Patarimai, kaip pasendinti medieną

 (4)
Jei norite savo namams ar sodui suteikti išskirtinumo bei šiek tiek grubumo, jums pravers skurdžiai, kaimiškai atrodanti mediena. Neturite senos medienos, iš kurios būtų galima sukurti ką nors solidaus ir gražaus? Gal taip net ir geriau, nes sukežusi mediena tikrai nėra pati tvirčiausia medžiaga. O ką jeigu gerą medieną priverstumėme atrodyti senesne? Sužinokite, kaip patiems sukurti kaimiškai atrodantį paviršių. Išbandykite šiuos lengvus būdus ir pasendinkite medieną iki jums tinkamo lygio.
Patarimai, kaip pasendinti medieną
© Shutterstock nuotr.

Acto ir plieno drožlių metodas

1 žingsnis – sukurkite acto ir drožlių beicą

Ar teko matyti, kas nutinka acte paliktoms plieno drožlėms? Laikui bėgant jos ištirpsta acto rūgštyje, sukurdamos senai atrodantį beicą. Tad galite patys lengvai sukurti tokį acto ir plieno drožlių tirpalą. Įdėkite delno dydžio plieno drožlių gabalą į stiklainį ir užpilkite jį puodeliu acto. Palikite juos 72 valandoms. Kuo ilgiau leisite medžiagoms reaguoti, tuo tamsesnį tirpalą gausite.

2 žingsnis – paruoškite medieną

Švitriniu popieriumi nušveiskite nuo medienos dėmes ir nuosėdas, kad acto ir plieno drožlių tirpalas tinkamai įsigertų. Jei ant paviršiaus yra sunkiai išvalomų dėmių, pasinaudokite rankiniu šlifuokliu.

3 žingsnis – užpilkite arbatos tirpalo

Į didelį puodą įpilkite apie 4 – 4,5 litrus vandens ir leiskite jam užvirti. Įdėkite 5 arbatos maišelius į verdantį vandenį, išjunkite viryklę ir leiskite arbatai prisirpti apie 15 minučių. Užpiltas arbatos tirpalas reaguos su acto ir plieno drožlių tirpalu bei suteiks medienai tamsesnį atspalvį. Ištepkite medieną arbatos tirpalu.

4 žingsnis – užtepkite acto ir plieno drožlių beicą

Teptuku užtepkite acto ir plieno drožlų beicą ant arbata išteptos medienos. Kruopščiai tepkite beicą ilgais mostais ta pačia kryptimi išilgai medienos pluoštui. Leiskite jam visiškai išdžiūti. Jei norite, kad mediena būtų tamsesnė, užtepkite antrą beico sluoksnį.

5 žingsnis – padailinkite medienos paviršių
Švariu skuduru nuvalykite tirpalo perteklių nuo medienos paviršiaus, kai ji visiškai išdžius. Pamerkite skudurą į šaltą vandenį ir gerai išgręžkite. Trinkite juo medienos paviršių ir nuvalykite visas nereikalingas drožles.

6 žingsnis – apsaugokite medieną
Kai paviršius yra kruopščiai išvalytas, ištepkite medieną vaškuojančia alyva. Tai padės apsaugoti medienos paviršių. Prieš tai darydami, perskaitykite gamintojo instrukcijas.

Kepimo sodos metodas

1 žingsnis – pasigaminkite sodos tirpalo
Pripilkite į kibirą šilto vandens. Įpilkite į jį puodelį kepimo sodos ir maišykite viską mediniu šaukštu, kol soda visiškai ištirps.

2 žingsnis – ištepkite paviršių sodos tirpalu
Šepetėliu įtrinkite mišinį į medieną. Pamerkite šepetėlį į mišinį, nupurtykite mišinio perteklių ir kruopščiai įtrinkite jį į medieną. Pastatykite medieną saulėtoje vietoje lauke ir leiskite visiškai išdžiūti.

3 žingsnis – padailinkite medieną
Švariu skuduru nuvalykite tirpalo perteklių nuo medienos paviršiaus. Pamerkite skudurą į šaltą vandenį ir gerai išgręžkite. Trinkite juo medienos paviršių, kol jis bus visiškai glotnus. Leiskite medienai visiškai išdžiūti.

"Kankinimo" metodai - kartais atsitinka taip, jog turima mediena yra tiesiog per graži ir naujai užtepta tekstūra nelabai pakeičia jos išvaizdos. Šios medienos neišdarkė laikas, todėl teks išdarkyti jums.

1 variantas – subjaurokite medieną su varžtais ir kojine
Paimkite pilną saują mažų varžtų ir suberkite juos į švarią kojinę. Užriškite kojinės galą, kad jie neišbyrėtų. Daužykite šia kojine medieną, kol ji bus tinkamai „išgražinta“.

2 variantas – subjaurokite medieną plaktuku
Čiupkite paprastą arba guminį plaktuką ir švelniais smūgiais padaužykite medieną. Guminio plaktuko antspaudai paviršiuje bus platūs, o paprasto – mažesni. Tęskite tol, kol paviršius atrodys tinkamai.

