Meistrai pataria, kokios perdangos geriau nemontuoti

 (36)
Statantys dviejų aukštų namą neišvengiamai susidurs su klausimu – kokią perdangą montuoti. Nors alternatyvų yra ne viena, statybų ekspertai kai kurių nerekomenduoja.
Meistrai pataria, kokios perdangos geriau nemontuoti
© Fotolia nuotr.

Alternatyvų beveik nemato

Bandant priimti sprendimą, kokią perdangą montuoti statant individualų gyvenamąjį namą, gali atrodyti, kad alternetyvų yra nemažai. Rinkoje gausu įvairių gamintojų blokelių ar gelžbetoninių surenkamųjų perdangų, populiarios išlieka gelžbetoninės monolitinės ir medinės perdangos, rečiau įrengiamos plieninės – sijinės perdangos. Tačiau statybų specialistai tikina, kad alternatyvų matantys nedaug, jei norima patogaus namo.

„Statant dviejų aukštų namą aš visada vienareikšmiškai patariu montuoti monolitinę perdangą. Tai tvirta perdanga, turinti gerą garso izoliaciją ir tarnausianti ilgai, nekelsianti problemų namo gyventojams ir po daugelio metų“, – teigia statybos darbus atliekančios bendrovės „Sandex“ vadovas Drąsius Šarkauskas.

Monolitinės gelžbetoninės perdangos montuojamos tuomet, kai planuojama, jog jas veiks stiprios apkrovos, o namas turi sudėtingą formą, trukdančią panaudoti gelžbetonines surenkamas perdangas. Tačiau individualių gyvenamųjų namų projektuose tai pasitaiko retai.

Architektai siūlo monolitinę perdangą naudoti tik išskirtiniu atveju (kai reikia specifinio architektūrinio – inžinerinio sprendimo). Esą ji brangesnė nei surenkama gelžbetoninė perdanga, ji gali išlinkti nuo savo svorio, o garso izoliacija taip pat nėra pati geriausia.

Nerekomenduoja medinės perdangos

Daugiausia problemų bėgant laikui gali kelti medinė perdanga. Būtent jos specialistai ir nerekomenduoja.

„Medinę perdangą galima montuoti tuomet, kai namas yra vieno aukšto, o perdanga yra tik tarp gyvenamosios namo dalies ir stogo. Tuomet tokia perdanga yra geriausias pasirinkimas. Tarp dviejų gyvenamųjų aukštų medinės perdangos įrenginėti nerekomenduoju“, – teigia meistras Robertas Joniškis.

Pasak jo, medinė perdanga neišvengiama tuomet, kai namas karkasinis. Tačiau statantis karkasinį namą ir taip reikia susitaikyti, kad bus nuolat juntamos vibracijos. Be to, dėl medienos judėjimo gali skilinėti gipso kartonas, atšokinėti plytelės, jei antrame aukšte įrengta vonia.

Medinė perdanga populiari dėl to, kad ji sąlyginai pigi. Žmogus ją gali įsirengti pats, o be to, daug kas turi savo medienos, todėl išlaidos tikrai nedidelės“, – pasakoja D. Šarkauskas.

Be to, prieš montuojant medinę perdangą reikia atkreipti dėmesį į namo projektą. Reikia numatyti, kokios bus apkrovos antrajame aukšte – sunki vonia, pianinas, baldai ar pan. Tik tuomet projektuotojas turėtų apskaičiuoti kokio storio sijas naudoti ir koks turėtų būti žingsnis tarp jų. Bet kokiu atveju pertvaros antrajame aukšte galės būti tik karkasinės.

Privalumai – įmanomi, bet brangūs

Vienas pagrindinių medinės perdangos minusų – sąlyginai prasta garso izoliacija. „Net montuojant medinę perdangą su 10–15 centimetrų storio izoliacine medžiaga, tikėtina, kad garso izoliacija nebus tokia gera, kaip norėtųsi“, – teigia D. Šarkauskas.

Negana to, medinė pertvara apsunkina ir šildomų grindų įrengimą. Tai ypač aktualu, jei name planuojama diegti šildymo sistemą „oras – vanduo“, nes jis efektyviausiai veikia būtent su šildomomis grindimis.

Visgi išeitis turintiems medinę perdangą yra: tiek garso izoliacijos, tiek šildomų grindų problemą galima bandyti išspręsti virš perdangos montuojant sausųjų grindų plokštes. Visgi tai papildoma investicija.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Bambukinės grindys: kokie yra jų didžiausi pliusai bei minusai?

