Keletas patarimų ir gudrybių kaip pjauti stiklą

 (12)
Darbuose dažnai vartojami du terminai: stiklo rėžimas bei pjaustymas. Abu jie turi tą pačią reikšmę. Stiklo pjovimas gali būti pasirodyti sudėtingas, jei nežinote kelių paprastų taisyklių.
stiklas
stiklas
© Shutterstock nuotr.

Svarbiausia - saugumas. Nepamirškite pjaunant stiklą dėvėti apsauginių akinių. Nepaisant to, kaip atsargiai pjausite, miniatiūrinių stiklo šukelės gali būti labai pavojingos.

Kitas svarbus dalykas: prieš pjaudami įsitikinkite, jog stiklas yra švarus. Nešvarus paviršius greitai atšipins rėžtuką.

Patarimai ir gudrybės, kaip pjauti stiklą:

1. Jei įmanoma, pjaukite stovėdami – taip geriau kontroliuosite visą pjovimo eigą. Nestovėkite per arti stiklo, pasilikite vietos laisvai judėti. Pjaunant gali tekti paėjėti, pasisukti – tad apsižiūrėkite, ar galėsite tai padaryti.

2. Įsitikinkite, kad pjaunate ant lygaus pagrindo.

3. Stalo aukštis turi būti tarp klubų ir juosmens – tai pats patogiausias aukštis pjovimui. Turite jaustis patogiai, pečiai ir rankos neturi pavargti. Būtinai turite matyti rėžtuką bei liniją, kuria rėšite.

4. Stiklo rėžtuko laikymas. Atkreipkite dėmesį:

* Rėžtukas turi būti statmenas stiklui, nes pasviręs į vieną ar kitą pusę pridarys kreivių.

* Rėžtuko briauna turi būti visuomet matoma.

5. Pjaudami Išlaikykite tokią pačią spaudimo jėgą. Jei atleisite – stiklas sunkiai atsiskirs, neluš. Perspausti irgi nėra gerai - stiklas gali lūžti per anksti, lūžti netinkamoje vietoje, gali susigadinti pjovimo ratukas. Taip pat ilgiau paraižius pradės skaudėti ranką ir petį. Tad jei pjaunate pirmą kartą patariama šiek tiek pasipraktikuoti ant paviršių, kuriuos nebaisu sugadinti. Pjaukite lėtai ir tolygiai. Greitai pjaudami proceso nepagerinsite. Vienodo spaudimo išlaikymas – svarbiausia.

6. Laužti stiklą pradėkite nuo to krašto, tiek kuriuo baigėte rėžti.

7. Jei turite brėžinį ir ant stiklo nusibraižėte pjovimo ribas – pjaukite ties linijos vidine puse. Jei pjausite ties išorine, rizikuojate, jog stiklas bus per didelis.

8. Pjauti formą iš mažesnio gabalo yra visuomet lengviau bei paprasčiau, negu iš didelio. Mažesnė rizika, jog sugadinsite visa stiklą, taip pat galėsite lengviau valdyti procesą.

9. Jei turite išpjauti nelygią forma, pradėkite nuo siauriausių kraštinių, baikite plačiausiomis. Visų pirma išpjaukite pačią sudėtingiausią liniją.

10. Jei reikia stabtelėti – tai galite padaryti, tik neištraukite pjaustymo ratuko iš stiklo ir neatleiskite spaudimo. Atminkite, jog visuomet turite pjauti nuo krašto iki krašto.

11. Nepjaukite tos pačios linijos antrą kartą. Tai sugadins rėžtuką. Jei padarėte klaidą – pabaikite pjūvį, atlaužkite stiklą, ir rėžkite kitą liniją.

12. Pjovimo metu nepalikite stiklo virš stalo krašto.

13. Prieš pjaudami brangų, spalvotą stiklą, ypač, jei pjaunate sudėtingesne linija, iš pradžių pasitreniruokite su paprastu stiklu. Jei nepavyksta tinkamai atpjauti, pasitikrinkite, ar teisingai laikote rėžtuką, pagalvokite, gal imate pjauti per didelį gabalą, o gal pjovimo brėžinys yra per sudėtingas ir jį reikia perbraižyti.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Kaip išsirinkti medinius padėklus įvairiems projektams?

