Patarimai, kurie padės pašalinti tapetus nuo gipskartonio sienų

Tapetai – sienų apdailos medžiaga, kuri išsiskiria savo pasirinkimo įvairove. Būtent dėl plataus asortimento, kartais nutinka taip, kad išsirenkame netinkamą tapetų dizainą, kuris po kelių metų tiesiog atsibosta. Tada tenka tapetus pašalinti.
© Shutterstock

Tapetų šalinimas nėra nei itin įdomus, nei itin lengvas užsiėmimas, ypač jei jie buvo klijuoti ant gipskartonio sienos, tačiau tokį darbą nudirbti gali kiekvienas. Pateikiame paprastas tapetų šalinimo gaires.

Patarimai, kurie padės pašalinti tapetus nuo gipskartonio sienų
© Shutterstock

Darbo vietos paruošimas

Kaip ir imantis bet kokių kitų apdailos darbų, taip ir šalinant tapetus, visų pirma, reikia paruošti darbo vietą. Išjunkite elektrą bei nuimkite elektros taškų ir jungiklių skydelius. Nukabinkite visus paveikslus bei užuolaidas. Išneškite baldus iš kambario arba sustumkite juos į kambario centrą. Apdenkite grindis bei baldus plėvele, kad išvengtumėte jų sugadinimo. Atlikus šiuos paruošiamuosius darbus galima bus imtis tapetų šalinimo.

Tapetų paruošimas

Tapetų šalinimas nuo gipskartonio sienos šiek tiek skiriasi nuo tapetų šalinimo nuo betono, blokelių ar plytinės sienos. Kad nesugadinti gipskartonio sienos struktūros, reikia elgtis kur kas atsargiau. Tapetų nuo tokios sienos nerekomenduojama tiesiog plėšti. Pirmiausia reikia tapetų viršutinį sluoksnį švelniai subraižykite dantyta mentele. Padaryti nedideli įbrėžimai leis tapetų nuėmimo skysčiui prasiskverbti per tapetą ir pasiekti klijus.

Tapetų sluoksnio sudrėkinimas specialiu skysčiu

Subraižius tapetų paviršių, ateina metas jį apipurkšti tirpalu skirtu tapetų nuėmimui. Tokį tirpalą galite įsigyti specializuotose parduotuvėse (tokį tirpalą, vadovaujantis instrukcija, vėliau turėsite atskiesti karštu vandeniu) arba jį pasigaminti galite patys, sumaišę lygias dalis karšto vandens ir acto. Šiuo tirpalu padenkite visą sieną, tam galite pasitelkti kempinę arba purkštuvą. Svarbu sienos nesušlapinti per smarkiai, kad nepakenktumėte gipskartonio struktūrai. Leiskite skysčiui įsigerti (palaukite apie 15 minučių) ir pašalinkite tapetus rankomis arba su lygia mentele.

Sienų nuvalymas

Klijų likučius nuo gipskartonio sienos galite pašalinti šiltu vandeniu sudrėkinta kempine. Prieš imantis kitų darbų (dažymo, naujų tapetų klijavimo), palaukite dvi arba tris dienas, kad sienos spėtų visiškai išdžiūtų.

Parengta pagal „Statybairapdailosdarbai.lt“ informaciją.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Pirties krosnelės akmenys: kaip išsirinkti?

Krosnelės akmenys – iš pirmo žvilgsnio nedidelė, tačiau be galo svarbi pirties sudedamoji dalis. Dažnai ši medžiaga tampa faktoriumi, kuris nulemia visos pirties kokybę. Tad kaip nepasiklysti ir išsirinkti tinkamiausius krosnelės akmenis?

Stiklo blokeliai: natūralios šviesos ir privatumo suderinimas

Stiklo blokelių populiarumas interjero kontekste yra gan nepastovus. Kartais jie būna beveik visai užmirštami, o kartais – tokie madingi, kad sunku surasti interjero leidinį be jų fotografijų (pavyzdžiui, be jų sunku įsivaizduoti 1940-tuosius arba 1980-tuosius). Dėl stiklo blokelių galios suderinti natūralią šviesą ir privatumą, nesunku nuspėti, kad greitu metu jie vėl atras sau vietą šiuolaikiniuose interjeruose.

Keramikinių plytelių stalviršiai virtuvėje: privalumai bei trūkumai

Plytelės virtuvės erdvėje yra be galo dažnos. Šiame kambaryje yra įprasta jomis kloti grindis, klijuoti sienas. Taip pat galima ir plytelių stalviršio opcija. Šiame straipsnyje aptarsime, kokie yra keramikinių plytelių stalviršių privalumai bei trūkumai.

Kaip išsirinkti medinius padėklus įvairiems projektams?

Mediniai padėklai yra itin mėgstama mėgėjų meistrų medžiaga, kurią galima panaudoti įvairiems Darau Pats projektams. Jų populiarumas yra susijęs su malonia, šiek tiek sendinta estetika ir prieinamumu. Tad į ką reikia atsižvelgti renkantis medinius padėklus?

Kokių klaidų vengti įsirengiant pirtį?

Pirtis – universalus vandens malonumas, kuriuo gera mėgautis tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metų laiku. Vasarą, šiek tiek atitolus nuo darbų, yra gerai užsiimti projektais, kuriems žiemą nebuvo laiko. Pirties įsirengimas – vienas iš tokių galimų projektų. Kad šis darbas būtų kuo sklandesnis, verta pasimokyti iš dažnai pasitaikančių klaidų.

Terakotinės plytelės: privalumai ir trūkumai

Terakotinės plytelės šį sezoną sulaukė daugiau dėmesio nei įprastai. Tad ką reikėtų žinoti apie jas?

Patarimai, kaip nudažyti medinį baldą purškiamais dažais

Jeigu jaučiate, kad jūsų namams reikalingi pokyčiai, baldų dažymas yra vienas paprasčiausių būdų, kaip greitai ir nesudėtingai erdvei suteikti naują veidą. Dažymas purškiamais dažais yra patrauklus dėl šių priežasčių: baldą nudažyti galima labai greitai; jo paviršius yra padengiamas itin lygiai (ant jo nelieka teptuko paliekamų potėpių); palyginus su kitais dažais, jų džiuvimo laikas yra gerokai trumpesnis. Tiems, kuriems neteko dažyti tokiu būdu, pristatome keletą praktiškų patarimų.

Dūmų detektorius: kodėl jis reikalingas ir kaip jį išsirinkti?

Įsigaliojus priešgaisrinės saugos reikalavimui – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius, žmonės vis aktyviau domisi šiais įrenginiais. Tad kuo svarbus yra dūmų detektorius ir kaip jį išsirinkti?

Kaip panaikinti rūdžių dėmes klozete, vonioje bei kriauklėje?

Rūdžių dėmės ant balto vonios, klozeto ar kriauklės paviršiaus atrodo itin neestetiškai. Nors tokių dėmių šalinimas nėra pati lengviausia užduotis, tačiau egzistuoja ne vienas būdas, kaip su jomis kovoti. Šiame tekste pateikiame penkias technikas, kaip pašalinti tokias „užsispyrusias“ dėmes.