Keramikinių plytelių stalviršiai virtuvėje: privalumai bei trūkumai

Plytelės virtuvės erdvėje yra be galo dažnos. Šiame kambaryje yra įprasta jomis kloti grindis, klijuoti sienas. Taip pat galima ir plytelių stalviršio opcija. Šiame straipsnyje aptarsime, kokie yra keramikinių plytelių stalviršių privalumai bei trūkumai.
© Shutterstock

Keramikinių plytelių stalviršis virtuvėje gali padėti sukurti vientisos erdvės įspūdį bei pridėti jai papildomos elegancijos. Tačiau šis stalviršis turi ne tik anksčiau paminėtus pliusus, bet ir gan akivaizdžius minusus.

Privalumai

Kaina. Palyginus su kitomis stalviršių medžiagomis, keramikinių plytelių stalviršis ir jo įrengimas yra pakankamai pigus. Pavyzdžiui, palyginus jį su granito ar kvarco stalviršiu, toks stalviršis kainuos bent keliais šimtais eurų pigiau. Taip pat tai yra gana ilgaamžis stalviršis, tad galima teigti, kad jo kainos ir kokybės santykis yra tikrai geras.

Keramikinių plytelių stalviršiai virtuvėje: privalumai bei trūkumai
© Shutterstock

Išvaizda. Vienas didžiausių keramikinių plytelių stalviršio privalumų – išvaizda. Tvarkingai suklijuotos plytelės virtuvėje kuria elegancijos ir tvarkingumo įspūdį. Keramikinės plytelės yra ypatingos tuo, kad jos išsiskiria spalvų, raštų, tekstūrų gausa. Stalviršis gali tapti jūsų kūrybingumo atvaizdu. Plytelėmis ant jo galima sukurti išskirtinius ir netikėtus dizainus.

Trūkumai

Skilimas. Didžiausias keramikinių plytelių stalviršių minusas – skilimas. Jeigu ant plytelės nukris sunkus daiktas, pavyzdžiui, didelė ketaus keptuvė, ji gali suskilti. Gera žinia ta, kad suskilusią plytelę galima pakeisti nauja, tačiau gali būti sunku surasti jos atitikmenį. Taip pat, kadangi keramikinių plytelių paviršius yra kietas, ant tokio stalviršio iš aukščiau nukritusi stiklinė tikrai suduš.

Tarpeliai tarp plytelių. Dėl tarpų esančių tarp plytelių, šį stalviršį yra sunkiau valyti. Tarpeliuose gali kauptis purvas, tad jų valymui kartas nuo karto prireikia pasitelkti dantų šepetėlio pagalbą.

Keramikinių plytelių stalviršiai virtuvėje: privalumai bei trūkumai
© Shutterstock

Taip pat tarpelius kasmet reikia padengti sandarikliu, taip užkertant kelią dėmėms.

Paruošta pagal Statybairapdailosdarbai.lt informaciją

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Pirties krosnelės akmenys: kaip išsirinkti?

Krosnelės akmenys – iš pirmo žvilgsnio nedidelė, tačiau be galo svarbi pirties sudedamoji dalis. Dažnai ši medžiaga tampa faktoriumi, kuris nulemia visos pirties kokybę. Tad kaip nepasiklysti ir išsirinkti tinkamiausius krosnelės akmenis?

Stiklo blokeliai: natūralios šviesos ir privatumo suderinimas

Stiklo blokelių populiarumas interjero kontekste yra gan nepastovus. Kartais jie būna beveik visai užmirštami, o kartais – tokie madingi, kad sunku surasti interjero leidinį be jų fotografijų (pavyzdžiui, be jų sunku įsivaizduoti 1940-tuosius arba 1980-tuosius). Dėl stiklo blokelių galios suderinti natūralią šviesą ir privatumą, nesunku nuspėti, kad greitu metu jie vėl atras sau vietą šiuolaikiniuose interjeruose.

Keramikinių plytelių stalviršiai virtuvėje: privalumai bei trūkumai

Plytelės virtuvės erdvėje yra be galo dažnos. Šiame kambaryje yra įprasta jomis kloti grindis, klijuoti sienas. Taip pat galima ir plytelių stalviršio opcija. Šiame straipsnyje aptarsime, kokie yra keramikinių plytelių stalviršių privalumai bei trūkumai.

Kaip išsirinkti medinius padėklus įvairiems projektams?

Mediniai padėklai yra itin mėgstama mėgėjų meistrų medžiaga, kurią galima panaudoti įvairiems Darau Pats projektams. Jų populiarumas yra susijęs su malonia, šiek tiek sendinta estetika ir prieinamumu. Tad į ką reikia atsižvelgti renkantis medinius padėklus?

Kokių klaidų vengti įsirengiant pirtį?

Pirtis – universalus vandens malonumas, kuriuo gera mėgautis tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metų laiku. Vasarą, šiek tiek atitolus nuo darbų, yra gerai užsiimti projektais, kuriems žiemą nebuvo laiko. Pirties įsirengimas – vienas iš tokių galimų projektų. Kad šis darbas būtų kuo sklandesnis, verta pasimokyti iš dažnai pasitaikančių klaidų.

Terakotinės plytelės: privalumai ir trūkumai

Terakotinės plytelės šį sezoną sulaukė daugiau dėmesio nei įprastai. Tad ką reikėtų žinoti apie jas?

Patarimai, kaip nudažyti medinį baldą purškiamais dažais

Jeigu jaučiate, kad jūsų namams reikalingi pokyčiai, baldų dažymas yra vienas paprasčiausių būdų, kaip greitai ir nesudėtingai erdvei suteikti naują veidą. Dažymas purškiamais dažais yra patrauklus dėl šių priežasčių: baldą nudažyti galima labai greitai; jo paviršius yra padengiamas itin lygiai (ant jo nelieka teptuko paliekamų potėpių); palyginus su kitais dažais, jų džiuvimo laikas yra gerokai trumpesnis. Tiems, kuriems neteko dažyti tokiu būdu, pristatome keletą praktiškų patarimų.

Dūmų detektorius: kodėl jis reikalingas ir kaip jį išsirinkti?

Įsigaliojus priešgaisrinės saugos reikalavimui – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius, žmonės vis aktyviau domisi šiais įrenginiais. Tad kuo svarbus yra dūmų detektorius ir kaip jį išsirinkti?

Kaip panaikinti rūdžių dėmes klozete, vonioje bei kriauklėje?

Rūdžių dėmės ant balto vonios, klozeto ar kriauklės paviršiaus atrodo itin neestetiškai. Nors tokių dėmių šalinimas nėra pati lengviausia užduotis, tačiau egzistuoja ne vienas būdas, kaip su jomis kovoti. Šiame tekste pateikiame penkias technikas, kaip pašalinti tokias „užsispyrusias“ dėmes.