Neuždengta lubų konstrukcija: privalumai bei trūkumai

 (1)
Lubos paliktos be apdailos, su neuždengtomis sijomis bei matomomis inžinerinėmis sistemomis – nebūtinai yra vaizdas iš remonto darbų vietos. Gyvendami mieste, dažnai įkvėpimo namų interjerui randame urbanistinėje bei pramoninėje aplinkoje. Neuždengtos lubos, kurios seniau buvo randamos tik fabrikuose ar komercinėse patalpose, šiandien sau vietą atranda ir individualiuose namuose bei butuose. Tad kokie yra neuždengtų lubų privalumai bei trūkumai?
© Shutterstock

Neuždengtų lubų privalumai

*Estetika. Lubos gali būti akį patraukianti interjero detalė. Neuždengtos lubos visų pirma interjere atrodo itin charakteringai. Jos gali tapti svarbiausia interjero detale. Atviros gelžbetonio konstrukcijos namuose kuria modernų industrinį šarmą, o medinės sijos – jaukią, kaimišką (angl. rustic) atmosferą.

*Galimybė eksperimentuoti su apšvietimu. Aukštos lubos su neuždengtomis sijomis ir ventiliacijos sistemomis leidžia eksperimentuoti su įvairių rūšių apšvietimu: kabinamais šviestuvais, lubose montuojamais šviestuvais, šviestuvais ant bėgelių sistemos ir t.t..

*Aukštis. Neuždengtos lubos padidiną kambario erdvę. Paliktos be apdailos, lubos atrodo itin aukštos.

*Šviesa. Į kambarius su atviromis, neuždengtomis lubomis (ypač pietinėje pusėje) patenka daugiau natūralios šviesos.

*Kaina. Tokių lubų įrengimas padeda sutaupyti, nes nereikia pirkti papildomų apdailos medžiagų.

Neuždengta lubų konstrukcija: privalumai bei trūkumai
© Shutterstock

Neuždengtų lubų minusai

*Kambariai yra mažiau energiškai efektyvūs. Atsisakant lubų apdailos, kartu yra atsisakomas papildomas šilumos izoliacijos sluoksnis, todėl kambariuose su neuždengtomis lubomis yra vėsiau.

*Brangesnis šildymas. Dėl energijos vartojimo efektyvumo stokos padidėja šildymo kaštai.

*Mažesnė garso izoliacija. Jeigu gyvenate nepaskutiniame daugiabučio aukšte, būsite mažiau apsaugoti nuo viršuje gyvenančių kaimynų keliamo triukšmo.

*Sudėtingesnė priežiūra. Kadangi neuždengtos lubos yra aukštos, kartai tokia paprasta užduotis, kaip lemputės pakeitimas, gali pasidaryti sudėtinga.

Keletas tokių lubų pavyzdžių:

A post shared by Emma (@e.sowjan) on Sep 20, 2017 at 4:28am PDT

A post shared by Will Leak (@henrysbucket) on Aug 27, 2017 at 1:45am PDT

A post shared by marcymussari (@marcymussari) on Dec 19, 2017 at 10:18pm PST

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Kaip gyventi sandariame name?

Jau ankstesniuose savo straipsniuose nagrinėjau vėdinimo svarbą ir jo įtaką pastato energiniam efektyvumui. Ekspertizių metu vėl ir vėl susiduriu su šios srities klaidomis, todėl nusprendžiau dar kartą sugrįžti prie šios temos.

Bambukinės grindys: kokie yra jų didžiausi pliusai bei minusai?

Bambukinės grindys savo savybėmis kartais gali pasirodyti labai panašios į medžio masyvo grindis, nors iš tiesų jos yra gaminamos iš žolinio tipo augalo – bambuko. Šios grindys pasižymi daugeliu kietmedžio grindų privalumų, tačiau taip pat galima išskirti ir kelis svarbius pažeidžiamumus. Taigi ką reikėtų žinoti apie šią grindų dangą, prieš nusprendžiant ja iškloti namų grindis?

8 praktiški patarimai, kaip paruošti sienas dažymui

Sienų dažymas – greitas ir nesudėtingas būdas, kuris iš pagrindų gali atnaujinti interjerą ir sutikti jam parinktą nuotaiką. Šį apdailos darbą, turint šiek tiek praktikos ir žinių, gali atlikti kiekvienas. Pateikiame keletą praktiškų patarimų, kaip pasiruošti šiam darbui.

5 patarimai renovuojantiems namą

Tikitės ypatingų, sudėtingų nurodymų?

Kaip žinoti, kad namuose atsirado pelių?

Paspaudus žiemos šalčiui, į mūsų namus traukia pelės ir kiti graužikai. Kol oras buvo šiltesnis, jie galėjo gyventi ir lauke, tačiau atšalus sugrįžo į šiltesnes patalpas, dėl to, kad ieško maisto.

Būstas su daline apdaila: klaidos, iš kurių vertėtų pasimokyti

„Jeigu perkate būstą su daline apdaila, nusiteikite psichologiškai, kad visą darbų eigą teks kontroliuoti patiems. Pavyzdžiui, pirkti grindjuostes, kai jų reikia, suplanuoti kitų medžiagų perdavimą meistrui, kad sklandžiai vyktų darbai“, – teigia būsto apdailą savo jėgomis nusprendęs atlikti vilnietis Povilas Jurgėnas. Pasak jo, naujakuriams reikia itin įdėmiai suskaičiuoti turimas santaupas ir apdailos išlaidas. Pritrūkus lėšų, darbai gali užtrukti neribotai

Kaip vertinti sandarumą?

Sandarios atitvarinės pastato konstrukcijos sudaro galimybes išsaugoti patalpose šildymo prietaisais sušildytą orą ir sumažinti šildymo išlaidas.

Kaip per šalčius kūrenti krosnį?

Spustelėjus šalčiams, gyventojai intensyviau ima kūrenti krosnis. O tada pradeda pleškėti namai. Vien šią parą Lietuvoje degė 17 gyvenamųjų namų. „Kai šalta, krosnį kūrenu visą dieną! Net rankos prie sienelės pridėti negaliu,“ – šiluma pasidžiaugia ne vienas gyventojas. „Kol krosnyje gera trauka, tol dūmtraukio ir nevalau,“ – tai neretai tenka išgirsti ugniagesiams, lankantiems gyventojus prevencinių akcijų metu.

Vitrininiai langai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Vitrininiai langai – būsto detalė, kuri tarytum sunaikina ribą tarp patalpos vidaus bei jos išorės. Tai architektūrinis elementas, kuris vizualiai atrodo itin patraukliai. Kita vertus, tokius langus valyti pavasarį yra tikrai nelengva ir nemažai laiko reikalaujanti užduotis. Šiame tekste aptarsime svarbiausius vitrininių langų privalumus ir trūkumus.

5 tinkamiausios grindų dangos tiems, kurie namuose turi augintinių (1)

Augintiniai į namus įneša gyvasties, papildomo džiugesio ir meilės. Tačiau be visų šių privalumų, didesni augintiniai (katės bei šunys) namuose sukelia šiokį tokį chaosą ir netvarką. Jie gali savo nagais apgadinti namų baldus, sienų apdailą bei grindis. Tad augintinių savininkai, ypač šunų šeimininkai, rinkdamiesi grindis, turi gerai įvertinti dangos atsparumą. Pateikiame keletą grindų dangų variantų, kurie tiks keturkojų savininkų namams.