Pagrindiniai darbo su tapetais principai

Tapetų klijavimas yra paprasta apdailos procedūra - tiesa, toks teiginys teisingas, jeigu juos klijuojate ne pirmą kartą. Jei tai pirmas kartas, kai turite reikalų su tapetais, tinkamai juos suklijuoti gali pasirodyti labai sunku. Pateikiame pagrindinius darbo su tapetais principus.
tapetai
tapetai
© Shutterstock nuotr.

Tapetų kirpimas

Išmatuokite pirmojo tapetų gabalo ilgį. Pridėkite prie jo 7,5 – 10 cm, kad galėtumėte nukirpti abu galus. Išvyniokite tapeto ritinėlį ant stalo ir atkirpkite pirmąjį gabalą. Kai kuriems žmonėms būna lengviau išmatuoti reikiamą ilgį išvyniojant tapetus palei sieną nuo lubų iki žemės ir pažymint ant jų reikiamą ilgį. Jei tapetai raštuoti, verta pagalvoti kaip atrodys nukirptas jų viršus, tad geriausia kirpti virš rašto pradžios, o ne per jo vidurį.

Tapetų rašto derinimas

Atsikirpę pirmąjį gabalą, išvyniokite antrąjį gabalą šalia jo. Prieš atkirpdami, atsargiai ištiesinkite tapetų raštą.

Kai kurie žmonės mėgsta prieš pradėdami darbą atsikirpti kelis gabalus, tačiau tai darant reikia būti visiškai tikram, kad nepadarysite klaidų. Jei klijuosite tapetus apskritai pirmąjį kartą gyvenime, atsikirpkite pirmąjį gabalą, o antrojo nekirpkite tol, kol nepakabinsite pirmojo. Tada galėsite pridėti tapetus prie pirmojo gabalo, priklijuoto ant sienos, paderinti juos ir atkirpti antrąjį gabalą. 

Tapetų klijavimas

Ištieskite pirmąjį tapeto gabalą gerąja puse į apačia ant stalo taip, kad už stalo galo atsidurtų keli milimetrai tapeto, nes taip būsite tikri, jog klijai nepateks ant stalo paviršiaus ir neišpurvins kitų tapeto gabalų.Pamirkykite teptuką į klijus ir tepkite juos išilgai tapetų gabalo vidurio.

Tada tolimąjį tapetų kraštą kryžminiu būdu tepkite klijais nuo centro išorės link.

Patraukite tapetus link savęs, kad jie pakibtų virš stalo galo. Ištepkite klijais antrąją pusę.
Galite klijus ištepti voleliu, tačiau darykite tai tik viena kryptimi, nes popierius susisuks.
Sulankstykite išteptą tapeto gabalą

Galiausiai patikrinkite, ar nėra sausų plotų. Lenkite pirmąjį išteptą galą link kito stalo galo iki tos vietos, kuri kabo neištepta klijais dalis. Taip klijai neišdžius, o jūs galėsite paprastai ištepti likusią tapeto dalį. Tapetų nelenkite per stipriai, kad jų nesuglamžytumėte. Įsitikinkite, kad jokia klijais ištepta dalis nėra palikta atvira. Tai daryti bus paprasčiau, jei lenkdami žiūrėsite į stalo galą, o ne į rankose laikomą popierių. Patraukite uždengtą tapetą taip, kad galėtumėte ištepti klijais likusią dalį.

Leiskite klijams įsigerti

Dabar reikia leisti klijams įsigerti, tad laikykitės gamintojo instrukcijų ir šiek tiek palaukite. Priklausomai nuo to, kiek reikės laukti, prieš kabindami pirmąjį gabalą, galite ištepti klijais ir antrąjį gabalą, tačiau labai svarbu, kad į visus tapeto gabalus klijai įsigertų tiek pat laiko.
Leisti klijams įsigerti yra svarbu, nes dėl to tapetai tampa lankstūs.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Pirties krosnelės akmenys: kaip išsirinkti?

