Kaip vertinti sandarumą?

Sandarios atitvarinės pastato konstrukcijos sudaro galimybes išsaugoti patalpose šildymo prietaisais sušildytą orą ir sumažinti šildymo išlaidas.
© Shutterstock

Ar visiškas sandarumas – gerai?

Įdėkime drėgną audinį į sandarų polietileninį maišelį ir sandariai užriškime.

Ką rasime po savaitės? Negalinti pasišalinti iš maišelio drėgmė supūdys audinį.

Drėgmė visada juda iš didesnės koncentracijos į mažesnę. Žiemą šiltame patalpų ore drėgmės visada yra daugiau, negu šaltame lauko ore, todėl ji per išorines atitvaras skverbiasi į išorę.

Jei atitvarines namo konstrukcijas iš išorės izoliuosime „nekvėpuojančia“ (neturinčia garų pralaidumo) medžiaga, drėgmė pradės kauptis atitvarose, mažindama jų šiluminę varžą, sudarydama sąlygas vystytis pelėsiams, vykti puvimui ar korozijai.

Koks sandarumas naudingas?

Pastato atitvarinės konstrukcijos turi būti ne tik sandarios, kad išsaugotų patalpose šiltą orą. Jos turi būti pakankamai šiltos, t. y. turėti pakankamą šiluminę varžą. , bei būti „kvėpuojančios“, kad galėtų laisvai išleisti susikaupusią drėgmę.

Taigi, ideali atitvarinių konstrukcijų šiltinimui naudojama medžiaga turi turėti savyje dvi esmines savybes – minimalų laidumą orui ir pakankamą laidumą vandens garams.

Šias savybes turi III-iosios kartos sandaraus šiltinimo medžiaga, kurią dar galima pavadinti „kvėpuojančiu sandarumu“.

Kas yra „kvėpuojantis sandarumas“?

Statybinių konstrukcijų džiūvimas natūraliose sąlygose yra pakankamai lėtas procesas.

III- iosios kartos sandaraus šiltinimo medžiagos smulkių atvirų porų struktūra unikali tuo, kad vandens garams ji leidžia judėti pakankamu greičiu, leidžiančiu efektyviai išdžiūti apšiltintoms konstrukcijoms. Tačiau tai labai mažas greitis, todėl per šią medžiagą praeinančio oro kiekis toks mažas, kad ji pripažįstama sandarinančia medžiaga.

Pasak straipsnio autoriaus Roberto Karvausko, tai vienintelė pasaulyje sandari medžiaga, išlaikanti savo sandarumą neribotą laiką, ir turinti pakankamą garų laidumą.

Taigi, šiltinkite sandariai, įvertindami, kad sandarumas labai svarbus, tačiau ne bet koks, o „kvėpuojantis“.

Šaltinis: www.sandarusnamas.lt

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Kokių klaidų vengti įsirengiant pirtį?

Pirtis – universalus vandens malonumas, kuriuo gera mėgautis tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metų laiku. Vasarą, šiek tiek atitolus nuo darbų, yra gerai užsiimti projektais, kuriems žiemą nebuvo laiko. Pirties įsirengimas – vienas iš tokių galimų projektų. Kad šis darbas būtų kuo sklandesnis, verta pasimokyti iš dažnai pasitaikančių klaidų.

Terakotinės plytelės: privalumai ir trūkumai

Terakotinės plytelės šį sezoną sulaukė daugiau dėmesio nei įprastai. Tad ką reikėtų žinoti apie jas?

Patarimai, kaip nudažyti medinį baldą purškiamais dažais

Jeigu jaučiate, kad jūsų namams reikalingi pokyčiai, baldų dažymas yra vienas paprasčiausių būdų, kaip greitai ir nesudėtingai erdvei suteikti naują veidą. Dažymas purškiamais dažais yra patrauklus dėl šių priežasčių: baldą nudažyti galima labai greitai; jo paviršius yra padengiamas itin lygiai (ant jo nelieka teptuko paliekamų potėpių); palyginus su kitais dažais, jų džiuvimo laikas yra gerokai trumpesnis. Tiems, kuriems neteko dažyti tokiu būdu, pristatome keletą praktiškų patarimų.

Dūmų detektorius: kodėl jis reikalingas ir kaip jį išsirinkti?

Įsigaliojus priešgaisrinės saugos reikalavimui – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius, žmonės vis aktyviau domisi šiais įrenginiais. Tad kuo svarbus yra dūmų detektorius ir kaip jį išsirinkti?

Kaip panaikinti rūdžių dėmes klozete, vonioje bei kriauklėje?

Rūdžių dėmės ant balto vonios, klozeto ar kriauklės paviršiaus atrodo itin neestetiškai. Nors tokių dėmių šalinimas nėra pati lengviausia užduotis, tačiau egzistuoja ne vienas būdas, kaip su jomis kovoti. Šiame tekste pateikiame penkias technikas, kaip pašalinti tokias „užsispyrusias“ dėmes.

Draudikai: ugnis padaro kelis kartus didesnius nuostolius nei kitos nelaimės (1)

Nuo šio mėnesio pradžios visuose Lietuvos gyvenamuosiuose būstuose – butuose, individualiuose namuose, sodo nameliuose – privaloma įsirengti dūmų detektorius. Draudikai ragina suskubti nespėjusius to padaryti ir užtikrina, kad gaisrą patyrusiems žmonėms žala bus atlyginama ir tais atvejais, jei nukentėjusieji dūmų detektoriaus namuose dar nebus sumontavę.

Ką reikia žinoti apie privalomą statinio projekto ekspertizę?

Nuo 2018 metų neypatingojo daugiabučio namo kapitaliniam remontui privaloma statinio projekto ekspertizė. Ką reikia apie ją žinoti?

Kurių statinio statybos techninės veiklos vadovų pareigas gali atlikti patys statytojai?

Daugumai statytojų jau ne paslaptis, kad statant naujus, rekonstruojant, griaunant ypatinguosius ir neypatinguosius statinius, atnaujinant (modernizuojant) pastatus ne vėliau kaip prieš vieną darbo dieną iki statybos darbų pradžios privaloma Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai (VTPSI) pateikti pranešimą apie statybos pradžią ir pasamdytus (paskirtus) statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovus. Tačiau dažnai iškyla dilema, kuriuos statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovus būtina pasamdyti, o kurių pareigas gali atlikti patys statytojai.

Dūmų detektoriai: ką reikia žinoti apie naujus reikalavimus? (2)

Nuo gegužės 1 d. Lietuvoje įsigaliojo priešgaisrinės saugos reikalavimas – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius. Juos turi įsirengti tiek butų, tiek individualių namų, tiek sodo namelių savininkai.