Neuždengta lubų konstrukcija: privalumai bei trūkumai

 (1)
Lubos paliktos be apdailos, su neuždengtomis sijomis bei matomomis inžinerinėmis sistemomis – nebūtinai yra vaizdas iš remonto darbų vietos. Gyvendami mieste, dažnai įkvėpimo namų interjerui randame urbanistinėje bei pramoninėje aplinkoje. Neuždengtos lubos, kurios seniau buvo randamos tik fabrikuose ar komercinėse patalpose, šiandien sau vietą atranda ir individualiuose namuose bei butuose. Tad kokie yra neuždengtų lubų privalumai bei trūkumai?
© Shutterstock

Neuždengtų lubų privalumai

*Estetika. Lubos gali būti akį patraukianti interjero detalė. Neuždengtos lubos visų pirma interjere atrodo itin charakteringai. Jos gali tapti svarbiausia interjero detale. Atviros gelžbetonio konstrukcijos namuose kuria modernų industrinį šarmą, o medinės sijos – jaukią, kaimišką (angl. rustic) atmosferą.

*Galimybė eksperimentuoti su apšvietimu. Aukštos lubos su neuždengtomis sijomis ir ventiliacijos sistemomis leidžia eksperimentuoti su įvairių rūšių apšvietimu: kabinamais šviestuvais, lubose montuojamais šviestuvais, šviestuvais ant bėgelių sistemos ir t.t..

*Aukštis. Neuždengtos lubos padidiną kambario erdvę. Paliktos be apdailos, lubos atrodo itin aukštos.

*Šviesa. Į kambarius su atviromis, neuždengtomis lubomis (ypač pietinėje pusėje) patenka daugiau natūralios šviesos.

*Kaina. Tokių lubų įrengimas padeda sutaupyti, nes nereikia pirkti papildomų apdailos medžiagų.

Neuždengta lubų konstrukcija: privalumai bei trūkumai
© Shutterstock

Neuždengtų lubų minusai

*Kambariai yra mažiau energiškai efektyvūs. Atsisakant lubų apdailos, kartu yra atsisakomas papildomas šilumos izoliacijos sluoksnis, todėl kambariuose su neuždengtomis lubomis yra vėsiau.

*Brangesnis šildymas. Dėl energijos vartojimo efektyvumo stokos padidėja šildymo kaštai.

*Mažesnė garso izoliacija. Jeigu gyvenate nepaskutiniame daugiabučio aukšte, būsite mažiau apsaugoti nuo viršuje gyvenančių kaimynų keliamo triukšmo.

*Sudėtingesnė priežiūra. Kadangi neuždengtos lubos yra aukštos, kartai tokia paprasta užduotis, kaip lemputės pakeitimas, gali pasidaryti sudėtinga.

Keletas tokių lubų pavyzdžių:

A post shared by Emma (@e.sowjan) on Sep 20, 2017 at 4:28am PDT

A post shared by Will Leak (@henrysbucket) on Aug 27, 2017 at 1:45am PDT

A post shared by marcymussari (@marcymussari) on Dec 19, 2017 at 10:18pm PST

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Pirties krosnelės akmenys: kaip išsirinkti?

Krosnelės akmenys – iš pirmo žvilgsnio nedidelė, tačiau be galo svarbi pirties sudedamoji dalis. Dažnai ši medžiaga tampa faktoriumi, kuris nulemia visos pirties kokybę. Tad kaip nepasiklysti ir išsirinkti tinkamiausius krosnelės akmenis?

Stiklo blokeliai: natūralios šviesos ir privatumo suderinimas

Stiklo blokelių populiarumas interjero kontekste yra gan nepastovus. Kartais jie būna beveik visai užmirštami, o kartais – tokie madingi, kad sunku surasti interjero leidinį be jų fotografijų (pavyzdžiui, be jų sunku įsivaizduoti 1940-tuosius arba 1980-tuosius). Dėl stiklo blokelių galios suderinti natūralią šviesą ir privatumą, nesunku nuspėti, kad greitu metu jie vėl atras sau vietą šiuolaikiniuose interjeruose.

Keramikinių plytelių stalviršiai virtuvėje: privalumai bei trūkumai

Plytelės virtuvės erdvėje yra be galo dažnos. Šiame kambaryje yra įprasta jomis kloti grindis, klijuoti sienas. Taip pat galima ir plytelių stalviršio opcija. Šiame straipsnyje aptarsime, kokie yra keramikinių plytelių stalviršių privalumai bei trūkumai.

Kaip išsirinkti medinius padėklus įvairiems projektams?

Mediniai padėklai yra itin mėgstama mėgėjų meistrų medžiaga, kurią galima panaudoti įvairiems Darau Pats projektams. Jų populiarumas yra susijęs su malonia, šiek tiek sendinta estetika ir prieinamumu. Tad į ką reikia atsižvelgti renkantis medinius padėklus?

Kokių klaidų vengti įsirengiant pirtį?

Pirtis – universalus vandens malonumas, kuriuo gera mėgautis tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metų laiku. Vasarą, šiek tiek atitolus nuo darbų, yra gerai užsiimti projektais, kuriems žiemą nebuvo laiko. Pirties įsirengimas – vienas iš tokių galimų projektų. Kad šis darbas būtų kuo sklandesnis, verta pasimokyti iš dažnai pasitaikančių klaidų.

Terakotinės plytelės: privalumai ir trūkumai

Terakotinės plytelės šį sezoną sulaukė daugiau dėmesio nei įprastai. Tad ką reikėtų žinoti apie jas?

Patarimai, kaip nudažyti medinį baldą purškiamais dažais

Jeigu jaučiate, kad jūsų namams reikalingi pokyčiai, baldų dažymas yra vienas paprasčiausių būdų, kaip greitai ir nesudėtingai erdvei suteikti naują veidą. Dažymas purškiamais dažais yra patrauklus dėl šių priežasčių: baldą nudažyti galima labai greitai; jo paviršius yra padengiamas itin lygiai (ant jo nelieka teptuko paliekamų potėpių); palyginus su kitais dažais, jų džiuvimo laikas yra gerokai trumpesnis. Tiems, kuriems neteko dažyti tokiu būdu, pristatome keletą praktiškų patarimų.

Dūmų detektorius: kodėl jis reikalingas ir kaip jį išsirinkti?

Įsigaliojus priešgaisrinės saugos reikalavimui – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius, žmonės vis aktyviau domisi šiais įrenginiais. Tad kuo svarbus yra dūmų detektorius ir kaip jį išsirinkti?

Kaip panaikinti rūdžių dėmes klozete, vonioje bei kriauklėje?

Rūdžių dėmės ant balto vonios, klozeto ar kriauklės paviršiaus atrodo itin neestetiškai. Nors tokių dėmių šalinimas nėra pati lengviausia užduotis, tačiau egzistuoja ne vienas būdas, kaip su jomis kovoti. Šiame tekste pateikiame penkias technikas, kaip pašalinti tokias „užsispyrusias“ dėmes.