Mažas vonios kambarys: kaip nesuklysti jį įrengiant?

 (9)
Šeimininkas pirmą kartą į namus užsukusį svečią paprastai veda į katilinę, parodyti šildymo sistemą, o šeimininkė tikrai ne į virtuvę, o į vonios kambarį, nes jis parodo šeimininkės skoningumą, juokauja statybininkai. Juokas juokais, tačiau apklausos rodo, kad vonios kambarys – vienas svarbiausių namuose.
Mažas vonios kambarys: kaip nesuklysti jį įrengiant?
© Fotolia nuotr.

Apklausos rodo, kad net 70 proc. apklaustųjų vonios kambaryje skiria laiko atsipalaidavimui po dienos darbų, o 53 proc. teigė, jog vonioje mėgsta skaityti, klausytis muzikos ir pan. Negana to, vonios įranga prekiaujančios įmonės deklaruoja, kad vidutinė vonios kambario įrengimo name kaina būtų 3-8 tūkst. eurų, bute 1-6 tūkst. eurų.

Mažas vonios kambarys: kaip nesuklysti jį įrengiant?
© Fotolia nuotr.

Tačiau nereikia galvoti, kad milžiniškas sumas išleidžia tik didelių vonių savininkai. Į vos kelių dešimčių ar keliolikos kvadratinių metrų namus persikraustantys architektai kalba apie tai, kad šiuolaikiniam žmogui svarbiau funkcionalumas, o ne plotas. Neišimtis ir vonia. Mažas vonios kambarys šiuolaikinių naujakurių nebegąsdina – vieni randa būtų jį padidinti, kiti – investuoja į dizaino sprendimus.

Patogios vonios formulė

Visgi įrengiant vonios kambarė nereikėtų jo visiškai suspausti. Dėl įvairiausių technologinių ir dizaino sprendimų, pasakyti kokio dydžio turėtų būti vonios kambarys yra gana sudėtinga. Specialistai pataria projektuojant vonios kambario viziją pasiskaičiuoti ir laisvą vietą šalia pagrindinių vonios elementų.

Priešais vonią turėtų būti 85x75 centimetrų dydžio neužsatyto ploto, šalia dušo kabinos – 80x80 centimetrų, šalia praustuvo – 90x65 centimetrų, skalbyklės – 60x60 centimetrų, o priešais unitazą – 50x50 centimetrų dydžio laisvos vietos plotas. Be to, nuo standartinio unitazo vidurio atstumai į abi puses iki objekto (sienos, dušo kabinos, spintelės ar kt.) turėtų būti bent po 45 centimetrus. Beje, visi šie laisvi plotai gali persidengti.

Mažas vonios kambarys: kaip nesuklysti jį įrengiant?
© Fotolia nuotr.

Ekspertų teigimu, išlaikant bent tokias dimensijas vonios kambarys išliktų patogus: jame būtų vietos išlipti ir įlipti į vonią ar dušą, nusišluostyti, išsivalyti dantis, išimti skalbinius iš skalbimo mašinos einant neužkliūti.

Taigi prieš planuojant, kokio dydžio vonia būtų efektyviausia numanomame statyti ar įsigyjamame neįrengtame name, reikia iš anksto numatyti, kokie prietaisai bus vonioje (pavyzdžiui, skalbimo mašina, kurią įprasta įrengti ir virtuvėje). Be to, žinant kokio stiliaus vonia ar praustuvas bus įrengiamas, galima sutaupyti dar daugiau vietos.

Mažą vonią galima padidinti

Norintys vonią padidinti, tai gali padaryti dviem būdais: jei tai įmanoma, panaudoti papildomas patalpas išgriaunant sienas arba išnaudojant įvairias optines gudrybes vonią padidinančias tik vizualiai.

Pirmuoju atveju reiktų atsakingai įvertinti, ar tikrai verta didinti vonios kambarį griaunant sienas, perkeliant duris, kilnojant jau sumontuotą įrangą, lentynas ir pan. Taip pat reikia įvertinti, kokios galimybės kilnoti įrangą dėl kanalizacijos įvadų. Praustuvą ar dušą perkelti į kitą vietą įmanoma, tačiau unitazas – nejudinama namų puošmena.

Mažas vonios kambarys: kaip nesuklysti jį įrengiant?
© Fotolia nuotr.

Be to, renkantis ir montuojant įrangą galima iš anksto pagalvoti apie tai, kokia įranga padėtų sutaupyti vietos. Žinoma, akivaizdžiausi taupymo pavyzdžiai – dušo kabina vietoj vonios ar praustuvas montuojamas virš vonios. Tačiau tai ne vieninteliai sprendimai. Kur kas mažiau radikalūs būdai sutaupyti vietos: vietoj radiatoriaus ant sienos montuoti gyvatuką, rinktis kampinį praustuvą, o dušą įrengti virš vonios ir sumontuoti sulankstomą slankiojančią širmą, atskiriančią dušą nuo kitų vonios kambario erdvių. Sakoma, kad vizualiai vonios kambarys atrodys didesnis, jei įrengiamas į sieną įmontuojamas arba nuo žemės pakeltas unitazas.

Apskritai, mažuose vonios kambariuose patartina visą įrangą ir baldus kiek įmanoma montuoti ant sienų – taip erdvė ne tik atrodys didesnė, bet ir palaikyti tvarką bus paprasčiau.

