Klinkeris ar tinkas: ilgaamžiškumas prieš laiką ir pinigus

 (7)
Renkantis lauko sienų apdailą dažniausia ant svarstyklių dedami du pasirinkimai: tinkuoti ar klijuoti klinkerio plytelėmis. Nors ir meistrai, ir klinkerio plytelių pardavėjai randa daugiau šio fasadų apdailos būdo privalumų, pastarieji pastebi, kad ateitis priklauso ne klinkeriui.
Klinkeris ar tinkas: ilgaamžiškumas prieš laiką ir pinigus
© Shutterstock nuotr.

Ilgaamžiškumu neabejoja

Pagrindinis ir kone svarbiausias klinkerinio fasado pranašumas prieš tinkuotą yra jo ilgaamžiškumas. Tuo neabejoja nei pardavėjai, nei abiejų tipų apdailos darbus atliekantys meistrai.

„Klinkerio plytelių apdaila už tinką ilgaamžiškumo prasme pranašesnė turbūt viskuo. Klinkerio apdaila nepraleidžia drėgmės, skirtingai nei tinkas, laikui bėgant neapsamanoja arba tik labai nedaug. Be to, klinkerio apdaila yra kieta, todėl gana atspari mechaniniam poveikiui. Tuo tarpu tinkuota namo išorės siena yra lengvai pažeidžiama – kartais ją gali net paukštis prakapoti“, - teigia klinkerio plytelėmis prekiaujančios bendrovės „Apdailos namai“ atstovas Ramūnas Jurgelevičius.

Jam antrina ir meistras Deividas Mauricas, esą saulės, vėjo, kritulių ir kitokio aplinkos poveikio veikiamas tinkuotas namo fasadas gerą išvaizdą išlaiko pirmuosius 5 metus, o paskui pamažu praranda estetines savybes. Tuo tarpu klinkeris išlaiko gerą išvaizdą kur kas ilgesnį laiko tarpą.

„Laikui bėgant tinkas suskeldėja, bendras vaizdas tampa nebepatenkinamas. Ypač dažnai tai nutinka po palangėmis ir virš langų, palei pamatus“, - pastebi patyręs statybininkas.

Pašnekovų teigimu, klinkerio ilgaamžiškumą lemia ir fasadą įrengiančių meistrų profesionalumas. Esą kai kurie šeimininkai renkasi mažiausią darbų kainą pateikiančius statybininkus, o tarp tokių dažniau pasitaiko ir „atgrubnagių“, kurių darbą paskui reikia taisyti.

Skubantys tinkuoja

Kita vertus, tinkas taip pat turi savo privalumų. Pavyzdžiui, nutinkuoti ir nudažyti pastato fasadą kainuoja kur kas pigiau nei išklijuoti jį klinkerio plytelėmis. Be to, tinkas yra kur kas geresnis pasirinkimas skubantiems įsirengti gyvenamąją erdvę.

„Viena iš priežasčių, kodėl tinkuotas fasadas kartais atrodo prasčiau, yra tas, kad kai kurie žmonės linkę pataupyti pinigus ir pirkti prastesnių gamintojų ir ne pačią kokybiškiausią produkciją. Tada dažniausia apkaltinamas arba tinkas kaip produktas arba neva nekokybiškai darbus atliekantys statybininkai“, - dėmesį atkreipia D. Mauricas.

Beje, jis priduria, kad kaip po kurio laiko atrodys tinkuotas pastato fasadas priklauso ir nuo pačio pastato kokybės. Pavyzdžiui, jei kokybiškai pastatytas A klasės namas, tinko sluoksnis gali ir niekada nesutrūkti.

„Vienas rimčiausių tinko privalumų prieš klinkerį yra tas, kad jis geriau kvėpuoja. Kitas – kad tinkuotas fasadas yra lengvesnis, tik sunkiai suvokiu, koks skirtumas, ar fasadas lengvesnis ar sunkesnis“, - pastebi R. Jurgelevičius.

Fasadų ateitis slypi kitur

Tačiau klinkerio plytelėmis prekiaujantys specialistai pastebi, kad vienos klinkerio plytelės taip pat yra geresnės už kitas. O ateitis priklauso produktui, prieš kurį šiuo metu pirkėjai kol kas numoja ranka.

Parametrų, įvertinančių klinkerio plytelių savybes ir kokybę yra įvairių ir vienas jų – atsparumas drėgmei. Yra gaminių, kurie sugeria drėgmę kaip kempinė, tačiau yra ir visiškai nesugeriančių drėgmės.

„Lietuvoje klinkeriu vadinama praktiškai viskas, kas klijuojama ant išorinių sienų fasado, bet iš tiesų klinkeris yra tik medžiaga, iš kurių pagamintos plytelės. Šiuo metu rinkoje jau yra ir mūro raštą imituojančios, tačiau drėgmės praktiškai neveikiamos plytelės. Ateityje jos turėtų būti naudojamos kur kas dažniau nei dabar“, - tikina R. Jurgelevičius.

Pasak pašnekovo, netgi tiekėjai pripažįsta, kad tai geresnis produktas. Be to, kaina skiriasi nedaug, tačiau konservatyvūs lietuviai jų dar neatrado.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Vitrininiai langai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Vitrininiai langai – būsto detalė, kuri tarytum sunaikina ribą tarp patalpos vidaus bei jos išorės. Tai architektūrinis elementas, kuris vizualiai atrodo itin patraukliai. Kita vertus, tokius langus valyti pavasarį yra tikrai nelengva ir nemažai laiko reikalaujanti užduotis. Šiame tekste aptarsime svarbiausius vitrininių langų privalumus ir trūkumus.

