Pagal ką rinktis grindų dangą kiekvienai namų zonai

 (2)
Tai, kas gražu, ne visuomet būna praktiška. Net jei išsirinkote puikų kilimą svetainei, vonioje tokio paties ar kitokio nepatiesite, ar ne? Juk kilimai gerai sugeria drėgmę, kurios vonioje gausu. Ir tai tik vienas iš niuansų. Tad į kokias dangų savybes verta atkreipti dėmesį renkantis?
Pagal ką rinktis grindų dangą kiekvienai namų zonai
© Shutterstock nuotr.

* Grindys koridoriuje

Atsparumas įbrėžimams: batų atnešamas smėlis ar žvyras gali labai pakenkti grindims, tad rinkitės dangą sustiprintu atsparumu įbrėžimams.

Valymas: rudenį ir žiemą koridoriuje, be abejo, pasilieka daugiausiai purvo. Savaime išsivalančių grindų, deja, dar nėra sukurta, tad rinkitės dangą, kuri lengvai valosi.

Tipiški pasirinkimai: iš esmės plytelės, nors Lietuvoje koridoriui labai dažnai pasirenkamos kokio nors tipo medinės grindys, o prie durų iš abiejų pusių patiesiama po kilimėlį kojoms nusivalyti.


* Grindys virtuvėje

Patvarumas: virtuvėje vyksta daug darbų, vaikščiojimo, veiksmo. Puodai, keptuvės gali kristi, pažeisti grindis. Rinkitės patvarią bei atsparią smūgiams grindų dangą.

Atsparumas dėmėms: jei norite, kad svečiai atmintyje išlaikytų jūsų pomidorų padažo skonį, o ne tamsų vaizdinį, įsigėrusį grindyse – rinkitės dėmėms atsparią ir lengvai valomą dangą.

Tipiški pasirinkimai: plytelės arba tikras linoleumas (marmoleumas).


* Grindys vonios kambaryje

Atsparumas vandeniui: ši savybė yra pati svarbiausia. Įdėmiai išnagrinėkite informaciją apie konkrečios dangos savybes – ji turi būti atspari vandeniui. Pasidomėkite sandaraus montavimo galimybėmis, kad vanduo nepratekėtų po danga.

Lengvas valymas: danga turi būti lengvai valoma, nes valyti teks dažnai – taupykite savo laiką.

Patogumas: Niekas nemėgsta iš karštos vonios išlipti ant šaltų grindų – pasidomėkite dangos šilumos sulaikymo savybėmis.

Tipiški pasirinkimai: be abejo, klasikinis sprendimas - keraminės arba akmens masės plytelės. Tiesa, kai kurie gamintojai siūlo sprendimų, leidžiančių šioje patalpoje įrengti medienos pagrindo grindis ar netgi kilimą.


* Grindys rūsyje

Pigumas: pagrindinis mažai nenaudojamo rūsio grindų bruožas - kad jos tiesiog būtų. Tad ir dangai didelių reikalavimų nekeliame, svarbu, kad ji būtų lygi, tvarkinga ir greitai neapsineštų purvu.

Atsparumas: kadangi rūsys tinka sandėliuoti įvairius daiktus - maišus, kopėčias, gal net ir dvirates transporto priemones žiemą, pravartu jei danga bus atspari braižymui.

Tipiški pasirinkimai: pigiausios plytelės, jei į rūsį nuolatos nevaikštote.

Jei ketinate rūsį paversti gyvenamąją patalpa, jums gali praversti šie patarimai: Idėjos rūsio grindims - kokia danga geriausia?


* Grindys svetainėje

Dizainas: tai kambarys, kur renkasi visa šeima, kur praleidžiate daug laiko. Rinkitės tokį dizainą, kuris ilgai džiugins akį ir nepabos.

Ilgaamžiškumas: grindys šiame kambaryje bus “šlifuojamos” didelių ir mažų pėdučių nuolat, tad atkreipkite dėmesį ir į dangos ilgaamžiškumą.

Tipiški pasirinkimai: tiesa pasakius, tinka viskas, kas gražu - parketas, kilimas, kitų rūšių medinės grindys, kokybiškas linoleumas ir kita. Anksčiau būdavo nelabai priimtina tokioje vietoje kloti plyteles, tačiau ši tendencija sunyko, be to, jei turite šildomas grindis, kojomis nejausite šalčio.


* Grindys miegamajame kambaryje

Tyla: miegamasis kambarys – lyg kokonas, į kurį norite įsivynioti ir ramiai užmigti. Rinkitės garsą sugeriančią dangą.

Patogumas: kad kambarys būtų jaukus ir šiltas, prieš renkantis patikrinkite dangos šilumos sulaikymo savybes.

Ramybė: ramus, neutralių spalvų, šiltų atspalvių dizainas nuteiks ramiam ir kokybiškam poilsiui.

Tipiški pasirinkimai: dažnai tokiuose kambariuose pasirenkamos fiziškai šiltesnės medžiagos - arba kilimas, arba natūralios medinės grindys - vien tam, kad atsikėlus malonu kojas padėti ant šilto paviršiaus. Žinoma, nėra kliūčių kloti ir kitas medžiagas, pavyzdžiui plyteles - net jei neturite grindinio šildymo, galite pasikloti nedidelį kilimėlį tiesiai po kojomis.


* Grindys vaikų kambaryje

Atsparumas įbrėžimams: kambaryje bus žaidžiama, ropojama, braižoma, dažoma, daužoma ir panašiai. Grindys čia turi būti ypatingai atsparios ir patvarios.

