Patarimai, kaip prižiūrėti medines parketlentes

Parketlentėmis klotos grindys išsiskiria savo estetiška išvaizda. Tai yra ilgaamžė grindų danga, kurią laikui bėgant yra galimybė atnaujinti. Kadangi šios grindys yra medinės, joms yra reikalinga nuolatinė priežiūra. Pateikiame kelis patarimus, kaip teisingai prižiūrėti medines parketlentes, kad išlaikytumėte tobulą jų išvaizdą.
© Shutterstock

Kaip išsigauti parketlenčių pradinę išvaizdą?

Ant parketlenčių atsiradę įvairiausi įbrėžimai ar batų paliktos žymės itin rėžia akį. Norint išvengti šių problemų, reikia nevaikščioti su batais po kambarius (parketui ypač pavojingi yra aukštakulniai batai). Batų namuose nepatariama nešioti ne tik dėl to, kad šie gali palikti žymes, bet taip pat ir dėl to, kad su jais iš kiemo atkeliauja smėlis, žvyras ir kitas sausas purvas, kuris gali subraižyti parketlentes. Labai svarbu naudoti durų kilimėlius prie laukujų durų, taip pat reikia neužmiršti jų reguliariai išvalyti.

Jeigu parketlentėmis yra išklotos virtuvės grindys, darbo zonoje arba po valgomuoju stalu galima patiesi kilimą, kad apsaugoti parketlentes nuo intensyvaus judėjimo.

Patarimai, kaip prižiūrėti medines parketlentes
© Shutterstock

Jeigu ketinate perstumdyti baldus ar kitus sunkius daiktus, visgi geriausia juos yra pernešti iš vienos vietos į kitą. Jeigu nešti yra neįmanoma ir teks stumti, reikia pasistengti po baldo apačia patiesti minkštą audeklą. Tai padarius baldą reikia stumti iš lėto ir atsargiai, stebint ar audeklas vis dar yra savo vietoje.

Kaip valyti parketlentes?

Tokias grindis rekomenduojama pravalyti bent jau 1-2 kartus per savaitę. Jas galima nušluoti švelnia šluota arba naudotis siurblio pagalba. Šių grindų negalima plauti vandeniu, svarbu naudoti specialias, parketlentėms skirtas valymo priemones. Jokiu būdu nenaudokite standartinių grindų valiklių. Kartais nutinka taip, kad parduotuvėje pagriebiame pirmą pasitaikiusį grindų valiklį, bet tai kas tinka plytelėm ar vinilinėms grindims, retai tiks medinėms parketlentėms. Dėl informacijos, kokias valymo priemones geriausia rinktis, rekomenduojama pasitarti su parketlenčių gamintoju.

Patarimai, kaip prižiūrėti medines parketlentes
© Shutterstock

Niekada nenaudokite aštrių šveitimo priemonių ar plieno vatos parketlentėms išvalyti, nes tai gali palikti nepataisomus įbrėžimus.

Jeigu ant grindų išsipylė skystis (sultys, arbata, kava ir pan.), reikia kuo skubiau tokį skysti pašalinti, nes kitu atveju toje vietoje gali likti dėmė.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Kaip gyventi sandariame name?

Jau ankstesniuose savo straipsniuose nagrinėjau vėdinimo svarbą ir jo įtaką pastato energiniam efektyvumui. Ekspertizių metu vėl ir vėl susiduriu su šios srities klaidomis, todėl nusprendžiau dar kartą sugrįžti prie šios temos.

Bambukinės grindys: kokie yra jų didžiausi pliusai bei minusai?

Bambukinės grindys savo savybėmis kartais gali pasirodyti labai panašios į medžio masyvo grindis, nors iš tiesų jos yra gaminamos iš žolinio tipo augalo – bambuko. Šios grindys pasižymi daugeliu kietmedžio grindų privalumų, tačiau taip pat galima išskirti ir kelis svarbius pažeidžiamumus. Taigi ką reikėtų žinoti apie šią grindų dangą, prieš nusprendžiant ja iškloti namų grindis?

8 praktiški patarimai, kaip paruošti sienas dažymui

Sienų dažymas – greitas ir nesudėtingas būdas, kuris iš pagrindų gali atnaujinti interjerą ir sutikti jam parinktą nuotaiką. Šį apdailos darbą, turint šiek tiek praktikos ir žinių, gali atlikti kiekvienas. Pateikiame keletą praktiškų patarimų, kaip pasiruošti šiam darbui.

5 patarimai renovuojantiems namą

Tikitės ypatingų, sudėtingų nurodymų?

Kaip žinoti, kad namuose atsirado pelių?

Paspaudus žiemos šalčiui, į mūsų namus traukia pelės ir kiti graužikai. Kol oras buvo šiltesnis, jie galėjo gyventi ir lauke, tačiau atšalus sugrįžo į šiltesnes patalpas, dėl to, kad ieško maisto.

Būstas su daline apdaila: klaidos, iš kurių vertėtų pasimokyti

„Jeigu perkate būstą su daline apdaila, nusiteikite psichologiškai, kad visą darbų eigą teks kontroliuoti patiems. Pavyzdžiui, pirkti grindjuostes, kai jų reikia, suplanuoti kitų medžiagų perdavimą meistrui, kad sklandžiai vyktų darbai“, – teigia būsto apdailą savo jėgomis nusprendęs atlikti vilnietis Povilas Jurgėnas. Pasak jo, naujakuriams reikia itin įdėmiai suskaičiuoti turimas santaupas ir apdailos išlaidas. Pritrūkus lėšų, darbai gali užtrukti neribotai

Kaip vertinti sandarumą?

Sandarios atitvarinės pastato konstrukcijos sudaro galimybes išsaugoti patalpose šildymo prietaisais sušildytą orą ir sumažinti šildymo išlaidas.

Kaip per šalčius kūrenti krosnį?

Spustelėjus šalčiams, gyventojai intensyviau ima kūrenti krosnis. O tada pradeda pleškėti namai. Vien šią parą Lietuvoje degė 17 gyvenamųjų namų. „Kai šalta, krosnį kūrenu visą dieną! Net rankos prie sienelės pridėti negaliu,“ – šiluma pasidžiaugia ne vienas gyventojas. „Kol krosnyje gera trauka, tol dūmtraukio ir nevalau,“ – tai neretai tenka išgirsti ugniagesiams, lankantiems gyventojus prevencinių akcijų metu.

Vitrininiai langai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Vitrininiai langai – būsto detalė, kuri tarytum sunaikina ribą tarp patalpos vidaus bei jos išorės. Tai architektūrinis elementas, kuris vizualiai atrodo itin patraukliai. Kita vertus, tokius langus valyti pavasarį yra tikrai nelengva ir nemažai laiko reikalaujanti užduotis. Šiame tekste aptarsime svarbiausius vitrininių langų privalumus ir trūkumus.

5 tinkamiausios grindų dangos tiems, kurie namuose turi augintinių (1)

Augintiniai į namus įneša gyvasties, papildomo džiugesio ir meilės. Tačiau be visų šių privalumų, didesni augintiniai (katės bei šunys) namuose sukelia šiokį tokį chaosą ir netvarką. Jie gali savo nagais apgadinti namų baldus, sienų apdailą bei grindis. Tad augintinių savininkai, ypač šunų šeimininkai, rinkdamiesi grindis, turi gerai įvertinti dangos atsparumą. Pateikiame keletą grindų dangų variantų, kurie tiks keturkojų savininkų namams.