Reklama

Paprastas būdas, kaip atsikratyti pelėsio

 (24)
Tampa nemalonu, kai pro nesandarias sienas ima skverbtis šaltis, drėgmė, vėjas. Tai idealios sąlygos jūsų namuose veistis pelėsiui. Tuomet jau tik valymo priemonių nepakaks, išeitis – sukurti tokias sąlygas, kad drėgmei kauptis ant paviršių galimybių nebebūtų.
Paprastas būdas, kaip atsikratyti pelėsio
© Shutterstock nuotr.

Pelėsių plitimas

Deja, bet pelėsinių grybų sporos yra visur. Jos yra mažai pretenzingos aplinkai ir gerai dauginasi drėgmėje. Pelėsiniai grybai gali prisitaikyti tiek viduje, tiek ir išorėje. Drėgnose patalpose, lyginant su normalia aplinka, sporų koncentracija padidėja tūkstantį kartų. Per didelis pelėsinių sporų kiekis kenkia akims, dirgina kvėpavimo takus ir sukelia pneumoniją. Didelis pelėsių paplitimas kambariams suteikia specifinį kvapą. Tam, kad būtų išvengta sveikatos problemų ir pastato pakenkimų, būtina tinkama vandens izoliacija drėgnose patalpose.

Jei toksinių ar pavojingų mikroorganizmų koncentracija didelė, pati artimiausia gyvenama aplinka gali tapti viena iš sunkių ligų, tokių kaip alergija, bronchinė astma, kvėpavimo takų uždegimas, priežasčių. Kai kurie toksinai gali turėti kancerogeninių savybių ir paveikti žmogaus organizmą kaip vėžys. Pelėsio sukeltomis ligomis gali susirgti visa šeima.

Dažniausia pelėsių atsiradimo priežastis – nepakankamai vėdinamos patalpos. Pelėsis susidaro ant sienų, prie kurių prispausti baldai, kur sunkiai praeina oras: ant sienų, lubų, aplink langus. Jeigu patalpas vėdinate kasdien ir manote, kad dėl vėdinimo problemų nėra, gali būti, kad drėgmė patenka ant sienos iš lauko pusės dėl neteisingo parapeto skardinimo, netvarkingų lietvamzdžių, dėl nesandarių siūlių ar sienos konstrukcijų defektų, nepakankamos išorinių sienų varžos.

Paprastas būdas, kaip atsikratyti pelėsio
© Shutterstock nuotr.

Renovacija gelbsti ne visada

Žinoma, neretai kovoje su pelėsiu gelbsti renovacija, kai visos namo sienos yra apšiltinamos iš išorės. Tuomet namuose iškart pasidaro šilčiau, o tinkamai vėdinantis ir pelėsio įmanoma išvengti. Tačiau ko imtis, jei namo renovacija artimiausiu metu nėra planuojama?

Namų fasadai dažniausiai šiltinami mineraline vata ir polistireniniu putplasčiu. Tačiau tam yra ir kita alternatyva. Naujausias šiltinimo sprendimas šiltinant patalpas iš vidaus – KINGSPAN poliuretano plokštės dengtos gipsu „Therma TW 56 Anselmi“, anksčiau žinomos kaip „SPU Anselmi“, kurios yra skirtos ir naujoms statyboms, ir renovacijai. Dėl šių medžiagų šiluminių savybių norimam efektui pasiekti reikės dvigubai mažesnio storio, nei klasikinės šiltinamosios medžiagos – pavyzdžiui, mineralinės vatos. „Therma TW 56 Anselmi“ 40 mm storio tokios plokštes šiluminė varža R-1,15 o 70 mm R=2.27 m2K/W.

Kitas šių plokščių privalumas – laiko sąnaudos. Netgi jeigu reikės iš naujo formuoti langų ir durų angokraščius, visi kambario šiltinimo darbai neturėtų užtrukti ilgiau nei dvi dienas. Be to, viską galima pasidaryti savarankiškai.

Montuojant šias plokštes, jums nereikės niekur išsikraustyti. Šių plokčių išmatavimai yra 2600x600 mm, dėl to jas lengva užnešti net į viršutinį daugiabučio namo aukštą. Mažai sveriančias plokštes galima lengvai pjaustyti, frezuoti ir gręžti tiksliai pagal reikiamus matmenis. Šios plokštės tinkamos ir mūrinėms, ir medinėms konstrukcijoms. Kadangi tokioje konstrukcijoje nėra oro, dėl to pelėsio sporoms nesudaroma galimybė vystytis ir plisti. Be to, svarbus aspektas – šios KINGSPAN „Therma TW 56 Anselmi“ plokštės atsparios ugniai. Montuojant labai svarbu poliuretano klijais, kuriais ir priklijuojamos plokštės prie sienos, tinkamai užsandarinti visus sujungimus tarp plokščių, ir tarp sienų ir plokščių.

