Pelėsis skalbimo mašinoje: kaip su juo kovoti?

Pelėsis mėgsta tamsią, drėgną, nevėdinamą erdvę, taigi visai nekeista, kad jis gali sau atrasti vietą ir skalbimo mašinoje. Paprastai, kad skalbyklėje atsirado pelėsis, išduoda negeras kvapas bei atsiradusios tamsios spalvos dėmės ant skalbimo milteliams pilti skirtų skyrelių arba tarp durelėse esančių gumų. Tad kaip kovoti su pelėsiu skalbimo mašinoje?
© Shutterstock

Prevenciniai veiksmai

Kad skalbimo mašinoje atsirado pelėsis, paprastai yra kalta netinkama jos priežiūra. Taigi, kalbant apie kovą su pelėsiu skalbyklėje, pirmiausia yra labai svarbu pabrėžti prevencinių veiksmų svarbą, nes tinkamai prižiūrimame įrenginyje bus sudarytos pelėsiui atsirasti netinkamos sąlygos.

* Mažiausiai kartą per mėnesį skalbinius skalbkite pasirinkę aukštą temperatūrą (60-90 laipsnių). Skalbiant žemos temperatūros vandeniu nėra sunaikinami mikrobai ir nevisiškai pašalinamas purvas.

* Po skalbimo, dureles palikite plačiai atidarytas, kol skalbyklės vidus visiškai išdžius.

* Pasibaigus skalbimo ciklui, nepalikite neišimtų skalbinių skalbimo mašinos viduje.

* Nenaudokite per didelio skalbimo priemonės kiekio. Skalbiant, visada dėkite tokį priemonės kiekį, koks yra nurodytas instrukcijoje.

* Venkite skystų skalbinių minkštiklių, nes jie palieka nuosėdas, vietoje jų geriau naudokite džiovinimo kamuoliukus.

* Išsausinkite skalbyklės bugną, durelių vidų, vietą tarp gumų su senu rankšluosčiu (rekomenduojama tai daryti po kiekvieno skalbimo).

* Profilaktiškai, geriausia – kartą per mėnesį, į skalbimo mašina galite įpilti baliklio ir nustačius aukštos temperatūros skalbimo ciklą, leisti skalbyklei atlikti savo darbą (be skalbinių jos viduje).

Ką daryti jei skalbimo mašinoje atsirado pelėsis?

Jeigu pelėsis atsirado neseniai ir jo yra palyginus nedaug, kovai su juo galite pasitelkti namuose randamas priemones – actą bei sodą. Jums reiks ½ puodelio sodos ir litro balto acto. Įpilkite sodą į skalbimo milteliams skirtą skyrelį, o actą į minkštiklio skyrelį. Tada nustatykite aukštos temperatūros skalbimo ciklą (90 laipsnių) ir leiskite skalbyklei pačiai atlikti savo darbą.

Jeigu manote, kad actas yra per silpna medžiaga pelėsiui pašalinti, galite išmėginti valymą vandenilio peroksidu. Litrą vandenilio peroksido supilkite į skalbyklės vidų, nustatykite ilgą, aukštos temperatūros skalbimo ciklą (90 laipsnių), ciklui pasibaigus, papildomai nustatykite skalavimo ciklą, kad būtų pašalinti vandenilio peroksido likučiai.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Dūmų detektorius: kodėl jis reikalingas ir kaip jį išsirinkti?

Įsigaliojus priešgaisrinės saugos reikalavimui – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius, žmonės vis aktyviau domisi šiais įrenginiais. Tad kuo svarbus yra dūmų detektorius ir kaip jį išsirinkti?

Kaip panaikinti rūdžių dėmes klozete, vonioje bei kriauklėje?

Rūdžių dėmės ant balto vonios, klozeto ar kriauklės paviršiaus atrodo itin neestetiškai. Nors tokių dėmių šalinimas nėra pati lengviausia užduotis, tačiau egzistuoja ne vienas būdas, kaip su jomis kovoti. Šiame tekste pateikiame penkias technikas, kaip pašalinti tokias „užsispyrusias“ dėmes.

