Kokių statybos darbų geriau nedaryti pačiam

 (14)
Taupydami pinigus žmonės dažnai patys imasi darbų statybos darbų, tačiau toks sprendimas ateityje gali pareikalauti dar didesnių išlaidų. Šiame straipsnyje papasakosime, kokios dažniausiai pasitaikančios savarankiškų statybų klaidos ir kokių remonto darbų neverta daryti pačiam.
Kokių statybos darbų geriau nedaryti pačiam
© Shutterstock nuotr.

Darykite tai, ką mokate

Ilgametę statybų patirtį turintis Deividas Kačerauskas tikino, kad pats padaryti žmogus gali beveik viską, tačiau labai svarbu atsiminti du dalykus – visų pirma toks sprendimas kainuos daug laiko. Antra, privalu suprasti, kad pradėjus darbus viskas pasirodys kur kas sudėtingiau nei atrodė iš pirmo žvilgsnio.

„Todėl visada prieš imantis kokių nors darbų siūlau gerai pamąstyti, ar tikrai ne geriau būtų pasisamdyti profesionalus. Pasidaryt tai pasidarys, o kas bus po to? Jei ne po metų, tai po dvejų, trijų išlys koks nors brokas, kurį sutvarkyti po to kainuos kur kas brangiau“, sakė D. Kačerauskas.

D. Kačerauskas rekomendavo užsiimti tais statybos darbais, dėl kurių žmogus yra įsitikinęs, kad moka ir gali juos atlikti: „Niekas negimė mokėdamas. Bet mokytis statant savo namą neverta ir to daryti tikrai nerekomenduočiau.“

„Daugiausiai savo praktikoje pastebiu problemų, kai patys žmonės bando pasidaryti stogus, pasitaiko klaidų jų dengimo konstrukcijose. Žmonės tinkamai nesudeda sluoksnių, taip pat pasitaiko, kai pridaryta klaidų jungiamosiose konstrukcijose, tarp sienos ir pamatų arba tarp stogo konstrukcijos ir sienos. Pridarius čia klaidų dažnai išlenda pelėsis ar net pradeda skilinėti sienos, o šioms problemoms atsiradus jas spręsti labai sunku“, sakė D. Kačerauskas paprašytas įvardinti būdingiausias jo pastebimas klaidas.

Vidaus apdaila – norime kokybės ar bet ko?

Jokių“, buvo dažniausias iš ekspertų išgirstas atsakymas į klausimą, kokių statybos darbų verčiau nedaryti pačiam. „Domremus“ projektų vadovas Mindaugas Butkus teigė, kad viskas priklauso nuo žmogaus požiūrio: „Arba jis nori labai aukštos kokybės, arba jis nori, kad kas nors tiesiog būtų.“

Kalbėdamas apie vidaus apdailą, M. Butkus teigė savo praktikoje dažnai pastebi atsilupinėjusius tapetų kampus, jau atsiklijavusius dažus nuo ką tik nudažytų sienų: „Nudažyti ar ištapetuoti žmogus aišku gali, bet ko jis tikrai pats nepadarys, tai nepriklijuos plytelių. Jei jis jas ir priklijuos, tai bus visiška tragedija.“

D. Kačerauskas taip pat teigė savo praktikoje prisižiūrintis daugybę broko vidaus apdailoje, ypač jis išskyrė nelygiai nutinkuojamas sienas: „Kviečiasi žmonės, kai nutinkuoja kreivai šleivai, po to viską net pataisyti būna problematiška.“

Santechniką ir elektrą palikti specialistams

Specialistai jokiu būdu nerekomendavo patiems užsiimti santechnikos ir elektros darbais. Anot M. Butkaus, imantis šių darbų, ne tik didelis šansas, kad jie bus atlikti nekokybiškai, tačiau taip pat žmogus jais užsiimdamas rizikuoja savo sveikata ir gyvybe.

Jam antrino ir ilgametę statybų patirtį turintis Deividas Kačerauskas: „Kiek esu matęs, kai bando žmonės patys sudėti kanalizaciją ir kai išvysti, kaip ten viskas padaryta, tai garantuotai anksčiau ar vėliau viskas užsikimš. Na, jei žmogui tinka kanalizacijos kvapas ar varvantys čiaupai, tada tegul daro.“

D. Kačerauskas griežtai teigė, kad su elektra, nenusimanantiems žmonėms, negalima dirbti jokiu būdu, nes čia rizikuojama ne tik savo, bet ir savo šeimos bei aplinkinių gyvybe: „Laidai netvarkingi, kontaktai nesutvirtinti, laiko klausimas, kada ten užtrumpins ar užsidegs viskas. Taip elgtis gali tik visiški bepročiai.“

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Bambukinės grindys: kokie yra jų didžiausi pliusai bei minusai?

