Patarimai, kurie padės pašalinti tapetus nuo gipskartonio sienų

Tapetai – sienų apdailos medžiaga, kuri išsiskiria savo pasirinkimo įvairove. Būtent dėl plataus asortimento, kartais nutinka taip, kad išsirenkame netinkamą tapetų dizainą, kuris po kelių metų tiesiog atsibosta. Tada tenka tapetus pašalinti.
© Shutterstock

Tapetų šalinimas nėra nei itin įdomus, nei itin lengvas užsiėmimas, ypač jei jie buvo klijuoti ant gipskartonio sienos, tačiau tokį darbą nudirbti gali kiekvienas. Pateikiame paprastas tapetų šalinimo gaires.

Patarimai, kurie padės pašalinti tapetus nuo gipskartonio sienų
© Shutterstock

Darbo vietos paruošimas

Kaip ir imantis bet kokių kitų apdailos darbų, taip ir šalinant tapetus, visų pirma, reikia paruošti darbo vietą. Išjunkite elektrą bei nuimkite elektros taškų ir jungiklių skydelius. Nukabinkite visus paveikslus bei užuolaidas. Išneškite baldus iš kambario arba sustumkite juos į kambario centrą. Apdenkite grindis bei baldus plėvele, kad išvengtumėte jų sugadinimo. Atlikus šiuos paruošiamuosius darbus galima bus imtis tapetų šalinimo.

Tapetų paruošimas

Tapetų šalinimas nuo gipskartonio sienos šiek tiek skiriasi nuo tapetų šalinimo nuo betono, blokelių ar plytinės sienos. Kad nesugadinti gipskartonio sienos struktūros, reikia elgtis kur kas atsargiau. Tapetų nuo tokios sienos nerekomenduojama tiesiog plėšti. Pirmiausia reikia tapetų viršutinį sluoksnį švelniai subraižykite dantyta mentele. Padaryti nedideli įbrėžimai leis tapetų nuėmimo skysčiui prasiskverbti per tapetą ir pasiekti klijus.

Tapetų sluoksnio sudrėkinimas specialiu skysčiu

Subraižius tapetų paviršių, ateina metas jį apipurkšti tirpalu skirtu tapetų nuėmimui. Tokį tirpalą galite įsigyti specializuotose parduotuvėse (tokį tirpalą, vadovaujantis instrukcija, vėliau turėsite atskiesti karštu vandeniu) arba jį pasigaminti galite patys, sumaišę lygias dalis karšto vandens ir acto. Šiuo tirpalu padenkite visą sieną, tam galite pasitelkti kempinę arba purkštuvą. Svarbu sienos nesušlapinti per smarkiai, kad nepakenktumėte gipskartonio struktūrai. Leiskite skysčiui įsigerti (palaukite apie 15 minučių) ir pašalinkite tapetus rankomis arba su lygia mentele.

Sienų nuvalymas

Klijų likučius nuo gipskartonio sienos galite pašalinti šiltu vandeniu sudrėkinta kempine. Prieš imantis kitų darbų (dažymo, naujų tapetų klijavimo), palaukite dvi arba tris dienas, kad sienos spėtų visiškai išdžiūtų.

Parengta pagal „Statybairapdailosdarbai.lt“ informaciją.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

5 patarimai, kaip itin paprastai atkimšti užsikimšusią kriauklę (1)

Virtuvės arba vonios kriauklę labiausiai kemša įvairios smulkios atliekos: maisto likučiai, plaukai, riebalai, kavos tirščiai, siūlai ir panašiai. Tad užsikimšusi kriauklė – problema, kurios buvo galima išvengti pakeitus įpročius ir į kriauklę nemetus atliekų. Tačiau jeigu taip nutiko ir kriauklė užsikimšo, pristatome kelis itin paprastus būdus, kaip ją atkimšti.

Kokia tikimybė, kad per šventes trūks nuotekų vamzdžiai arba užsikirs durų spyna?

Artėjant ypatingoms progoms ar didžiosioms metų šventėms dažnas visą savo laiką skiria artimiesiems ir dovanų paieškai. Tuo metu visai negalvojame apie galimus nemalonius netikėtumus namuose ir dėl jų atsirandančius nuostolius. Vis dėlto, kokia tikimybė, kad per Kūčias trūks nuotekų vamzdžiai, o ruošiant kalėdinius pietus ir laukiant svečių užsikirs durų spyna?