Valymas: maži vaikai ant grindų praleidžia labai daug laiko. Danga turi būti lengvai valoma ir nekaupti dulkių. Švarios grindys – tai puikiausia žaidimų aikštelė.

Patogumas: vėlgi – kadangi vaikai mėgsta žaisti ant grindų, pagalvokite apie šilumą ir garsą sulaikančias dangos savybes.

Tipiški pasirinkimai: bene geriausias variantas būtų tikras linoleumas - jis pasižymi visomis šiomis savybėmis. Nereikėtų tikro linoleumo painioti su tarybinėmis PVC dangomis, kurios taip pat buvo vadinamos linoleumu. Tikras linoleumas yra ekologiška medžiaga, be to, ji yra vientisa, tad nutrynus viršutinį jo sluoksnį nepasirodys kitos spalvos pagrindas.


* Grindys garaže

Atsparumas: garažas daugeliu praktinių atvejų yra rūsys su plačiomis durimis (esantis truputį aukščiau). Nors numatytas automobiliui, nemažai žmonių jame laiko įvairius mažiau naudojamus daiktus. Kita vertus, jame paprastai būnama dažniau nei rūsyje, tad svarbu, kad danga būtų atspari.

Vientisa danga. Jei laikote automobilį, dažniausiai patogu naudoti vientisą arba dangą iš kuo didesnių elementų.

Tipiški pasirinkimai: paprastos betoninės grindys, epoksidinė danga, plytelės.

Daugiau apie epoksidinę dangą galite sužinoti čia: Būdas padengti jūsų garažo grindis.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Kaip išsirinkti medinius padėklus įvairiems projektams?

Mediniai padėklai yra itin mėgstama mėgėjų meistrų medžiaga, kurią galima panaudoti įvairiems Darau Pats projektams. Jų populiarumas yra susijęs su malonia, šiek tiek sendinta estetika ir prieinamumu. Tad į ką reikia atsižvelgti renkantis medinius padėklus?

Kokių klaidų vengti įsirengiant pirtį?

Pirtis – universalus vandens malonumas, kuriuo gera mėgautis tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metų laiku. Vasarą, šiek tiek atitolus nuo darbų, yra gerai užsiimti projektais, kuriems žiemą nebuvo laiko. Pirties įsirengimas – vienas iš tokių galimų projektų. Kad šis darbas būtų kuo sklandesnis, verta pasimokyti iš dažnai pasitaikančių klaidų.

Terakotinės plytelės: privalumai ir trūkumai

Terakotinės plytelės šį sezoną sulaukė daugiau dėmesio nei įprastai. Tad ką reikėtų žinoti apie jas?

Patarimai, kaip nudažyti medinį baldą purškiamais dažais

Jeigu jaučiate, kad jūsų namams reikalingi pokyčiai, baldų dažymas yra vienas paprasčiausių būdų, kaip greitai ir nesudėtingai erdvei suteikti naują veidą. Dažymas purškiamais dažais yra patrauklus dėl šių priežasčių: baldą nudažyti galima labai greitai; jo paviršius yra padengiamas itin lygiai (ant jo nelieka teptuko paliekamų potėpių); palyginus su kitais dažais, jų džiuvimo laikas yra gerokai trumpesnis. Tiems, kuriems neteko dažyti tokiu būdu, pristatome keletą praktiškų patarimų.

Dūmų detektorius: kodėl jis reikalingas ir kaip jį išsirinkti?

Įsigaliojus priešgaisrinės saugos reikalavimui – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius, žmonės vis aktyviau domisi šiais įrenginiais. Tad kuo svarbus yra dūmų detektorius ir kaip jį išsirinkti?

Kaip panaikinti rūdžių dėmes klozete, vonioje bei kriauklėje?

Rūdžių dėmės ant balto vonios, klozeto ar kriauklės paviršiaus atrodo itin neestetiškai. Nors tokių dėmių šalinimas nėra pati lengviausia užduotis, tačiau egzistuoja ne vienas būdas, kaip su jomis kovoti. Šiame tekste pateikiame penkias technikas, kaip pašalinti tokias „užsispyrusias“ dėmes.

Draudikai: ugnis padaro kelis kartus didesnius nuostolius nei kitos nelaimės (1)

Nuo šio mėnesio pradžios visuose Lietuvos gyvenamuosiuose būstuose – butuose, individualiuose namuose, sodo nameliuose – privaloma įsirengti dūmų detektorius. Draudikai ragina suskubti nespėjusius to padaryti ir užtikrina, kad gaisrą patyrusiems žmonėms žala bus atlyginama ir tais atvejais, jei nukentėjusieji dūmų detektoriaus namuose dar nebus sumontavę.

Ką reikia žinoti apie privalomą statinio projekto ekspertizę?

Nuo 2018 metų neypatingojo daugiabučio namo kapitaliniam remontui privaloma statinio projekto ekspertizė. Ką reikia apie ją žinoti?

Kurių statinio statybos techninės veiklos vadovų pareigas gali atlikti patys statytojai?

Daugumai statytojų jau ne paslaptis, kad statant naujus, rekonstruojant, griaunant ypatinguosius ir neypatinguosius statinius, atnaujinant (modernizuojant) pastatus ne vėliau kaip prieš vieną darbo dieną iki statybos darbų pradžios privaloma Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai (VTPSI) pateikti pranešimą apie statybos pradžią ir pasamdytus (paskirtus) statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovus. Tačiau dažnai iškyla dilema, kuriuos statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovus būtina pasamdyti, o kurių pareigas gali atlikti patys statytojai.