Kokių priemonių imtis prakiurus vamzdžiui?

Ta nemaloni akimirka – vanduo iš pradžių tik truputį sunkiasi, po to pradeda lašėti, dar kelios minutės – ir grindys jau užlietos. Po ranka lyg tyčia nėra jokių specialių priemonių, o sutaisyti vamzdį žūtbūt reikia. Štai keletas patarimų, padėsiančių parankinėmis priemonėmis išsisukti iš tokios situacijos.
Kokių priemonių imtis prakiurus vamzdžiui?
© Shutterstock nuotr.

Tiesa, nei ties vienu jų nerekomenduojama apsistoti ilgesniam laikui – trūkęs vamzdis turi būti profesionaliai sutaisytas kuo greičiau, priešingu atveju jis garantuotai iškrės piktą pokštą, kai to mažiausiai tikėsitės.

Be abejonės, vos pastebėję, jog vamzdis prakiuręs, turite užsukti prieš kiaurymę esančius vožtuvus, ar kaip kitaip sustabdyti vamzdžiu tekantį vandenį. Taip pat tam, kad sutaisyti kiaurymę, reikia iš pradžių ją aptikti. Nors ši dalis neretai būna sunkiausia, be jos apsieiti, deja, neįmanoma. Tiesioje ir lengvai prieinamoje vietoje vamzdžiai įtrūksta retai. Jei jūsų kiaurymė būtent tokia, jums pasisekė, tačiau jei vanduo sruvena iš sujungimo, ar kokios kitos nelygios vietos, teks paplušėti.

1. Suraskite kiaurymę ir nustatykite, kokio dydžio ir formos ji yra. Jei aiškiai matote įtrūkimą ar skylę – puiku, jei vietą aptikote tik todėl, kad iš ten laša vanduo – ne itin gerai, bet visgi geriau, negu nieko. Taigi, jei kiaurymė matoma ir nemaža, pasistenkite ją užkišti. Įkiškite į ją pieštuko grafito galiuką, dantų krapštuko galą ar kokį kitą aštrų objektą, ir nulaužkite – taip smarkiai sumažinsite skylės dydį.

2. Suraskite gumos, kuria galėsite apvynioti vamzdį. Jei kiaurymė yra nesunkiai prieinamoje vietoje, geriausias būdas susidoroti yra užvynioti ją guma. Pavyzdžiui, šiam reikalui tiks laistymo žarnos gabalėlis: perpjaukite jį išilgai, ir uždėkite ant vamzdžio. Taip pat tinka nedidelė dviračio ar automobilio padangos kameros atraiža, tiesa, ją patariama dėti keliais sluoksniais. Prieš uždedant gumą, vamzdį reikėtų nusausinti.

3. Užveržkite įtrūkimą. Gumą būtina kuo stipriau priveržti, ir šiam reikalui tinka beveik bet kokios priemonės. Jei namuose neturite specialų veržiklių, juos pakeisti galite viela, lipnia ar izoliacine juosta, ar net virve. Kad guma prisispaustų kuo tolygiau, uždėkite ant jos reikiamo dydžio skardos atraižą, pavyzdžiui, išpjautą iš skardinės, ir tada priveržkite. Dar viena alternatyva – galite panaudoti medines lenteles ar bet kokius panašus pailgus objektus, ir nedidelį spaustuvą.

4. Jei įtrūkimas ties sujungimu ar kokioje kitoje vietoje, kurios neįmanoma apvynioti guma, vienintelė išeitis yra epoksidinis glaistas - jo turėtumėte rasti bet kokioje ūkinių prekių parduotuvėje. Nors naudojimo instrukcijos būtinai bus nurodytos ant pakuotės, nepamirškite svarbiausio: tepama vieta turi būti nusausinta, švari, patikimumo dėlei galite ją nušveisti švitriniu popieriumi ar dilde.

5. Nenuvertinkite lipnios juostos. Nors šio sprendimo imtis verta tik tais atvejais, jei negalite pritaikyti nieko geresnio, storas sluoksnis lipnios – ypač izoliacinės – juostos, užvyniotas ant visiškai nusausinto paviršiaus, gali kuriam laikui sustabdyti tekėjimą. Tiesa, daug efektyviau bus, jei po apačia pakišite gabalėlį gumos, o privyniodami užveršite kuo stipriau.

6. Siekdami kuo geresnio rezultato, visus aukščiau aprašytus būdus galite kombinuoti. Užkimšti skylę, aptepti epoksidiniu glaistu, lipnia juosta prispausti gumą ir užveržti – per daug atsargumo tokiais atvejais nebūna. Tačiau vis vien nepamirškite, jog tai – tik laikinas sprendimas.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

5 tinkamiausios grindų dangos tiems, kurie namuose turi augintinių (1)

Augintiniai į namus įneša gyvasties, papildomo džiugesio ir meilės. Tačiau be visų šių privalumų, didesni augintiniai (katės bei šunys) namuose sukelia šiokį tokį chaosą ir netvarką. Jie gali savo nagais apgadinti namų baldus, sienų apdailą bei grindis. Tad augintinių savininkai, ypač šunų šeimininkai, rinkdamiesi grindis, turi gerai įvertinti dangos atsparumą. Pateikiame keletą grindų dangų variantų, kurie tiks keturkojų savininkų namams.

Kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Pelėsis – siaubą keliantis ir turtą niokojantis namų „svečias“, kurio neįsileisti į namus stengiamės įvairiomis priemonėmis: vėdindami namus, valydami vonioje susikaupusius vandens ar kondensato lašelius, skalbinius kuo dažniau džiovindami lauke, o ne kambaryje ir t.t.. Šie ir kiti panašūs prevenciniai veiksmai sudaro netinkamas sąlygas pelėsio atsiradimui. Tad kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Stumdomos durys: pliusai bei minusai

Stumdomos durys interjere tradiciškai yra siejamos su azijietišku interjero dekoru. Tokios durys sukuria elegantišką ir erdvės neapsunkinantį perėjimą iš vienos erdvės į kitą. Šiandien galima rinktis iš nemažos jų stiliaus ir medžiagiškumo įvairovės. Jeigu kyla klausimas, ar verta tokias erdvę tausojančias duris įsirengti savo namuose, pristatome svarbiausius stumdomų durų privalumus bei trūkumus.

Gipskartonio apdaila: dažniausiai pasitaikančios klaidos

Gipso kartonas – universali medžiaga, kurią galima panaudoti pertvarų įrengimui, sienų sulyginimui, luboms bei grindims. Deja, dalis žmonių dvejoja šios medžiagos ilgaamžiškumu. Abejojantiems ekspertai atsako – kokybiškos gipso kartono konstrukcijos yra ilgaamžės, o nekokybiška apdaila yra padarytų klaidų rezultatas. Pristatome dažniausias darbo su gipso kartonu klaidas.

Kodėl verta rinktis kamštinę medžiagą interjero apdailai?

Kamštinio ąžuolo žievės produkcija sparčiai įgauna populiarumą interjero kontekste. Anksčiau kamštinė medžiaga paprastai asocijuodavosi su vyno butelio kamščiu arba priminimams prisegti skirta lenta, tačiau šiandien namuose kamštmedis naudojamas kur kas plačiau. Kamštinė sienų bei grindų danga, kamštiniai baldai bei šviestuvai – visos šios interjero detalės yra vertinamos tiek dėl savo estetinių, tiek dėl praktinių savybių. Pateikiame kelias priežastis, kodėl verta išbandyti šią medžiagą savo namuose.

Atidengtų plytų siena: pliusai bei minusai

Mūrinės namo sienos – tvirtos ir ilgaamžės. Nors nedengtas plytas esame labiau įpratę matyti pastato eksterjere, šiandien, dėl charakteringos tokių sienų išvaizdos, vis dažniau susiduriame su atidengtų plytinių sienų tendencija interjere. Tie, kuriems pasisekė gyventi name, kuriame už tinko ar gipso kartono plokštės slepiasi plytinės sienos, turi galimybę jas atidengti. Tačiau prieš priimant tokį sprendimą, verta susipažinti su atidengtų plytų sienų pliusais ir minusais.

Pertvaros: ką rinktis – mūrinę sieną ar gipso kartono atitvarą?

Tiek mūriniai atitvairai, tiek gipso kartono atitvarai turi savų privalumų ir trukumų, todėl prieiti prie bendros išvados, kas geriau – mūrinė siena ar gipso kartono atitvaras, šiame straipsnyje nebandysime. Vietoje to, palyginsime šių atitvarų skirtumus, o sprendimą, ką rinktis, priimsite jūs patys.

Pelėsis skalbimo mašinoje: kaip su juo kovoti?

Pelėsis mėgsta tamsią, drėgną, nevėdinamą erdvę, taigi visai nekeista, kad jis gali sau atrasti vietą ir skalbimo mašinoje. Paprastai, kad skalbyklėje atsirado pelėsis, išduoda negeras kvapas bei atsiradusios tamsios spalvos dėmės ant skalbimo milteliams pilti skirtų skyrelių arba tarp durelėse esančių gumų. Tad kaip kovoti su pelėsiu skalbimo mašinoje?

Marmuriniai stalviršiai: privalumai bei trūkumai

Niekas nenuginčys, kad marmuriniai stalviršiai vizualiai yra be galo estetiški. Marmuras erdvei teikia prabangos jausmą. Jis atrodo itin subtiliai bei elegantiškai. Tačiau prieš renkantis tokį stalviršį, reikia gerai pasverti tiek jo pliusus, tiek minusus. Tad ką verta žinoti prieš įsigyjant marmurinį stalviršį?

Priežastys, kodėl namuose verta turėti oro drėkintuvą

Žiemos oras yra sausas oras. Sauso žiemos oro, šildymo bei retai atidaromų langų derinys namuose kelia diskomfortą: ima sausėti oda, dažniau sergame virusinėmis ligomis ir t.t.. Oro drėkintuvas gali padėti susidoroti su šiomis ir kitomis sauso oro sukeliamomis problemomis. Pateikiame kelias svarias priežastis, kodėl verta įsigyti oro drėkintuvą.