Draudikai: ugnis padaro kelis kartus didesnius nuostolius nei kitos nelaimės (1)

Nuo šio mėnesio pradžios visuose Lietuvos gyvenamuosiuose būstuose – butuose, individualiuose namuose, sodo nameliuose – privaloma įsirengti dūmų detektorius. Draudikai ragina suskubti nespėjusius to padaryti ir užtikrina, kad gaisrą patyrusiems žmonėms žala bus atlyginama ir tais atvejais, jei nukentėjusieji dūmų detektoriaus namuose dar nebus sumontavę.

Ką reikia žinoti apie privalomą statinio projekto ekspertizę?

Nuo 2018 metų neypatingojo daugiabučio namo kapitaliniam remontui privaloma statinio projekto ekspertizė. Ką reikia apie ją žinoti?

Kurių statinio statybos techninės veiklos vadovų pareigas gali atlikti patys statytojai?

Daugumai statytojų jau ne paslaptis, kad statant naujus, rekonstruojant, griaunant ypatinguosius ir neypatinguosius statinius, atnaujinant (modernizuojant) pastatus ne vėliau kaip prieš vieną darbo dieną iki statybos darbų pradžios privaloma Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai (VTPSI) pateikti pranešimą apie statybos pradžią ir pasamdytus (paskirtus) statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovus. Tačiau dažnai iškyla dilema, kuriuos statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovus būtina pasamdyti, o kurių pareigas gali atlikti patys statytojai.

Dūmų detektoriai: ką reikia žinoti apie naujus reikalavimus? (2)

Nuo gegužės 1 d. Lietuvoje įsigaliojo priešgaisrinės saugos reikalavimas – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius. Juos turi įsirengti tiek butų, tiek individualių namų, tiek sodo namelių savininkai.

Kas geriau vonios kambaryje – vinilinės ar keramikinės plytelės?

Nors vinilinės bei keramikinės plytelės iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti visiškai nepanašios, tačiau vonios kambario apdailos kontekste skirtumai tarp jų gerokai sumažėja. Pirmiausia taip yra todėl, nes abi šios grindų dangos pasižymi dideliu atsparumu drėgmei, kuris yra be galo svarbus šiai erdvei. Nors konkretaus atsakymo, kuri danga yra labiau tinkama voniai, nėra, šiame tekste pateiksime vilinilnių bei keramikinių plytelių palyginimą, kuris gali padėti apsispręsti.

Kaip gyventi sandariame name?

Jau ankstesniuose savo straipsniuose nagrinėjau vėdinimo svarbą ir jo įtaką pastato energiniam efektyvumui. Ekspertizių metu vėl ir vėl susiduriu su šios srities klaidomis, todėl nusprendžiau dar kartą sugrįžti prie šios temos.

Bambukinės grindys: kokie yra jų didžiausi pliusai bei minusai?

Bambukinės grindys savo savybėmis kartais gali pasirodyti labai panašios į medžio masyvo grindis, nors iš tiesų jos yra gaminamos iš žolinio tipo augalo – bambuko. Šios grindys pasižymi daugeliu kietmedžio grindų privalumų, tačiau taip pat galima išskirti ir kelis svarbius pažeidžiamumus. Taigi ką reikėtų žinoti apie šią grindų dangą, prieš nusprendžiant ja iškloti namų grindis?

8 praktiški patarimai, kaip paruošti sienas dažymui

Sienų dažymas – greitas ir nesudėtingas būdas, kuris iš pagrindų gali atnaujinti interjerą ir sutikti jam parinktą nuotaiką. Šį apdailos darbą, turint šiek tiek praktikos ir žinių, gali atlikti kiekvienas. Pateikiame keletą praktiškų patarimų, kaip pasiruošti šiam darbui.