Bambukinės grindys savo savybėmis kartais gali pasirodyti labai panašios į medžio masyvo grindis, nors iš tiesų jos yra gaminamos iš žolinio tipo augalo – bambuko. Šios grindys pasižymi daugeliu kietmedžio grindų privalumų, tačiau taip pat galima išskirti ir kelis svarbius pažeidžiamumus. Taigi ką reikėtų žinoti apie šią grindų dangą, prieš nusprendžiant ja iškloti namų grindis?

8 praktiški patarimai, kaip paruošti sienas dažymui

Sienų dažymas – greitas ir nesudėtingas būdas, kuris iš pagrindų gali atnaujinti interjerą ir sutikti jam parinktą nuotaiką. Šį apdailos darbą, turint šiek tiek praktikos ir žinių, gali atlikti kiekvienas. Pateikiame keletą praktiškų patarimų, kaip pasiruošti šiam darbui.

5 patarimai renovuojantiems namą

Tikitės ypatingų, sudėtingų nurodymų?

Kaip žinoti, kad namuose atsirado pelių?

Paspaudus žiemos šalčiui, į mūsų namus traukia pelės ir kiti graužikai. Kol oras buvo šiltesnis, jie galėjo gyventi ir lauke, tačiau atšalus sugrįžo į šiltesnes patalpas, dėl to, kad ieško maisto.

Būstas su daline apdaila: klaidos, iš kurių vertėtų pasimokyti

„Jeigu perkate būstą su daline apdaila, nusiteikite psichologiškai, kad visą darbų eigą teks kontroliuoti patiems. Pavyzdžiui, pirkti grindjuostes, kai jų reikia, suplanuoti kitų medžiagų perdavimą meistrui, kad sklandžiai vyktų darbai“, – teigia būsto apdailą savo jėgomis nusprendęs atlikti vilnietis Povilas Jurgėnas. Pasak jo, naujakuriams reikia itin įdėmiai suskaičiuoti turimas santaupas ir apdailos išlaidas. Pritrūkus lėšų, darbai gali užtrukti neribotai

Kaip vertinti sandarumą?

Sandarios atitvarinės pastato konstrukcijos sudaro galimybes išsaugoti patalpose šildymo prietaisais sušildytą orą ir sumažinti šildymo išlaidas.

Kaip per šalčius kūrenti krosnį?

Spustelėjus šalčiams, gyventojai intensyviau ima kūrenti krosnis. O tada pradeda pleškėti namai. Vien šią parą Lietuvoje degė 17 gyvenamųjų namų. „Kai šalta, krosnį kūrenu visą dieną! Net rankos prie sienelės pridėti negaliu,“ – šiluma pasidžiaugia ne vienas gyventojas. „Kol krosnyje gera trauka, tol dūmtraukio ir nevalau,“ – tai neretai tenka išgirsti ugniagesiams, lankantiems gyventojus prevencinių akcijų metu.

Vitrininiai langai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Vitrininiai langai – būsto detalė, kuri tarytum sunaikina ribą tarp patalpos vidaus bei jos išorės. Tai architektūrinis elementas, kuris vizualiai atrodo itin patraukliai. Kita vertus, tokius langus valyti pavasarį yra tikrai nelengva ir nemažai laiko reikalaujanti užduotis. Šiame tekste aptarsime svarbiausius vitrininių langų privalumus ir trūkumus.

5 tinkamiausios grindų dangos tiems, kurie namuose turi augintinių (1)

Augintiniai į namus įneša gyvasties, papildomo džiugesio ir meilės. Tačiau be visų šių privalumų, didesni augintiniai (katės bei šunys) namuose sukelia šiokį tokį chaosą ir netvarką. Jie gali savo nagais apgadinti namų baldus, sienų apdailą bei grindis. Tad augintinių savininkai, ypač šunų šeimininkai, rinkdamiesi grindis, turi gerai įvertinti dangos atsparumą. Pateikiame keletą grindų dangų variantų, kurie tiks keturkojų savininkų namams.

Kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Pelėsis – siaubą keliantis ir turtą niokojantis namų „svečias“, kurio neįsileisti į namus stengiamės įvairiomis priemonėmis: vėdindami namus, valydami vonioje susikaupusius vandens ar kondensato lašelius, skalbinius kuo dažniau džiovindami lauke, o ne kambaryje ir t.t.. Šie ir kiti panašūs prevenciniai veiksmai sudaro netinkamas sąlygas pelėsio atsiradimui. Tad kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?