Pagrindiniai darbo su tapetais principai

Tapetų klijavimas yra paprasta apdailos procedūra - tiesa, toks teiginys teisingas, jeigu juos klijuojate ne pirmą kartą. Jei tai pirmas kartas, kai turite reikalų su tapetais, tinkamai juos suklijuoti gali pasirodyti labai sunku. Pateikiame pagrindinius darbo su tapetais principus.
tapetai
tapetai
© Shutterstock nuotr.

Tapetų kirpimas

Išmatuokite pirmojo tapetų gabalo ilgį. Pridėkite prie jo 7,5 – 10 cm, kad galėtumėte nukirpti abu galus. Išvyniokite tapeto ritinėlį ant stalo ir atkirpkite pirmąjį gabalą. Kai kuriems žmonėms būna lengviau išmatuoti reikiamą ilgį išvyniojant tapetus palei sieną nuo lubų iki žemės ir pažymint ant jų reikiamą ilgį. Jei tapetai raštuoti, verta pagalvoti kaip atrodys nukirptas jų viršus, tad geriausia kirpti virš rašto pradžios, o ne per jo vidurį.

Tapetų rašto derinimas

Atsikirpę pirmąjį gabalą, išvyniokite antrąjį gabalą šalia jo. Prieš atkirpdami, atsargiai ištiesinkite tapetų raštą.

Kai kurie žmonės mėgsta prieš pradėdami darbą atsikirpti kelis gabalus, tačiau tai darant reikia būti visiškai tikram, kad nepadarysite klaidų. Jei klijuosite tapetus apskritai pirmąjį kartą gyvenime, atsikirpkite pirmąjį gabalą, o antrojo nekirpkite tol, kol nepakabinsite pirmojo. Tada galėsite pridėti tapetus prie pirmojo gabalo, priklijuoto ant sienos, paderinti juos ir atkirpti antrąjį gabalą. 

Tapetų klijavimas

Ištieskite pirmąjį tapeto gabalą gerąja puse į apačia ant stalo taip, kad už stalo galo atsidurtų keli milimetrai tapeto, nes taip būsite tikri, jog klijai nepateks ant stalo paviršiaus ir neišpurvins kitų tapeto gabalų.Pamirkykite teptuką į klijus ir tepkite juos išilgai tapetų gabalo vidurio.

Tada tolimąjį tapetų kraštą kryžminiu būdu tepkite klijais nuo centro išorės link.

Patraukite tapetus link savęs, kad jie pakibtų virš stalo galo. Ištepkite klijais antrąją pusę.
Galite klijus ištepti voleliu, tačiau darykite tai tik viena kryptimi, nes popierius susisuks.
Sulankstykite išteptą tapeto gabalą

Galiausiai patikrinkite, ar nėra sausų plotų. Lenkite pirmąjį išteptą galą link kito stalo galo iki tos vietos, kuri kabo neištepta klijais dalis. Taip klijai neišdžius, o jūs galėsite paprastai ištepti likusią tapeto dalį. Tapetų nelenkite per stipriai, kad jų nesuglamžytumėte. Įsitikinkite, kad jokia klijais ištepta dalis nėra palikta atvira. Tai daryti bus paprasčiau, jei lenkdami žiūrėsite į stalo galą, o ne į rankose laikomą popierių. Patraukite uždengtą tapetą taip, kad galėtumėte ištepti klijais likusią dalį.

Leiskite klijams įsigerti

Dabar reikia leisti klijams įsigerti, tad laikykitės gamintojo instrukcijų ir šiek tiek palaukite. Priklausomai nuo to, kiek reikės laukti, prieš kabindami pirmąjį gabalą, galite ištepti klijais ir antrąjį gabalą, tačiau labai svarbu, kad į visus tapeto gabalus klijai įsigertų tiek pat laiko.
Leisti klijams įsigerti yra svarbu, nes dėl to tapetai tampa lankstūs.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

5 tinkamiausios grindų dangos tiems, kurie namuose turi augintinių (1)

Augintiniai į namus įneša gyvasties, papildomo džiugesio ir meilės. Tačiau be visų šių privalumų, didesni augintiniai (katės bei šunys) namuose sukelia šiokį tokį chaosą ir netvarką. Jie gali savo nagais apgadinti namų baldus, sienų apdailą bei grindis. Tad augintinių savininkai, ypač šunų šeimininkai, rinkdamiesi grindis, turi gerai įvertinti dangos atsparumą. Pateikiame keletą grindų dangų variantų, kurie tiks keturkojų savininkų namams.

Kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Pelėsis – siaubą keliantis ir turtą niokojantis namų „svečias“, kurio neįsileisti į namus stengiamės įvairiomis priemonėmis: vėdindami namus, valydami vonioje susikaupusius vandens ar kondensato lašelius, skalbinius kuo dažniau džiovindami lauke, o ne kambaryje ir t.t.. Šie ir kiti panašūs prevenciniai veiksmai sudaro netinkamas sąlygas pelėsio atsiradimui. Tad kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Stumdomos durys: pliusai bei minusai

Stumdomos durys interjere tradiciškai yra siejamos su azijietišku interjero dekoru. Tokios durys sukuria elegantišką ir erdvės neapsunkinantį perėjimą iš vienos erdvės į kitą. Šiandien galima rinktis iš nemažos jų stiliaus ir medžiagiškumo įvairovės. Jeigu kyla klausimas, ar verta tokias erdvę tausojančias duris įsirengti savo namuose, pristatome svarbiausius stumdomų durų privalumus bei trūkumus.

Gipskartonio apdaila: dažniausiai pasitaikančios klaidos

Gipso kartonas – universali medžiaga, kurią galima panaudoti pertvarų įrengimui, sienų sulyginimui, luboms bei grindims. Deja, dalis žmonių dvejoja šios medžiagos ilgaamžiškumu. Abejojantiems ekspertai atsako – kokybiškos gipso kartono konstrukcijos yra ilgaamžės, o nekokybiška apdaila yra padarytų klaidų rezultatas. Pristatome dažniausias darbo su gipso kartonu klaidas.

Kodėl verta rinktis kamštinę medžiagą interjero apdailai?

Kamštinio ąžuolo žievės produkcija sparčiai įgauna populiarumą interjero kontekste. Anksčiau kamštinė medžiaga paprastai asocijuodavosi su vyno butelio kamščiu arba priminimams prisegti skirta lenta, tačiau šiandien namuose kamštmedis naudojamas kur kas plačiau. Kamštinė sienų bei grindų danga, kamštiniai baldai bei šviestuvai – visos šios interjero detalės yra vertinamos tiek dėl savo estetinių, tiek dėl praktinių savybių. Pateikiame kelias priežastis, kodėl verta išbandyti šią medžiagą savo namuose.

Atidengtų plytų siena: pliusai bei minusai

Mūrinės namo sienos – tvirtos ir ilgaamžės. Nors nedengtas plytas esame labiau įpratę matyti pastato eksterjere, šiandien, dėl charakteringos tokių sienų išvaizdos, vis dažniau susiduriame su atidengtų plytinių sienų tendencija interjere. Tie, kuriems pasisekė gyventi name, kuriame už tinko ar gipso kartono plokštės slepiasi plytinės sienos, turi galimybę jas atidengti. Tačiau prieš priimant tokį sprendimą, verta susipažinti su atidengtų plytų sienų pliusais ir minusais.

Pertvaros: ką rinktis – mūrinę sieną ar gipso kartono atitvarą?

Tiek mūriniai atitvairai, tiek gipso kartono atitvarai turi savų privalumų ir trukumų, todėl prieiti prie bendros išvados, kas geriau – mūrinė siena ar gipso kartono atitvaras, šiame straipsnyje nebandysime. Vietoje to, palyginsime šių atitvarų skirtumus, o sprendimą, ką rinktis, priimsite jūs patys.

Pelėsis skalbimo mašinoje: kaip su juo kovoti?

Pelėsis mėgsta tamsią, drėgną, nevėdinamą erdvę, taigi visai nekeista, kad jis gali sau atrasti vietą ir skalbimo mašinoje. Paprastai, kad skalbyklėje atsirado pelėsis, išduoda negeras kvapas bei atsiradusios tamsios spalvos dėmės ant skalbimo milteliams pilti skirtų skyrelių arba tarp durelėse esančių gumų. Tad kaip kovoti su pelėsiu skalbimo mašinoje?

Marmuriniai stalviršiai: privalumai bei trūkumai

Niekas nenuginčys, kad marmuriniai stalviršiai vizualiai yra be galo estetiški. Marmuras erdvei teikia prabangos jausmą. Jis atrodo itin subtiliai bei elegantiškai. Tačiau prieš renkantis tokį stalviršį, reikia gerai pasverti tiek jo pliusus, tiek minusus. Tad ką verta žinoti prieš įsigyjant marmurinį stalviršį?

Priežastys, kodėl namuose verta turėti oro drėkintuvą

Žiemos oras yra sausas oras. Sauso žiemos oro, šildymo bei retai atidaromų langų derinys namuose kelia diskomfortą: ima sausėti oda, dažniau sergame virusinėmis ligomis ir t.t.. Oro drėkintuvas gali padėti susidoroti su šiomis ir kitomis sauso oro sukeliamomis problemomis. Pateikiame kelias svarias priežastis, kodėl verta įsigyti oro drėkintuvą.