Patarimai, kaip nudažyti medinį baldą purškiamais dažais

Jeigu jaučiate, kad jūsų namams reikalingi pokyčiai, baldų dažymas yra vienas paprasčiausių būdų, kaip greitai ir nesudėtingai erdvei suteikti naują veidą. Dažymas purškiamais dažais yra patrauklus dėl šių priežasčių: baldą nudažyti galima labai greitai; jo paviršius yra padengiamas itin lygiai (ant jo nelieka teptuko paliekamų potėpių); palyginus su kitais dažais, jų džiuvimo laikas yra gerokai trumpesnis. Tiems, kuriems neteko dažyti tokiu būdu, pristatome keletą praktiškų patarimų.
© Shutterstock

Reikalingų medžiagų išsirinkimas. Prieš imantis darbų, reikia pasirūpinti visomis reikalingomis priemonėmis. Medinio baldo dažymui, jums reikės: kaukės, švitrinio popieriaus, grunto, purškiamų dažų ir sandariklio. Kalbant apie dažus, visada rekomenduojama negailėti pinigų ir nesirinkti pačių pigiausių variantų, nes kaina dažnai atspindi dažų kokybę.

Purškiami dažai, kaip ir kiti dažai, gali būti su skirtingu užbaigimu – galimi itin blizgūs bei matiniai variantai. Renkantis dažus baldams, kuo blizgesni dažai, tuo lengvesnis baldų paviršiaus valymas. Jeigu dažote didelį plotą, patariama investuoti į purškiamų dažų rankeną, kuri pagreitina darbą ir apsaugo pirštą nuo skausmo.

Patarimai, kaip nudažyti medinį baldą purškiamais dažais
© Shutterstock

Valymas ir pasiruošimas. Prieš imant purškiamų dažų skardinę į rankas, reikia pasirūpinti, kad baldas būtų švarus, be jokių laisvų detalių ir įtrūkimų. Reikia priveržti laisvus varžtus bei sutvarkyti kitas konstrukcines problemas, kad jis būtų tvirtas.

Norint pasiekti geriausių rezultatų, baldą būtina nušlifuoti švitriniu popieriumi. Šiam darbui tinkamiausias yra vidutinio šiurkštumo arba šiurkštus popierius, priklausomai nuo dažomo baldo paviršiaus. Baldą reikia nušlifuoti itin kruopščiai, ypatingą dėmesį skiriant toms vietoms, kur yra nelygumų. Šlifuoti reikia medienos atplaišų kryptimi. Baigus šlifuoti, baldą reikia nuvalyti drėgnu skudurėliu, kad nuo jo būtų pašalintos medienos dulkės.

Dažymui skirtos vietos ir laiko pasirinkimas. Prieš dažant, svarbu tinkamai parinkti dažymui skirtą vietą ir laiką. Tai turėtų būti gerai ventiliuojama erdvė, idealiausia tai daryti lauke. Tai neturėtų būti nei labai šalta, nei labai karšta diena, nes temperatūra įtakoja dažų džiuvimo laiką. Taip pat dažymui geriau nesirinkti vėjuotos dienos.

Patarimai, kaip nudažyti medinį baldą purškiamais dažais
© Shutterstock

Dažant purškiamais dažais, būtinai reikia dėvėti kaukę, o paviršius, kurių nenorite ištepti, reikia padengti audeklu arba plėvele.

Gruntavimas. Šis žingsnis yra toks pat svarbus, kaip ir šlifavimas. Gruntavimas paruošia baldo paviršių dažymui ir netgi gali išlyginti blogai nušlifuotas vietas. Prie gruntuoto paviršiaus dažai lygiau ir geriau prilimpa. Gruntui išdžiuvus, baldo paviršių rekomenduojama dar kartą nušlifuoti, kad paviršius būtų kuo lygesnis, be jokių burbuliukų. Šiam etapui labiausiai tinka švelnus švitrinis popierius.

Dažymas. Dažyti reikia ilgais, lygiais purškimais. Dažų buteliuką reikia laikyti toliau nuo baldo, nes laikant jį per arti, ant dažomo paviršiaus gali likti dažų pertekliaus paliktos žiedo formos dėmės. Nereikia stengtis idealiai padengti viso baldo pirmu dažymu. Išdžiuvus pirmam dažų sluoksniui, baldą reikia padengti antru dažų sluoksniu. Jeigu dažymo metu susidarė oro burbuliukų, dažams išdžiuvus, juos galima pašalinti švitriniu popieriumi.

