Patarimai, kaip prižiūrėti medines parketlentes

Parketlentėmis klotos grindys išsiskiria savo estetiška išvaizda. Tai yra ilgaamžė grindų danga, kurią laikui bėgant yra galimybė atnaujinti. Kadangi šios grindys yra medinės, joms yra reikalinga nuolatinė priežiūra. Pateikiame kelis patarimus, kaip teisingai prižiūrėti medines parketlentes, kad išlaikytumėte tobulą jų išvaizdą.
© Shutterstock

Kaip išsigauti parketlenčių pradinę išvaizdą?

Ant parketlenčių atsiradę įvairiausi įbrėžimai ar batų paliktos žymės itin rėžia akį. Norint išvengti šių problemų, reikia nevaikščioti su batais po kambarius (parketui ypač pavojingi yra aukštakulniai batai). Batų namuose nepatariama nešioti ne tik dėl to, kad šie gali palikti žymes, bet taip pat ir dėl to, kad su jais iš kiemo atkeliauja smėlis, žvyras ir kitas sausas purvas, kuris gali subraižyti parketlentes. Labai svarbu naudoti durų kilimėlius prie laukujų durų, taip pat reikia neužmiršti jų reguliariai išvalyti.

Jeigu parketlentėmis yra išklotos virtuvės grindys, darbo zonoje arba po valgomuoju stalu galima patiesi kilimą, kad apsaugoti parketlentes nuo intensyvaus judėjimo.

Patarimai, kaip prižiūrėti medines parketlentes
© Shutterstock

Jeigu ketinate perstumdyti baldus ar kitus sunkius daiktus, visgi geriausia juos yra pernešti iš vienos vietos į kitą. Jeigu nešti yra neįmanoma ir teks stumti, reikia pasistengti po baldo apačia patiesti minkštą audeklą. Tai padarius baldą reikia stumti iš lėto ir atsargiai, stebint ar audeklas vis dar yra savo vietoje.

Kaip valyti parketlentes?

Tokias grindis rekomenduojama pravalyti bent jau 1-2 kartus per savaitę. Jas galima nušluoti švelnia šluota arba naudotis siurblio pagalba. Šių grindų negalima plauti vandeniu, svarbu naudoti specialias, parketlentėms skirtas valymo priemones. Jokiu būdu nenaudokite standartinių grindų valiklių. Kartais nutinka taip, kad parduotuvėje pagriebiame pirmą pasitaikiusį grindų valiklį, bet tai kas tinka plytelėm ar vinilinėms grindims, retai tiks medinėms parketlentėms. Dėl informacijos, kokias valymo priemones geriausia rinktis, rekomenduojama pasitarti su parketlenčių gamintoju.

Patarimai, kaip prižiūrėti medines parketlentes
© Shutterstock

Niekada nenaudokite aštrių šveitimo priemonių ar plieno vatos parketlentėms išvalyti, nes tai gali palikti nepataisomus įbrėžimus.

Jeigu ant grindų išsipylė skystis (sultys, arbata, kava ir pan.), reikia kuo skubiau tokį skysti pašalinti, nes kitu atveju toje vietoje gali likti dėmė.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Marmuriniai stalviršiai: privalumai bei trūkumai

Niekas nenuginčys, kad marmuriniai stalviršiai vizualiai yra be galo estetiški. Marmuras erdvei teikia prabangos jausmą. Jis atrodo itin subtiliai bei elegantiškai. Tačiau prieš renkantis tokį stalviršį, reikia gerai pasverti tiek jo pliusus, tiek minusus. Tad ką verta žinoti prieš įsigyjant marmurinį stalviršį?

Priežastys, kodėl namuose verta turėti oro drėkintuvą

Žiemos oras yra sausas oras. Sauso žiemos oro, šildymo bei retai atidaromų langų derinys namuose kelia diskomfortą: ima sausėti oda, dažniau sergame virusinėmis ligomis ir t.t.. Oro drėkintuvas gali padėti susidoroti su šiomis ir kitomis sauso oro sukeliamomis problemomis. Pateikiame kelias svarias priežastis, kodėl verta įsigyti oro drėkintuvą.

