Medžio masyvo ar klijuotos medienos grindys: kurios tinka jums?

 (6)
Jei galvojate namuose pasikeisti grindis, galbūt jau svajojate apie klasikines medienos grindis. Ne veltui mediena yra viena seniausių pasaulyje grindims naudojamų medžiagų. Medinės grindys yra ilgaamžės, o dėl begalės medienos rūšių – nuo tradicinių ąžuolo, klevo ir vyšnios iki egzotiškų rūšių. Medienos grindų pasirinkimas apima daugiau nei tiesiog medžio rūšies pasirinkimą, nors ir tai yra ganėtinai sudėtinga užduotis. Jūs taip pat turėsite pasirinkti tarp medžio masyvo ir klijuoto daugiasluoksnio parketo grindų.
grindys
grindys
© Shutterstock nuotr.

Prieš pasirinkdami grindis, turite žinoti jų skirtumus. Pirma, svarbu pabrėžti, kad abi rūšys yra padarytos iš medienos, o sudėtos atrodo beveik identiškai. Pagrindinis struktūrinis skirtumas - medžio masyvo grindys susideda iš vientisos medienos lentelių, o klijuotos lentelės yra gaminamos sujungiant plonus pasirinktos medienos sluoksnius. Lentelių pagrindas yra gaminamas klijuojant medienos pluoštus ir daleles (pavyzdžiui, tuopos ir beržo). Tada šie sluoksniai yra statmenai tvirtinami vienas prie kito, kad pluoštai gultų priešingomis kryptimis. Dėl to šios grindys mažiau plečiasi ir traukiasi, kas būdinga medžio masyvo grindims.

Kur bus dedamos naujosios grindys?

Medis yra linkęs plėstis, kai susiduria su karščiu ir drėgme, bei susitraukti, kai išdžiūsta arba kai temperatūra yra žema. Laikui bėgant dėl to gali atsirasti negražūs tarpai tarp medžio masyvo grindų lentų, todėl šios grindys nėra pats geriausias pasirinkimas kambariams, kuriuose gausu drėgmės arba drastiškų temperatūros pasikeitimų, pavyzdžiui, vonioms, rūsiams, skalbykloms ir netgi virtuvėms. Daugiasluoksnė klijuotos medienos grindų struktūra yra stabilesnė nei medžio masyvo grindys, todėl jos geriau tinka aukščiau išvardintiems kambariams.

Be to, dėl skirtingo klijuotos medienos grindų dėjimo proceso jas galima sudėti netgi tose vietose, kur sudėti medžio masyvo grindis bus neįmanoma. Medžio masyvo grindis reikia prikalti prie juodgrindžių, tad jų negalima sudėti ant betono. Klijuotos medienos grindis galima prikalti, priklijuoti arba sudėti "plaukiojančiu" būdu. "Plaukiojančių" klijuotos medienos grindų nereikia prie nieko tvirtinti, jos dedamos tiesiai ant patiesto pakloto. Tokias grindis galima dėti visuose aukštuose (įskaitant ir rūsį) ir ant beveik visų kietų paviršių. Šildomoms grindims taip pat renkamasi klijuota mediena, nes ši sistema apsaugo po ja esančius vamzdelius ar laidus nuo pradūrimo aštriomis vinimis. Klijuota mediena yra plonesnė, todėl ji geriau praleidžia šilumą nei medžio masyvas.

Ar norite, kad jūsų grindys būtų ekologiškos?

Nors tiek medžio masyvo, tiek ir klijuotos medienos grindys yra gaminamos iš natūralios medienos, manoma, kad klijuotos medienos grindys yra ekologiškesnės, nes klijuotos medienos sluoksniai yra gaminami iš medienos likučių, kurie būtų išmesti, tad mažiau medžių yra nukertami, kad šios lentelės būtų pagamintos. Iš retos rūšies medžių yra daromas tik plonas klijuotos medienos grindų sluoksnis, todėl jie yra labiau saugomi.

Galite ieškoti medžio masyvo lentų, kurios yra pagamintos iš perdirbtos medienos arba klijuotos medienos, kuri yra pagaminta su klijais, kuriuose nėra arba yra mažai formaldehido.

Kaip ilgai tikitės naudotis grindimis?

