Patarimai naujokams: kaip suklijuoti plyteles aplink įvairias kliūtis?

 (8)
Nelygūs paviršiai ir vamzdžiai itin trukdo, kai stengiatės kuo gražiau ir lygiau suklijuoti plyteles. Kaip juos apeiti, kad sienoje neliktų plikų, neužklijuotų plotų?
Patarimai naujokams: kaip suklijuoti plyteles aplink įvairias kliūtis?
© Shutterstock nuotr.

Sienos kampas arba lango siena

* Išsimatuokite atstumą nuo paskutinės priklijuotos plytelės iki sienos kampo ar lango rėmo. Nepamirškite, jog apie 2-3 mm užims tarpelis tarp plytelių. Atsižymėkite kiekvienos reikiamos plytelės du taškus – tiek viršuje, tiek apačioje, nes sienos gali būti nelygios, tuo pačiu – ir plytelių gali reikėti ne visiškai lygių.

* Sujungdami abu taškus ant plytelės nubrėžkite pjūvio vietą.

* Nupjaukite ir priklijuokite reikiamą plytelę.

Aplink vamzdžius

* Jei vamzdis yra ganėtinai didelis, platus, plytelė dengia tik vienu galu, gali tekti darytis popierinį trafaretą. Iškirpkite iš popieriaus plytelės dydžio formą, užkiškite už vamzdžio, perlenkite ties ta vieta, kur reiks nupjauti plytelės gabaliuką. Nukirpkite.

* Uždėkite šabloną ant plytelės ir pieštuku pasižymėkite pjūvio vietą. Nupjaukite.

* Jei vamzdis nėra toks didelis ir eina tiesiai per plytelės vidurį, pridėkite plytelę šalia, atsižymėkite vamzdžio diametrą iš viršaus ir apačios.

* Tuomet pridėkite tą pačią plytelę vamzdžio apačioje, lygiai su paskutine priklijuotų plytelių eile, pasižymėkite vamzdžio abi puses, kairiąją ir dešiniąją.

* Sujunkite žymenis, kad gautumėte kvadratą.

* Galite pjauti ertmę ir klijuoti plytelę.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Kaip išsirinkti medinius padėklus įvairiems projektams?

Mediniai padėklai yra itin mėgstama mėgėjų meistrų medžiaga, kurią galima panaudoti įvairiems Darau Pats projektams. Jų populiarumas yra susijęs su malonia, šiek tiek sendinta estetika ir prieinamumu. Tad į ką reikia atsižvelgti renkantis medinius padėklus?

Kokių klaidų vengti įsirengiant pirtį?

Pirtis – universalus vandens malonumas, kuriuo gera mėgautis tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metų laiku. Vasarą, šiek tiek atitolus nuo darbų, yra gerai užsiimti projektais, kuriems žiemą nebuvo laiko. Pirties įsirengimas – vienas iš tokių galimų projektų. Kad šis darbas būtų kuo sklandesnis, verta pasimokyti iš dažnai pasitaikančių klaidų.

Terakotinės plytelės: privalumai ir trūkumai

Terakotinės plytelės šį sezoną sulaukė daugiau dėmesio nei įprastai. Tad ką reikėtų žinoti apie jas?

Patarimai, kaip nudažyti medinį baldą purškiamais dažais

Jeigu jaučiate, kad jūsų namams reikalingi pokyčiai, baldų dažymas yra vienas paprasčiausių būdų, kaip greitai ir nesudėtingai erdvei suteikti naują veidą. Dažymas purškiamais dažais yra patrauklus dėl šių priežasčių: baldą nudažyti galima labai greitai; jo paviršius yra padengiamas itin lygiai (ant jo nelieka teptuko paliekamų potėpių); palyginus su kitais dažais, jų džiuvimo laikas yra gerokai trumpesnis. Tiems, kuriems neteko dažyti tokiu būdu, pristatome keletą praktiškų patarimų.

Dūmų detektorius: kodėl jis reikalingas ir kaip jį išsirinkti?

Įsigaliojus priešgaisrinės saugos reikalavimui – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius, žmonės vis aktyviau domisi šiais įrenginiais. Tad kuo svarbus yra dūmų detektorius ir kaip jį išsirinkti?

Kaip panaikinti rūdžių dėmes klozete, vonioje bei kriauklėje?

Rūdžių dėmės ant balto vonios, klozeto ar kriauklės paviršiaus atrodo itin neestetiškai. Nors tokių dėmių šalinimas nėra pati lengviausia užduotis, tačiau egzistuoja ne vienas būdas, kaip su jomis kovoti. Šiame tekste pateikiame penkias technikas, kaip pašalinti tokias „užsispyrusias“ dėmes.

Draudikai: ugnis padaro kelis kartus didesnius nuostolius nei kitos nelaimės (1)

Nuo šio mėnesio pradžios visuose Lietuvos gyvenamuosiuose būstuose – butuose, individualiuose namuose, sodo nameliuose – privaloma įsirengti dūmų detektorius. Draudikai ragina suskubti nespėjusius to padaryti ir užtikrina, kad gaisrą patyrusiems žmonėms žala bus atlyginama ir tais atvejais, jei nukentėjusieji dūmų detektoriaus namuose dar nebus sumontavę.

Ką reikia žinoti apie privalomą statinio projekto ekspertizę?

Nuo 2018 metų neypatingojo daugiabučio namo kapitaliniam remontui privaloma statinio projekto ekspertizė. Ką reikia apie ją žinoti?

Kurių statinio statybos techninės veiklos vadovų pareigas gali atlikti patys statytojai?

Daugumai statytojų jau ne paslaptis, kad statant naujus, rekonstruojant, griaunant ypatinguosius ir neypatinguosius statinius, atnaujinant (modernizuojant) pastatus ne vėliau kaip prieš vieną darbo dieną iki statybos darbų pradžios privaloma Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai (VTPSI) pateikti pranešimą apie statybos pradžią ir pasamdytus (paskirtus) statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovus. Tačiau dažnai iškyla dilema, kuriuos statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovus būtina pasamdyti, o kurių pareigas gali atlikti patys statytojai.