Meistrai pataria, kokios perdangos geriau nemontuoti

 (36)
Statantys dviejų aukštų namą neišvengiamai susidurs su klausimu – kokią perdangą montuoti. Nors alternatyvų yra ne viena, statybų ekspertai kai kurių nerekomenduoja.
Meistrai pataria, kokios perdangos geriau nemontuoti
© Fotolia nuotr.

Alternatyvų beveik nemato

Bandant priimti sprendimą, kokią perdangą montuoti statant individualų gyvenamąjį namą, gali atrodyti, kad alternetyvų yra nemažai. Rinkoje gausu įvairių gamintojų blokelių ar gelžbetoninių surenkamųjų perdangų, populiarios išlieka gelžbetoninės monolitinės ir medinės perdangos, rečiau įrengiamos plieninės – sijinės perdangos. Tačiau statybų specialistai tikina, kad alternatyvų matantys nedaug, jei norima patogaus namo.

„Statant dviejų aukštų namą aš visada vienareikšmiškai patariu montuoti monolitinę perdangą. Tai tvirta perdanga, turinti gerą garso izoliaciją ir tarnausianti ilgai, nekelsianti problemų namo gyventojams ir po daugelio metų“, – teigia statybos darbus atliekančios bendrovės „Sandex“ vadovas Drąsius Šarkauskas.

Monolitinės gelžbetoninės perdangos montuojamos tuomet, kai planuojama, jog jas veiks stiprios apkrovos, o namas turi sudėtingą formą, trukdančią panaudoti gelžbetonines surenkamas perdangas. Tačiau individualių gyvenamųjų namų projektuose tai pasitaiko retai.

Architektai siūlo monolitinę perdangą naudoti tik išskirtiniu atveju (kai reikia specifinio architektūrinio – inžinerinio sprendimo). Esą ji brangesnė nei surenkama gelžbetoninė perdanga, ji gali išlinkti nuo savo svorio, o garso izoliacija taip pat nėra pati geriausia.

Nerekomenduoja medinės perdangos

Daugiausia problemų bėgant laikui gali kelti medinė perdanga. Būtent jos specialistai ir nerekomenduoja.

„Medinę perdangą galima montuoti tuomet, kai namas yra vieno aukšto, o perdanga yra tik tarp gyvenamosios namo dalies ir stogo. Tuomet tokia perdanga yra geriausias pasirinkimas. Tarp dviejų gyvenamųjų aukštų medinės perdangos įrenginėti nerekomenduoju“, – teigia meistras Robertas Joniškis.

Pasak jo, medinė perdanga neišvengiama tuomet, kai namas karkasinis. Tačiau statantis karkasinį namą ir taip reikia susitaikyti, kad bus nuolat juntamos vibracijos. Be to, dėl medienos judėjimo gali skilinėti gipso kartonas, atšokinėti plytelės, jei antrame aukšte įrengta vonia.

Medinė perdanga populiari dėl to, kad ji sąlyginai pigi. Žmogus ją gali įsirengti pats, o be to, daug kas turi savo medienos, todėl išlaidos tikrai nedidelės“, – pasakoja D. Šarkauskas.

Be to, prieš montuojant medinę perdangą reikia atkreipti dėmesį į namo projektą. Reikia numatyti, kokios bus apkrovos antrajame aukšte – sunki vonia, pianinas, baldai ar pan. Tik tuomet projektuotojas turėtų apskaičiuoti kokio storio sijas naudoti ir koks turėtų būti žingsnis tarp jų. Bet kokiu atveju pertvaros antrajame aukšte galės būti tik karkasinės.

Privalumai – įmanomi, bet brangūs

Vienas pagrindinių medinės perdangos minusų – sąlyginai prasta garso izoliacija. „Net montuojant medinę perdangą su 10–15 centimetrų storio izoliacine medžiaga, tikėtina, kad garso izoliacija nebus tokia gera, kaip norėtųsi“, – teigia D. Šarkauskas.

Negana to, medinė pertvara apsunkina ir šildomų grindų įrengimą. Tai ypač aktualu, jei name planuojama diegti šildymo sistemą „oras – vanduo“, nes jis efektyviausiai veikia būtent su šildomomis grindimis.

