Klinkeris ar tinkas: ilgaamžiškumas prieš laiką ir pinigus

 (7)
Renkantis lauko sienų apdailą dažniausia ant svarstyklių dedami du pasirinkimai: tinkuoti ar klijuoti klinkerio plytelėmis. Nors ir meistrai, ir klinkerio plytelių pardavėjai randa daugiau šio fasadų apdailos būdo privalumų, pastarieji pastebi, kad ateitis priklauso ne klinkeriui.
Klinkeris ar tinkas: ilgaamžiškumas prieš laiką ir pinigus
© Shutterstock nuotr.

Ilgaamžiškumu neabejoja

Pagrindinis ir kone svarbiausias klinkerinio fasado pranašumas prieš tinkuotą yra jo ilgaamžiškumas. Tuo neabejoja nei pardavėjai, nei abiejų tipų apdailos darbus atliekantys meistrai.

„Klinkerio plytelių apdaila už tinką ilgaamžiškumo prasme pranašesnė turbūt viskuo. Klinkerio apdaila nepraleidžia drėgmės, skirtingai nei tinkas, laikui bėgant neapsamanoja arba tik labai nedaug. Be to, klinkerio apdaila yra kieta, todėl gana atspari mechaniniam poveikiui. Tuo tarpu tinkuota namo išorės siena yra lengvai pažeidžiama – kartais ją gali net paukštis prakapoti“, - teigia klinkerio plytelėmis prekiaujančios bendrovės „Apdailos namai“ atstovas Ramūnas Jurgelevičius.

Jam antrina ir meistras Deividas Mauricas, esą saulės, vėjo, kritulių ir kitokio aplinkos poveikio veikiamas tinkuotas namo fasadas gerą išvaizdą išlaiko pirmuosius 5 metus, o paskui pamažu praranda estetines savybes. Tuo tarpu klinkeris išlaiko gerą išvaizdą kur kas ilgesnį laiko tarpą.

„Laikui bėgant tinkas suskeldėja, bendras vaizdas tampa nebepatenkinamas. Ypač dažnai tai nutinka po palangėmis ir virš langų, palei pamatus“, - pastebi patyręs statybininkas.

Pašnekovų teigimu, klinkerio ilgaamžiškumą lemia ir fasadą įrengiančių meistrų profesionalumas. Esą kai kurie šeimininkai renkasi mažiausią darbų kainą pateikiančius statybininkus, o tarp tokių dažniau pasitaiko ir „atgrubnagių“, kurių darbą paskui reikia taisyti.

Skubantys tinkuoja

Kita vertus, tinkas taip pat turi savo privalumų. Pavyzdžiui, nutinkuoti ir nudažyti pastato fasadą kainuoja kur kas pigiau nei išklijuoti jį klinkerio plytelėmis. Be to, tinkas yra kur kas geresnis pasirinkimas skubantiems įsirengti gyvenamąją erdvę.

„Viena iš priežasčių, kodėl tinkuotas fasadas kartais atrodo prasčiau, yra tas, kad kai kurie žmonės linkę pataupyti pinigus ir pirkti prastesnių gamintojų ir ne pačią kokybiškiausią produkciją. Tada dažniausia apkaltinamas arba tinkas kaip produktas arba neva nekokybiškai darbus atliekantys statybininkai“, - dėmesį atkreipia D. Mauricas.

Beje, jis priduria, kad kaip po kurio laiko atrodys tinkuotas pastato fasadas priklauso ir nuo pačio pastato kokybės. Pavyzdžiui, jei kokybiškai pastatytas A klasės namas, tinko sluoksnis gali ir niekada nesutrūkti.

„Vienas rimčiausių tinko privalumų prieš klinkerį yra tas, kad jis geriau kvėpuoja. Kitas – kad tinkuotas fasadas yra lengvesnis, tik sunkiai suvokiu, koks skirtumas, ar fasadas lengvesnis ar sunkesnis“, - pastebi R. Jurgelevičius.

Fasadų ateitis slypi kitur

Tačiau klinkerio plytelėmis prekiaujantys specialistai pastebi, kad vienos klinkerio plytelės taip pat yra geresnės už kitas. O ateitis priklauso produktui, prieš kurį šiuo metu pirkėjai kol kas numoja ranka.

Parametrų, įvertinančių klinkerio plytelių savybes ir kokybę yra įvairių ir vienas jų – atsparumas drėgmei. Yra gaminių, kurie sugeria drėgmę kaip kempinė, tačiau yra ir visiškai nesugeriančių drėgmės.

