Per kiek laiko surūdys jūsų varžtai?

 (14)
Rūdimis apėję tvirtinimo elementai neatrodo patikimai ar estetiškai. To galima išvengti ar bent jau atidėti, laikantis trijų paprastų patarimų
Per kiek laiko surūdys jūsų varžtai?
© Shutterstock nuotr.

Taigi, į ką reiktų atkreipti dėmesį, renkantis bet kokį statybos produktą? Pirmiausia, tai ne kaina, bet kainos, kokybės ir firmos ženklo žinomumo santykis.

1. Nesirinkite visiškai nežinomų firmų produktų, nesvarbu, kaip gražiai jie beatrodytų. Jei renkatės mažiau žinomos firmos produkciją, prieš pirkdami paieškokite informacijos apie produktą, kurį ruošiatės įsigyti. Bent kiek žinomesnis ženklas reiškia tai, kad firmai rūpi jos veikla, nesivaikoma vienadienių sprendimų, tad ir produktų kokybė greičiausiai bus geresnė.

2. Produkto kokybė yra labai svarbus aspektas. Greičiausiai bet koks medvaržtis nepradės rūdyti per metus, jei jį įsuksite į vidinę sieną. Tačiau, jei aplinkos sąlygos bus bent kiek ypatingesnės, prastesni produktai netruks priminti apie save. Įsigyjant prekę, stenkitės sužinoti ar ji yra serfikuota. 

Sertifikacija nebūtinai turi būti atlikta Lietuvoje, tačiau sertifikacijos nebuvimas reiškia tik vieną - jūs perkate katę maiše. Nenorite turėti tokių varžtų kaip nuotraukoje? Tuomet prieš pirkdami statybines medžiagas, pasižiūrėkite, koks ar kokio storio apsauginiu sluoksniu padengtas perkamas produktas.
Metaliniai produktai dažniausiai būna pagaminti iš nerūdijančio plieno arba cinkuojami. Cinko sluoksnis skirtas apsaugoti plienines detales nuo aplinkos poveikio. Aplinkos poveikį galima nusakyti remiantis LST EN ISO 12944 - 2 standartu:

Statyba jums nuotr.

Vidaus patalpoms skirtų produktų padengimas cinku dažnai gali siekti vos 5µm. Jei tokį produktą naudosite konstrukcijoms lauke, cinko apsauginis sluoksnis, priklausomai nuo aplinkos koroziškumo, visiškai išnykti gali per 2-7 metus. O jei plieninį elementą, padengtą 5µm cinko sluoksniu, naudosime pastatui prie jūros, pirmieji korozijos požymiai gali atsirasti jau po vienerių metų. Korozijos atsiradimą taip pat pagreitina didelė santykinė drėgmė, kondensacija, teršalai ant paviršių. Taigi, įsigijus patį pigiausią ar tiesiog nepritaikytą naudojimo paskirčiai produktą, iškyla rizika, kad jau po poros metų gali atsirasti nemažai vietų, kurias teks tvarkyti.

3. Net ir įsigijus aukščiausios kokybės produktą, jį reikia teisingai įrengti. Neretai statybose pasitaiko, kad medvaržčius, kaiščius, kitas detales bando "įstatyti" į projektinę padėtį naudojant įvairiausius statybinius įrankius. Dažna tokios improvizacijos pasekmė - nutrintas apsauginis sluoksnis ir iškart prasidedanti korozija.

Statybajums.lt
Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Pirties krosnelės akmenys: kaip išsirinkti?

Krosnelės akmenys – iš pirmo žvilgsnio nedidelė, tačiau be galo svarbi pirties sudedamoji dalis. Dažnai ši medžiaga tampa faktoriumi, kuris nulemia visos pirties kokybę. Tad kaip nepasiklysti ir išsirinkti tinkamiausius krosnelės akmenis?

Stiklo blokeliai: natūralios šviesos ir privatumo suderinimas

Stiklo blokelių populiarumas interjero kontekste yra gan nepastovus. Kartais jie būna beveik visai užmirštami, o kartais – tokie madingi, kad sunku surasti interjero leidinį be jų fotografijų (pavyzdžiui, be jų sunku įsivaizduoti 1940-tuosius arba 1980-tuosius). Dėl stiklo blokelių galios suderinti natūralią šviesą ir privatumą, nesunku nuspėti, kad greitu metu jie vėl atras sau vietą šiuolaikiniuose interjeruose.

Keramikinių plytelių stalviršiai virtuvėje: privalumai bei trūkumai

Plytelės virtuvės erdvėje yra be galo dažnos. Šiame kambaryje yra įprasta jomis kloti grindis, klijuoti sienas. Taip pat galima ir plytelių stalviršio opcija. Šiame straipsnyje aptarsime, kokie yra keramikinių plytelių stalviršių privalumai bei trūkumai.

Kaip išsirinkti medinius padėklus įvairiems projektams?

Mediniai padėklai yra itin mėgstama mėgėjų meistrų medžiaga, kurią galima panaudoti įvairiems Darau Pats projektams. Jų populiarumas yra susijęs su malonia, šiek tiek sendinta estetika ir prieinamumu. Tad į ką reikia atsižvelgti renkantis medinius padėklus?

Kokių klaidų vengti įsirengiant pirtį?

Pirtis – universalus vandens malonumas, kuriuo gera mėgautis tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metų laiku. Vasarą, šiek tiek atitolus nuo darbų, yra gerai užsiimti projektais, kuriems žiemą nebuvo laiko. Pirties įsirengimas – vienas iš tokių galimų projektų. Kad šis darbas būtų kuo sklandesnis, verta pasimokyti iš dažnai pasitaikančių klaidų.

Terakotinės plytelės: privalumai ir trūkumai

Terakotinės plytelės šį sezoną sulaukė daugiau dėmesio nei įprastai. Tad ką reikėtų žinoti apie jas?

Patarimai, kaip nudažyti medinį baldą purškiamais dažais

Jeigu jaučiate, kad jūsų namams reikalingi pokyčiai, baldų dažymas yra vienas paprasčiausių būdų, kaip greitai ir nesudėtingai erdvei suteikti naują veidą. Dažymas purškiamais dažais yra patrauklus dėl šių priežasčių: baldą nudažyti galima labai greitai; jo paviršius yra padengiamas itin lygiai (ant jo nelieka teptuko paliekamų potėpių); palyginus su kitais dažais, jų džiuvimo laikas yra gerokai trumpesnis. Tiems, kuriems neteko dažyti tokiu būdu, pristatome keletą praktiškų patarimų.

Dūmų detektorius: kodėl jis reikalingas ir kaip jį išsirinkti?

Įsigaliojus priešgaisrinės saugos reikalavimui – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius, žmonės vis aktyviau domisi šiais įrenginiais. Tad kuo svarbus yra dūmų detektorius ir kaip jį išsirinkti?

Kaip panaikinti rūdžių dėmes klozete, vonioje bei kriauklėje?

Rūdžių dėmės ant balto vonios, klozeto ar kriauklės paviršiaus atrodo itin neestetiškai. Nors tokių dėmių šalinimas nėra pati lengviausia užduotis, tačiau egzistuoja ne vienas būdas, kaip su jomis kovoti. Šiame tekste pateikiame penkias technikas, kaip pašalinti tokias „užsispyrusias“ dėmes.