Kokių priemonių imtis prakiurus vamzdžiui?

Ta nemaloni akimirka – vanduo iš pradžių tik truputį sunkiasi, po to pradeda lašėti, dar kelios minutės – ir grindys jau užlietos. Po ranka lyg tyčia nėra jokių specialių priemonių, o sutaisyti vamzdį žūtbūt reikia. Štai keletas patarimų, padėsiančių parankinėmis priemonėmis išsisukti iš tokios situacijos.
Kokių priemonių imtis prakiurus vamzdžiui?
© Shutterstock nuotr.

Tiesa, nei ties vienu jų nerekomenduojama apsistoti ilgesniam laikui – trūkęs vamzdis turi būti profesionaliai sutaisytas kuo greičiau, priešingu atveju jis garantuotai iškrės piktą pokštą, kai to mažiausiai tikėsitės.

Be abejonės, vos pastebėję, jog vamzdis prakiuręs, turite užsukti prieš kiaurymę esančius vožtuvus, ar kaip kitaip sustabdyti vamzdžiu tekantį vandenį. Taip pat tam, kad sutaisyti kiaurymę, reikia iš pradžių ją aptikti. Nors ši dalis neretai būna sunkiausia, be jos apsieiti, deja, neįmanoma. Tiesioje ir lengvai prieinamoje vietoje vamzdžiai įtrūksta retai. Jei jūsų kiaurymė būtent tokia, jums pasisekė, tačiau jei vanduo sruvena iš sujungimo, ar kokios kitos nelygios vietos, teks paplušėti.

1. Suraskite kiaurymę ir nustatykite, kokio dydžio ir formos ji yra. Jei aiškiai matote įtrūkimą ar skylę – puiku, jei vietą aptikote tik todėl, kad iš ten laša vanduo – ne itin gerai, bet visgi geriau, negu nieko. Taigi, jei kiaurymė matoma ir nemaža, pasistenkite ją užkišti. Įkiškite į ją pieštuko grafito galiuką, dantų krapštuko galą ar kokį kitą aštrų objektą, ir nulaužkite – taip smarkiai sumažinsite skylės dydį.

2. Suraskite gumos, kuria galėsite apvynioti vamzdį. Jei kiaurymė yra nesunkiai prieinamoje vietoje, geriausias būdas susidoroti yra užvynioti ją guma. Pavyzdžiui, šiam reikalui tiks laistymo žarnos gabalėlis: perpjaukite jį išilgai, ir uždėkite ant vamzdžio. Taip pat tinka nedidelė dviračio ar automobilio padangos kameros atraiža, tiesa, ją patariama dėti keliais sluoksniais. Prieš uždedant gumą, vamzdį reikėtų nusausinti.

3. Užveržkite įtrūkimą. Gumą būtina kuo stipriau priveržti, ir šiam reikalui tinka beveik bet kokios priemonės. Jei namuose neturite specialų veržiklių, juos pakeisti galite viela, lipnia ar izoliacine juosta, ar net virve. Kad guma prisispaustų kuo tolygiau, uždėkite ant jos reikiamo dydžio skardos atraižą, pavyzdžiui, išpjautą iš skardinės, ir tada priveržkite. Dar viena alternatyva – galite panaudoti medines lenteles ar bet kokius panašus pailgus objektus, ir nedidelį spaustuvą.

4. Jei įtrūkimas ties sujungimu ar kokioje kitoje vietoje, kurios neįmanoma apvynioti guma, vienintelė išeitis yra epoksidinis glaistas - jo turėtumėte rasti bet kokioje ūkinių prekių parduotuvėje. Nors naudojimo instrukcijos būtinai bus nurodytos ant pakuotės, nepamirškite svarbiausio: tepama vieta turi būti nusausinta, švari, patikimumo dėlei galite ją nušveisti švitriniu popieriumi ar dilde.

5. Nenuvertinkite lipnios juostos. Nors šio sprendimo imtis verta tik tais atvejais, jei negalite pritaikyti nieko geresnio, storas sluoksnis lipnios – ypač izoliacinės – juostos, užvyniotas ant visiškai nusausinto paviršiaus, gali kuriam laikui sustabdyti tekėjimą. Tiesa, daug efektyviau bus, jei po apačia pakišite gabalėlį gumos, o privyniodami užveršite kuo stipriau.