Bambukinės grindys savo savybėmis kartais gali pasirodyti labai panašios į medžio masyvo grindis, nors iš tiesų jos yra gaminamos iš žolinio tipo augalo – bambuko. Šios grindys pasižymi daugeliu kietmedžio grindų privalumų, tačiau taip pat galima išskirti ir kelis svarbius pažeidžiamumus. Taigi ką reikėtų žinoti apie šią grindų dangą, prieš nusprendžiant ja iškloti namų grindis?

8 praktiški patarimai, kaip paruošti sienas dažymui

Sienų dažymas – greitas ir nesudėtingas būdas, kuris iš pagrindų gali atnaujinti interjerą ir sutikti jam parinktą nuotaiką. Šį apdailos darbą, turint šiek tiek praktikos ir žinių, gali atlikti kiekvienas. Pateikiame keletą praktiškų patarimų, kaip pasiruošti šiam darbui.

5 patarimai renovuojantiems namą

Tikitės ypatingų, sudėtingų nurodymų?

Kaip žinoti, kad namuose atsirado pelių?

Paspaudus žiemos šalčiui, į mūsų namus traukia pelės ir kiti graužikai. Kol oras buvo šiltesnis, jie galėjo gyventi ir lauke, tačiau atšalus sugrįžo į šiltesnes patalpas, dėl to, kad ieško maisto.

Būstas su daline apdaila: klaidos, iš kurių vertėtų pasimokyti

„Jeigu perkate būstą su daline apdaila, nusiteikite psichologiškai, kad visą darbų eigą teks kontroliuoti patiems. Pavyzdžiui, pirkti grindjuostes, kai jų reikia, suplanuoti kitų medžiagų perdavimą meistrui, kad sklandžiai vyktų darbai“, – teigia būsto apdailą savo jėgomis nusprendęs atlikti vilnietis Povilas Jurgėnas. Pasak jo, naujakuriams reikia itin įdėmiai suskaičiuoti turimas santaupas ir apdailos išlaidas. Pritrūkus lėšų, darbai gali užtrukti neribotai

Kaip vertinti sandarumą?

Sandarios atitvarinės pastato konstrukcijos sudaro galimybes išsaugoti patalpose šildymo prietaisais sušildytą orą ir sumažinti šildymo išlaidas.

Kaip per šalčius kūrenti krosnį?

Spustelėjus šalčiams, gyventojai intensyviau ima kūrenti krosnis. O tada pradeda pleškėti namai. Vien šią parą Lietuvoje degė 17 gyvenamųjų namų. „Kai šalta, krosnį kūrenu visą dieną! Net rankos prie sienelės pridėti negaliu,“ – šiluma pasidžiaugia ne vienas gyventojas. „Kol krosnyje gera trauka, tol dūmtraukio ir nevalau,“ – tai neretai tenka išgirsti ugniagesiams, lankantiems gyventojus prevencinių akcijų metu.

Vitrininiai langai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Vitrininiai langai – būsto detalė, kuri tarytum sunaikina ribą tarp patalpos vidaus bei jos išorės. Tai architektūrinis elementas, kuris vizualiai atrodo itin patraukliai. Kita vertus, tokius langus valyti pavasarį yra tikrai nelengva ir nemažai laiko reikalaujanti užduotis. Šiame tekste aptarsime svarbiausius vitrininių langų privalumus ir trūkumus.

5 tinkamiausios grindų dangos tiems, kurie namuose turi augintinių (1)

Augintiniai į namus įneša gyvasties, papildomo džiugesio ir meilės. Tačiau be visų šių privalumų, didesni augintiniai (katės bei šunys) namuose sukelia šiokį tokį chaosą ir netvarką. Jie gali savo nagais apgadinti namų baldus, sienų apdailą bei grindis. Tad augintinių savininkai, ypač šunų šeimininkai, rinkdamiesi grindis, turi gerai įvertinti dangos atsparumą. Pateikiame keletą grindų dangų variantų, kurie tiks keturkojų savininkų namams.

Kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Pelėsis – siaubą keliantis ir turtą niokojantis namų „svečias“, kurio neįsileisti į namus stengiamės įvairiomis priemonėmis: vėdindami namus, valydami vonioje susikaupusius vandens ar kondensato lašelius, skalbinius kuo dažniau džiovindami lauke, o ne kambaryje ir t.t.. Šie ir kiti panašūs prevenciniai veiksmai sudaro netinkamas sąlygas pelėsio atsiradimui. Tad kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?