Kokių klaidų vengti įsirengiant pirtį?

Pirtis – universalus vandens malonumas, kuriuo gera mėgautis tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metų laiku. Vasarą, šiek tiek atitolus nuo darbų, yra gerai užsiimti projektais, kuriems žiemą nebuvo laiko. Pirties įsirengimas – vienas iš tokių galimų projektų. Kad šis darbas būtų kuo sklandesnis, verta pasimokyti iš dažnai pasitaikančių klaidų.
© Shutterstock

Konstrukcijos klaidos

Pirties konstrukcijos klaidos paprastai yra susijusios su drėgme. Dažnai įsirenginėjant pirtį daug dėmesio yra skiriama tam, kad drėgmė iš pirties neprasiskverbtų į kitas patalpas, dėl šios priežasties į sienas yra pridedama aliuminiu dengto popieriaus. Tačiau dažnai nutinka taip, kad yra užmirštama pasirūpinti pirties viduje esančia mediena. Neapsaugota mediena laikui bėgant ima pūti.

Jautriausia puviniui pirties konstrukcijos vieta – apačia (iki 20 cm aukščio). Taip yra todėl, kad maudantis šioje zonoje stovi šaltas ir drėgnas oras. Kad galima būtų išvengti medienos puvimo šioje vietoje, galima naudotis suomių patirtimi – garinėse įrengti 30 cm aukščio grindjuostę iš plytelių, arba kitų drėgmei atsparių medžiagų. Ekspertai sako, kad net 10 cm aukščio grindjuostė gali padėti apsaugoti dailylentes nuo supuvimo.

Kita su pirties konstrukcija susijusi klaida – netinkamos medienos pasirinkimas. Neteisinga manyti, kad kietmedis (ąžuolas ar beržas) yra tinkamiausia medžiaga pirčiai. Iš tiesų kietmedis lėčiau įšyla ir tokiai pirčiai įšildyti reikia daugiau šiluminės energijos. O štai lengvesnė ir retesnė mediena, palyginus ją su kietmedžiu, greičiau įšyla ir nepasidaro tokia karšta. Pirčiai tinka lietuviškos liepos, drebulės, juodalksnio mediena. Taip pat tinka itin lengva raudonojo Kanados kedro ir afrikietiška abači mediena.

Kokių klaidų vengti įsirengiant pirtį?
© Shutterstock

Vėdinimo klaidos

Savaime suprantama, kad vėdinimas pirtyje yra be galo svarbus. Visgi neužtenka joje padaryti skylę ir tikėtis, kad to pakaks. Svarbu suprasti, kad oro judėjimas pirtyje turi vykti ratu. Pirmas oro judėjimas turi vykti taip: oras nuo krosnelės turi atiduoti šilumą, nusileisti kitoje pirties pusėje, pritekėti prie krosnelės, ten sušilti ir vėl į viršų. Antras oro judėjimas pirtyje – į garinę ir iš jos (garinėje oras turi pasikeisti 4, 6 arba 8 kartus per valandą).

Klaidos galinčios sukelti gaisrą

Gaisro pavojus pirtyje kyla dėl trijų priežasčių: dūmtraukio, krosnelės arba apšvietimo problemų. Įsirenginėjant pirtį labai svarbu vadovautis būtinais priešgaisrinės saugos reikalavimais. Montuojant bet kokią krosnelę, būtina laikytis saugos atstumų, kurie yra nurodyti krosnelės instrukcijoje. Krosnelę ir dūmtraukį reikia reguliariai valyti. Taip pat aktualu žinoti, kad tinkama krosnelė pirtį turi įšildyti ne greičiau kaip per 40 minučių. Be viso to, svarbu pasirūpinti, kad įtampa į šviestuvus būtų atvesta tik tinkamais laidais.

Kokių klaidų vengti įsirengiant pirtį?
© Shutterstock

Klaidos renkantis krosnelę

Renkantis krosnelę, dažniausiai pasitaikanti klaida – netinkamai parinktas galingumas. Renkantis šį prietaisą, reikia atsižvelgti į pirties dydį, jos apšiltinimą, ventiliaciją. Pavyzdžiui, jeigu jūsų pirtyje yra įrengta priverstinė ventiliacija, tikriausiai reikės galingesnės krosnelės.

