Patarimai, kaip prižiūrėti medines parketlentes

Parketlentėmis klotos grindys išsiskiria savo estetiška išvaizda. Tai yra ilgaamžė grindų danga, kurią laikui bėgant yra galimybė atnaujinti. Kadangi šios grindys yra medinės, joms yra reikalinga nuolatinė priežiūra. Pateikiame kelis patarimus, kaip teisingai prižiūrėti medines parketlentes, kad išlaikytumėte tobulą jų išvaizdą.
© Shutterstock

Kaip išsigauti parketlenčių pradinę išvaizdą?

Ant parketlenčių atsiradę įvairiausi įbrėžimai ar batų paliktos žymės itin rėžia akį. Norint išvengti šių problemų, reikia nevaikščioti su batais po kambarius (parketui ypač pavojingi yra aukštakulniai batai). Batų namuose nepatariama nešioti ne tik dėl to, kad šie gali palikti žymes, bet taip pat ir dėl to, kad su jais iš kiemo atkeliauja smėlis, žvyras ir kitas sausas purvas, kuris gali subraižyti parketlentes. Labai svarbu naudoti durų kilimėlius prie laukujų durų, taip pat reikia neužmiršti jų reguliariai išvalyti.

Jeigu parketlentėmis yra išklotos virtuvės grindys, darbo zonoje arba po valgomuoju stalu galima patiesi kilimą, kad apsaugoti parketlentes nuo intensyvaus judėjimo.

Patarimai, kaip prižiūrėti medines parketlentes
© Shutterstock

Jeigu ketinate perstumdyti baldus ar kitus sunkius daiktus, visgi geriausia juos yra pernešti iš vienos vietos į kitą. Jeigu nešti yra neįmanoma ir teks stumti, reikia pasistengti po baldo apačia patiesti minkštą audeklą. Tai padarius baldą reikia stumti iš lėto ir atsargiai, stebint ar audeklas vis dar yra savo vietoje.

Kaip valyti parketlentes?

Tokias grindis rekomenduojama pravalyti bent jau 1-2 kartus per savaitę. Jas galima nušluoti švelnia šluota arba naudotis siurblio pagalba. Šių grindų negalima plauti vandeniu, svarbu naudoti specialias, parketlentėms skirtas valymo priemones. Jokiu būdu nenaudokite standartinių grindų valiklių. Kartais nutinka taip, kad parduotuvėje pagriebiame pirmą pasitaikiusį grindų valiklį, bet tai kas tinka plytelėm ar vinilinėms grindims, retai tiks medinėms parketlentėms. Dėl informacijos, kokias valymo priemones geriausia rinktis, rekomenduojama pasitarti su parketlenčių gamintoju.

Patarimai, kaip prižiūrėti medines parketlentes
© Shutterstock

Niekada nenaudokite aštrių šveitimo priemonių ar plieno vatos parketlentėms išvalyti, nes tai gali palikti nepataisomus įbrėžimus.

Jeigu ant grindų išsipylė skystis (sultys, arbata, kava ir pan.), reikia kuo skubiau tokį skysti pašalinti, nes kitu atveju toje vietoje gali likti dėmė.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Pirties krosnelės akmenys: kaip išsirinkti?

Krosnelės akmenys – iš pirmo žvilgsnio nedidelė, tačiau be galo svarbi pirties sudedamoji dalis. Dažnai ši medžiaga tampa faktoriumi, kuris nulemia visos pirties kokybę. Tad kaip nepasiklysti ir išsirinkti tinkamiausius krosnelės akmenis?

Stiklo blokeliai: natūralios šviesos ir privatumo suderinimas

Stiklo blokelių populiarumas interjero kontekste yra gan nepastovus. Kartais jie būna beveik visai užmirštami, o kartais – tokie madingi, kad sunku surasti interjero leidinį be jų fotografijų (pavyzdžiui, be jų sunku įsivaizduoti 1940-tuosius arba 1980-tuosius). Dėl stiklo blokelių galios suderinti natūralią šviesą ir privatumą, nesunku nuspėti, kad greitu metu jie vėl atras sau vietą šiuolaikiniuose interjeruose.

Keramikinių plytelių stalviršiai virtuvėje: privalumai bei trūkumai

Plytelės virtuvės erdvėje yra be galo dažnos. Šiame kambaryje yra įprasta jomis kloti grindis, klijuoti sienas. Taip pat galima ir plytelių stalviršio opcija. Šiame straipsnyje aptarsime, kokie yra keramikinių plytelių stalviršių privalumai bei trūkumai.

Kaip išsirinkti medinius padėklus įvairiems projektams?

Mediniai padėklai yra itin mėgstama mėgėjų meistrų medžiaga, kurią galima panaudoti įvairiems Darau Pats projektams. Jų populiarumas yra susijęs su malonia, šiek tiek sendinta estetika ir prieinamumu. Tad į ką reikia atsižvelgti renkantis medinius padėklus?

Kokių klaidų vengti įsirengiant pirtį?

Pirtis – universalus vandens malonumas, kuriuo gera mėgautis tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metų laiku. Vasarą, šiek tiek atitolus nuo darbų, yra gerai užsiimti projektais, kuriems žiemą nebuvo laiko. Pirties įsirengimas – vienas iš tokių galimų projektų. Kad šis darbas būtų kuo sklandesnis, verta pasimokyti iš dažnai pasitaikančių klaidų.

Terakotinės plytelės: privalumai ir trūkumai

Terakotinės plytelės šį sezoną sulaukė daugiau dėmesio nei įprastai. Tad ką reikėtų žinoti apie jas?

Patarimai, kaip nudažyti medinį baldą purškiamais dažais

Jeigu jaučiate, kad jūsų namams reikalingi pokyčiai, baldų dažymas yra vienas paprasčiausių būdų, kaip greitai ir nesudėtingai erdvei suteikti naują veidą. Dažymas purškiamais dažais yra patrauklus dėl šių priežasčių: baldą nudažyti galima labai greitai; jo paviršius yra padengiamas itin lygiai (ant jo nelieka teptuko paliekamų potėpių); palyginus su kitais dažais, jų džiuvimo laikas yra gerokai trumpesnis. Tiems, kuriems neteko dažyti tokiu būdu, pristatome keletą praktiškų patarimų.

Dūmų detektorius: kodėl jis reikalingas ir kaip jį išsirinkti?

Įsigaliojus priešgaisrinės saugos reikalavimui – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius, žmonės vis aktyviau domisi šiais įrenginiais. Tad kuo svarbus yra dūmų detektorius ir kaip jį išsirinkti?

Kaip panaikinti rūdžių dėmes klozete, vonioje bei kriauklėje?

Rūdžių dėmės ant balto vonios, klozeto ar kriauklės paviršiaus atrodo itin neestetiškai. Nors tokių dėmių šalinimas nėra pati lengviausia užduotis, tačiau egzistuoja ne vienas būdas, kaip su jomis kovoti. Šiame tekste pateikiame penkias technikas, kaip pašalinti tokias „užsispyrusias“ dėmes.