Reklama

Paprastas būdas, kaip atsikratyti pelėsio

 (24)
Tampa nemalonu, kai pro nesandarias sienas ima skverbtis šaltis, drėgmė, vėjas. Tai idealios sąlygos jūsų namuose veistis pelėsiui. Tuomet jau tik valymo priemonių nepakaks, išeitis – sukurti tokias sąlygas, kad drėgmei kauptis ant paviršių galimybių nebebūtų.
Paprastas būdas, kaip atsikratyti pelėsio
© Shutterstock nuotr.

Pelėsių plitimas

Deja, bet pelėsinių grybų sporos yra visur. Jos yra mažai pretenzingos aplinkai ir gerai dauginasi drėgmėje. Pelėsiniai grybai gali prisitaikyti tiek viduje, tiek ir išorėje. Drėgnose patalpose, lyginant su normalia aplinka, sporų koncentracija padidėja tūkstantį kartų. Per didelis pelėsinių sporų kiekis kenkia akims, dirgina kvėpavimo takus ir sukelia pneumoniją. Didelis pelėsių paplitimas kambariams suteikia specifinį kvapą. Tam, kad būtų išvengta sveikatos problemų ir pastato pakenkimų, būtina tinkama vandens izoliacija drėgnose patalpose.

Jei toksinių ar pavojingų mikroorganizmų koncentracija didelė, pati artimiausia gyvenama aplinka gali tapti viena iš sunkių ligų, tokių kaip alergija, bronchinė astma, kvėpavimo takų uždegimas, priežasčių. Kai kurie toksinai gali turėti kancerogeninių savybių ir paveikti žmogaus organizmą kaip vėžys. Pelėsio sukeltomis ligomis gali susirgti visa šeima.

Dažniausia pelėsių atsiradimo priežastis – nepakankamai vėdinamos patalpos. Pelėsis susidaro ant sienų, prie kurių prispausti baldai, kur sunkiai praeina oras: ant sienų, lubų, aplink langus. Jeigu patalpas vėdinate kasdien ir manote, kad dėl vėdinimo problemų nėra, gali būti, kad drėgmė patenka ant sienos iš lauko pusės dėl neteisingo parapeto skardinimo, netvarkingų lietvamzdžių, dėl nesandarių siūlių ar sienos konstrukcijų defektų, nepakankamos išorinių sienų varžos.

Paprastas būdas, kaip atsikratyti pelėsio
© Shutterstock nuotr.

Renovacija gelbsti ne visada

Žinoma, neretai kovoje su pelėsiu gelbsti renovacija, kai visos namo sienos yra apšiltinamos iš išorės. Tuomet namuose iškart pasidaro šilčiau, o tinkamai vėdinantis ir pelėsio įmanoma išvengti. Tačiau ko imtis, jei namo renovacija artimiausiu metu nėra planuojama?

Namų fasadai dažniausiai šiltinami mineraline vata ir polistireniniu putplasčiu. Tačiau tam yra ir kita alternatyva. Naujausias šiltinimo sprendimas šiltinant patalpas iš vidaus – KINGSPAN poliuretano plokštės dengtos gipsu „Therma TW 56 Anselmi“, anksčiau žinomos kaip „SPU Anselmi“, kurios yra skirtos ir naujoms statyboms, ir renovacijai. Dėl šių medžiagų šiluminių savybių norimam efektui pasiekti reikės dvigubai mažesnio storio, nei klasikinės šiltinamosios medžiagos – pavyzdžiui, mineralinės vatos. „Therma TW 56 Anselmi“ 40 mm storio tokios plokštes šiluminė varža R-1,15 o 70 mm R=2.27 m2K/W.

Kitas šių plokščių privalumas – laiko sąnaudos. Netgi jeigu reikės iš naujo formuoti langų ir durų angokraščius, visi kambario šiltinimo darbai neturėtų užtrukti ilgiau nei dvi dienas. Be to, viską galima pasidaryti savarankiškai.

Montuojant šias plokštes, jums nereikės niekur išsikraustyti. Šių plokčių išmatavimai yra 2600x600 mm, dėl to jas lengva užnešti net į viršutinį daugiabučio namo aukštą. Mažai sveriančias plokštes galima lengvai pjaustyti, frezuoti ir gręžti tiksliai pagal reikiamus matmenis. Šios plokštės tinkamos ir mūrinėms, ir medinėms konstrukcijoms. Kadangi tokioje konstrukcijoje nėra oro, dėl to pelėsio sporoms nesudaroma galimybė vystytis ir plisti. Be to, svarbus aspektas – šios KINGSPAN „Therma TW 56 Anselmi“ plokštės atsparios ugniai. Montuojant labai svarbu poliuretano klijais, kuriais ir priklijuojamos plokštės prie sienos, tinkamai užsandarinti visus sujungimus tarp plokščių, ir tarp sienų ir plokščių.

