?

Rūdžių dėmės ant balto vonios, klozeto ar kriauklės paviršiaus atrodo itin neestetiškai. Nors tokių dėmių šalinimas nėra pati lengviausia užduotis, tačiau egzistuoja ne vienas būdas, kaip su jomis kovoti. Šiame tekste pateikiame penkias technikas, kaip pašalinti tokias „užsispyrusias“ dėmes.