Medžio masyvo ar klijuotos medienos grindys: kurios tinka jums?

 (6)
Jei galvojate namuose pasikeisti grindis, galbūt jau svajojate apie klasikines medienos grindis. Ne veltui mediena yra viena seniausių pasaulyje grindims naudojamų medžiagų. Medinės grindys yra ilgaamžės, o dėl begalės medienos rūšių – nuo tradicinių ąžuolo, klevo ir vyšnios iki egzotiškų rūšių. Medienos grindų pasirinkimas apima daugiau nei tiesiog medžio rūšies pasirinkimą, nors ir tai yra ganėtinai sudėtinga užduotis. Jūs taip pat turėsite pasirinkti tarp medžio masyvo ir klijuoto daugiasluoksnio parketo grindų.
grindys
grindys
© Shutterstock nuotr.

Prieš pasirinkdami grindis, turite žinoti jų skirtumus. Pirma, svarbu pabrėžti, kad abi rūšys yra padarytos iš medienos, o sudėtos atrodo beveik identiškai. Pagrindinis struktūrinis skirtumas - medžio masyvo grindys susideda iš vientisos medienos lentelių, o klijuotos lentelės yra gaminamos sujungiant plonus pasirinktos medienos sluoksnius. Lentelių pagrindas yra gaminamas klijuojant medienos pluoštus ir daleles (pavyzdžiui, tuopos ir beržo). Tada šie sluoksniai yra statmenai tvirtinami vienas prie kito, kad pluoštai gultų priešingomis kryptimis. Dėl to šios grindys mažiau plečiasi ir traukiasi, kas būdinga medžio masyvo grindims.

Kur bus dedamos naujosios grindys?

Medis yra linkęs plėstis, kai susiduria su karščiu ir drėgme, bei susitraukti, kai išdžiūsta arba kai temperatūra yra žema. Laikui bėgant dėl to gali atsirasti negražūs tarpai tarp medžio masyvo grindų lentų, todėl šios grindys nėra pats geriausias pasirinkimas kambariams, kuriuose gausu drėgmės arba drastiškų temperatūros pasikeitimų, pavyzdžiui, vonioms, rūsiams, skalbykloms ir netgi virtuvėms. Daugiasluoksnė klijuotos medienos grindų struktūra yra stabilesnė nei medžio masyvo grindys, todėl jos geriau tinka aukščiau išvardintiems kambariams.

Be to, dėl skirtingo klijuotos medienos grindų dėjimo proceso jas galima sudėti netgi tose vietose, kur sudėti medžio masyvo grindis bus neįmanoma. Medžio masyvo grindis reikia prikalti prie juodgrindžių, tad jų negalima sudėti ant betono. Klijuotos medienos grindis galima prikalti, priklijuoti arba sudėti "plaukiojančiu" būdu. "Plaukiojančių" klijuotos medienos grindų nereikia prie nieko tvirtinti, jos dedamos tiesiai ant patiesto pakloto. Tokias grindis galima dėti visuose aukštuose (įskaitant ir rūsį) ir ant beveik visų kietų paviršių. Šildomoms grindims taip pat renkamasi klijuota mediena, nes ši sistema apsaugo po ja esančius vamzdelius ar laidus nuo pradūrimo aštriomis vinimis. Klijuota mediena yra plonesnė, todėl ji geriau praleidžia šilumą nei medžio masyvas.

Ar norite, kad jūsų grindys būtų ekologiškos?

Nors tiek medžio masyvo, tiek ir klijuotos medienos grindys yra gaminamos iš natūralios medienos, manoma, kad klijuotos medienos grindys yra ekologiškesnės, nes klijuotos medienos sluoksniai yra gaminami iš medienos likučių, kurie būtų išmesti, tad mažiau medžių yra nukertami, kad šios lentelės būtų pagamintos. Iš retos rūšies medžių yra daromas tik plonas klijuotos medienos grindų sluoksnis, todėl jie yra labiau saugomi.

Galite ieškoti medžio masyvo lentų, kurios yra pagamintos iš perdirbtos medienos arba klijuotos medienos, kuri yra pagaminta su klijais, kuriuose nėra arba yra mažai formaldehido.

Kaip ilgai tikitės naudotis grindimis?

Jei tikitės, kad jūsų proanūkiai vaikščios ant jūsų sudėtų naujų grindų – vienintelis pasirinkimas medžio masyvo grindys, nes jas galima atnaujinti begalę kartų ir jos yra ilgaamžiškos. Klijuotos medienos grindis galima atnaujinti mažiausiai vieną kartą (paprastai du kartus), tačiau ar pavyks tai padaryti dar kartą, priklauso nuo viršutinio sluoksnio storio. Todėl įsitikinkite, kad būtų atlikta profesionali klijuotos medienos grindų apdaila. Klijuotos medienos grindys paprastai tarnauja dešimt-dvidešimt metų.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

5 tinkamiausios grindų dangos tiems, kurie namuose turi augintinių

Augintiniai į namus įneša gyvasties, papildomo džiugesio ir meilės. Tačiau be visų šių privalumų, didesni augintiniai (katės bei šunys) namuose sukelia šiokį tokį chaosą ir netvarką. Jie gali savo nagais apgadinti namų baldus, sienų apdailą bei grindis. Tad augintinių savininkai, ypač šunų šeimininkai, rinkdamiesi grindis, turi gerai įvertinti dangos atsparumą. Pateikiame keletą grindų dangų variantų, kurie tiks šių keturkojų savininkų namams.

Kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Pelėsis – siaubą keliantis ir turtą niokojantis namų „svečias“, kurio neįsileisti į namus stengiamės įvairiomis priemonėmis: vėdindami namus, valydami vonioje susikaupusius vandens ar kondensato lašelius, skalbinius kuo dažniau džiovindami lauke, o ne kambaryje ir t.t.. Šie ir kiti panašūs prevenciniai veiksmai sudaro netinkamas sąlygas pelėsio atsiradimui. Tad kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Stumdomos durys: pliusai bei minusai

Stumdomos durys interjere tradiciškai yra siejamos su azijietišku interjero dekoru. Tokios durys sukuria elegantišką ir erdvės neapsunkinantį perėjimą iš vienos erdvės į kitą. Šiandien galima rinktis iš nemažos jų stiliaus ir medžiagiškumo įvairovės. Jeigu kyla klausimas, ar verta tokias erdvę tausojančias duris įsirengti savo namuose, pristatome svarbiausius stumdomų durų privalumus bei trūkumus.

Gipskartonio apdaila: dažniausiai pasitaikančios klaidos

Gipso kartonas – universali medžiaga, kurią galima panaudoti pertvarų įrengimui, sienų sulyginimui, luboms bei grindims. Deja, dalis žmonių dvejoja šios medžiagos ilgaamžiškumu. Abejojantiems ekspertai atsako – kokybiškos gipso kartono konstrukcijos yra ilgaamžės, o nekokybiška apdaila yra padarytų klaidų rezultatas. Pristatome dažniausias darbo su gipso kartonu klaidas.

Kodėl verta rinktis kamštinę medžiagą interjero apdailai?

Kamštinio ąžuolo žievės produkcija sparčiai įgauna populiarumą interjero kontekste. Anksčiau kamštinė medžiaga paprastai asocijuodavosi su vyno butelio kamščiu arba priminimams prisegti skirta lenta, tačiau šiandien namuose kamštmedis naudojamas kur kas plačiau. Kamštinė sienų bei grindų danga, kamštiniai baldai bei šviestuvai – visos šios interjero detalės yra vertinamos tiek dėl savo estetinių, tiek dėl praktinių savybių. Pateikiame kelias priežastis, kodėl verta išbandyti šią medžiagą savo namuose.

Atidengtų plytų siena: pliusai bei minusai

Mūrinės namo sienos – tvirtos ir ilgaamžės. Nors nedengtas plytas esame labiau įpratę matyti pastato eksterjere, šiandien, dėl charakteringos tokių sienų išvaizdos, vis dažniau susiduriame su atidengtų plytinių sienų tendencija interjere. Tie, kuriems pasisekė gyventi name, kuriame už tinko ar gipso kartono plokštės slepiasi plytinės sienos, turi galimybę jas atidengti. Tačiau prieš priimant tokį sprendimą, verta susipažinti su atidengtų plytų sienų pliusais ir minusais.

Pertvaros: ką rinktis – mūrinę sieną ar gipso kartono atitvarą?

Tiek mūriniai atitvairai, tiek gipso kartono atitvarai turi savų privalumų ir trukumų, todėl prieiti prie bendros išvados, kas geriau – mūrinė siena ar gipso kartono atitvaras, šiame straipsnyje nebandysime. Vietoje to, palyginsime šių atitvarų skirtumus, o sprendimą, ką rinktis, priimsite jūs patys.

Pelėsis skalbimo mašinoje: kaip su juo kovoti?

Pelėsis mėgsta tamsią, drėgną, nevėdinamą erdvę, taigi visai nekeista, kad jis gali sau atrasti vietą ir skalbimo mašinoje. Paprastai, kad skalbyklėje atsirado pelėsis, išduoda negeras kvapas bei atsiradusios tamsios spalvos dėmės ant skalbimo milteliams pilti skirtų skyrelių arba tarp durelėse esančių gumų. Tad kaip kovoti su pelėsiu skalbimo mašinoje?

Marmuriniai stalviršiai: privalumai bei trūkumai

Niekas nenuginčys, kad marmuriniai stalviršiai vizualiai yra be galo estetiški. Marmuras erdvei teikia prabangos jausmą. Jis atrodo itin subtiliai bei elegantiškai. Tačiau prieš renkantis tokį stalviršį, reikia gerai pasverti tiek jo pliusus, tiek minusus. Tad ką verta žinoti prieš įsigyjant marmurinį stalviršį?

Priežastys, kodėl namuose verta turėti oro drėkintuvą

Žiemos oras yra sausas oras. Sauso žiemos oro, šildymo bei retai atidaromų langų derinys namuose kelia diskomfortą: ima sausėti oda, dažniau sergame virusinėmis ligomis ir t.t.. Oro drėkintuvas gali padėti susidoroti su šiomis ir kitomis sauso oro sukeliamomis problemomis. Pateikiame kelias svarias priežastis, kodėl verta įsigyti oro drėkintuvą.