Visgi išeitis turintiems medinę perdangą yra: tiek garso izoliacijos, tiek šildomų grindų problemą galima bandyti išspręsti virš perdangos montuojant sausųjų grindų plokštes. Visgi tai papildoma investicija.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Pirties krosnelės akmenys: kaip išsirinkti?

Krosnelės akmenys – iš pirmo žvilgsnio nedidelė, tačiau be galo svarbi pirties sudedamoji dalis. Dažnai ši medžiaga tampa faktoriumi, kuris nulemia visos pirties kokybę. Tad kaip nepasiklysti ir išsirinkti tinkamiausius krosnelės akmenis?

Stiklo blokeliai: natūralios šviesos ir privatumo suderinimas

Stiklo blokelių populiarumas interjero kontekste yra gan nepastovus. Kartais jie būna beveik visai užmirštami, o kartais – tokie madingi, kad sunku surasti interjero leidinį be jų fotografijų (pavyzdžiui, be jų sunku įsivaizduoti 1940-tuosius arba 1980-tuosius). Dėl stiklo blokelių galios suderinti natūralią šviesą ir privatumą, nesunku nuspėti, kad greitu metu jie vėl atras sau vietą šiuolaikiniuose interjeruose.

Keramikinių plytelių stalviršiai virtuvėje: privalumai bei trūkumai

Plytelės virtuvės erdvėje yra be galo dažnos. Šiame kambaryje yra įprasta jomis kloti grindis, klijuoti sienas. Taip pat galima ir plytelių stalviršio opcija. Šiame straipsnyje aptarsime, kokie yra keramikinių plytelių stalviršių privalumai bei trūkumai.

Kaip išsirinkti medinius padėklus įvairiems projektams?

Mediniai padėklai yra itin mėgstama mėgėjų meistrų medžiaga, kurią galima panaudoti įvairiems Darau Pats projektams. Jų populiarumas yra susijęs su malonia, šiek tiek sendinta estetika ir prieinamumu. Tad į ką reikia atsižvelgti renkantis medinius padėklus?

Kokių klaidų vengti įsirengiant pirtį?

Pirtis – universalus vandens malonumas, kuriuo gera mėgautis tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metų laiku. Vasarą, šiek tiek atitolus nuo darbų, yra gerai užsiimti projektais, kuriems žiemą nebuvo laiko. Pirties įsirengimas – vienas iš tokių galimų projektų. Kad šis darbas būtų kuo sklandesnis, verta pasimokyti iš dažnai pasitaikančių klaidų.

Terakotinės plytelės: privalumai ir trūkumai

Terakotinės plytelės šį sezoną sulaukė daugiau dėmesio nei įprastai. Tad ką reikėtų žinoti apie jas?

Patarimai, kaip nudažyti medinį baldą purškiamais dažais

Jeigu jaučiate, kad jūsų namams reikalingi pokyčiai, baldų dažymas yra vienas paprasčiausių būdų, kaip greitai ir nesudėtingai erdvei suteikti naują veidą. Dažymas purškiamais dažais yra patrauklus dėl šių priežasčių: baldą nudažyti galima labai greitai; jo paviršius yra padengiamas itin lygiai (ant jo nelieka teptuko paliekamų potėpių); palyginus su kitais dažais, jų džiuvimo laikas yra gerokai trumpesnis. Tiems, kuriems neteko dažyti tokiu būdu, pristatome keletą praktiškų patarimų.

Dūmų detektorius: kodėl jis reikalingas ir kaip jį išsirinkti?

Įsigaliojus priešgaisrinės saugos reikalavimui – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius, žmonės vis aktyviau domisi šiais įrenginiais. Tad kuo svarbus yra dūmų detektorius ir kaip jį išsirinkti?

Kaip panaikinti rūdžių dėmes klozete, vonioje bei kriauklėje?

Rūdžių dėmės ant balto vonios, klozeto ar kriauklės paviršiaus atrodo itin neestetiškai. Nors tokių dėmių šalinimas nėra pati lengviausia užduotis, tačiau egzistuoja ne vienas būdas, kaip su jomis kovoti. Šiame tekste pateikiame penkias technikas, kaip pašalinti tokias „užsispyrusias“ dėmes.