Reklama

Lietuviškos įmonės sėkmė: garbinga vieta tarp efektyviausių lempų gamintojų

 (9)
„ACME Europe“ - viena geriausiai pasaulyje vertinamų industrinio dizaino kūrėjų iš Lietuvos. Taip pat tai vienintelė įmonė Baltijos šalyse, trejus metus iš eilės laiminti “iF product design award“ konkursą. Iš viso šį apdovanojimą yra gavę net keturi įmonės dizainerių sukurti produktai: kompiuterio pelė „PEANUT“, ausinės „MOON“ ir krepšys-kuprinė „PEAK“, ekranų valiklis „DROP“, priklausantys produktų linijai „Urban harmony“.
Lietuviškos įmonės sėkmė: garbinga vieta tarp efektyviausių lempų gamintojų
© Shutterstock nuotr.

„Visi mūsų tarptautiniai 3 metų dizaino įvertinimai yra didžiuliai. Kiek žinau, nėra Baltijos šalyse atitikmens, kad įmonė turėtų tiek tokio lygio dizaino apdovanojimų“,- džiaugėsi „ACME Europe“ ryšių su visuomene specialistė Jurgita Juškienė.

Įmonė sėkmingai auga ne tik industrinio dizaino srityje. Prieš 5 metus pradėjusi gaminti LED lempas, šiemet „ACME Europe“ gali didžiuotis tuo, kad šie jos gaminiai patenka į efektyviausių elektros prietaisų TOP-10 Lietuvos rinkoje ir stovi šalia pasaulinių lyderių.
TOP-10 projekto tikslas - pateikti informaciją apie geriausius produktus, esančius Lietuvos rinkoje. Produktai grupuojami į subkategorijas, rūšiuojami pagal energijos efektyvumo kriterijus, o informaciją renka ir pateikia profesionalūs energetikos ekspertai.

Rinkoje yra įvairių rūšių elektros lempų – patobulintų kaitrinių, kompaktinių liuminescencinių, LED (šviesos diodų), tačiau ne visos jos energiją naudoja efektyviai. Patobulintose kaitrinėse lempose taikoma halogenų technologija, todėl jos sunaudoja net iki 45% mažiau elektros energijos lyginant su senosiomis kaitrinėmis lempomis, tačiau nėra tokios taupios kaip fluorescencinės bei LED. Pačios taupiausios lempos - LED.

„Prieš 6 metus mūsų gaminamų produktų asortimentą papildė lempos. Pradžioje pradėjome gaminti halogenines, vėliau – ir LED lempas. Idėja gaminti energiją taupančias lempas kilo pasikeitus Europos Sąjungos direktyvoms, numatančioms iki 2016 m. uždrausti prekybą neekonomiškomis kaitrinėmis lempomis. LED buvo vertinama kaip labai sparčiai besivystanti technologija ir mes numatėme, kad tai bus perspektyvi ateitis. Tas pasitvirtino. Ir taip iš nedidelės kategorijos LED lempos tapo mūsų tiksline kategorija“,- pasakoja „ACME Europe“ ryšių su visuomene specialistė Jurgita Juškienė.

Šiuo metu į kiekvieną TOP-10 projekto lempų kategoriją patenka 3-4 „ACME Europe“ gaminamos lempos. Prie pačių efektyviausių priskiriamos filamentinės lempos.

„Filamentinės lempos yra naujausios ir įdomiausios, be to, pačios efektyviausios. Jos atrodo visai kaip tradicinės kaitrinės, tačiau yra patobulintos naudojant LED technologijas. Dėl to, jog praktiškai visas jų korpusas yra stiklinis, jų šviesos sklidimo kampas yra ypač platus, o efektyvumas aukštas“,- sako „ACME Europe“ kokybės analitikas Justas Tamošiūnas.

Šio tipo lempos dėl šviestukų formos, primenančios standartinį kaitrinės lempos siūlelį, ypač yra tinkamos naudoti tradiciniuose ir retro tipo šviestuvuose. Be to, filamentinės lempos sukuria malonią vintažinę nuotaiką ir puikiai tinka atmosferiniam apšvietimui.

ACME siūlo net trijų formų filamentines lempas: „Filament Candle“, cokolis E14, 400 lm, 4 W; „Filament Mini Globe“, cokolis E14, 400 lm, 4 W; „Filament Ashape A60“, cokolis E27, 800 lm, 8 W.

„Smagu, kad „Acme Europe“ lempos stovi tarp pasaulinių lyderių, kaip Osram, kad niekuo nenusileidžia, o kai kurias ir lenkia. Stengiamės technologiškai tą pasiekti. O technologijos labai sparčiai keičiasi. Ir dabar dar kai kur dega mūsų pirmosios LED lempos. Pasižiūrėjus jos jau kelia šypseną – per kelerius metus labai stipriai viskas pasikeitė ir 3-4 metų senumo lempos atrodo kaip tikrai senos. Net įdomu paliesti ir pažiūrėti, nes dabar nieko panašaus jau nerasi“,- sako „ACME Europe“ kokybės analitikas Justas Tamošiūnas.

