Kalėdos: dovanų idėjos ūkiškam vyrui iki 30 eurų

 (6)
Artėja Kalėdos ir tradiciškai pradedame dairytis dovanų. Nemaža dalis mūsų randame jas likus kelioms dienoms iki švenčių ar net paskutinę dieną, tačiau kartais tai pavyksta padaryti tik po didelių vargų - paprasčiausiai sunku sugalvoti, ką padovanoti. Apžvelgėme 5 dovanas, už kurias mokėsite iki 30 eurų – visas jas galite įsigyti ne tik Lietuvos, tačiau ir užsienio internetinėse parduotuvėse. Šios dovanos puikiai tiks meistraujančiam vyrui - tėvui, broliui, sūnui, sutuoktiniui.
Kalėdos: dovanų idėjos ūkiškam vyrui iki 30 eurų
© Shutterstock nuotr.

1. Japoniški staliaus įrankiai.

Gal ir niekada nebuvote Japonijoje, tačiau tikrai žinote, jog japonai daug ką daro savaip. Tačiau daryti savaip savaime nereiškia daryti blogiau – šiandien iš Japonijos atkeliauja ne tik inovatyvios elektronikos idėjos, tačiau ir unikalūs medžio apdirbimo įrankiai. Maždaug prieš trisdešimt metų pradėję plisti Vakarų pasaulyje, jie buvo įvertinti medžio darbų mėgėjų ir profesionalų.

Dovana meistraujančiam vyrui gali tapti japoniški pjūklai, japoniškas oblius, kaltai. Šie įrankiai gali būti tokie pat efektyvūs kaip mūsiškiai, tačiau jie atrodo neįprastai, be to, savininkui bus malonu turėti ir išbandyti kažką išskirtinio.

Kalėdos: dovanų idėjos ūkiškam vyrui iki 30 eurų
© Shutterstock nuotr.

Japoniški pjūklai (nuotraukoje – dviašmenis pjūklas, vadinamas Ryōba), nuo tradicinių skiriasi savo forma, taip pat tuo, kad turi itin ploną geležtę bei yra ilgaamžiai. Daugelis japoniškų pjūklų tinka ten, kur reikia tikslumo, plonumo ir tiesumo. Nors ir nėra galandami, jų tarnavimo laikas už įprastą pjūklą ilgesnis iki kelių kartų. Skirtingai nei mūsiškiai pjūklai, japoniškas pjūklas pjauna traukiamas. Tokie pjūklai dažnai būna su keičiamais ašmenimis, nes išgaląsti tokio tipo pjūklo dantukus yra labai sudėtingas darbas.

Kalėdos: dovanų idėjos ūkiškam vyrui iki 30 eurų
© Shutterstock nuotr.

Taip atrodo japoniškas oblius (vadinamas kanna) - minimalaus, tačiau išskirtinio dizaino efektyvus įrankis. Kaip ir japoniškas pjūklas, obliuoja traukiamas (skirtingai nuo tradicinių oblių, kuriuos reikia stumti).

Japoniški kaltai savo išvaizda primena mūsiškius, tačiau jie pasižymi didele įvairove, kadangi neretai būna skirti itin specifiniams darbams. Daugiau skirti dirbti su minkštuoju medžiu.

Raktažodžiai perkantiems internetu iš užsienio: "japanese woodworking tools", oblius - angl. plane, jp. kanna; kaltas – angl. chisel, jp. nomi; pjūklas - angl. saw, handsaw, jp. nokogiri.

2. Galąstuvas, galandimo akmuo.

Saugiausias įrankis - tinkamai paruoštas įrankis. Ši taisyklė ypač tinka tiems įrankiams, kurie turi geležtes - tai ne tik peiliai, tačiau ir buitinės ar sodo žirklės, kirviai ir kirstukai. Malonu, kai tavieji įrankiai yra tinkamai pagaląsti, kaip malonu žinoti ir tai, kad jiems atšipus, jūs turite sprendimą po ranka.

Kalėdos: dovanų idėjos ūkiškam vyrui iki 30 eurų
© Shutterstock nuotr.

Visos šios tezės veda į vieną išvadą - galandimo įrankis yra puiki dovana. Galandimui skirtų įrankių tipų taip pat yra ne vienas - galite aptikti ir stacionarių galąstuvų peiliams, gerai paieškoję galite įsigyti netgi paprastą ir pigų buitinį elektrinį peilių galąstuvą. Tačiau yra kai kas, vyrus visame pasaulyje traukiantis prie elementarių galandimo akmenų. Tai ir galimybė pasigaląsti pagal save, visiškas proceso valdymas, ramus, lėtas ir kiek archajiškas darbas. Puiki dovana kruopščiam vyriškiui, tiesa?

Jų kainos svyruoja, tačiau pasirinkimas iki 30 eurų yra nemažas netgi lietuviškose internetinėse parduotuvėse, ką jau kalbėti apie pasaulinį tinklą.

Papildomai skaitykite: 5 dažnos nepatyrusių galąstojų klaidos

Raktažodžiai perkantiems internetu iš užsienio: knife - peilis, whetstone, sharpening stone - galandimo akmuo.