Džiugu, kad pokyčius galėsite pajusti iškart. Kambarių oras taps šiltesnis – vidutinė oro temperatūra pakyla maždaug 5 laipsniais. Dėl to šiltesnė tampa ir visa siena.

Daugiau informacijos:

http://www.spuizoliacija.lt/gaminiai/produkt/spu-anselmi/

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Pirties krosnelės akmenys: kaip išsirinkti?

Krosnelės akmenys – iš pirmo žvilgsnio nedidelė, tačiau be galo svarbi pirties sudedamoji dalis. Dažnai ši medžiaga tampa faktoriumi, kuris nulemia visos pirties kokybę. Tad kaip nepasiklysti ir išsirinkti tinkamiausius krosnelės akmenis?

Stiklo blokeliai: natūralios šviesos ir privatumo suderinimas

Stiklo blokelių populiarumas interjero kontekste yra gan nepastovus. Kartais jie būna beveik visai užmirštami, o kartais – tokie madingi, kad sunku surasti interjero leidinį be jų fotografijų (pavyzdžiui, be jų sunku įsivaizduoti 1940-tuosius arba 1980-tuosius). Dėl stiklo blokelių galios suderinti natūralią šviesą ir privatumą, nesunku nuspėti, kad greitu metu jie vėl atras sau vietą šiuolaikiniuose interjeruose.

Keramikinių plytelių stalviršiai virtuvėje: privalumai bei trūkumai

Plytelės virtuvės erdvėje yra be galo dažnos. Šiame kambaryje yra įprasta jomis kloti grindis, klijuoti sienas. Taip pat galima ir plytelių stalviršio opcija. Šiame straipsnyje aptarsime, kokie yra keramikinių plytelių stalviršių privalumai bei trūkumai.

Kaip išsirinkti medinius padėklus įvairiems projektams?

Mediniai padėklai yra itin mėgstama mėgėjų meistrų medžiaga, kurią galima panaudoti įvairiems Darau Pats projektams. Jų populiarumas yra susijęs su malonia, šiek tiek sendinta estetika ir prieinamumu. Tad į ką reikia atsižvelgti renkantis medinius padėklus?

Kokių klaidų vengti įsirengiant pirtį?

Pirtis – universalus vandens malonumas, kuriuo gera mėgautis tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metų laiku. Vasarą, šiek tiek atitolus nuo darbų, yra gerai užsiimti projektais, kuriems žiemą nebuvo laiko. Pirties įsirengimas – vienas iš tokių galimų projektų. Kad šis darbas būtų kuo sklandesnis, verta pasimokyti iš dažnai pasitaikančių klaidų.

Terakotinės plytelės: privalumai ir trūkumai

Terakotinės plytelės šį sezoną sulaukė daugiau dėmesio nei įprastai. Tad ką reikėtų žinoti apie jas?

Patarimai, kaip nudažyti medinį baldą purškiamais dažais

Jeigu jaučiate, kad jūsų namams reikalingi pokyčiai, baldų dažymas yra vienas paprasčiausių būdų, kaip greitai ir nesudėtingai erdvei suteikti naują veidą. Dažymas purškiamais dažais yra patrauklus dėl šių priežasčių: baldą nudažyti galima labai greitai; jo paviršius yra padengiamas itin lygiai (ant jo nelieka teptuko paliekamų potėpių); palyginus su kitais dažais, jų džiuvimo laikas yra gerokai trumpesnis. Tiems, kuriems neteko dažyti tokiu būdu, pristatome keletą praktiškų patarimų.

Dūmų detektorius: kodėl jis reikalingas ir kaip jį išsirinkti?

Įsigaliojus priešgaisrinės saugos reikalavimui – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius, žmonės vis aktyviau domisi šiais įrenginiais. Tad kuo svarbus yra dūmų detektorius ir kaip jį išsirinkti?

Kaip panaikinti rūdžių dėmes klozete, vonioje bei kriauklėje?

Rūdžių dėmės ant balto vonios, klozeto ar kriauklės paviršiaus atrodo itin neestetiškai. Nors tokių dėmių šalinimas nėra pati lengviausia užduotis, tačiau egzistuoja ne vienas būdas, kaip su jomis kovoti. Šiame tekste pateikiame penkias technikas, kaip pašalinti tokias „užsispyrusias“ dėmes.