Keletas patarimų ir gudrybių kaip pjauti stiklą

 (12)
Darbuose dažnai vartojami du terminai: stiklo rėžimas bei pjaustymas. Abu jie turi tą pačią reikšmę. Stiklo pjovimas gali būti pasirodyti sudėtingas, jei nežinote kelių paprastų taisyklių.
stiklas
stiklas
© Shutterstock nuotr.

Svarbiausia - saugumas. Nepamirškite pjaunant stiklą dėvėti apsauginių akinių. Nepaisant to, kaip atsargiai pjausite, miniatiūrinių stiklo šukelės gali būti labai pavojingos.

Kitas svarbus dalykas: prieš pjaudami įsitikinkite, jog stiklas yra švarus. Nešvarus paviršius greitai atšipins rėžtuką.

Patarimai ir gudrybės, kaip pjauti stiklą:

1. Jei įmanoma, pjaukite stovėdami – taip geriau kontroliuosite visą pjovimo eigą. Nestovėkite per arti stiklo, pasilikite vietos laisvai judėti. Pjaunant gali tekti paėjėti, pasisukti – tad apsižiūrėkite, ar galėsite tai padaryti.

2. Įsitikinkite, kad pjaunate ant lygaus pagrindo.

3. Stalo aukštis turi būti tarp klubų ir juosmens – tai pats patogiausias aukštis pjovimui. Turite jaustis patogiai, pečiai ir rankos neturi pavargti. Būtinai turite matyti rėžtuką bei liniją, kuria rėšite.

4. Stiklo rėžtuko laikymas. Atkreipkite dėmesį:

* Rėžtukas turi būti statmenas stiklui, nes pasviręs į vieną ar kitą pusę pridarys kreivių.

* Rėžtuko briauna turi būti visuomet matoma.

5. Pjaudami Išlaikykite tokią pačią spaudimo jėgą. Jei atleisite – stiklas sunkiai atsiskirs, neluš. Perspausti irgi nėra gerai - stiklas gali lūžti per anksti, lūžti netinkamoje vietoje, gali susigadinti pjovimo ratukas. Taip pat ilgiau paraižius pradės skaudėti ranką ir petį. Tad jei pjaunate pirmą kartą patariama šiek tiek pasipraktikuoti ant paviršių, kuriuos nebaisu sugadinti. Pjaukite lėtai ir tolygiai. Greitai pjaudami proceso nepagerinsite. Vienodo spaudimo išlaikymas – svarbiausia.

6. Laužti stiklą pradėkite nuo to krašto, tiek kuriuo baigėte rėžti.

7. Jei turite brėžinį ir ant stiklo nusibraižėte pjovimo ribas – pjaukite ties linijos vidine puse. Jei pjausite ties išorine, rizikuojate, jog stiklas bus per didelis.

8. Pjauti formą iš mažesnio gabalo yra visuomet lengviau bei paprasčiau, negu iš didelio. Mažesnė rizika, jog sugadinsite visa stiklą, taip pat galėsite lengviau valdyti procesą.

9. Jei turite išpjauti nelygią forma, pradėkite nuo siauriausių kraštinių, baikite plačiausiomis. Visų pirma išpjaukite pačią sudėtingiausią liniją.

10. Jei reikia stabtelėti – tai galite padaryti, tik neištraukite pjaustymo ratuko iš stiklo ir neatleiskite spaudimo. Atminkite, jog visuomet turite pjauti nuo krašto iki krašto.

11. Nepjaukite tos pačios linijos antrą kartą. Tai sugadins rėžtuką. Jei padarėte klaidą – pabaikite pjūvį, atlaužkite stiklą, ir rėžkite kitą liniją.

12. Pjovimo metu nepalikite stiklo virš stalo krašto.

13. Prieš pjaudami brangų, spalvotą stiklą, ypač, jei pjaunate sudėtingesne linija, iš pradžių pasitreniruokite su paprastu stiklu. Jei nepavyksta tinkamai atpjauti, pasitikrinkite, ar teisingai laikote rėžtuką, pagalvokite, gal imate pjauti per didelį gabalą, o gal pjovimo brėžinys yra per sudėtingas ir jį reikia perbraižyti.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

8 praktiški patarimai, kaip paruošti sienas dažymui

Sienų dažymas – greitas ir nesudėtingas būdas, kuris iš pagrindų gali atnaujinti interjerą ir sutikti jam parinktą nuotaiką. Šį apdailos darbą, turint šiek tiek praktikos ir žinių, gali atlikti kiekvienas. Pateikiame keletą praktiškų patarimų, kaip pasiruošti šiam darbui.

