Pagal ką rinktis grindų dangą kiekvienai namų zonai

 (2)
Tai, kas gražu, ne visuomet būna praktiška. Net jei išsirinkote puikų kilimą svetainei, vonioje tokio paties ar kitokio nepatiesite, ar ne? Juk kilimai gerai sugeria drėgmę, kurios vonioje gausu. Ir tai tik vienas iš niuansų. Tad į kokias dangų savybes verta atkreipti dėmesį renkantis?
Pagal ką rinktis grindų dangą kiekvienai namų zonai
© Shutterstock nuotr.

* Grindys koridoriuje

Atsparumas įbrėžimams: batų atnešamas smėlis ar žvyras gali labai pakenkti grindims, tad rinkitės dangą sustiprintu atsparumu įbrėžimams.

Valymas: rudenį ir žiemą koridoriuje, be abejo, pasilieka daugiausiai purvo. Savaime išsivalančių grindų, deja, dar nėra sukurta, tad rinkitės dangą, kuri lengvai valosi.

Tipiški pasirinkimai: iš esmės plytelės, nors Lietuvoje koridoriui labai dažnai pasirenkamos kokio nors tipo medinės grindys, o prie durų iš abiejų pusių patiesiama po kilimėlį kojoms nusivalyti.


* Grindys virtuvėje

Patvarumas: virtuvėje vyksta daug darbų, vaikščiojimo, veiksmo. Puodai, keptuvės gali kristi, pažeisti grindis. Rinkitės patvarią bei atsparią smūgiams grindų dangą.

Atsparumas dėmėms: jei norite, kad svečiai atmintyje išlaikytų jūsų pomidorų padažo skonį, o ne tamsų vaizdinį, įsigėrusį grindyse – rinkitės dėmėms atsparią ir lengvai valomą dangą.

Tipiški pasirinkimai: plytelės arba tikras linoleumas (marmoleumas).


* Grindys vonios kambaryje

Atsparumas vandeniui: ši savybė yra pati svarbiausia. Įdėmiai išnagrinėkite informaciją apie konkrečios dangos savybes – ji turi būti atspari vandeniui. Pasidomėkite sandaraus montavimo galimybėmis, kad vanduo nepratekėtų po danga.

Lengvas valymas: danga turi būti lengvai valoma, nes valyti teks dažnai – taupykite savo laiką.

Patogumas: Niekas nemėgsta iš karštos vonios išlipti ant šaltų grindų – pasidomėkite dangos šilumos sulaikymo savybėmis.

Tipiški pasirinkimai: be abejo, klasikinis sprendimas - keraminės arba akmens masės plytelės. Tiesa, kai kurie gamintojai siūlo sprendimų, leidžiančių šioje patalpoje įrengti medienos pagrindo grindis ar netgi kilimą.


* Grindys rūsyje

Pigumas: pagrindinis mažai nenaudojamo rūsio grindų bruožas - kad jos tiesiog būtų. Tad ir dangai didelių reikalavimų nekeliame, svarbu, kad ji būtų lygi, tvarkinga ir greitai neapsineštų purvu.

Atsparumas: kadangi rūsys tinka sandėliuoti įvairius daiktus - maišus, kopėčias, gal net ir dvirates transporto priemones žiemą, pravartu jei danga bus atspari braižymui.

Tipiški pasirinkimai: pigiausios plytelės, jei į rūsį nuolatos nevaikštote.

Jei ketinate rūsį paversti gyvenamąją patalpa, jums gali praversti šie patarimai: Idėjos rūsio grindims - kokia danga geriausia?


* Grindys svetainėje

Dizainas: tai kambarys, kur renkasi visa šeima, kur praleidžiate daug laiko. Rinkitės tokį dizainą, kuris ilgai džiugins akį ir nepabos.

Ilgaamžiškumas: grindys šiame kambaryje bus “šlifuojamos” didelių ir mažų pėdučių nuolat, tad atkreipkite dėmesį ir į dangos ilgaamžiškumą.

Tipiški pasirinkimai: tiesa pasakius, tinka viskas, kas gražu - parketas, kilimas, kitų rūšių medinės grindys, kokybiškas linoleumas ir kita. Anksčiau būdavo nelabai priimtina tokioje vietoje kloti plyteles, tačiau ši tendencija sunyko, be to, jei turite šildomas grindis, kojomis nejausite šalčio.


