Patarimai, kurie padės pašalinti tapetus nuo gipskartonio sienų

Tapetai – sienų apdailos medžiaga, kuri išsiskiria savo pasirinkimo įvairove. Būtent dėl plataus asortimento, kartais nutinka taip, kad išsirenkame netinkamą tapetų dizainą, kuris po kelių metų tiesiog atsibosta. Tada tenka tapetus pašalinti.
© Shutterstock

Tapetų šalinimas nėra nei itin įdomus, nei itin lengvas užsiėmimas, ypač jei jie buvo klijuoti ant gipskartonio sienos, tačiau tokį darbą nudirbti gali kiekvienas. Pateikiame paprastas tapetų šalinimo gaires.

Patarimai, kurie padės pašalinti tapetus nuo gipskartonio sienų
© Shutterstock

Darbo vietos paruošimas

Kaip ir imantis bet kokių kitų apdailos darbų, taip ir šalinant tapetus, visų pirma, reikia paruošti darbo vietą. Išjunkite elektrą bei nuimkite elektros taškų ir jungiklių skydelius. Nukabinkite visus paveikslus bei užuolaidas. Išneškite baldus iš kambario arba sustumkite juos į kambario centrą. Apdenkite grindis bei baldus plėvele, kad išvengtumėte jų sugadinimo. Atlikus šiuos paruošiamuosius darbus galima bus imtis tapetų šalinimo.

Tapetų paruošimas

Tapetų šalinimas nuo gipskartonio sienos šiek tiek skiriasi nuo tapetų šalinimo nuo betono, blokelių ar plytinės sienos. Kad nesugadinti gipskartonio sienos struktūros, reikia elgtis kur kas atsargiau. Tapetų nuo tokios sienos nerekomenduojama tiesiog plėšti. Pirmiausia reikia tapetų viršutinį sluoksnį švelniai subraižykite dantyta mentele. Padaryti nedideli įbrėžimai leis tapetų nuėmimo skysčiui prasiskverbti per tapetą ir pasiekti klijus.

Tapetų sluoksnio sudrėkinimas specialiu skysčiu

Subraižius tapetų paviršių, ateina metas jį apipurkšti tirpalu skirtu tapetų nuėmimui. Tokį tirpalą galite įsigyti specializuotose parduotuvėse (tokį tirpalą, vadovaujantis instrukcija, vėliau turėsite atskiesti karštu vandeniu) arba jį pasigaminti galite patys, sumaišę lygias dalis karšto vandens ir acto. Šiuo tirpalu padenkite visą sieną, tam galite pasitelkti kempinę arba purkštuvą. Svarbu sienos nesušlapinti per smarkiai, kad nepakenktumėte gipskartonio struktūrai. Leiskite skysčiui įsigerti (palaukite apie 15 minučių) ir pašalinkite tapetus rankomis arba su lygia mentele.

Sienų nuvalymas

Klijų likučius nuo gipskartonio sienos galite pašalinti šiltu vandeniu sudrėkinta kempine. Prieš imantis kitų darbų (dažymo, naujų tapetų klijavimo), palaukite dvi arba tris dienas, kad sienos spėtų visiškai išdžiūtų.

Parengta pagal „Statybairapdailosdarbai.lt“ informaciją.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Bambukinės grindys: kokie yra jų didžiausi pliusai bei minusai?

Bambukinės grindys savo savybėmis kartais gali pasirodyti labai panašios į medžio masyvo grindis, nors iš tiesų jos yra gaminamos iš žolinio tipo augalo – bambuko. Šios grindys pasižymi daugeliu kietmedžio grindų privalumų, tačiau taip pat galima išskirti ir kelis svarbius pažeidžiamumus. Taigi ką reikėtų žinoti apie šią grindų dangą, prieš nusprendžiant ja iškloti namų grindis?