5 patarimai renovuojantiems namą

Tikitės ypatingų, sudėtingų nurodymų?

Kaip žinoti, kad namuose atsirado pelių?

Paspaudus žiemos šalčiui, į mūsų namus traukia pelės ir kiti graužikai. Kol oras buvo šiltesnis, jie galėjo gyventi ir lauke, tačiau atšalus sugrįžo į šiltesnes patalpas, dėl to, kad ieško maisto.

Būstas su daline apdaila: klaidos, iš kurių vertėtų pasimokyti

„Jeigu perkate būstą su daline apdaila, nusiteikite psichologiškai, kad visą darbų eigą teks kontroliuoti patiems. Pavyzdžiui, pirkti grindjuostes, kai jų reikia, suplanuoti kitų medžiagų perdavimą meistrui, kad sklandžiai vyktų darbai“, – teigia būsto apdailą savo jėgomis nusprendęs atlikti vilnietis Povilas Jurgėnas. Pasak jo, naujakuriams reikia itin įdėmiai suskaičiuoti turimas santaupas ir apdailos išlaidas. Pritrūkus lėšų, darbai gali užtrukti neribotai

Kaip vertinti sandarumą?

Sandarios atitvarinės pastato konstrukcijos sudaro galimybes išsaugoti patalpose šildymo prietaisais sušildytą orą ir sumažinti šildymo išlaidas.

Kaip per šalčius kūrenti krosnį?

Spustelėjus šalčiams, gyventojai intensyviau ima kūrenti krosnis. O tada pradeda pleškėti namai. Vien šią parą Lietuvoje degė 17 gyvenamųjų namų. „Kai šalta, krosnį kūrenu visą dieną! Net rankos prie sienelės pridėti negaliu,“ – šiluma pasidžiaugia ne vienas gyventojas. „Kol krosnyje gera trauka, tol dūmtraukio ir nevalau,“ – tai neretai tenka išgirsti ugniagesiams, lankantiems gyventojus prevencinių akcijų metu.

Vitrininiai langai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Vitrininiai langai – būsto detalė, kuri tarytum sunaikina ribą tarp patalpos vidaus bei jos išorės. Tai architektūrinis elementas, kuris vizualiai atrodo itin patraukliai. Kita vertus, tokius langus valyti pavasarį yra tikrai nelengva ir nemažai laiko reikalaujanti užduotis. Šiame tekste aptarsime svarbiausius vitrininių langų privalumus ir trūkumus.

5 tinkamiausios grindų dangos tiems, kurie namuose turi augintinių (1)

Augintiniai į namus įneša gyvasties, papildomo džiugesio ir meilės. Tačiau be visų šių privalumų, didesni augintiniai (katės bei šunys) namuose sukelia šiokį tokį chaosą ir netvarką. Jie gali savo nagais apgadinti namų baldus, sienų apdailą bei grindis. Tad augintinių savininkai, ypač šunų šeimininkai, rinkdamiesi grindis, turi gerai įvertinti dangos atsparumą. Pateikiame keletą grindų dangų variantų, kurie tiks keturkojų savininkų namams.

Kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Pelėsis – siaubą keliantis ir turtą niokojantis namų „svečias“, kurio neįsileisti į namus stengiamės įvairiomis priemonėmis: vėdindami namus, valydami vonioje susikaupusius vandens ar kondensato lašelius, skalbinius kuo dažniau džiovindami lauke, o ne kambaryje ir t.t.. Šie ir kiti panašūs prevenciniai veiksmai sudaro netinkamas sąlygas pelėsio atsiradimui. Tad kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Stumdomos durys: pliusai bei minusai

Stumdomos durys interjere tradiciškai yra siejamos su azijietišku interjero dekoru. Tokios durys sukuria elegantišką ir erdvės neapsunkinantį perėjimą iš vienos erdvės į kitą. Šiandien galima rinktis iš nemažos jų stiliaus ir medžiagiškumo įvairovės. Jeigu kyla klausimas, ar verta tokias erdvę tausojančias duris įsirengti savo namuose, pristatome svarbiausius stumdomų durų privalumus bei trūkumus.