Patarimai, padėsiantys klojantiems keramikines plyteles

 (23)
Nuo įmantraus dizaino marokietiškų iki klasikinių šachmatinių, keramikinės plytelės yra labai universalios, nebrangios bei lengvai įmontuojamos, puikiai dera su šildomomis grindimis.
Patarimai, padėsiantys klojantiems keramikines plyteles
© Shutterstock nuotr.

Nuo ko pradėti ?
Prieš pradedant, puiki mintis būtų pašalinti į patalpos vidų atsidarančias duris. Taip pat turėkite galvoje, kad plytelės gali pakelti grindų lygį, tad jums gali tekti aplyginti durų apačią prieš vėl jas įkeliant į vietą.

Juodgrindžių paruošimas

Iš pradžių reikėtų pašalinti esančias plyteles. Šiam darbui jums reikės apsauginės aprangos, plaktuko ir kalto. Apsaugokite baldus bei kitus dūžtančius objektus apdengdami juos audiniais ar išnešdami iš patalpos. Visas skyles ir įtrūkimus užtaisykite sandarinimo užpildu. Esant grindų nelygumams naudokite lyginamąjį mišinį.

Ar galima naujas plyteles kloti ant senų?

Tai padaryti įmanoma, tačiau nepamirškite, kad grindų lygis pakils. Jums taip pat reiks „pašiaušti“ senas plyteles, kad klijai turėtų su kuo sukibti. Vis dėlto patartina senas plyteles pašalinti.

Kaip planuoti išdėstymą?

Pradėkite nutiesdami dvi virvutes, jungiančias priešinių sienų vidurius. Taip gausite susikertančias linijas, patalpą dalijančias į keturias dalis. Pagal dvi nutiestas linijas išdėliokite dvi eiles plytelių, kiekvienos gale palikdami trapą nuo sienos pjautinėms plytelėms. Kai kuriais atvejais jums gali tekti paieškoti tinkamos plytelių padėties, pastumiant nutiestas linijas, kad tilptų didesnė plytelės dalis. Juk kiekvienam pravartu išvengti situacijų, kai plytelę prie sienos tenka pjaustyti iš kelių pusių.

Kai suradote tinkamą plytelių išdėstymą, palei dvi gretimas patalpos sienas prikalkite tiesias medines lentas, žyminčias pjautinių plytelių vietą. Lentų kraštai turėtų liestis su plytelėmis, kurias jau išdėliojote. Pagal šias lentas bus dėliojamos plytelės – taip bus tinkamai išlaikyta jų geometrinė tvarka.

Tuomet sudėliokite dvi plytelių eiles pagal prikaltas lentas ir įsitikinkite, jog jos tinkamai sueina į savo vietas joms statmenai išdėstytų plytelių atžvilgiu. Jei ne, jums teks perkalti lentas.

Plytelių klojimas

Logiškiausia būtų pradėti kampe, esančiame toliausiai nuo durų. Kaip orientyrą naudokite nutiestas linijas. Dantyta mentele ant nedidelio ploto užtepkite klijų, labai svarbus teisingas klijų paskirstymas. Netolygiai juos paskirsčius mažėja sukibimas ir atsiranda rizika, jog plytelės skilinės. Uždėję plytelę ant klijų stipriai spustelkite, kad tinkamai sukibtų. Naudokite plastikines tarpines tolygiam atstumui tarp plytelių išgauti.

Linijos nustatyta kryptimi iš vidurio judėkite sienų link. Iš pradžių paklokite vieną kambario pusę, tuomet kitą. Iš tarpų pašalinkite klijų perteklių ir leiskite plytelėms džiūti maždaug 24 valandas. Tuomet pašalinkite tarpines ir anksčiau prikaltas lentas. Beliko tik supjaustyti ir sukloti pjautines plyteles.

Plytelių pjovimas

Plyteles nesunkiai padalysite naudodami rankines arba diskines plytelių pjovimo stakles. Tačiau galima apsieiti ir be jų, tiesiog įbrėžus plyteles jas galima laužti atrėmus į stalo kraštą ar naudojant kampines reples.

Kokį skiedinį pasirinkti?

Skiedinių galima įsigyti daugybės skirtingų spalvų, tačiau balta, pilka ir ruda yra populiariausios. Turėkite omenyje, kad baltas skiedinys laikui bėgant pakeis spalvą patalpose, kuriose yra intensyvus judėjimas, pavyzdžiui, virtuvėje. 

Geriausiems rezultatams gauti patartina naudoti glaistyklę guminiu pagrindu, kuri nepažeidžia plytelių paviršiaus. Įsitikinkite, kad visi tarpai tolygiai užpildyti, perteklių pašalinkite jam neišdžiuvus. Prieš valant leiskite viskam išdžiūti. Jei klojate didelį plotą, geriausia iš karto viso ploto netepti, skiediniui išdžiuvus, jį nuvalyti bus sunku.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Dūmų detektorius: kodėl jis reikalingas ir kaip jį išsirinkti?