Jei tikitės, kad jūsų proanūkiai vaikščios ant jūsų sudėtų naujų grindų – vienintelis pasirinkimas medžio masyvo grindys, nes jas galima atnaujinti begalę kartų ir jos yra ilgaamžiškos. Klijuotos medienos grindis galima atnaujinti mažiausiai vieną kartą (paprastai du kartus), tačiau ar pavyks tai padaryti dar kartą, priklauso nuo viršutinio sluoksnio storio. Todėl įsitikinkite, kad būtų atlikta profesionali klijuotos medienos grindų apdaila. Klijuotos medienos grindys paprastai tarnauja dešimt-dvidešimt metų.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Pirties krosnelės akmenys: kaip išsirinkti?

Krosnelės akmenys – iš pirmo žvilgsnio nedidelė, tačiau be galo svarbi pirties sudedamoji dalis. Dažnai ši medžiaga tampa faktoriumi, kuris nulemia visos pirties kokybę. Tad kaip nepasiklysti ir išsirinkti tinkamiausius krosnelės akmenis?

Stiklo blokeliai: natūralios šviesos ir privatumo suderinimas

Stiklo blokelių populiarumas interjero kontekste yra gan nepastovus. Kartais jie būna beveik visai užmirštami, o kartais – tokie madingi, kad sunku surasti interjero leidinį be jų fotografijų (pavyzdžiui, be jų sunku įsivaizduoti 1940-tuosius arba 1980-tuosius). Dėl stiklo blokelių galios suderinti natūralią šviesą ir privatumą, nesunku nuspėti, kad greitu metu jie vėl atras sau vietą šiuolaikiniuose interjeruose.

Keramikinių plytelių stalviršiai virtuvėje: privalumai bei trūkumai

Plytelės virtuvės erdvėje yra be galo dažnos. Šiame kambaryje yra įprasta jomis kloti grindis, klijuoti sienas. Taip pat galima ir plytelių stalviršio opcija. Šiame straipsnyje aptarsime, kokie yra keramikinių plytelių stalviršių privalumai bei trūkumai.

Kaip išsirinkti medinius padėklus įvairiems projektams?

Mediniai padėklai yra itin mėgstama mėgėjų meistrų medžiaga, kurią galima panaudoti įvairiems Darau Pats projektams. Jų populiarumas yra susijęs su malonia, šiek tiek sendinta estetika ir prieinamumu. Tad į ką reikia atsižvelgti renkantis medinius padėklus?

Kokių klaidų vengti įsirengiant pirtį?

Pirtis – universalus vandens malonumas, kuriuo gera mėgautis tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metų laiku. Vasarą, šiek tiek atitolus nuo darbų, yra gerai užsiimti projektais, kuriems žiemą nebuvo laiko. Pirties įsirengimas – vienas iš tokių galimų projektų. Kad šis darbas būtų kuo sklandesnis, verta pasimokyti iš dažnai pasitaikančių klaidų.

Terakotinės plytelės: privalumai ir trūkumai

Terakotinės plytelės šį sezoną sulaukė daugiau dėmesio nei įprastai. Tad ką reikėtų žinoti apie jas?

Patarimai, kaip nudažyti medinį baldą purškiamais dažais

Jeigu jaučiate, kad jūsų namams reikalingi pokyčiai, baldų dažymas yra vienas paprasčiausių būdų, kaip greitai ir nesudėtingai erdvei suteikti naują veidą. Dažymas purškiamais dažais yra patrauklus dėl šių priežasčių: baldą nudažyti galima labai greitai; jo paviršius yra padengiamas itin lygiai (ant jo nelieka teptuko paliekamų potėpių); palyginus su kitais dažais, jų džiuvimo laikas yra gerokai trumpesnis. Tiems, kuriems neteko dažyti tokiu būdu, pristatome keletą praktiškų patarimų.

Dūmų detektorius: kodėl jis reikalingas ir kaip jį išsirinkti?

Įsigaliojus priešgaisrinės saugos reikalavimui – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius, žmonės vis aktyviau domisi šiais įrenginiais. Tad kuo svarbus yra dūmų detektorius ir kaip jį išsirinkti?

Kaip panaikinti rūdžių dėmes klozete, vonioje bei kriauklėje?

Rūdžių dėmės ant balto vonios, klozeto ar kriauklės paviršiaus atrodo itin neestetiškai. Nors tokių dėmių šalinimas nėra pati lengviausia užduotis, tačiau egzistuoja ne vienas būdas, kaip su jomis kovoti. Šiame tekste pateikiame penkias technikas, kaip pašalinti tokias „užsispyrusias“ dėmes.