Darau pats: praktiška batų laikymo idėja

Batų lentyna – funkcionalus baldas, kuris išsprendžia netvarkingos batų krūvos problemą. Ieškantiems patogaus ir kartu estetiško batų laikymo sprendimo, pristatome nesudėtingą batų lentynos ant ratukų projektą.

Šilumą lauk išvaro prasti langai, o kas gali išsaugoti?

Šaltąjį metų laiką daugelis senų daugiabučių gyventojų pasitinka su nerimu. Jis atneša ne tik išsipūtusias sąskaitas už šildymą, bet ir bute dažnai karaliaujančią vėsą. Nesandarios namo konstrukcijų jungtys, prasti langai ar kiauras stogas laikomi dažniausiais šilumos „vagimis“ daugiabučiuose, dėl kurių už šildymą mokama daug, bet rezultato – nejausti. Tam, kad įsigyjamas būstas būtų ir taupus, ir šiltas, statybų specialistai pataria išsiaiškinti daug jo savybių – pradedant energine klase, baigiant šildymo tipu.

Vinilinės grindys: kaip jas tinkamai prižiūrėti?

Vinilinė grindų danga, kuri yra ypač populiari Amerikoje bei Vakarų Europoje, po truputi atranda sau vietą ir Lietuvos rinkoje. Vienas iš didžiausių šios dangos pliusų – itin lengva priežiūra. Pateikiame kelis praktiškus patarimus, kaip tinkamai valyti šias grindis.

Neuždengta lubų konstrukcija: privalumai bei trūkumai (1)

Lubos paliktos be apdailos, su neuždengtomis sijomis bei matomomis inžinerinėmis sistemomis – nebūtinai yra vaizdas iš remonto darbų vietos. Gyvendami mieste, dažnai įkvėpimo namų interjerui randame urbanistinėje bei pramoninėje aplinkoje. Neuždengtos lubos, kurios seniau buvo randamos tik fabrikuose ar komercinėse patalpose, šiandien sau vietą atranda ir individualiuose namuose bei butuose. Tad kokie yra neuždengtų lubų privalumai bei trūkumai?

Patarimai, kaip prižiūrėti medines parketlentes

Parketlentėmis klotos grindys išsiskiria savo estetiška išvaizda. Tai yra ilgaamžė grindų danga, kurią laikui bėgant yra galimybė atnaujinti. Kadangi šios grindys yra medinės, joms yra reikalinga nuolatinė priežiūra. Pateikiame kelis patarimus, kaip teisingai prižiūrėti medines parketlentes, kad išlaikytumėte tobulą jų išvaizdą.

6 paprasti žingsniai, kaip nudažyti seną medinį baldą

Senas, praradęs savo pirminę išvaizdą medinis baldas tikrai nepuošia namų erdvės, todėl ateina metas apsispręsti: pastatyti jį į garažą ar tiesiog išmesti. Žinoma, yra ir trečias pasirinkimas – tokį baldą galima perdažyti. Naujas pasirinktos spalvos dažų sluoksnis gali prikelti tokį baldą naujam gyvenimui. Tiems, kuriems dar niekada neteko dažyti baldų, pristatome 6 paprastus žingsnius, kaip nudažyti seną medinį baldą.

Betoniniai stalviršiai: pliusai bei minusai (1)

Betonas, kartu su industriniu interjero stiliumi, paskutiniu metu tapo itin populiarus apdailoje, baldų bei interjero aksesuarų gamyboje. Betonas kelia vis mažiau asociacijų su šaltumu. Jis imamas vertinti, kaip estetiška ir moderni namų interjero detalė. Šiandien ypač populiaru betono akcentus naudoti virtuvės zonoje, taip jai suteikiant išskirtinumo ir industrinio šarmo. Šiame straipsnyje plačiau pakalbėsime apie betoninius stalviršius.

Ką daryti, kad kenkėjai Kalėdų „nepavogtų“?

Pamenate kino filmą apie Grinčą, pavogusį Kalėdas? Kenkėjų kontrolės specialistai UAB „Dezinfa“ įspėja, kad tokiu Grinču šventiniu laikotarpiu dažnai tampa tarakonai, graužikai ir kiti kenkėjai, netikėtai užplūstantys gyvenamas patalpas.