5 tinkamiausios grindų dangos tiems, kurie namuose turi augintinių (1)

Augintiniai į namus įneša gyvasties, papildomo džiugesio ir meilės. Tačiau be visų šių privalumų, didesni augintiniai (katės bei šunys) namuose sukelia šiokį tokį chaosą ir netvarką. Jie gali savo nagais apgadinti namų baldus, sienų apdailą bei grindis. Tad augintinių savininkai, ypač šunų šeimininkai, rinkdamiesi grindis, turi gerai įvertinti dangos atsparumą. Pateikiame keletą grindų dangų variantų, kurie tiks keturkojų savininkų namams.

Kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Pelėsis – siaubą keliantis ir turtą niokojantis namų „svečias“, kurio neįsileisti į namus stengiamės įvairiomis priemonėmis: vėdindami namus, valydami vonioje susikaupusius vandens ar kondensato lašelius, skalbinius kuo dažniau džiovindami lauke, o ne kambaryje ir t.t.. Šie ir kiti panašūs prevenciniai veiksmai sudaro netinkamas sąlygas pelėsio atsiradimui. Tad kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Stumdomos durys: pliusai bei minusai

Stumdomos durys interjere tradiciškai yra siejamos su azijietišku interjero dekoru. Tokios durys sukuria elegantišką ir erdvės neapsunkinantį perėjimą iš vienos erdvės į kitą. Šiandien galima rinktis iš nemažos jų stiliaus ir medžiagiškumo įvairovės. Jeigu kyla klausimas, ar verta tokias erdvę tausojančias duris įsirengti savo namuose, pristatome svarbiausius stumdomų durų privalumus bei trūkumus.

Gipskartonio apdaila: dažniausiai pasitaikančios klaidos

Gipso kartonas – universali medžiaga, kurią galima panaudoti pertvarų įrengimui, sienų sulyginimui, luboms bei grindims. Deja, dalis žmonių dvejoja šios medžiagos ilgaamžiškumu. Abejojantiems ekspertai atsako – kokybiškos gipso kartono konstrukcijos yra ilgaamžės, o nekokybiška apdaila yra padarytų klaidų rezultatas. Pristatome dažniausias darbo su gipso kartonu klaidas.

Kodėl verta rinktis kamštinę medžiagą interjero apdailai?

Kamštinio ąžuolo žievės produkcija sparčiai įgauna populiarumą interjero kontekste. Anksčiau kamštinė medžiaga paprastai asocijuodavosi su vyno butelio kamščiu arba priminimams prisegti skirta lenta, tačiau šiandien namuose kamštmedis naudojamas kur kas plačiau. Kamštinė sienų bei grindų danga, kamštiniai baldai bei šviestuvai – visos šios interjero detalės yra vertinamos tiek dėl savo estetinių, tiek dėl praktinių savybių. Pateikiame kelias priežastis, kodėl verta išbandyti šią medžiagą savo namuose.

Atidengtų plytų siena: pliusai bei minusai

Mūrinės namo sienos – tvirtos ir ilgaamžės. Nors nedengtas plytas esame labiau įpratę matyti pastato eksterjere, šiandien, dėl charakteringos tokių sienų išvaizdos, vis dažniau susiduriame su atidengtų plytinių sienų tendencija interjere. Tie, kuriems pasisekė gyventi name, kuriame už tinko ar gipso kartono plokštės slepiasi plytinės sienos, turi galimybę jas atidengti. Tačiau prieš priimant tokį sprendimą, verta susipažinti su atidengtų plytų sienų pliusais ir minusais.

Pertvaros: ką rinktis – mūrinę sieną ar gipso kartono atitvarą?

Tiek mūriniai atitvairai, tiek gipso kartono atitvarai turi savų privalumų ir trukumų, todėl prieiti prie bendros išvados, kas geriau – mūrinė siena ar gipso kartono atitvaras, šiame straipsnyje nebandysime. Vietoje to, palyginsime šių atitvarų skirtumus, o sprendimą, ką rinktis, priimsite jūs patys.

Pelėsis skalbimo mašinoje: kaip su juo kovoti?

Pelėsis mėgsta tamsią, drėgną, nevėdinamą erdvę, taigi visai nekeista, kad jis gali sau atrasti vietą ir skalbimo mašinoje. Paprastai, kad skalbyklėje atsirado pelėsis, išduoda negeras kvapas bei atsiradusios tamsios spalvos dėmės ant skalbimo milteliams pilti skirtų skyrelių arba tarp durelėse esančių gumų. Tad kaip kovoti su pelėsiu skalbimo mašinoje?

Marmuriniai stalviršiai: privalumai bei trūkumai

Niekas nenuginčys, kad marmuriniai stalviršiai vizualiai yra be galo estetiški. Marmuras erdvei teikia prabangos jausmą. Jis atrodo itin subtiliai bei elegantiškai. Tačiau prieš renkantis tokį stalviršį, reikia gerai pasverti tiek jo pliusus, tiek minusus. Tad ką verta žinoti prieš įsigyjant marmurinį stalviršį?