Apsauginis sluoksnis. Jeigu baldas yra intensyviai naudojamas, pavyzdžiui tai yra: kėdė, fotelis, valgomasis stalas ar kavos staliukas, jo paviršių papildomai reikėtų padengti sandarikliu. Jis apsaugo baldo paviršių nuo greito nusidėvėjimo.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Kokių klaidų vengti įsirengiant pirtį?

Pirtis – universalus vandens malonumas, kuriuo gera mėgautis tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metų laiku. Vasarą, šiek tiek atitolus nuo darbų, yra gerai užsiimti projektais, kuriems žiemą nebuvo laiko. Pirties įsirengimas – vienas iš tokių galimų projektų. Kad šis darbas būtų kuo sklandesnis, verta pasimokyti iš dažnai pasitaikančių klaidų.

Terakotinės plytelės: privalumai ir trūkumai

Terakotinės plytelės šį sezoną sulaukė daugiau dėmesio nei įprastai. Tad ką reikėtų žinoti apie jas?

Patarimai, kaip nudažyti medinį baldą purškiamais dažais

Jeigu jaučiate, kad jūsų namams reikalingi pokyčiai, baldų dažymas yra vienas paprasčiausių būdų, kaip greitai ir nesudėtingai erdvei suteikti naują veidą. Dažymas purškiamais dažais yra patrauklus dėl šių priežasčių: baldą nudažyti galima labai greitai; jo paviršius yra padengiamas itin lygiai (ant jo nelieka teptuko paliekamų potėpių); palyginus su kitais dažais, jų džiuvimo laikas yra gerokai trumpesnis. Tiems, kuriems neteko dažyti tokiu būdu, pristatome keletą praktiškų patarimų.

Dūmų detektorius: kodėl jis reikalingas ir kaip jį išsirinkti?

Įsigaliojus priešgaisrinės saugos reikalavimui – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius, žmonės vis aktyviau domisi šiais įrenginiais. Tad kuo svarbus yra dūmų detektorius ir kaip jį išsirinkti?

Kaip panaikinti rūdžių dėmes klozete, vonioje bei kriauklėje?

Rūdžių dėmės ant balto vonios, klozeto ar kriauklės paviršiaus atrodo itin neestetiškai. Nors tokių dėmių šalinimas nėra pati lengviausia užduotis, tačiau egzistuoja ne vienas būdas, kaip su jomis kovoti. Šiame tekste pateikiame penkias technikas, kaip pašalinti tokias „užsispyrusias“ dėmes.

Draudikai: ugnis padaro kelis kartus didesnius nuostolius nei kitos nelaimės (1)

Nuo šio mėnesio pradžios visuose Lietuvos gyvenamuosiuose būstuose – butuose, individualiuose namuose, sodo nameliuose – privaloma įsirengti dūmų detektorius. Draudikai ragina suskubti nespėjusius to padaryti ir užtikrina, kad gaisrą patyrusiems žmonėms žala bus atlyginama ir tais atvejais, jei nukentėjusieji dūmų detektoriaus namuose dar nebus sumontavę.

Ką reikia žinoti apie privalomą statinio projekto ekspertizę?

Nuo 2018 metų neypatingojo daugiabučio namo kapitaliniam remontui privaloma statinio projekto ekspertizė. Ką reikia apie ją žinoti?

Kurių statinio statybos techninės veiklos vadovų pareigas gali atlikti patys statytojai?

Daugumai statytojų jau ne paslaptis, kad statant naujus, rekonstruojant, griaunant ypatinguosius ir neypatinguosius statinius, atnaujinant (modernizuojant) pastatus ne vėliau kaip prieš vieną darbo dieną iki statybos darbų pradžios privaloma Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai (VTPSI) pateikti pranešimą apie statybos pradžią ir pasamdytus (paskirtus) statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovus. Tačiau dažnai iškyla dilema, kuriuos statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovus būtina pasamdyti, o kurių pareigas gali atlikti patys statytojai.

Dūmų detektoriai: ką reikia žinoti apie naujus reikalavimus? (2)

Nuo gegužės 1 d. Lietuvoje įsigaliojo priešgaisrinės saugos reikalavimas – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius. Juos turi įsirengti tiek butų, tiek individualių namų, tiek sodo namelių savininkai.