Mediniai padėklai yra itin mėgstama mėgėjų meistrų medžiaga, kurią galima panaudoti įvairiems Darau Pats projektams. Jų populiarumas yra susijęs su malonia, šiek tiek sendinta estetika ir prieinamumu. Tad į ką reikia atsižvelgti renkantis medinius padėklus?

Kokių klaidų vengti įsirengiant pirtį?

Pirtis – universalus vandens malonumas, kuriuo gera mėgautis tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metų laiku. Vasarą, šiek tiek atitolus nuo darbų, yra gerai užsiimti projektais, kuriems žiemą nebuvo laiko. Pirties įsirengimas – vienas iš tokių galimų projektų. Kad šis darbas būtų kuo sklandesnis, verta pasimokyti iš dažnai pasitaikančių klaidų.

Terakotinės plytelės: privalumai ir trūkumai

Terakotinės plytelės šį sezoną sulaukė daugiau dėmesio nei įprastai. Tad ką reikėtų žinoti apie jas?

Patarimai, kaip nudažyti medinį baldą purškiamais dažais

Jeigu jaučiate, kad jūsų namams reikalingi pokyčiai, baldų dažymas yra vienas paprasčiausių būdų, kaip greitai ir nesudėtingai erdvei suteikti naują veidą. Dažymas purškiamais dažais yra patrauklus dėl šių priežasčių: baldą nudažyti galima labai greitai; jo paviršius yra padengiamas itin lygiai (ant jo nelieka teptuko paliekamų potėpių); palyginus su kitais dažais, jų džiuvimo laikas yra gerokai trumpesnis. Tiems, kuriems neteko dažyti tokiu būdu, pristatome keletą praktiškų patarimų.

Dūmų detektorius: kodėl jis reikalingas ir kaip jį išsirinkti?

Įsigaliojus priešgaisrinės saugos reikalavimui – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius, žmonės vis aktyviau domisi šiais įrenginiais. Tad kuo svarbus yra dūmų detektorius ir kaip jį išsirinkti?

Kaip panaikinti rūdžių dėmes klozete, vonioje bei kriauklėje?

Rūdžių dėmės ant balto vonios, klozeto ar kriauklės paviršiaus atrodo itin neestetiškai. Nors tokių dėmių šalinimas nėra pati lengviausia užduotis, tačiau egzistuoja ne vienas būdas, kaip su jomis kovoti. Šiame tekste pateikiame penkias technikas, kaip pašalinti tokias „užsispyrusias“ dėmes.

Draudikai: ugnis padaro kelis kartus didesnius nuostolius nei kitos nelaimės (1)

Nuo šio mėnesio pradžios visuose Lietuvos gyvenamuosiuose būstuose – butuose, individualiuose namuose, sodo nameliuose – privaloma įsirengti dūmų detektorius. Draudikai ragina suskubti nespėjusius to padaryti ir užtikrina, kad gaisrą patyrusiems žmonėms žala bus atlyginama ir tais atvejais, jei nukentėjusieji dūmų detektoriaus namuose dar nebus sumontavę.

Ką reikia žinoti apie privalomą statinio projekto ekspertizę?

Nuo 2018 metų neypatingojo daugiabučio namo kapitaliniam remontui privaloma statinio projekto ekspertizė. Ką reikia apie ją žinoti?

Kurių statinio statybos techninės veiklos vadovų pareigas gali atlikti patys statytojai?

Daugumai statytojų jau ne paslaptis, kad statant naujus, rekonstruojant, griaunant ypatinguosius ir neypatinguosius statinius, atnaujinant (modernizuojant) pastatus ne vėliau kaip prieš vieną darbo dieną iki statybos darbų pradžios privaloma Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai (VTPSI) pateikti pranešimą apie statybos pradžią ir pasamdytus (paskirtus) statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovus. Tačiau dažnai iškyla dilema, kuriuos statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovus būtina pasamdyti, o kurių pareigas gali atlikti patys statytojai.