Kokių statybos darbų geriau nedaryti pačiam

 (14)
Taupydami pinigus žmonės dažnai patys imasi darbų statybos darbų, tačiau toks sprendimas ateityje gali pareikalauti dar didesnių išlaidų. Šiame straipsnyje papasakosime, kokios dažniausiai pasitaikančios savarankiškų statybų klaidos ir kokių remonto darbų neverta daryti pačiam.
Kokių statybos darbų geriau nedaryti pačiam
© Shutterstock nuotr.

Darykite tai, ką mokate

Ilgametę statybų patirtį turintis Deividas Kačerauskas tikino, kad pats padaryti žmogus gali beveik viską, tačiau labai svarbu atsiminti du dalykus – visų pirma toks sprendimas kainuos daug laiko. Antra, privalu suprasti, kad pradėjus darbus viskas pasirodys kur kas sudėtingiau nei atrodė iš pirmo žvilgsnio.

„Todėl visada prieš imantis kokių nors darbų siūlau gerai pamąstyti, ar tikrai ne geriau būtų pasisamdyti profesionalus. Pasidaryt tai pasidarys, o kas bus po to? Jei ne po metų, tai po dvejų, trijų išlys koks nors brokas, kurį sutvarkyti po to kainuos kur kas brangiau“, sakė D. Kačerauskas.

D. Kačerauskas rekomendavo užsiimti tais statybos darbais, dėl kurių žmogus yra įsitikinęs, kad moka ir gali juos atlikti: „Niekas negimė mokėdamas. Bet mokytis statant savo namą neverta ir to daryti tikrai nerekomenduočiau.“

„Daugiausiai savo praktikoje pastebiu problemų, kai patys žmonės bando pasidaryti stogus, pasitaiko klaidų jų dengimo konstrukcijose. Žmonės tinkamai nesudeda sluoksnių, taip pat pasitaiko, kai pridaryta klaidų jungiamosiose konstrukcijose, tarp sienos ir pamatų arba tarp stogo konstrukcijos ir sienos. Pridarius čia klaidų dažnai išlenda pelėsis ar net pradeda skilinėti sienos, o šioms problemoms atsiradus jas spręsti labai sunku“, sakė D. Kačerauskas paprašytas įvardinti būdingiausias jo pastebimas klaidas.

Vidaus apdaila – norime kokybės ar bet ko?

Jokių“, buvo dažniausias iš ekspertų išgirstas atsakymas į klausimą, kokių statybos darbų verčiau nedaryti pačiam. „Domremus“ projektų vadovas Mindaugas Butkus teigė, kad viskas priklauso nuo žmogaus požiūrio: „Arba jis nori labai aukštos kokybės, arba jis nori, kad kas nors tiesiog būtų.“

Kalbėdamas apie vidaus apdailą, M. Butkus teigė savo praktikoje dažnai pastebi atsilupinėjusius tapetų kampus, jau atsiklijavusius dažus nuo ką tik nudažytų sienų: „Nudažyti ar ištapetuoti žmogus aišku gali, bet ko jis tikrai pats nepadarys, tai nepriklijuos plytelių. Jei jis jas ir priklijuos, tai bus visiška tragedija.“

D. Kačerauskas taip pat teigė savo praktikoje prisižiūrintis daugybę broko vidaus apdailoje, ypač jis išskyrė nelygiai nutinkuojamas sienas: „Kviečiasi žmonės, kai nutinkuoja kreivai šleivai, po to viską net pataisyti būna problematiška.“

Santechniką ir elektrą palikti specialistams

Specialistai jokiu būdu nerekomendavo patiems užsiimti santechnikos ir elektros darbais. Anot M. Butkaus, imantis šių darbų, ne tik didelis šansas, kad jie bus atlikti nekokybiškai, tačiau taip pat žmogus jais užsiimdamas rizikuoja savo sveikata ir gyvybe.

Jam antrino ir ilgametę statybų patirtį turintis Deividas Kačerauskas: „Kiek esu matęs, kai bando žmonės patys sudėti kanalizaciją ir kai išvysti, kaip ten viskas padaryta, tai garantuotai anksčiau ar vėliau viskas užsikimš. Na, jei žmogui tinka kanalizacijos kvapas ar varvantys čiaupai, tada tegul daro.“

D. Kačerauskas griežtai teigė, kad su elektra, nenusimanantiems žmonėms, negalima dirbti jokiu būdu, nes čia rizikuojama ne tik savo, bet ir savo šeimos bei aplinkinių gyvybe: „Laidai netvarkingi, kontaktai nesutvirtinti, laiko klausimas, kada ten užtrumpins ar užsidegs viskas. Taip elgtis gali tik visiški bepročiai.“

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Pirties krosnelės akmenys: kaip išsirinkti?

