Kodėl verta rinktis kamštinę medžiagą interjero apdailai?

Kamštinio ąžuolo žievės produkcija sparčiai įgauna populiarumą interjero kontekste. Anksčiau kamštinė medžiaga paprastai asocijuodavosi su vyno butelio kamščiu arba priminimams prisegti skirta lenta, tačiau šiandien namuose kamštmedis naudojamas kur kas plačiau. Kamštinė sienų bei grindų danga, kamštiniai baldai bei šviestuvai – visos šios interjero detalės yra vertinamos tiek dėl savo estetinių, tiek dėl praktinių savybių. Pateikiame kelias priežastis, kodėl verta išbandyti šią medžiagą savo namuose.
© Shutterstock

Kas yra kamštmedis?

Pradėkime nuo to, kas apskritai yra kamštmedis. Įvairios kamštinės dangos paprastai yra keleto medžiagų junginys, tačiau pagrindą jose sudaro kamštinio ąžuolo žievę. Kamštinis ąžuolas – ypatingomis savybėmis pasižymintis medis. Tikriausiai pati išskirtiniausia jo savybė yra ta, kad nulupus šio medžio žievę, ji atauga maždaug per 9 metus.

Kodėl verta rinktis kamštinę medžiagą interjero apdailai?
© Shutterstock

Kamštiniai ąžuolai auga viduržemio jūros vakarinėje pakrantėje. Šiek tiek daugiau nei 50 procentų pasaulinėje rinkoje parduodamos kamštinės medžiagos yra išauginama Portugalijoje, apie 30 procentų – Ispanijoje. Šių medžių žievė paprastai yra stora ir metams bėgant ji tik storėja. Kamštiniai ąžuolai yra ilgaamžiai medžiai – jie žaliuoja apie 250 metų. Žievė lupama yra tik subrendusiems medžiams. Įdomu tai, kad ant ąžuolo, kuriam buvo nulupta žievė, gali ataugti net 25 centimetrų storio žievė. Taigi kamštinio ąžuolo žievė yra natūrali, ekologiška ir galima sakyti neišsenkanti (t.y. vis atauganti) medžiaga.

Kodėl verta rinktis kamštinę medžiagą?

Taigi kaip jau minėjome anksčiau, kamštinė medžiaga yra ekologiškas pasirinkimas. Šios medžiagos naudojimas interjere yra puikus pavyzdys, kaip žmogus ir gamta gali sutarti. Be šio kamštmedžio privalumo yra ir dar keletas svarių priežasčių, kodėl verta išbandyti šią medžiagą savo namuose.

Kamštmedžio žievė yra sudaryta iš smulkių porų, net 89 procentus jos tūrio sudaro oras. Dėl tokios struktūros kamštmedis įgauna išskirtines grindų dangos savybes. Kamštinė grindų danga išsiskiria savo minkštumu (ant jos gera stovėti, ant jos nedūžta indai, nugriuvus nesusižeidžiama), šiltumu, ji taip pat gerai izoliuoja garsą, šilumą bei vibraciją. Tokios grindys yra saugios gaisro atveju, nes labai sunkiai užsiliepsnoja, be to, degdamos neišskiria nuodingų dujų. Tai elastinga ir tampri medžiaga, kuri "grįžta" į savo pradinę būseną, tad jai nebaisus įvairus gniuždymas. Ši danga yra ilgaamžė, ji gali namuose tarnauti apie 50 metų. Dėl porėtos struktūros tokia danga taip pat turi amortizuojančių savybių (žingsniai ant jos būna labai tylūs).

Dėl šilumos ir garso izoliacinių savybių, ši medžiaga yra naudojama ir sienų apdailoje. Be izoliacinių savybių, tokia apdaila taip pat yra vertinama dėl savo išskirtinės išvaizdos. Ji namams teikia vizualinės šilumos ir išskirtinės faktūros.

Kodėl verta rinktis kamštinę medžiagą interjero apdailai?
© Shutterstock

Dėl minkštumo, atsparumo ir estetinių savybių ši medžiaga yra naudojama ir baldų gamyboje.

Kodėl verta rinktis kamštinę medžiagą interjero apdailai?
© Shutterstock

Dar viena išskirtinė kamštmedžio ypatybė – antimikrobinės savybės. Jis prisideda prie švaresnio namų oro. Tokia medžiaga tinka alergiškiems žmonėms, nes netraukia dulkių (yra antistatinė).

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Kaip per šalčius kūrenti krosnį?

Spustelėjus šalčiams, gyventojai intensyviau ima kūrenti krosnis. O tada pradeda pleškėti namai. Vien šią parą Lietuvoje degė 17 gyvenamųjų namų. „Kai šalta, krosnį kūrenu visą dieną! Net rankos prie sienelės pridėti negaliu,“ – šiluma pasidžiaugia ne vienas gyventojas. „Kol krosnyje gera trauka, tol dūmtraukio ir nevalau,“ – tai neretai tenka išgirsti ugniagesiams, lankantiems gyventojus prevencinių akcijų metu.