* Grindys miegamajame kambaryje

Tyla: miegamasis kambarys – lyg kokonas, į kurį norite įsivynioti ir ramiai užmigti. Rinkitės garsą sugeriančią dangą.

Patogumas: kad kambarys būtų jaukus ir šiltas, prieš renkantis patikrinkite dangos šilumos sulaikymo savybes.

Ramybė: ramus, neutralių spalvų, šiltų atspalvių dizainas nuteiks ramiam ir kokybiškam poilsiui.

Tipiški pasirinkimai: dažnai tokiuose kambariuose pasirenkamos fiziškai šiltesnės medžiagos - arba kilimas, arba natūralios medinės grindys - vien tam, kad atsikėlus malonu kojas padėti ant šilto paviršiaus. Žinoma, nėra kliūčių kloti ir kitas medžiagas, pavyzdžiui plyteles - net jei neturite grindinio šildymo, galite pasikloti nedidelį kilimėlį tiesiai po kojomis.


* Grindys vaikų kambaryje

Atsparumas įbrėžimams: kambaryje bus žaidžiama, ropojama, braižoma, dažoma, daužoma ir panašiai. Grindys čia turi būti ypatingai atsparios ir patvarios.

Valymas: maži vaikai ant grindų praleidžia labai daug laiko. Danga turi būti lengvai valoma ir nekaupti dulkių. Švarios grindys – tai puikiausia žaidimų aikštelė.

Patogumas: vėlgi – kadangi vaikai mėgsta žaisti ant grindų, pagalvokite apie šilumą ir garsą sulaikančias dangos savybes.

Tipiški pasirinkimai: bene geriausias variantas būtų tikras linoleumas - jis pasižymi visomis šiomis savybėmis. Nereikėtų tikro linoleumo painioti su tarybinėmis PVC dangomis, kurios taip pat buvo vadinamos linoleumu. Tikras linoleumas yra ekologiška medžiaga, be to, ji yra vientisa, tad nutrynus viršutinį jo sluoksnį nepasirodys kitos spalvos pagrindas.


* Grindys garaže

Atsparumas: garažas daugeliu praktinių atvejų yra rūsys su plačiomis durimis (esantis truputį aukščiau). Nors numatytas automobiliui, nemažai žmonių jame laiko įvairius mažiau naudojamus daiktus. Kita vertus, jame paprastai būnama dažniau nei rūsyje, tad svarbu, kad danga būtų atspari.

Vientisa danga. Jei laikote automobilį, dažniausiai patogu naudoti vientisą arba dangą iš kuo didesnių elementų.

Tipiški pasirinkimai: paprastos betoninės grindys, epoksidinė danga, plytelės.

Daugiau apie epoksidinę dangą galite sužinoti čia: Būdas padengti jūsų garažo grindis.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Vitrininiai langai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Vitrininiai langai – būsto detalė, kuri tarytum sunaikina ribą tarp patalpos vidaus bei jos išorės. Tai architektūrinis elementas, kuris vizualiai atrodo itin patraukliai. Kita vertus, tokius langus valyti pavasarį yra tikrai nelengva ir nemažai laiko reikalaujanti užduotis. Šiame tekste aptarsime svarbiausius vitrininių langų privalumus ir trūkumus.

5 tinkamiausios grindų dangos tiems, kurie namuose turi augintinių (1)

Augintiniai į namus įneša gyvasties, papildomo džiugesio ir meilės. Tačiau be visų šių privalumų, didesni augintiniai (katės bei šunys) namuose sukelia šiokį tokį chaosą ir netvarką. Jie gali savo nagais apgadinti namų baldus, sienų apdailą bei grindis. Tad augintinių savininkai, ypač šunų šeimininkai, rinkdamiesi grindis, turi gerai įvertinti dangos atsparumą. Pateikiame keletą grindų dangų variantų, kurie tiks keturkojų savininkų namams.

Kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Pelėsis – siaubą keliantis ir turtą niokojantis namų „svečias“, kurio neįsileisti į namus stengiamės įvairiomis priemonėmis: vėdindami namus, valydami vonioje susikaupusius vandens ar kondensato lašelius, skalbinius kuo dažniau džiovindami lauke, o ne kambaryje ir t.t.. Šie ir kiti panašūs prevenciniai veiksmai sudaro netinkamas sąlygas pelėsio atsiradimui. Tad kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Stumdomos durys: pliusai bei minusai

Stumdomos durys interjere tradiciškai yra siejamos su azijietišku interjero dekoru. Tokios durys sukuria elegantišką ir erdvės neapsunkinantį perėjimą iš vienos erdvės į kitą. Šiandien galima rinktis iš nemažos jų stiliaus ir medžiagiškumo įvairovės. Jeigu kyla klausimas, ar verta tokias erdvę tausojančias duris įsirengti savo namuose, pristatome svarbiausius stumdomų durų privalumus bei trūkumus.

Gipskartonio apdaila: dažniausiai pasitaikančios klaidos

Gipso kartonas – universali medžiaga, kurią galima panaudoti pertvarų įrengimui, sienų sulyginimui, luboms bei grindims. Deja, dalis žmonių dvejoja šios medžiagos ilgaamžiškumu. Abejojantiems ekspertai atsako – kokybiškos gipso kartono konstrukcijos yra ilgaamžės, o nekokybiška apdaila yra padarytų klaidų rezultatas. Pristatome dažniausias darbo su gipso kartonu klaidas.

Kodėl verta rinktis kamštinę medžiagą interjero apdailai?

Kamštinio ąžuolo žievės produkcija sparčiai įgauna populiarumą interjero kontekste. Anksčiau kamštinė medžiaga paprastai asocijuodavosi su vyno butelio kamščiu arba priminimams prisegti skirta lenta, tačiau šiandien namuose kamštmedis naudojamas kur kas plačiau. Kamštinė sienų bei grindų danga, kamštiniai baldai bei šviestuvai – visos šios interjero detalės yra vertinamos tiek dėl savo estetinių, tiek dėl praktinių savybių. Pateikiame kelias priežastis, kodėl verta išbandyti šią medžiagą savo namuose.

Atidengtų plytų siena: pliusai bei minusai

Mūrinės namo sienos – tvirtos ir ilgaamžės. Nors nedengtas plytas esame labiau įpratę matyti pastato eksterjere, šiandien, dėl charakteringos tokių sienų išvaizdos, vis dažniau susiduriame su atidengtų plytinių sienų tendencija interjere. Tie, kuriems pasisekė gyventi name, kuriame už tinko ar gipso kartono plokštės slepiasi plytinės sienos, turi galimybę jas atidengti. Tačiau prieš priimant tokį sprendimą, verta susipažinti su atidengtų plytų sienų pliusais ir minusais.

Pertvaros: ką rinktis – mūrinę sieną ar gipso kartono atitvarą?

Tiek mūriniai atitvairai, tiek gipso kartono atitvarai turi savų privalumų ir trukumų, todėl prieiti prie bendros išvados, kas geriau – mūrinė siena ar gipso kartono atitvaras, šiame straipsnyje nebandysime. Vietoje to, palyginsime šių atitvarų skirtumus, o sprendimą, ką rinktis, priimsite jūs patys.

Pelėsis skalbimo mašinoje: kaip su juo kovoti?

Pelėsis mėgsta tamsią, drėgną, nevėdinamą erdvę, taigi visai nekeista, kad jis gali sau atrasti vietą ir skalbimo mašinoje. Paprastai, kad skalbyklėje atsirado pelėsis, išduoda negeras kvapas bei atsiradusios tamsios spalvos dėmės ant skalbimo milteliams pilti skirtų skyrelių arba tarp durelėse esančių gumų. Tad kaip kovoti su pelėsiu skalbimo mašinoje?

Marmuriniai stalviršiai: privalumai bei trūkumai

Niekas nenuginčys, kad marmuriniai stalviršiai vizualiai yra be galo estetiški. Marmuras erdvei teikia prabangos jausmą. Jis atrodo itin subtiliai bei elegantiškai. Tačiau prieš renkantis tokį stalviršį, reikia gerai pasverti tiek jo pliusus, tiek minusus. Tad ką verta žinoti prieš įsigyjant marmurinį stalviršį?