Taip pat verta atkreipti dėmesį į tai, kad svarbu ne akmenų kiekis krosnelėje, o juose sukauptas šilumos kiekis. Ekspertai dažnai rekomenduoja rinktis krosnelę su uždaru akmenų konteineriu, nes atviri virš degimo kameros arba kaitinimo elementų esantys akmenys ne visi įkaista iki 200 laipsnių, o uždarame konteineryje akmenys įšyla iki 350 laipsnių.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Kokių klaidų vengti įsirengiant pirtį?

Pirtis – universalus vandens malonumas, kuriuo gera mėgautis tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metų laiku. Vasarą, šiek tiek atitolus nuo darbų, yra gerai užsiimti projektais, kuriems žiemą nebuvo laiko. Pirties įsirengimas – vienas iš tokių galimų projektų. Kad šis darbas būtų kuo sklandesnis, verta pasimokyti iš dažnai pasitaikančių klaidų.

Terakotinės plytelės: privalumai ir trūkumai

Terakotinės plytelės šį sezoną sulaukė daugiau dėmesio nei įprastai. Tad ką reikėtų žinoti apie jas?

Patarimai, kaip nudažyti medinį baldą purškiamais dažais

Jeigu jaučiate, kad jūsų namams reikalingi pokyčiai, baldų dažymas yra vienas paprasčiausių būdų, kaip greitai ir nesudėtingai erdvei suteikti naują veidą. Dažymas purškiamais dažais yra patrauklus dėl šių priežasčių: baldą nudažyti galima labai greitai; jo paviršius yra padengiamas itin lygiai (ant jo nelieka teptuko paliekamų potėpių); palyginus su kitais dažais, jų džiuvimo laikas yra gerokai trumpesnis. Tiems, kuriems neteko dažyti tokiu būdu, pristatome keletą praktiškų patarimų.

Dūmų detektorius: kodėl jis reikalingas ir kaip jį išsirinkti?

Įsigaliojus priešgaisrinės saugos reikalavimui – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius, žmonės vis aktyviau domisi šiais įrenginiais. Tad kuo svarbus yra dūmų detektorius ir kaip jį išsirinkti?

Kaip panaikinti rūdžių dėmes klozete, vonioje bei kriauklėje?

Rūdžių dėmės ant balto vonios, klozeto ar kriauklės paviršiaus atrodo itin neestetiškai. Nors tokių dėmių šalinimas nėra pati lengviausia užduotis, tačiau egzistuoja ne vienas būdas, kaip su jomis kovoti. Šiame tekste pateikiame penkias technikas, kaip pašalinti tokias „užsispyrusias“ dėmes.

Draudikai: ugnis padaro kelis kartus didesnius nuostolius nei kitos nelaimės (1)

Nuo šio mėnesio pradžios visuose Lietuvos gyvenamuosiuose būstuose – butuose, individualiuose namuose, sodo nameliuose – privaloma įsirengti dūmų detektorius. Draudikai ragina suskubti nespėjusius to padaryti ir užtikrina, kad gaisrą patyrusiems žmonėms žala bus atlyginama ir tais atvejais, jei nukentėjusieji dūmų detektoriaus namuose dar nebus sumontavę.

Ką reikia žinoti apie privalomą statinio projekto ekspertizę?

Nuo 2018 metų neypatingojo daugiabučio namo kapitaliniam remontui privaloma statinio projekto ekspertizė. Ką reikia apie ją žinoti?

Kurių statinio statybos techninės veiklos vadovų pareigas gali atlikti patys statytojai?

Daugumai statytojų jau ne paslaptis, kad statant naujus, rekonstruojant, griaunant ypatinguosius ir neypatinguosius statinius, atnaujinant (modernizuojant) pastatus ne vėliau kaip prieš vieną darbo dieną iki statybos darbų pradžios privaloma Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai (VTPSI) pateikti pranešimą apie statybos pradžią ir pasamdytus (paskirtus) statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovus. Tačiau dažnai iškyla dilema, kuriuos statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovus būtina pasamdyti, o kurių pareigas gali atlikti patys statytojai.

Dūmų detektoriai: ką reikia žinoti apie naujus reikalavimus? (2)

Nuo gegužės 1 d. Lietuvoje įsigaliojo priešgaisrinės saugos reikalavimas – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius. Juos turi įsirengti tiek butų, tiek individualių namų, tiek sodo namelių savininkai.