8 praktiški patarimai, kaip paruošti sienas dažymui

Sienų dažymas – greitas ir nesudėtingas būdas, kuris iš pagrindų gali atnaujinti interjerą ir sutikti jam parinktą nuotaiką. Šį apdailos darbą, turint šiek tiek praktikos ir žinių, gali atlikti kiekvienas. Pateikiame keletą praktiškų patarimų, kaip pasiruošti šiam darbui.

5 patarimai renovuojantiems namą

Tikitės ypatingų, sudėtingų nurodymų?

Kaip žinoti, kad namuose atsirado pelių?

Paspaudus žiemos šalčiui, į mūsų namus traukia pelės ir kiti graužikai. Kol oras buvo šiltesnis, jie galėjo gyventi ir lauke, tačiau atšalus sugrįžo į šiltesnes patalpas, dėl to, kad ieško maisto.

Būstas su daline apdaila: klaidos, iš kurių vertėtų pasimokyti

„Jeigu perkate būstą su daline apdaila, nusiteikite psichologiškai, kad visą darbų eigą teks kontroliuoti patiems. Pavyzdžiui, pirkti grindjuostes, kai jų reikia, suplanuoti kitų medžiagų perdavimą meistrui, kad sklandžiai vyktų darbai“, – teigia būsto apdailą savo jėgomis nusprendęs atlikti vilnietis Povilas Jurgėnas. Pasak jo, naujakuriams reikia itin įdėmiai suskaičiuoti turimas santaupas ir apdailos išlaidas. Pritrūkus lėšų, darbai gali užtrukti neribotai

Kaip vertinti sandarumą?

Sandarios atitvarinės pastato konstrukcijos sudaro galimybes išsaugoti patalpose šildymo prietaisais sušildytą orą ir sumažinti šildymo išlaidas.

Kaip per šalčius kūrenti krosnį?

Spustelėjus šalčiams, gyventojai intensyviau ima kūrenti krosnis. O tada pradeda pleškėti namai. Vien šią parą Lietuvoje degė 17 gyvenamųjų namų. „Kai šalta, krosnį kūrenu visą dieną! Net rankos prie sienelės pridėti negaliu,“ – šiluma pasidžiaugia ne vienas gyventojas. „Kol krosnyje gera trauka, tol dūmtraukio ir nevalau,“ – tai neretai tenka išgirsti ugniagesiams, lankantiems gyventojus prevencinių akcijų metu.

Vitrininiai langai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Vitrininiai langai – būsto detalė, kuri tarytum sunaikina ribą tarp patalpos vidaus bei jos išorės. Tai architektūrinis elementas, kuris vizualiai atrodo itin patraukliai. Kita vertus, tokius langus valyti pavasarį yra tikrai nelengva ir nemažai laiko reikalaujanti užduotis. Šiame tekste aptarsime svarbiausius vitrininių langų privalumus ir trūkumus.

5 tinkamiausios grindų dangos tiems, kurie namuose turi augintinių (1)

Augintiniai į namus įneša gyvasties, papildomo džiugesio ir meilės. Tačiau be visų šių privalumų, didesni augintiniai (katės bei šunys) namuose sukelia šiokį tokį chaosą ir netvarką. Jie gali savo nagais apgadinti namų baldus, sienų apdailą bei grindis. Tad augintinių savininkai, ypač šunų šeimininkai, rinkdamiesi grindis, turi gerai įvertinti dangos atsparumą. Pateikiame keletą grindų dangų variantų, kurie tiks keturkojų savininkų namams.

Kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Pelėsis – siaubą keliantis ir turtą niokojantis namų „svečias“, kurio neįsileisti į namus stengiamės įvairiomis priemonėmis: vėdindami namus, valydami vonioje susikaupusius vandens ar kondensato lašelius, skalbinius kuo dažniau džiovindami lauke, o ne kambaryje ir t.t.. Šie ir kiti panašūs prevenciniai veiksmai sudaro netinkamas sąlygas pelėsio atsiradimui. Tad kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?