3. Dėžė įrankiams ar smulkmenoms.

Vinys dėžutėse nuo kavos, medvaržčiai - skardinėje nuo dažų, o varžtai dar nuo sovietmečio likusioje virtuvinėje taškuotoje dėžutėje su užrašu "Grikiai"? Jei bent vienas kriterijus atitinka vyriškio, kuriam renkate dovaną, garažą ar dirbtuves, jam gali praversti tokia dėžė. Jų taip pat būna įvairių - nuo atvirų iki uždarų, didelio tūrio ir mažo tūrio, kai kurios gali būti su "reguliuojamu" skyrelių dydžiu (kaip nuotraukoje).

Kalėdos: dovanų idėjos ūkiškam vyrui iki 30 eurų
© Shutterstock nuotr.

Jeigu dėžės tvirtinimo elementams norėtumėte sau, tačiau per Kalėdas niekas nesiruošia jos padovanoti, turime gerą naujieną - dėžę, į kurią galėsite susidėti smulkias dalis, galite laimėti dalyvaudami mūsų skelbiamame lesyklėlių konkurse. Iš viso padovanosime net tris dėžes.

Sąlygas rasite čia: Geras darbas meistrą giria: lesyklėlių konkursas

Galbūt namuose su varžtais ir vinimis viskas tvarkoje, tačiau reikia sutvarkyti atsuktuvus, reples ar kitus įrankius? Tuomet galite paieškoti sprendimų laikikliams.

Raktažodžiai perkantiems internetu iš užsienio: toolbox, storage organizer box,

4. Daugiafunkcinis įrankis arba kišeninis peiliukas.

Vargu ar reikia įrodinėti, koks naudingas gali būti šis įrankis. Įrankių rinkinys, kurį gali suimti delne panaudojamas namuose, sode bei stovyklaujant. Rinkinį paprastai sudaro vidutinio dydžio peilis, skardinių atidarytuvas, kamščiatraukis, žnyplės, žirklės, pjūklelis, dildė, pincetas, kryžminis arba/ir plokščias atsuktuvai ir kiti reikalingi įrankiai.

Šių įrankių kainų spektras yra labai įvairus ir neretai perkopia 30 eurų, tačiau galite rasti daug kokybiškų įrankių už panašią sumą, tiesa, tokie peiliukai galimai turės mažiau įrankių. Šis daiktas paprastai turi tarnauti ilgus metus, be to, galbūt net galima pasvajoti, kad jis bus perduodamas ateinančiai kartai? Tad investuoti verta.

Kalėdos: dovanų idėjos ūkiškam vyrui iki 30 eurų
© Shutterstock nuotr.

Kita vertus, sumaniam vyrui nemažai darbų atlikti užtenka tik aštraus peilio. Daugelis stovyklautojų sutiks, kad jeigu jiems į žygį būtų leista pasiimti vos tris daiktus, vienas iš jų būtinai būtų peilis. Yra daug peilių, kurie perkopia šią ribą, taip pat nemažai tokių, kurie įtelpa į minėtą sumą.

Beje, peilį galima pasigaminti ir pačiam. Toks peilis bus unikali dovana brangiam žmogui.

Kaip tai padaryti, galite paskaityti čia: Kaip pačiam pasigaminti savo pirmąjį tikrą peilį

Raktažodžiai perkantiems internetu iš užsienio: multitool - multifunkcinis įrankis, pocket knife, swiss knife - kišeninis peiliukas

5. Spaustuvai

Kalėdos: dovanų idėjos ūkiškam vyrui iki 30 eurų
Du C formos spaustuvai ir spyruoklinis spaustuvas
© Shutterstock nuotr.

Šie įrankiai ypatingai naudingi dirbantiems medienos darbus – jie nepamainomi, kai reikia klijuoti medieną ar laikinai pritvirtinti tam tikras detales prie paviršių. Kadangi universalaus, tinkančio kiekvienam atvejui spaustuvo nėra, bet koks papildomas įrankis bus geras papildymas darbinei kolekcijai.

Kalėdos: dovanų idėjos ūkiškam vyrui iki 30 eurų
© Fotolia nuotr.

Kaip galima matyti, spaustuvų yra daugybė rūšių. Jei turite galimybę apžiūrėti asmens, kuriam dovanosite dovanas įrankinę, tiesiog sutikrinkite, kokio tipo spaustuvų joje trūksta. Tiesa, taip pat turėkite omenyje, kad dovanos nauda labai sumažėja, jei žmogus su mediena nedirba.

Kalėdos: dovanų idėjos ūkiškam vyrui iki 30 eurų
© Shutterstock nuotr.

Raktažodžiai perkantiems internetu iš užsienio: clamps - spaustuvai, C clamp - c formos spaustuvas, spring clamp - spyruokliniai spaustuvai, quick release clamps - spaustuvas su greituoju paleidimu.

Paskutinis patarimas: būtinai įvertinkite, kiek stipriai asmuo yra susidomėjęs veikla. Jei jis yra srities profesionalas ar labai užsidegęs mėgėjas, saugiausia būtų vengti pirktinės dovanos iš tos srities - rizikuojate nepataikyti. Verčiau ką nors pagaminti pačiam ar orientuotis į kitą jo pomėgį.