Įsigaliojus priešgaisrinės saugos reikalavimui – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius, žmonės vis aktyviau domisi šiais įrenginiais. Tad kuo svarbus yra dūmų detektorius ir kaip jį išsirinkti?

Kaip panaikinti rūdžių dėmes klozete, vonioje bei kriauklėje?

Rūdžių dėmės ant balto vonios, klozeto ar kriauklės paviršiaus atrodo itin neestetiškai. Nors tokių dėmių šalinimas nėra pati lengviausia užduotis, tačiau egzistuoja ne vienas būdas, kaip su jomis kovoti. Šiame tekste pateikiame penkias technikas, kaip pašalinti tokias „užsispyrusias“ dėmes.

Draudikai: ugnis padaro kelis kartus didesnius nuostolius nei kitos nelaimės (1)

Nuo šio mėnesio pradžios visuose Lietuvos gyvenamuosiuose būstuose – butuose, individualiuose namuose, sodo nameliuose – privaloma įsirengti dūmų detektorius. Draudikai ragina suskubti nespėjusius to padaryti ir užtikrina, kad gaisrą patyrusiems žmonėms žala bus atlyginama ir tais atvejais, jei nukentėjusieji dūmų detektoriaus namuose dar nebus sumontavę.

Ką reikia žinoti apie privalomą statinio projekto ekspertizę?

Nuo 2018 metų neypatingojo daugiabučio namo kapitaliniam remontui privaloma statinio projekto ekspertizė. Ką reikia apie ją žinoti?

Kurių statinio statybos techninės veiklos vadovų pareigas gali atlikti patys statytojai?

Daugumai statytojų jau ne paslaptis, kad statant naujus, rekonstruojant, griaunant ypatinguosius ir neypatinguosius statinius, atnaujinant (modernizuojant) pastatus ne vėliau kaip prieš vieną darbo dieną iki statybos darbų pradžios privaloma Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai (VTPSI) pateikti pranešimą apie statybos pradžią ir pasamdytus (paskirtus) statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovus. Tačiau dažnai iškyla dilema, kuriuos statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovus būtina pasamdyti, o kurių pareigas gali atlikti patys statytojai.

Dūmų detektoriai: ką reikia žinoti apie naujus reikalavimus? (2)

Nuo gegužės 1 d. Lietuvoje įsigaliojo priešgaisrinės saugos reikalavimas – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius. Juos turi įsirengti tiek butų, tiek individualių namų, tiek sodo namelių savininkai.

Kas geriau vonios kambaryje – vinilinės ar keramikinės plytelės?

Nors vinilinės bei keramikinės plytelės iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti visiškai nepanašios, tačiau vonios kambario apdailos kontekste skirtumai tarp jų gerokai sumažėja. Pirmiausia taip yra todėl, nes abi šios grindų dangos pasižymi dideliu atsparumu drėgmei, kuris yra be galo svarbus šiai erdvei. Nors konkretaus atsakymo, kuri danga yra labiau tinkama voniai, nėra, šiame tekste pateiksime vilinilnių bei keramikinių plytelių palyginimą, kuris gali padėti apsispręsti.

Kaip gyventi sandariame name?

Jau ankstesniuose savo straipsniuose nagrinėjau vėdinimo svarbą ir jo įtaką pastato energiniam efektyvumui. Ekspertizių metu vėl ir vėl susiduriu su šios srities klaidomis, todėl nusprendžiau dar kartą sugrįžti prie šios temos.

Bambukinės grindys: kokie yra jų didžiausi pliusai bei minusai?

Bambukinės grindys savo savybėmis kartais gali pasirodyti labai panašios į medžio masyvo grindis, nors iš tiesų jos yra gaminamos iš žolinio tipo augalo – bambuko. Šios grindys pasižymi daugeliu kietmedžio grindų privalumų, tačiau taip pat galima išskirti ir kelis svarbius pažeidžiamumus. Taigi ką reikėtų žinoti apie šią grindų dangą, prieš nusprendžiant ja iškloti namų grindis?

8 praktiški patarimai, kaip paruošti sienas dažymui

Sienų dažymas – greitas ir nesudėtingas būdas, kuris iš pagrindų gali atnaujinti interjerą ir sutikti jam parinktą nuotaiką. Šį apdailos darbą, turint šiek tiek praktikos ir žinių, gali atlikti kiekvienas. Pateikiame keletą praktiškų patarimų, kaip pasiruošti šiam darbui.