LED lempos yra vienareikšmiškai pranašiausia apšvietimo rūšis, šiuo metu esanti rinkoje. Jų ilgas tarnavimo laikas, jos suvartoja mažai elektros energijos, įsižiebia iš karto, yra ekologiškos. Be to, yra galimybė rinktis iš daugybės skirtingų techninių parametrų LED lempų.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

5 tinkamiausios grindų dangos tiems, kurie namuose turi augintinių

Augintiniai į namus įneša gyvasties, papildomo džiugesio ir meilės. Tačiau be visų šių privalumų, didesni augintiniai (katės bei šunys) namuose sukelia šiokį tokį chaosą ir netvarką. Jie gali savo nagais apgadinti namų baldus, sienų apdailą bei grindis. Tad augintinių savininkai, ypač šunų šeimininkai, rinkdamiesi grindis, turi gerai įvertinti dangos atsparumą. Pateikiame keletą grindų dangų variantų, kurie tiks šių keturkojų savininkų namams.

Kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Pelėsis – siaubą keliantis ir turtą niokojantis namų „svečias“, kurio neįsileisti į namus stengiamės įvairiomis priemonėmis: vėdindami namus, valydami vonioje susikaupusius vandens ar kondensato lašelius, skalbinius kuo dažniau džiovindami lauke, o ne kambaryje ir t.t.. Šie ir kiti panašūs prevenciniai veiksmai sudaro netinkamas sąlygas pelėsio atsiradimui. Tad kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Stumdomos durys: pliusai bei minusai

Stumdomos durys interjere tradiciškai yra siejamos su azijietišku interjero dekoru. Tokios durys sukuria elegantišką ir erdvės neapsunkinantį perėjimą iš vienos erdvės į kitą. Šiandien galima rinktis iš nemažos jų stiliaus ir medžiagiškumo įvairovės. Jeigu kyla klausimas, ar verta tokias erdvę tausojančias duris įsirengti savo namuose, pristatome svarbiausius stumdomų durų privalumus bei trūkumus.

Gipskartonio apdaila: dažniausiai pasitaikančios klaidos

Gipso kartonas – universali medžiaga, kurią galima panaudoti pertvarų įrengimui, sienų sulyginimui, luboms bei grindims. Deja, dalis žmonių dvejoja šios medžiagos ilgaamžiškumu. Abejojantiems ekspertai atsako – kokybiškos gipso kartono konstrukcijos yra ilgaamžės, o nekokybiška apdaila yra padarytų klaidų rezultatas. Pristatome dažniausias darbo su gipso kartonu klaidas.

Kodėl verta rinktis kamštinę medžiagą interjero apdailai?

Kamštinio ąžuolo žievės produkcija sparčiai įgauna populiarumą interjero kontekste. Anksčiau kamštinė medžiaga paprastai asocijuodavosi su vyno butelio kamščiu arba priminimams prisegti skirta lenta, tačiau šiandien namuose kamštmedis naudojamas kur kas plačiau. Kamštinė sienų bei grindų danga, kamštiniai baldai bei šviestuvai – visos šios interjero detalės yra vertinamos tiek dėl savo estetinių, tiek dėl praktinių savybių. Pateikiame kelias priežastis, kodėl verta išbandyti šią medžiagą savo namuose.

Atidengtų plytų siena: pliusai bei minusai

Mūrinės namo sienos – tvirtos ir ilgaamžės. Nors nedengtas plytas esame labiau įpratę matyti pastato eksterjere, šiandien, dėl charakteringos tokių sienų išvaizdos, vis dažniau susiduriame su atidengtų plytinių sienų tendencija interjere. Tie, kuriems pasisekė gyventi name, kuriame už tinko ar gipso kartono plokštės slepiasi plytinės sienos, turi galimybę jas atidengti. Tačiau prieš priimant tokį sprendimą, verta susipažinti su atidengtų plytų sienų pliusais ir minusais.

Pertvaros: ką rinktis – mūrinę sieną ar gipso kartono atitvarą?

Tiek mūriniai atitvairai, tiek gipso kartono atitvarai turi savų privalumų ir trukumų, todėl prieiti prie bendros išvados, kas geriau – mūrinė siena ar gipso kartono atitvaras, šiame straipsnyje nebandysime. Vietoje to, palyginsime šių atitvarų skirtumus, o sprendimą, ką rinktis, priimsite jūs patys.

Pelėsis skalbimo mašinoje: kaip su juo kovoti?

Pelėsis mėgsta tamsią, drėgną, nevėdinamą erdvę, taigi visai nekeista, kad jis gali sau atrasti vietą ir skalbimo mašinoje. Paprastai, kad skalbyklėje atsirado pelėsis, išduoda negeras kvapas bei atsiradusios tamsios spalvos dėmės ant skalbimo milteliams pilti skirtų skyrelių arba tarp durelėse esančių gumų. Tad kaip kovoti su pelėsiu skalbimo mašinoje?

Marmuriniai stalviršiai: privalumai bei trūkumai

Niekas nenuginčys, kad marmuriniai stalviršiai vizualiai yra be galo estetiški. Marmuras erdvei teikia prabangos jausmą. Jis atrodo itin subtiliai bei elegantiškai. Tačiau prieš renkantis tokį stalviršį, reikia gerai pasverti tiek jo pliusus, tiek minusus. Tad ką verta žinoti prieš įsigyjant marmurinį stalviršį?

Priežastys, kodėl namuose verta turėti oro drėkintuvą

Žiemos oras yra sausas oras. Sauso žiemos oro, šildymo bei retai atidaromų langų derinys namuose kelia diskomfortą: ima sausėti oda, dažniau sergame virusinėmis ligomis ir t.t.. Oro drėkintuvas gali padėti susidoroti su šiomis ir kitomis sauso oro sukeliamomis problemomis. Pateikiame kelias svarias priežastis, kodėl verta įsigyti oro drėkintuvą.