3 variantas – subjaurokite medieną švitriniu popieriumi
Švitriniu popieriumi nušveiskite tam tikras medienos paviršiaus sritis. Kuo grubesnis švitrinis popierius, tuo puikesnis bus vaizdas. Jei skirtingai spausite švitrinį popierių, išvaizda bus natūraliai nusidėvėjusi.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Vitrininiai langai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Vitrininiai langai – būsto detalė, kuri tarytum sunaikina ribą tarp patalpos vidaus bei jos išorės. Tai architektūrinis elementas, kuris vizualiai atrodo itin patraukliai. Kita vertus, tokius langus valyti pavasarį yra tikrai nelengva ir nemažai laiko reikalaujanti užduotis. Šiame tekste aptarsime svarbiausius vitrininių langų privalumus ir trūkumus.

5 tinkamiausios grindų dangos tiems, kurie namuose turi augintinių (1)

Augintiniai į namus įneša gyvasties, papildomo džiugesio ir meilės. Tačiau be visų šių privalumų, didesni augintiniai (katės bei šunys) namuose sukelia šiokį tokį chaosą ir netvarką. Jie gali savo nagais apgadinti namų baldus, sienų apdailą bei grindis. Tad augintinių savininkai, ypač šunų šeimininkai, rinkdamiesi grindis, turi gerai įvertinti dangos atsparumą. Pateikiame keletą grindų dangų variantų, kurie tiks keturkojų savininkų namams.

Kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Pelėsis – siaubą keliantis ir turtą niokojantis namų „svečias“, kurio neįsileisti į namus stengiamės įvairiomis priemonėmis: vėdindami namus, valydami vonioje susikaupusius vandens ar kondensato lašelius, skalbinius kuo dažniau džiovindami lauke, o ne kambaryje ir t.t.. Šie ir kiti panašūs prevenciniai veiksmai sudaro netinkamas sąlygas pelėsio atsiradimui. Tad kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Stumdomos durys: pliusai bei minusai

Stumdomos durys interjere tradiciškai yra siejamos su azijietišku interjero dekoru. Tokios durys sukuria elegantišką ir erdvės neapsunkinantį perėjimą iš vienos erdvės į kitą. Šiandien galima rinktis iš nemažos jų stiliaus ir medžiagiškumo įvairovės. Jeigu kyla klausimas, ar verta tokias erdvę tausojančias duris įsirengti savo namuose, pristatome svarbiausius stumdomų durų privalumus bei trūkumus.

Gipskartonio apdaila: dažniausiai pasitaikančios klaidos

Gipso kartonas – universali medžiaga, kurią galima panaudoti pertvarų įrengimui, sienų sulyginimui, luboms bei grindims. Deja, dalis žmonių dvejoja šios medžiagos ilgaamžiškumu. Abejojantiems ekspertai atsako – kokybiškos gipso kartono konstrukcijos yra ilgaamžės, o nekokybiška apdaila yra padarytų klaidų rezultatas. Pristatome dažniausias darbo su gipso kartonu klaidas.

Kodėl verta rinktis kamštinę medžiagą interjero apdailai?

Kamštinio ąžuolo žievės produkcija sparčiai įgauna populiarumą interjero kontekste. Anksčiau kamštinė medžiaga paprastai asocijuodavosi su vyno butelio kamščiu arba priminimams prisegti skirta lenta, tačiau šiandien namuose kamštmedis naudojamas kur kas plačiau. Kamštinė sienų bei grindų danga, kamštiniai baldai bei šviestuvai – visos šios interjero detalės yra vertinamos tiek dėl savo estetinių, tiek dėl praktinių savybių. Pateikiame kelias priežastis, kodėl verta išbandyti šią medžiagą savo namuose.

Atidengtų plytų siena: pliusai bei minusai

Mūrinės namo sienos – tvirtos ir ilgaamžės. Nors nedengtas plytas esame labiau įpratę matyti pastato eksterjere, šiandien, dėl charakteringos tokių sienų išvaizdos, vis dažniau susiduriame su atidengtų plytinių sienų tendencija interjere. Tie, kuriems pasisekė gyventi name, kuriame už tinko ar gipso kartono plokštės slepiasi plytinės sienos, turi galimybę jas atidengti. Tačiau prieš priimant tokį sprendimą, verta susipažinti su atidengtų plytų sienų pliusais ir minusais.

Pertvaros: ką rinktis – mūrinę sieną ar gipso kartono atitvarą?

Tiek mūriniai atitvairai, tiek gipso kartono atitvarai turi savų privalumų ir trukumų, todėl prieiti prie bendros išvados, kas geriau – mūrinė siena ar gipso kartono atitvaras, šiame straipsnyje nebandysime. Vietoje to, palyginsime šių atitvarų skirtumus, o sprendimą, ką rinktis, priimsite jūs patys.

Pelėsis skalbimo mašinoje: kaip su juo kovoti?

Pelėsis mėgsta tamsią, drėgną, nevėdinamą erdvę, taigi visai nekeista, kad jis gali sau atrasti vietą ir skalbimo mašinoje. Paprastai, kad skalbyklėje atsirado pelėsis, išduoda negeras kvapas bei atsiradusios tamsios spalvos dėmės ant skalbimo milteliams pilti skirtų skyrelių arba tarp durelėse esančių gumų. Tad kaip kovoti su pelėsiu skalbimo mašinoje?

Marmuriniai stalviršiai: privalumai bei trūkumai

Niekas nenuginčys, kad marmuriniai stalviršiai vizualiai yra be galo estetiški. Marmuras erdvei teikia prabangos jausmą. Jis atrodo itin subtiliai bei elegantiškai. Tačiau prieš renkantis tokį stalviršį, reikia gerai pasverti tiek jo pliusus, tiek minusus. Tad ką verta žinoti prieš įsigyjant marmurinį stalviršį?