Kita vertus, jei jūs gausite įrankį, kurio pats nepirktumėte, atminkite du dalykus. Pirmiausia, svarbu dėmesys, kurį parodo artimas žmogus - matyti, kad jis suvokia, kuo mėgstate užsiimti ir kaip jums tai svarbu. Visų antra - tikras entuziastas ar profesionalas tokiai dovanai anksčiau ar vėliau vis tiek ras paskirtį.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Bambukinės grindys: kokie yra jų didžiausi pliusai bei minusai?

Bambukinės grindys savo savybėmis kartais gali pasirodyti labai panašios į medžio masyvo grindis, nors iš tiesų jos yra gaminamos iš žolinio tipo augalo – bambuko. Šios grindys pasižymi daugeliu kietmedžio grindų privalumų, tačiau taip pat galima išskirti ir kelis svarbius pažeidžiamumus. Taigi ką reikėtų žinoti apie šią grindų dangą, prieš nusprendžiant ja iškloti namų grindis?

8 praktiški patarimai, kaip paruošti sienas dažymui

Sienų dažymas – greitas ir nesudėtingas būdas, kuris iš pagrindų gali atnaujinti interjerą ir sutikti jam parinktą nuotaiką. Šį apdailos darbą, turint šiek tiek praktikos ir žinių, gali atlikti kiekvienas. Pateikiame keletą praktiškų patarimų, kaip pasiruošti šiam darbui.

5 patarimai renovuojantiems namą

Tikitės ypatingų, sudėtingų nurodymų?

Kaip žinoti, kad namuose atsirado pelių?

Paspaudus žiemos šalčiui, į mūsų namus traukia pelės ir kiti graužikai. Kol oras buvo šiltesnis, jie galėjo gyventi ir lauke, tačiau atšalus sugrįžo į šiltesnes patalpas, dėl to, kad ieško maisto.

Būstas su daline apdaila: klaidos, iš kurių vertėtų pasimokyti

„Jeigu perkate būstą su daline apdaila, nusiteikite psichologiškai, kad visą darbų eigą teks kontroliuoti patiems. Pavyzdžiui, pirkti grindjuostes, kai jų reikia, suplanuoti kitų medžiagų perdavimą meistrui, kad sklandžiai vyktų darbai“, – teigia būsto apdailą savo jėgomis nusprendęs atlikti vilnietis Povilas Jurgėnas. Pasak jo, naujakuriams reikia itin įdėmiai suskaičiuoti turimas santaupas ir apdailos išlaidas. Pritrūkus lėšų, darbai gali užtrukti neribotai

Kaip vertinti sandarumą?

Sandarios atitvarinės pastato konstrukcijos sudaro galimybes išsaugoti patalpose šildymo prietaisais sušildytą orą ir sumažinti šildymo išlaidas.

Kaip per šalčius kūrenti krosnį?

Spustelėjus šalčiams, gyventojai intensyviau ima kūrenti krosnis. O tada pradeda pleškėti namai. Vien šią parą Lietuvoje degė 17 gyvenamųjų namų. „Kai šalta, krosnį kūrenu visą dieną! Net rankos prie sienelės pridėti negaliu,“ – šiluma pasidžiaugia ne vienas gyventojas. „Kol krosnyje gera trauka, tol dūmtraukio ir nevalau,“ – tai neretai tenka išgirsti ugniagesiams, lankantiems gyventojus prevencinių akcijų metu.

Vitrininiai langai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Vitrininiai langai – būsto detalė, kuri tarytum sunaikina ribą tarp patalpos vidaus bei jos išorės. Tai architektūrinis elementas, kuris vizualiai atrodo itin patraukliai. Kita vertus, tokius langus valyti pavasarį yra tikrai nelengva ir nemažai laiko reikalaujanti užduotis. Šiame tekste aptarsime svarbiausius vitrininių langų privalumus ir trūkumus.

5 tinkamiausios grindų dangos tiems, kurie namuose turi augintinių (1)

Augintiniai į namus įneša gyvasties, papildomo džiugesio ir meilės. Tačiau be visų šių privalumų, didesni augintiniai (katės bei šunys) namuose sukelia šiokį tokį chaosą ir netvarką. Jie gali savo nagais apgadinti namų baldus, sienų apdailą bei grindis. Tad augintinių savininkai, ypač šunų šeimininkai, rinkdamiesi grindis, turi gerai įvertinti dangos atsparumą. Pateikiame keletą grindų dangų variantų, kurie tiks keturkojų savininkų namams.

Kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Pelėsis – siaubą keliantis ir turtą niokojantis namų „svečias“, kurio neįsileisti į namus stengiamės įvairiomis priemonėmis: vėdindami namus, valydami vonioje susikaupusius vandens ar kondensato lašelius, skalbinius kuo dažniau džiovindami lauke, o ne kambaryje ir t.t.. Šie ir kiti panašūs prevenciniai veiksmai sudaro netinkamas sąlygas pelėsio atsiradimui. Tad kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?