Renkamės naują būstą: dalinė ar visa apdaila – kas geriau?

Perkantiems būstą neretai tenka spręsti amžiną dilemą – pasirinkti būstą su daline apdaila ir vėliau ją atlikti pačiam ar samdyti meistrus, o gal įsikelti į plėtotojo įrengtą būstą. Lietuvoje, kitaip nei kaimyninėse šalyse, populiaresnė dalinė apdaila, tačiau šiemet parduodamų butų skaičius rodo, kad požiūris keičiasi. Pastebima, kad prieš įsigyjant būstą racionaliau įvertinama, kiek asmeninio laiko teks skirti apdailos darbams, ir tik tuomet priimamas lemiamas sprendimas.

Universali medžiaga – fanera: panaudojimo galimybės (1)

Fanera – nebrangi ir universali medžiaga, kurios panaudojimo galimybių yra iš tiesų nemažai. Kviečiame geriau susipažinti su šia medžiaga ir jos panaudojimo galimybėmis.

Židinys: į ką atsižvelgti renkantis (1)

Židinys – namų jaukumo simbolis, kuris gali tapti ypatinga interjero detale, skleidžiančia tiek grožį, tiek šilumą. Atėjus žiemai, nevienas iš mūsų ima galvoti apie tokį šiltą namų papildymą. Tad į ką būtinai reikia atsižvelgti renkantis židinį?

Kaip sukurti tylos ir ramybės oazę namuose?

Namų jaukumas – tai nėra gražūs niekučiai, veislinė katė ar naujausios mados baldai. Pirmiausia tai jausmas – pojūčių, išgyvenamų esant namuose, visuma. Jauku būna tada, kai yra šilta, švaru ir taip gera, jog po sunkios darbo dienos ar valandos praleistos automobilių spūstyje, peržengus namų slenkstį užplūsta ramybė. Būtent ramybės paieškos ir gena mus kruopščiai kurti namų atmosferą, o vienas pagrindinių jaukumo kriterijų – triukšmo kontrolė gyvenamoje aplinkoje.

Sienų dažymas: svarbiausi darbo įrankiai

Sienų dažymas – apdailos darbas, kurį dažnai nusprendžiame atlikti patys, be jokios papildomos specialistų pagalbos. Nors šis darbas iš pirmo žvilgsnio atrodo lengvas, be gerų įrankių kokybiškai jo atlikti nepavyks. Tad kokie yra patys svarbiausi sienų dažymui skirti įrankiai?

Kenkėjai, kurie keliauja „zuikiu“

Prieš penkiolika metų JAV tik 25 proc. kenkėjų naikinimo specialistų išskyrė blakes kaip dažniausiai pasitaikančius kenkėjus, o 2015 m. atlikta apklausa parodė, kad jau 99,6 proc. kenkėjų naikinimo specialistų susidurdavo su patalinėmis blakėmis. Nustatyta, kad viešbučiai ir moteliai – vietos, kuriose bene labiausiai paplitusios patalinės blakės. Vis didėjant keliautojų srautams, patalinės blakės po pasaulį plinta žaibišku greičiu.

Vinilinės grindys: lietuviai dvejoja, o amerikiečiai ir Vakarų europiečiai graibsto (3)

Atrodo, kad Vakarų Europoje interjero dizaineriai, architektai ir namus įsirengiantys žmonės pamišo dėl vinilinių grindų. Amerikoje įsikūrusios gamyklos „USFloors“ vadovė Carly Notcha atskleidžia, kad vinilinių grindų gamybos technologijos sparčiai tobulėja, o pardavimų apimtys – auga. Taikant inovacijas sukurti grindų paviršiai turi net antibakterinių savybių, apsaugančių paviršius nuo dėmių ir kvapus sukeliančių bakterijų. Ar šių grindų šilumos laidumo savybes, universalumą ir ypač nesudėtingą priežiūrą įvertins lietuviai?

5 grindų dangos, kurios tinka virtuvės zonai

Virtuvė – namų erdvė, kuri išsiskiria savitomis sąlygomis, čia: padidėjusi drėgmė, didelė trintis, dažni išsipylimai ir jų paliekamos dėmės. Tad renkantis grindų dangą šiam kambariui, reikia gerai pagalvoti, juk norime gražių, bet kartu tvirtų ir atsparių grindų. Pristatome 5 grindų dangos rūšis, kuriomis tinka kloti virtuvės grindis.