Džiugu, kad pokyčius galėsite pajusti iškart. Kambarių oras taps šiltesnis – vidutinė oro temperatūra pakyla maždaug 5 laipsniais. Dėl to šiltesnė tampa ir visa siena.

Daugiau informacijos:

http://www.spuizoliacija.lt/gaminiai/produkt/spu-anselmi/

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

8 praktiški patarimai, kaip paruošti sienas dažymui

Sienų dažymas – greitas ir nesudėtingas būdas, kuris iš pagrindų gali atnaujinti interjerą ir sutikti jam parinktą nuotaiką. Šį apdailos darbą, turint šiek tiek praktikos ir žinių, gali atlikti kiekvienas. Pateikiame keletą praktiškų patarimų, kaip pasiruošti šiam darbui.

5 patarimai renovuojantiems namą

Tikitės ypatingų, sudėtingų nurodymų?

Kaip žinoti, kad namuose atsirado pelių?

Paspaudus žiemos šalčiui, į mūsų namus traukia pelės ir kiti graužikai. Kol oras buvo šiltesnis, jie galėjo gyventi ir lauke, tačiau atšalus sugrįžo į šiltesnes patalpas, dėl to, kad ieško maisto.

Būstas su daline apdaila: klaidos, iš kurių vertėtų pasimokyti

„Jeigu perkate būstą su daline apdaila, nusiteikite psichologiškai, kad visą darbų eigą teks kontroliuoti patiems. Pavyzdžiui, pirkti grindjuostes, kai jų reikia, suplanuoti kitų medžiagų perdavimą meistrui, kad sklandžiai vyktų darbai“, – teigia būsto apdailą savo jėgomis nusprendęs atlikti vilnietis Povilas Jurgėnas. Pasak jo, naujakuriams reikia itin įdėmiai suskaičiuoti turimas santaupas ir apdailos išlaidas. Pritrūkus lėšų, darbai gali užtrukti neribotai

Kaip vertinti sandarumą?

Sandarios atitvarinės pastato konstrukcijos sudaro galimybes išsaugoti patalpose šildymo prietaisais sušildytą orą ir sumažinti šildymo išlaidas.

Kaip per šalčius kūrenti krosnį?

Spustelėjus šalčiams, gyventojai intensyviau ima kūrenti krosnis. O tada pradeda pleškėti namai. Vien šią parą Lietuvoje degė 17 gyvenamųjų namų. „Kai šalta, krosnį kūrenu visą dieną! Net rankos prie sienelės pridėti negaliu,“ – šiluma pasidžiaugia ne vienas gyventojas. „Kol krosnyje gera trauka, tol dūmtraukio ir nevalau,“ – tai neretai tenka išgirsti ugniagesiams, lankantiems gyventojus prevencinių akcijų metu.

Vitrininiai langai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Vitrininiai langai – būsto detalė, kuri tarytum sunaikina ribą tarp patalpos vidaus bei jos išorės. Tai architektūrinis elementas, kuris vizualiai atrodo itin patraukliai. Kita vertus, tokius langus valyti pavasarį yra tikrai nelengva ir nemažai laiko reikalaujanti užduotis. Šiame tekste aptarsime svarbiausius vitrininių langų privalumus ir trūkumus.

5 tinkamiausios grindų dangos tiems, kurie namuose turi augintinių (1)

Augintiniai į namus įneša gyvasties, papildomo džiugesio ir meilės. Tačiau be visų šių privalumų, didesni augintiniai (katės bei šunys) namuose sukelia šiokį tokį chaosą ir netvarką. Jie gali savo nagais apgadinti namų baldus, sienų apdailą bei grindis. Tad augintinių savininkai, ypač šunų šeimininkai, rinkdamiesi grindis, turi gerai įvertinti dangos atsparumą. Pateikiame keletą grindų dangų variantų, kurie tiks keturkojų savininkų namams.

Kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Pelėsis – siaubą keliantis ir turtą niokojantis namų „svečias“, kurio neįsileisti į namus stengiamės įvairiomis priemonėmis: vėdindami namus, valydami vonioje susikaupusius vandens ar kondensato lašelius, skalbinius kuo dažniau džiovindami lauke, o ne kambaryje ir t.t.. Šie ir kiti panašūs prevenciniai veiksmai sudaro netinkamas sąlygas pelėsio atsiradimui. Tad kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Stumdomos durys: pliusai bei minusai

Stumdomos durys interjere tradiciškai yra siejamos su azijietišku interjero dekoru. Tokios durys sukuria elegantišką ir erdvės neapsunkinantį perėjimą iš vienos erdvės į kitą. Šiandien galima rinktis iš nemažos jų stiliaus ir medžiagiškumo įvairovės. Jeigu kyla klausimas, ar verta tokias erdvę tausojančias duris įsirengti savo namuose, pristatome svarbiausius stumdomų durų privalumus bei trūkumus.