Krosnelės akmenys – iš pirmo žvilgsnio nedidelė, tačiau be galo svarbi pirties sudedamoji dalis. Dažnai ši medžiaga tampa faktoriumi, kuris nulemia visos pirties kokybę. Tad kaip nepasiklysti ir išsirinkti tinkamiausius krosnelės akmenis?

Stiklo blokeliai: natūralios šviesos ir privatumo suderinimas

Stiklo blokelių populiarumas interjero kontekste yra gan nepastovus. Kartais jie būna beveik visai užmirštami, o kartais – tokie madingi, kad sunku surasti interjero leidinį be jų fotografijų (pavyzdžiui, be jų sunku įsivaizduoti 1940-tuosius arba 1980-tuosius). Dėl stiklo blokelių galios suderinti natūralią šviesą ir privatumą, nesunku nuspėti, kad greitu metu jie vėl atras sau vietą šiuolaikiniuose interjeruose.

Keramikinių plytelių stalviršiai virtuvėje: privalumai bei trūkumai

Plytelės virtuvės erdvėje yra be galo dažnos. Šiame kambaryje yra įprasta jomis kloti grindis, klijuoti sienas. Taip pat galima ir plytelių stalviršio opcija. Šiame straipsnyje aptarsime, kokie yra keramikinių plytelių stalviršių privalumai bei trūkumai.

Kaip išsirinkti medinius padėklus įvairiems projektams?

Mediniai padėklai yra itin mėgstama mėgėjų meistrų medžiaga, kurią galima panaudoti įvairiems Darau Pats projektams. Jų populiarumas yra susijęs su malonia, šiek tiek sendinta estetika ir prieinamumu. Tad į ką reikia atsižvelgti renkantis medinius padėklus?

Kokių klaidų vengti įsirengiant pirtį?

Pirtis – universalus vandens malonumas, kuriuo gera mėgautis tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metų laiku. Vasarą, šiek tiek atitolus nuo darbų, yra gerai užsiimti projektais, kuriems žiemą nebuvo laiko. Pirties įsirengimas – vienas iš tokių galimų projektų. Kad šis darbas būtų kuo sklandesnis, verta pasimokyti iš dažnai pasitaikančių klaidų.

Terakotinės plytelės: privalumai ir trūkumai

Terakotinės plytelės šį sezoną sulaukė daugiau dėmesio nei įprastai. Tad ką reikėtų žinoti apie jas?

Patarimai, kaip nudažyti medinį baldą purškiamais dažais

Jeigu jaučiate, kad jūsų namams reikalingi pokyčiai, baldų dažymas yra vienas paprasčiausių būdų, kaip greitai ir nesudėtingai erdvei suteikti naują veidą. Dažymas purškiamais dažais yra patrauklus dėl šių priežasčių: baldą nudažyti galima labai greitai; jo paviršius yra padengiamas itin lygiai (ant jo nelieka teptuko paliekamų potėpių); palyginus su kitais dažais, jų džiuvimo laikas yra gerokai trumpesnis. Tiems, kuriems neteko dažyti tokiu būdu, pristatome keletą praktiškų patarimų.

Dūmų detektorius: kodėl jis reikalingas ir kaip jį išsirinkti?

Įsigaliojus priešgaisrinės saugos reikalavimui – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius, žmonės vis aktyviau domisi šiais įrenginiais. Tad kuo svarbus yra dūmų detektorius ir kaip jį išsirinkti?

Kaip panaikinti rūdžių dėmes klozete, vonioje bei kriauklėje?

Rūdžių dėmės ant balto vonios, klozeto ar kriauklės paviršiaus atrodo itin neestetiškai. Nors tokių dėmių šalinimas nėra pati lengviausia užduotis, tačiau egzistuoja ne vienas būdas, kaip su jomis kovoti. Šiame tekste pateikiame penkias technikas, kaip pašalinti tokias „užsispyrusias“ dėmes.