Patarimai besižvalgantiems į grindjuostes

Planuojant remontą dažnai atrodo, kad padirbėti privers būtent grindjuosčių tvirtinimas. Tačiau išsirinkti, kokios rūšies grindjuostės saugos tarpą tarp jūsų grindų ir sienos taip pat gali būti nemenkas darbas. Juk reikia įvertinti ne tik grožį, tačiau ir medžiagos savybes.
Patarimai besižvalgantiems į grindjuostes
© Shutterstock nuotr.

Grindjuostes patogu skirstyti pagal tai, iš kokios medžiagos jos pagamintos. Rinkoje galite rasti medžio masyvo, MDF, MDP, faneruotas, plastikines ir metalines grindjuostes. Tai kurias pasirinksite, priklauso ne tik nuo to, kiek galite išleisti šiam apdailos elementui, tačiau ir nuo to, kiek jums svarbi jų išvaizda bei kiek vertinate patogumą.

Visą medžio masyvo grindjuostę sudaro natūralus medis, gamintojai palieka galimybę jas pasidengti norimu atspalviu ar spalva. Didžiausias jų privalumas – solidumas, tai puikus papildymas prie prabangių natūralaus parketo ar medžio masyvo grindų. Kita vertus, natūralus medis net ir naudojamas viduje išlieka medžiu – tokios dailylentės yra jautriausios iš visų rūšių kalbant apie drėgmės poveikį. Dažniausiai medžio masyvo grindjuostės gaminamos iš ąžuolo ar uosio. Ąžuolinės yra brangesnės, o kainą lemia vaizdas – ąžuolo mediena pakankamai lygių tonų, uosio pasižymi didesniu margumu. Kadangi šias dvi medienos rūšis naudojate viduje, didelių techninių skirtumų šioje srityje nėra.

Faneruotas grindjuostes dažnai renkasi tie, kurie turi medienos ar laminato grindis, kadangi šios grindjuostės turi panašias į parketo spalvas, be to, jas lengva pjaustyti ir sujungti kampus. Tai pigesnis medžio masyvo grindjuosčių pakaitalas, atrodantis tikrai neblogai, kadangi jas dengiantis lukštas ir yra pagamintas iš natūralaus medžio.

Kita rūšis - MDF grindjuostės yra dengtos užklijuotu medžio piešiniu. Tai leidžia gausiai varijuoti spalvomis ir tiksliau taikyti jas prie grindų dangos. Šių grindjuosčių pagrindas yra presuotos medžio dulkės. Galite patirti šiek tiek vargo jas tvirtindami, kadangi sunkiau suleisti kampus, reikalingas didesnis kruopštumas. Būtina pastebėti ir tai, kad tokios grindjuostės yra jautresnės drėgmei.

PVC grindjuostės laikomos atparesnėmis mechaniniam poveikiui ir tvirtesnėmis apskritai, jos yra kiek sunkesnės ir masyvesnės, todėl gerai tinka visuomeniniuose pastatuose. Šios grindjuostės yra atsparios drėgmei,gerai priglunda prie sienos. Kaip ir daugelyje PVC gaminių, technologija siūlo įvairų spalvų ir dengimų pasirinkimą – tam tikras, gamykliškai paruoštas dažymui grindjuostes, galite nusidažyti ir patys. Tiesa, spalvų gama nėra tokia didelė, kokios galbūt norėtumėte.

Metalinės grindjuostės yra patvarios ir gražios atskirai, tačiau šiek tiek komplikuotos, kai kalbame apie suderinimą su medinėmis grindimis. Jos geriau dera su kilimine danga, tam tikrų rūšių linoleumu, kita vertus, tikrai gerai vizualinę dermę jaučiantis dizaineris, pritaikys jas ir prie medinių grindų. Dėl šių priežasčių jos yra bene rečiausias pasirinkimas, tiesa, dėl savo patvarumo labai tinka naudoti visuomeniniuose pastatuose, tiesa, čia konkuruoja su PVC grindjuostėmis. Gaminamos iš aliuminio arba nerūdijančio plieno.

Grindjuosčių išmatavimai. Bene svarbiausias iš grindjuosčių parametrų yra jų plotis. Grindjuostės, kaip puikiai žinome, yra skirtos uždengti tarpelį tarp grindų ir sienos, tad ir jų storis turi būti pasirenkamas toks, kad tai atliktų – jei norite būti visiškai tikri, rinkitės netgi su gera atsarga. Taip įvertinkite ir tai, kad galbūt norėsite už jų paslėpti laidus ir kabelius. Kai kurie gamintojai tam skiria didelį dėmesį ir gamina grindjuosčių profilius taip, kad tai daryti būtų kuo patogiau. Grindjuosčių aukštis jų įrengime didelio skirtumo nesudaro tai daugiau interjero klausimas – parinkite jas pagal bendrą vaizdą.