Krosnelės akmenys – iš pirmo žvilgsnio nedidelė, tačiau be galo svarbi pirties sudedamoji dalis. Dažnai ši medžiaga tampa faktoriumi, kuris nulemia visos pirties kokybę. Tad kaip nepasiklysti ir išsirinkti tinkamiausius krosnelės akmenis?

Stiklo blokeliai: natūralios šviesos ir privatumo suderinimas

Stiklo blokelių populiarumas interjero kontekste yra gan nepastovus. Kartais jie būna beveik visai užmirštami, o kartais – tokie madingi, kad sunku surasti interjero leidinį be jų fotografijų (pavyzdžiui, be jų sunku įsivaizduoti 1940-tuosius arba 1980-tuosius). Dėl stiklo blokelių galios suderinti natūralią šviesą ir privatumą, nesunku nuspėti, kad greitu metu jie vėl atras sau vietą šiuolaikiniuose interjeruose.

Keramikinių plytelių stalviršiai virtuvėje: privalumai bei trūkumai

Plytelės virtuvės erdvėje yra be galo dažnos. Šiame kambaryje yra įprasta jomis kloti grindis, klijuoti sienas. Taip pat galima ir plytelių stalviršio opcija. Šiame straipsnyje aptarsime, kokie yra keramikinių plytelių stalviršių privalumai bei trūkumai.

Kaip išsirinkti medinius padėklus įvairiems projektams?

Mediniai padėklai yra itin mėgstama mėgėjų meistrų medžiaga, kurią galima panaudoti įvairiems Darau Pats projektams. Jų populiarumas yra susijęs su malonia, šiek tiek sendinta estetika ir prieinamumu. Tad į ką reikia atsižvelgti renkantis medinius padėklus?

Kokių klaidų vengti įsirengiant pirtį?

Pirtis – universalus vandens malonumas, kuriuo gera mėgautis tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metų laiku. Vasarą, šiek tiek atitolus nuo darbų, yra gerai užsiimti projektais, kuriems žiemą nebuvo laiko. Pirties įsirengimas – vienas iš tokių galimų projektų. Kad šis darbas būtų kuo sklandesnis, verta pasimokyti iš dažnai pasitaikančių klaidų.

Terakotinės plytelės: privalumai ir trūkumai

Terakotinės plytelės šį sezoną sulaukė daugiau dėmesio nei įprastai. Tad ką reikėtų žinoti apie jas?

Patarimai, kaip nudažyti medinį baldą purškiamais dažais

Jeigu jaučiate, kad jūsų namams reikalingi pokyčiai, baldų dažymas yra vienas paprasčiausių būdų, kaip greitai ir nesudėtingai erdvei suteikti naują veidą. Dažymas purškiamais dažais yra patrauklus dėl šių priežasčių: baldą nudažyti galima labai greitai; jo paviršius yra padengiamas itin lygiai (ant jo nelieka teptuko paliekamų potėpių); palyginus su kitais dažais, jų džiuvimo laikas yra gerokai trumpesnis. Tiems, kuriems neteko dažyti tokiu būdu, pristatome keletą praktiškų patarimų.

Dūmų detektorius: kodėl jis reikalingas ir kaip jį išsirinkti?

Įsigaliojus priešgaisrinės saugos reikalavimui – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius, žmonės vis aktyviau domisi šiais įrenginiais. Tad kuo svarbus yra dūmų detektorius ir kaip jį išsirinkti?

Kaip panaikinti rūdžių dėmes klozete, vonioje bei kriauklėje?

Rūdžių dėmės ant balto vonios, klozeto ar kriauklės paviršiaus atrodo itin neestetiškai. Nors tokių dėmių šalinimas nėra pati lengviausia užduotis, tačiau egzistuoja ne vienas būdas, kaip su jomis kovoti. Šiame tekste pateikiame penkias technikas, kaip pašalinti tokias „užsispyrusias“ dėmes.