6. Siekdami kuo geresnio rezultato, visus aukščiau aprašytus būdus galite kombinuoti. Užkimšti skylę, aptepti epoksidiniu glaistu, lipnia juosta prispausti gumą ir užveržti – per daug atsargumo tokiais atvejais nebūna. Tačiau vis vien nepamirškite, jog tai – tik laikinas sprendimas.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Kaip išsirinkti medinius padėklus įvairiems projektams?

Mediniai padėklai yra itin mėgstama mėgėjų meistrų medžiaga, kurią galima panaudoti įvairiems Darau Pats projektams. Jų populiarumas yra susijęs su malonia, šiek tiek sendinta estetika ir prieinamumu. Tad į ką reikia atsižvelgti renkantis medinius padėklus?

Kokių klaidų vengti įsirengiant pirtį?

Pirtis – universalus vandens malonumas, kuriuo gera mėgautis tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metų laiku. Vasarą, šiek tiek atitolus nuo darbų, yra gerai užsiimti projektais, kuriems žiemą nebuvo laiko. Pirties įsirengimas – vienas iš tokių galimų projektų. Kad šis darbas būtų kuo sklandesnis, verta pasimokyti iš dažnai pasitaikančių klaidų.

Terakotinės plytelės: privalumai ir trūkumai

Terakotinės plytelės šį sezoną sulaukė daugiau dėmesio nei įprastai. Tad ką reikėtų žinoti apie jas?

Patarimai, kaip nudažyti medinį baldą purškiamais dažais

Jeigu jaučiate, kad jūsų namams reikalingi pokyčiai, baldų dažymas yra vienas paprasčiausių būdų, kaip greitai ir nesudėtingai erdvei suteikti naują veidą. Dažymas purškiamais dažais yra patrauklus dėl šių priežasčių: baldą nudažyti galima labai greitai; jo paviršius yra padengiamas itin lygiai (ant jo nelieka teptuko paliekamų potėpių); palyginus su kitais dažais, jų džiuvimo laikas yra gerokai trumpesnis. Tiems, kuriems neteko dažyti tokiu būdu, pristatome keletą praktiškų patarimų.

Dūmų detektorius: kodėl jis reikalingas ir kaip jį išsirinkti?

Įsigaliojus priešgaisrinės saugos reikalavimui – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius, žmonės vis aktyviau domisi šiais įrenginiais. Tad kuo svarbus yra dūmų detektorius ir kaip jį išsirinkti?

Kaip panaikinti rūdžių dėmes klozete, vonioje bei kriauklėje?

Rūdžių dėmės ant balto vonios, klozeto ar kriauklės paviršiaus atrodo itin neestetiškai. Nors tokių dėmių šalinimas nėra pati lengviausia užduotis, tačiau egzistuoja ne vienas būdas, kaip su jomis kovoti. Šiame tekste pateikiame penkias technikas, kaip pašalinti tokias „užsispyrusias“ dėmes.

Draudikai: ugnis padaro kelis kartus didesnius nuostolius nei kitos nelaimės (1)

Nuo šio mėnesio pradžios visuose Lietuvos gyvenamuosiuose būstuose – butuose, individualiuose namuose, sodo nameliuose – privaloma įsirengti dūmų detektorius. Draudikai ragina suskubti nespėjusius to padaryti ir užtikrina, kad gaisrą patyrusiems žmonėms žala bus atlyginama ir tais atvejais, jei nukentėjusieji dūmų detektoriaus namuose dar nebus sumontavę.

Ką reikia žinoti apie privalomą statinio projekto ekspertizę?

Nuo 2018 metų neypatingojo daugiabučio namo kapitaliniam remontui privaloma statinio projekto ekspertizė. Ką reikia apie ją žinoti?

Kurių statinio statybos techninės veiklos vadovų pareigas gali atlikti patys statytojai?

Daugumai statytojų jau ne paslaptis, kad statant naujus, rekonstruojant, griaunant ypatinguosius ir neypatinguosius statinius, atnaujinant (modernizuojant) pastatus ne vėliau kaip prieš vieną darbo dieną iki statybos darbų pradžios privaloma Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai (VTPSI) pateikti pranešimą apie statybos pradžią ir pasamdytus (paskirtus) statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovus. Tačiau dažnai iškyla dilema, kuriuos statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovus būtina pasamdyti, o kurių pareigas gali atlikti patys statytojai.