Kaip vertinti sandarumą?

Sandarios atitvarinės pastato konstrukcijos sudaro galimybes išsaugoti patalpose šildymo prietaisais sušildytą orą ir sumažinti šildymo išlaidas.
© Shutterstock

Ar visiškas sandarumas – gerai?

Įdėkime drėgną audinį į sandarų polietileninį maišelį ir sandariai užriškime.

Ką rasime po savaitės? Negalinti pasišalinti iš maišelio drėgmė supūdys audinį.

Drėgmė visada juda iš didesnės koncentracijos į mažesnę. Žiemą šiltame patalpų ore drėgmės visada yra daugiau, negu šaltame lauko ore, todėl ji per išorines atitvaras skverbiasi į išorę.

Jei atitvarines namo konstrukcijas iš išorės izoliuosime „nekvėpuojančia“ (neturinčia garų pralaidumo) medžiaga, drėgmė pradės kauptis atitvarose, mažindama jų šiluminę varžą, sudarydama sąlygas vystytis pelėsiams, vykti puvimui ar korozijai.

Koks sandarumas naudingas?

Pastato atitvarinės konstrukcijos turi būti ne tik sandarios, kad išsaugotų patalpose šiltą orą. Jos turi būti pakankamai šiltos, t. y. turėti pakankamą šiluminę varžą. , bei būti „kvėpuojančios“, kad galėtų laisvai išleisti susikaupusią drėgmę.

Taigi, ideali atitvarinių konstrukcijų šiltinimui naudojama medžiaga turi turėti savyje dvi esmines savybes – minimalų laidumą orui ir pakankamą laidumą vandens garams.

Šias savybes turi III-iosios kartos sandaraus šiltinimo medžiaga, kurią dar galima pavadinti „kvėpuojančiu sandarumu“.

Kas yra „kvėpuojantis sandarumas“?

Statybinių konstrukcijų džiūvimas natūraliose sąlygose yra pakankamai lėtas procesas.

III- iosios kartos sandaraus šiltinimo medžiagos smulkių atvirų porų struktūra unikali tuo, kad vandens garams ji leidžia judėti pakankamu greičiu, leidžiančiu efektyviai išdžiūti apšiltintoms konstrukcijoms. Tačiau tai labai mažas greitis, todėl per šią medžiagą praeinančio oro kiekis toks mažas, kad ji pripažįstama sandarinančia medžiaga.

Pasak straipsnio autoriaus Roberto Karvausko, tai vienintelė pasaulyje sandari medžiaga, išlaikanti savo sandarumą neribotą laiką, ir turinti pakankamą garų laidumą.

Taigi, šiltinkite sandariai, įvertindami, kad sandarumas labai svarbus, tačiau ne bet koks, o „kvėpuojantis“.

Šaltinis: www.sandarusnamas.lt

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

8 praktiški patarimai, kaip paruošti sienas dažymui

Sienų dažymas – greitas ir nesudėtingas būdas, kuris iš pagrindų gali atnaujinti interjerą ir sutikti jam parinktą nuotaiką. Šį apdailos darbą, turint šiek tiek praktikos ir žinių, gali atlikti kiekvienas. Pateikiame keletą praktiškų patarimų, kaip pasiruošti šiam darbui.

5 patarimai renovuojantiems namą

Tikitės ypatingų, sudėtingų nurodymų?

Kaip žinoti, kad namuose atsirado pelių?

Paspaudus žiemos šalčiui, į mūsų namus traukia pelės ir kiti graužikai. Kol oras buvo šiltesnis, jie galėjo gyventi ir lauke, tačiau atšalus sugrįžo į šiltesnes patalpas, dėl to, kad ieško maisto.

Būstas su daline apdaila: klaidos, iš kurių vertėtų pasimokyti

„Jeigu perkate būstą su daline apdaila, nusiteikite psichologiškai, kad visą darbų eigą teks kontroliuoti patiems. Pavyzdžiui, pirkti grindjuostes, kai jų reikia, suplanuoti kitų medžiagų perdavimą meistrui, kad sklandžiai vyktų darbai“, – teigia būsto apdailą savo jėgomis nusprendęs atlikti vilnietis Povilas Jurgėnas. Pasak jo, naujakuriams reikia itin įdėmiai suskaičiuoti turimas santaupas ir apdailos išlaidas. Pritrūkus lėšų, darbai gali užtrukti neribotai

Kaip vertinti sandarumą?

Sandarios atitvarinės pastato konstrukcijos sudaro galimybes išsaugoti patalpose šildymo prietaisais sušildytą orą ir sumažinti šildymo išlaidas.

Kaip per šalčius kūrenti krosnį?

Spustelėjus šalčiams, gyventojai intensyviau ima kūrenti krosnis. O tada pradeda pleškėti namai. Vien šią parą Lietuvoje degė 17 gyvenamųjų namų. „Kai šalta, krosnį kūrenu visą dieną! Net rankos prie sienelės pridėti negaliu,“ – šiluma pasidžiaugia ne vienas gyventojas. „Kol krosnyje gera trauka, tol dūmtraukio ir nevalau,“ – tai neretai tenka išgirsti ugniagesiams, lankantiems gyventojus prevencinių akcijų metu.

Vitrininiai langai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Vitrininiai langai – būsto detalė, kuri tarytum sunaikina ribą tarp patalpos vidaus bei jos išorės. Tai architektūrinis elementas, kuris vizualiai atrodo itin patraukliai. Kita vertus, tokius langus valyti pavasarį yra tikrai nelengva ir nemažai laiko reikalaujanti užduotis. Šiame tekste aptarsime svarbiausius vitrininių langų privalumus ir trūkumus.

5 tinkamiausios grindų dangos tiems, kurie namuose turi augintinių (1)

Augintiniai į namus įneša gyvasties, papildomo džiugesio ir meilės. Tačiau be visų šių privalumų, didesni augintiniai (katės bei šunys) namuose sukelia šiokį tokį chaosą ir netvarką. Jie gali savo nagais apgadinti namų baldus, sienų apdailą bei grindis. Tad augintinių savininkai, ypač šunų šeimininkai, rinkdamiesi grindis, turi gerai įvertinti dangos atsparumą. Pateikiame keletą grindų dangų variantų, kurie tiks keturkojų savininkų namams.

Kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Pelėsis – siaubą keliantis ir turtą niokojantis namų „svečias“, kurio neįsileisti į namus stengiamės įvairiomis priemonėmis: vėdindami namus, valydami vonioje susikaupusius vandens ar kondensato lašelius, skalbinius kuo dažniau džiovindami lauke, o ne kambaryje ir t.t.. Šie ir kiti panašūs prevenciniai veiksmai sudaro netinkamas sąlygas pelėsio atsiradimui. Tad kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Stumdomos durys: pliusai bei minusai

Stumdomos durys interjere tradiciškai yra siejamos su azijietišku interjero dekoru. Tokios durys sukuria elegantišką ir erdvės neapsunkinantį perėjimą iš vienos erdvės į kitą. Šiandien galima rinktis iš nemažos jų stiliaus ir medžiagiškumo įvairovės. Jeigu kyla klausimas, ar verta tokias erdvę tausojančias duris įsirengti savo namuose, pristatome svarbiausius stumdomų durų privalumus bei trūkumus.