Vitrininiai langai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Vitrininiai langai – būsto detalė, kuri tarytum sunaikina ribą tarp patalpos vidaus bei jos išorės. Tai architektūrinis elementas, kuris vizualiai atrodo itin patraukliai. Kita vertus, tokius langus valyti pavasarį yra tikrai nelengva ir nemažai laiko reikalaujanti užduotis. Šiame tekste aptarsime svarbiausius vitrininių langų privalumus ir trūkumus.

5 tinkamiausios grindų dangos tiems, kurie namuose turi augintinių (1)

Augintiniai į namus įneša gyvasties, papildomo džiugesio ir meilės. Tačiau be visų šių privalumų, didesni augintiniai (katės bei šunys) namuose sukelia šiokį tokį chaosą ir netvarką. Jie gali savo nagais apgadinti namų baldus, sienų apdailą bei grindis. Tad augintinių savininkai, ypač šunų šeimininkai, rinkdamiesi grindis, turi gerai įvertinti dangos atsparumą. Pateikiame keletą grindų dangų variantų, kurie tiks keturkojų savininkų namams.

Kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Pelėsis – siaubą keliantis ir turtą niokojantis namų „svečias“, kurio neįsileisti į namus stengiamės įvairiomis priemonėmis: vėdindami namus, valydami vonioje susikaupusius vandens ar kondensato lašelius, skalbinius kuo dažniau džiovindami lauke, o ne kambaryje ir t.t.. Šie ir kiti panašūs prevenciniai veiksmai sudaro netinkamas sąlygas pelėsio atsiradimui. Tad kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Stumdomos durys: pliusai bei minusai

Stumdomos durys interjere tradiciškai yra siejamos su azijietišku interjero dekoru. Tokios durys sukuria elegantišką ir erdvės neapsunkinantį perėjimą iš vienos erdvės į kitą. Šiandien galima rinktis iš nemažos jų stiliaus ir medžiagiškumo įvairovės. Jeigu kyla klausimas, ar verta tokias erdvę tausojančias duris įsirengti savo namuose, pristatome svarbiausius stumdomų durų privalumus bei trūkumus.

Gipskartonio apdaila: dažniausiai pasitaikančios klaidos

Gipso kartonas – universali medžiaga, kurią galima panaudoti pertvarų įrengimui, sienų sulyginimui, luboms bei grindims. Deja, dalis žmonių dvejoja šios medžiagos ilgaamžiškumu. Abejojantiems ekspertai atsako – kokybiškos gipso kartono konstrukcijos yra ilgaamžės, o nekokybiška apdaila yra padarytų klaidų rezultatas. Pristatome dažniausias darbo su gipso kartonu klaidas.

Kodėl verta rinktis kamštinę medžiagą interjero apdailai?

Kamštinio ąžuolo žievės produkcija sparčiai įgauna populiarumą interjero kontekste. Anksčiau kamštinė medžiaga paprastai asocijuodavosi su vyno butelio kamščiu arba priminimams prisegti skirta lenta, tačiau šiandien namuose kamštmedis naudojamas kur kas plačiau. Kamštinė sienų bei grindų danga, kamštiniai baldai bei šviestuvai – visos šios interjero detalės yra vertinamos tiek dėl savo estetinių, tiek dėl praktinių savybių. Pateikiame kelias priežastis, kodėl verta išbandyti šią medžiagą savo namuose.

Atidengtų plytų siena: pliusai bei minusai

Mūrinės namo sienos – tvirtos ir ilgaamžės. Nors nedengtas plytas esame labiau įpratę matyti pastato eksterjere, šiandien, dėl charakteringos tokių sienų išvaizdos, vis dažniau susiduriame su atidengtų plytinių sienų tendencija interjere. Tie, kuriems pasisekė gyventi name, kuriame už tinko ar gipso kartono plokštės slepiasi plytinės sienos, turi galimybę jas atidengti. Tačiau prieš priimant tokį sprendimą, verta susipažinti su atidengtų plytų sienų pliusais ir minusais.

Pertvaros: ką rinktis – mūrinę sieną ar gipso kartono atitvarą?

Tiek mūriniai atitvairai, tiek gipso kartono atitvarai turi savų privalumų ir trukumų, todėl prieiti prie bendros išvados, kas geriau – mūrinė siena ar gipso kartono atitvaras, šiame straipsnyje nebandysime. Vietoje to, palyginsime šių atitvarų skirtumus, o sprendimą, ką rinktis, priimsite jūs patys.

Pelėsis skalbimo mašinoje: kaip su juo kovoti?

Pelėsis mėgsta tamsią, drėgną, nevėdinamą erdvę, taigi visai nekeista, kad jis gali sau atrasti vietą ir skalbimo mašinoje. Paprastai, kad skalbyklėje atsirado pelėsis, išduoda negeras kvapas bei atsiradusios tamsios spalvos dėmės ant skalbimo milteliams pilti skirtų skyrelių arba tarp durelėse esančių gumų. Tad kaip kovoti su pelėsiu skalbimo mašinoje?