Prie sienos grindjuostės yra tvirtinamos įvairiai priklausomai nuo gamintojo ir produkto, patalpos sąlygų, estetikos pojūčio. Pastaruoju atveju, idealu jei galima grindjuostes klijuoti montažiniais klijais – taip nereikia vėliau slėpti tvirtinimo elementų, nes jų nėra. Galima tvirtinti ir prisukamais tvirtinimo elementais, dvipuse lipnia juosta ar kitais gamintojo rekomenduojamais būdais. Netinkamai pritvirtintos grindjuostės gali ilgainiui atšokti nuo sienos.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

8 praktiški patarimai, kaip paruošti sienas dažymui

Sienų dažymas – greitas ir nesudėtingas būdas, kuris iš pagrindų gali atnaujinti interjerą ir sutikti jam parinktą nuotaiką. Šį apdailos darbą, turint šiek tiek praktikos ir žinių, gali atlikti kiekvienas. Pateikiame keletą praktiškų patarimų, kaip pasiruošti šiam darbui.

5 patarimai renovuojantiems namą

Tikitės ypatingų, sudėtingų nurodymų?

Kaip žinoti, kad namuose atsirado pelių?

Paspaudus žiemos šalčiui, į mūsų namus traukia pelės ir kiti graužikai. Kol oras buvo šiltesnis, jie galėjo gyventi ir lauke, tačiau atšalus sugrįžo į šiltesnes patalpas, dėl to, kad ieško maisto.

Būstas su daline apdaila: klaidos, iš kurių vertėtų pasimokyti

„Jeigu perkate būstą su daline apdaila, nusiteikite psichologiškai, kad visą darbų eigą teks kontroliuoti patiems. Pavyzdžiui, pirkti grindjuostes, kai jų reikia, suplanuoti kitų medžiagų perdavimą meistrui, kad sklandžiai vyktų darbai“, – teigia būsto apdailą savo jėgomis nusprendęs atlikti vilnietis Povilas Jurgėnas. Pasak jo, naujakuriams reikia itin įdėmiai suskaičiuoti turimas santaupas ir apdailos išlaidas. Pritrūkus lėšų, darbai gali užtrukti neribotai

Kaip vertinti sandarumą?

Sandarios atitvarinės pastato konstrukcijos sudaro galimybes išsaugoti patalpose šildymo prietaisais sušildytą orą ir sumažinti šildymo išlaidas.

Kaip per šalčius kūrenti krosnį?

Spustelėjus šalčiams, gyventojai intensyviau ima kūrenti krosnis. O tada pradeda pleškėti namai. Vien šią parą Lietuvoje degė 17 gyvenamųjų namų. „Kai šalta, krosnį kūrenu visą dieną! Net rankos prie sienelės pridėti negaliu,“ – šiluma pasidžiaugia ne vienas gyventojas. „Kol krosnyje gera trauka, tol dūmtraukio ir nevalau,“ – tai neretai tenka išgirsti ugniagesiams, lankantiems gyventojus prevencinių akcijų metu.

Vitrininiai langai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Vitrininiai langai – būsto detalė, kuri tarytum sunaikina ribą tarp patalpos vidaus bei jos išorės. Tai architektūrinis elementas, kuris vizualiai atrodo itin patraukliai. Kita vertus, tokius langus valyti pavasarį yra tikrai nelengva ir nemažai laiko reikalaujanti užduotis. Šiame tekste aptarsime svarbiausius vitrininių langų privalumus ir trūkumus.

5 tinkamiausios grindų dangos tiems, kurie namuose turi augintinių (1)

Augintiniai į namus įneša gyvasties, papildomo džiugesio ir meilės. Tačiau be visų šių privalumų, didesni augintiniai (katės bei šunys) namuose sukelia šiokį tokį chaosą ir netvarką. Jie gali savo nagais apgadinti namų baldus, sienų apdailą bei grindis. Tad augintinių savininkai, ypač šunų šeimininkai, rinkdamiesi grindis, turi gerai įvertinti dangos atsparumą. Pateikiame keletą grindų dangų variantų, kurie tiks keturkojų savininkų namams.

Kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Pelėsis – siaubą keliantis ir turtą niokojantis namų „svečias“, kurio neįsileisti į namus stengiamės įvairiomis priemonėmis: vėdindami namus, valydami vonioje susikaupusius vandens ar kondensato lašelius, skalbinius kuo dažniau džiovindami lauke, o ne kambaryje ir t.t.. Šie ir kiti panašūs prevenciniai veiksmai sudaro netinkamas sąlygas pelėsio atsiradimui. Tad kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Stumdomos durys: pliusai bei minusai

Stumdomos durys interjere tradiciškai yra siejamos su azijietišku interjero dekoru. Tokios durys sukuria elegantišką ir erdvės neapsunkinantį perėjimą iš vienos erdvės į kitą. Šiandien galima rinktis iš nemažos jų stiliaus ir medžiagiškumo įvairovės. Jeigu kyla klausimas, ar verta tokias erdvę tausojančias duris įsirengti savo namuose, pristatome svarbiausius stumdomų durų privalumus bei trūkumus.