Kaip valyti ir prižiūrėti klijų pistoletą

 (3)
Karštų klijų pistoletas yra universalus, lengvai naudojamas įrankis, padedantis daug kur: nuo smulkių remonto darbų iki vaikų mokyklinių projektų. Kadangi geras karštų klijų pistoletas yra vertingesnis už lipnią juostą ar paprastus klijus, verta apsaugoti savo investicijas ir rūpintis juo teisingai.
Kaip valyti ir prižiūrėti klijų pistoletą
© Shutterstock nuotr.

Neeksperimentuokite

Tačiau net gi geriausias karštų klijų pistoletas suges, jei jį užpildysite netinkamais klijais. Atsispirkite pagundai paeksperimentuoti ar sutaupyti renkantis pigius ar dar blogiau savadarbius klijus. Jie gal ir vilioja savo kaina, tačiau sugadintas pistoletas kainuos brangiau.

Valykite antgalį

Jei klijai uždžiūsta ant klijų pistoleto antgalio, nepanikuokite. Jie vėl suskystės, jei juos pakaitinsite. Įjunkite klijų pistoletą be klijų įdėklo ir leiskite jam įkaisti. Tada atsargiai apvyniokite antgalį aliuminio folija ir nuvalykite likusius klijus. Jei liks dar sudžiuvusių klijų, leiskite jiems dar pakaisti.

Nepamirškite kitų dalių

Jei ir kitas klijų pistoleto dalis padengė sausi klijai, uždėkite ant tos dalies aliuminio folijos ir švelniai palyginkite su įkaitusiu lygintuvu. Reikės gerokai pasistengti, nes teks gerai įkaitinti klijus, kad jie ištirptų, tačiau neperkaitinti pačios plastikinės pistoleto detalės. Kai klijai nutirps, nuvalykite pistoletą drėgnu audiniu ar popieriniu rankšluosčiu (taip ne tik nuvalysite purvą, bet ir atvėsinsite plastiką).

Saugus laikymas

Išimkite dalinai panaudotą klijų įdėklą iš pistoleto, kad jis neištirptų viduje. Suvyniokite laidą kaip aštuoniukę ir sutvirtinkite gumyte, kad jis nesusipainiotų ir nebūtų pažeistas.

Elementaru

Pats paprasčiausias patarimas, padėsiantis išvengti daug bėdos – pasistenkite, kad klijų perteklius neliktų ant antgalio ir kruopščiai jį nušluostykite po kiekvieno naudojimo, kad jis neužsikimštų.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Kaip išsirinkti medinius padėklus įvairiems projektams?

Mediniai padėklai yra itin mėgstama mėgėjų meistrų medžiaga, kurią galima panaudoti įvairiems Darau Pats projektams. Jų populiarumas yra susijęs su malonia, šiek tiek sendinta estetika ir prieinamumu. Tad į ką reikia atsižvelgti renkantis medinius padėklus?

Kokių klaidų vengti įsirengiant pirtį?

Pirtis – universalus vandens malonumas, kuriuo gera mėgautis tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metų laiku. Vasarą, šiek tiek atitolus nuo darbų, yra gerai užsiimti projektais, kuriems žiemą nebuvo laiko. Pirties įsirengimas – vienas iš tokių galimų projektų. Kad šis darbas būtų kuo sklandesnis, verta pasimokyti iš dažnai pasitaikančių klaidų.

Terakotinės plytelės: privalumai ir trūkumai

Terakotinės plytelės šį sezoną sulaukė daugiau dėmesio nei įprastai. Tad ką reikėtų žinoti apie jas?

Patarimai, kaip nudažyti medinį baldą purškiamais dažais

Jeigu jaučiate, kad jūsų namams reikalingi pokyčiai, baldų dažymas yra vienas paprasčiausių būdų, kaip greitai ir nesudėtingai erdvei suteikti naują veidą. Dažymas purškiamais dažais yra patrauklus dėl šių priežasčių: baldą nudažyti galima labai greitai; jo paviršius yra padengiamas itin lygiai (ant jo nelieka teptuko paliekamų potėpių); palyginus su kitais dažais, jų džiuvimo laikas yra gerokai trumpesnis. Tiems, kuriems neteko dažyti tokiu būdu, pristatome keletą praktiškų patarimų.

Dūmų detektorius: kodėl jis reikalingas ir kaip jį išsirinkti?

Įsigaliojus priešgaisrinės saugos reikalavimui – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius, žmonės vis aktyviau domisi šiais įrenginiais. Tad kuo svarbus yra dūmų detektorius ir kaip jį išsirinkti?

Kaip panaikinti rūdžių dėmes klozete, vonioje bei kriauklėje?

Rūdžių dėmės ant balto vonios, klozeto ar kriauklės paviršiaus atrodo itin neestetiškai. Nors tokių dėmių šalinimas nėra pati lengviausia užduotis, tačiau egzistuoja ne vienas būdas, kaip su jomis kovoti. Šiame tekste pateikiame penkias technikas, kaip pašalinti tokias „užsispyrusias“ dėmes.

Draudikai: ugnis padaro kelis kartus didesnius nuostolius nei kitos nelaimės (1)

Nuo šio mėnesio pradžios visuose Lietuvos gyvenamuosiuose būstuose – butuose, individualiuose namuose, sodo nameliuose – privaloma įsirengti dūmų detektorius. Draudikai ragina suskubti nespėjusius to padaryti ir užtikrina, kad gaisrą patyrusiems žmonėms žala bus atlyginama ir tais atvejais, jei nukentėjusieji dūmų detektoriaus namuose dar nebus sumontavę.

Ką reikia žinoti apie privalomą statinio projekto ekspertizę?

Nuo 2018 metų neypatingojo daugiabučio namo kapitaliniam remontui privaloma statinio projekto ekspertizė. Ką reikia apie ją žinoti?

Kurių statinio statybos techninės veiklos vadovų pareigas gali atlikti patys statytojai?

Daugumai statytojų jau ne paslaptis, kad statant naujus, rekonstruojant, griaunant ypatinguosius ir neypatinguosius statinius, atnaujinant (modernizuojant) pastatus ne vėliau kaip prieš vieną darbo dieną iki statybos darbų pradžios privaloma Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai (VTPSI) pateikti pranešimą apie statybos pradžią ir pasamdytus (paskirtus) statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovus. Tačiau dažnai iškyla dilema, kuriuos statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovus būtina pasamdyti, o kurių pareigas gali atlikti patys statytojai.