„Lietuvoje klinkeriu vadinama praktiškai viskas, kas klijuojama ant išorinių sienų fasado, bet iš tiesų klinkeris yra tik medžiaga, iš kurių pagamintos plytelės. Šiuo metu rinkoje jau yra ir mūro raštą imituojančios, tačiau drėgmės praktiškai neveikiamos plytelės. Ateityje jos turėtų būti naudojamos kur kas dažniau nei dabar“, - tikina R. Jurgelevičius.

Pasak pašnekovo, netgi tiekėjai pripažįsta, kad tai geresnis produktas. Be to, kaina skiriasi nedaug, tačiau konservatyvūs lietuviai jų dar neatrado.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Pirties krosnelės akmenys: kaip išsirinkti?

Krosnelės akmenys – iš pirmo žvilgsnio nedidelė, tačiau be galo svarbi pirties sudedamoji dalis. Dažnai ši medžiaga tampa faktoriumi, kuris nulemia visos pirties kokybę. Tad kaip nepasiklysti ir išsirinkti tinkamiausius krosnelės akmenis?

Stiklo blokeliai: natūralios šviesos ir privatumo suderinimas

Stiklo blokelių populiarumas interjero kontekste yra gan nepastovus. Kartais jie būna beveik visai užmirštami, o kartais – tokie madingi, kad sunku surasti interjero leidinį be jų fotografijų (pavyzdžiui, be jų sunku įsivaizduoti 1940-tuosius arba 1980-tuosius). Dėl stiklo blokelių galios suderinti natūralią šviesą ir privatumą, nesunku nuspėti, kad greitu metu jie vėl atras sau vietą šiuolaikiniuose interjeruose.

Keramikinių plytelių stalviršiai virtuvėje: privalumai bei trūkumai

Plytelės virtuvės erdvėje yra be galo dažnos. Šiame kambaryje yra įprasta jomis kloti grindis, klijuoti sienas. Taip pat galima ir plytelių stalviršio opcija. Šiame straipsnyje aptarsime, kokie yra keramikinių plytelių stalviršių privalumai bei trūkumai.

Kaip išsirinkti medinius padėklus įvairiems projektams?

Mediniai padėklai yra itin mėgstama mėgėjų meistrų medžiaga, kurią galima panaudoti įvairiems Darau Pats projektams. Jų populiarumas yra susijęs su malonia, šiek tiek sendinta estetika ir prieinamumu. Tad į ką reikia atsižvelgti renkantis medinius padėklus?

Kokių klaidų vengti įsirengiant pirtį?

Pirtis – universalus vandens malonumas, kuriuo gera mėgautis tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metų laiku. Vasarą, šiek tiek atitolus nuo darbų, yra gerai užsiimti projektais, kuriems žiemą nebuvo laiko. Pirties įsirengimas – vienas iš tokių galimų projektų. Kad šis darbas būtų kuo sklandesnis, verta pasimokyti iš dažnai pasitaikančių klaidų.

Terakotinės plytelės: privalumai ir trūkumai

Terakotinės plytelės šį sezoną sulaukė daugiau dėmesio nei įprastai. Tad ką reikėtų žinoti apie jas?

Patarimai, kaip nudažyti medinį baldą purškiamais dažais

Jeigu jaučiate, kad jūsų namams reikalingi pokyčiai, baldų dažymas yra vienas paprasčiausių būdų, kaip greitai ir nesudėtingai erdvei suteikti naują veidą. Dažymas purškiamais dažais yra patrauklus dėl šių priežasčių: baldą nudažyti galima labai greitai; jo paviršius yra padengiamas itin lygiai (ant jo nelieka teptuko paliekamų potėpių); palyginus su kitais dažais, jų džiuvimo laikas yra gerokai trumpesnis. Tiems, kuriems neteko dažyti tokiu būdu, pristatome keletą praktiškų patarimų.

Dūmų detektorius: kodėl jis reikalingas ir kaip jį išsirinkti?

Įsigaliojus priešgaisrinės saugos reikalavimui – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius, žmonės vis aktyviau domisi šiais įrenginiais. Tad kuo svarbus yra dūmų detektorius ir kaip jį išsirinkti?

Kaip panaikinti rūdžių dėmes klozete, vonioje bei kriauklėje?

Rūdžių dėmės ant balto vonios, klozeto ar kriauklės paviršiaus atrodo itin neestetiškai. Nors tokių dėmių šalinimas nėra pati lengviausia užduotis, tačiau egzistuoja ne vienas būdas, kaip su jomis kovoti. Šiame tekste pateikiame penkias technikas, kaip pašalinti tokias „užsispyrusias“ dėmes.