Patartina nepamiršti, kad kambario durys būtų atidaromos ne į kambarį, o į išorę. Tai leis jaustis laisviau sukant galvą, kaip išdėlioti įrangą ir baldus vonios kambaryje.

Mažas vonios kambarys: kaip nesuklysti jį įrengiant?
© Fotolia nuotr.

Visgi daugiausia „optinių kvadratinių metrų“ laimėti galima žaidžiant su spalvomis, raštai ir formomis. Baltos, šviesių tonų ar baltų ir pilkšvų tonų deriniai sukurs didesnės erdvės iliuziją. Be to, renkantis plyteles mažam vonios kambariui derėtų vengti stambių raštų, o vietoj jų rinktis horizontalias linijas. Negana to, mažesnės sienų plytelės taip pat padės sukurti didesnės erdvės įspūdį.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Kaip gyventi sandariame name?

Jau ankstesniuose savo straipsniuose nagrinėjau vėdinimo svarbą ir jo įtaką pastato energiniam efektyvumui. Ekspertizių metu vėl ir vėl susiduriu su šios srities klaidomis, todėl nusprendžiau dar kartą sugrįžti prie šios temos.

Bambukinės grindys: kokie yra jų didžiausi pliusai bei minusai?

Bambukinės grindys savo savybėmis kartais gali pasirodyti labai panašios į medžio masyvo grindis, nors iš tiesų jos yra gaminamos iš žolinio tipo augalo – bambuko. Šios grindys pasižymi daugeliu kietmedžio grindų privalumų, tačiau taip pat galima išskirti ir kelis svarbius pažeidžiamumus. Taigi ką reikėtų žinoti apie šią grindų dangą, prieš nusprendžiant ja iškloti namų grindis?

8 praktiški patarimai, kaip paruošti sienas dažymui

Sienų dažymas – greitas ir nesudėtingas būdas, kuris iš pagrindų gali atnaujinti interjerą ir sutikti jam parinktą nuotaiką. Šį apdailos darbą, turint šiek tiek praktikos ir žinių, gali atlikti kiekvienas. Pateikiame keletą praktiškų patarimų, kaip pasiruošti šiam darbui.

5 patarimai renovuojantiems namą

Tikitės ypatingų, sudėtingų nurodymų?

Kaip žinoti, kad namuose atsirado pelių?

Paspaudus žiemos šalčiui, į mūsų namus traukia pelės ir kiti graužikai. Kol oras buvo šiltesnis, jie galėjo gyventi ir lauke, tačiau atšalus sugrįžo į šiltesnes patalpas, dėl to, kad ieško maisto.

Būstas su daline apdaila: klaidos, iš kurių vertėtų pasimokyti

„Jeigu perkate būstą su daline apdaila, nusiteikite psichologiškai, kad visą darbų eigą teks kontroliuoti patiems. Pavyzdžiui, pirkti grindjuostes, kai jų reikia, suplanuoti kitų medžiagų perdavimą meistrui, kad sklandžiai vyktų darbai“, – teigia būsto apdailą savo jėgomis nusprendęs atlikti vilnietis Povilas Jurgėnas. Pasak jo, naujakuriams reikia itin įdėmiai suskaičiuoti turimas santaupas ir apdailos išlaidas. Pritrūkus lėšų, darbai gali užtrukti neribotai

Kaip vertinti sandarumą?

Sandarios atitvarinės pastato konstrukcijos sudaro galimybes išsaugoti patalpose šildymo prietaisais sušildytą orą ir sumažinti šildymo išlaidas.

Kaip per šalčius kūrenti krosnį?

Spustelėjus šalčiams, gyventojai intensyviau ima kūrenti krosnis. O tada pradeda pleškėti namai. Vien šią parą Lietuvoje degė 17 gyvenamųjų namų. „Kai šalta, krosnį kūrenu visą dieną! Net rankos prie sienelės pridėti negaliu,“ – šiluma pasidžiaugia ne vienas gyventojas. „Kol krosnyje gera trauka, tol dūmtraukio ir nevalau,“ – tai neretai tenka išgirsti ugniagesiams, lankantiems gyventojus prevencinių akcijų metu.

Vitrininiai langai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Vitrininiai langai – būsto detalė, kuri tarytum sunaikina ribą tarp patalpos vidaus bei jos išorės. Tai architektūrinis elementas, kuris vizualiai atrodo itin patraukliai. Kita vertus, tokius langus valyti pavasarį yra tikrai nelengva ir nemažai laiko reikalaujanti užduotis. Šiame tekste aptarsime svarbiausius vitrininių langų privalumus ir trūkumus.

5 tinkamiausios grindų dangos tiems, kurie namuose turi augintinių (1)

Augintiniai į namus įneša gyvasties, papildomo džiugesio ir meilės. Tačiau be visų šių privalumų, didesni augintiniai (katės bei šunys) namuose sukelia šiokį tokį chaosą ir netvarką. Jie gali savo nagais apgadinti namų baldus, sienų apdailą bei grindis. Tad augintinių savininkai, ypač šunų šeimininkai, rinkdamiesi grindis, turi gerai įvertinti dangos atsparumą. Pateikiame keletą grindų dangų variantų, kurie tiks keturkojų savininkų namams.