Kaip teisingai sukloti grindjuostes

 (18)
Grindjuostės yra labai naudingos. Jos ne tik apsaugo kampus, kuriuos labai sunku išvalyti, nuo nešvarumų ir dulkių bei sienas nuo apdaužymo, kai vaikai žaidžia mašinėlėmis ar pats neatsargiai trinktelite dulkių siurbliu, bet taip pat ir paslepia galimai atsiradusius įtrūkimus kampuose, kurie gali atsirasti dėl aplinkos poveikio medinėms grindims – parketui ar kitai dangai.
Kaip teisingai sukloti grindjuostes
© Shutterstock nuotr.

Taigi – klojame grindjuostes. Prireiks:
Pieštuko;
Pjūklelio;
Matavimo ruletės;
Plaktuko;
Klijų pistoleto;
Grindjuosčių;
Statybinių klijų;
Dekoratyvaus (medienos) glaisto;
Vinių / varžtų / medvaržčių;
Grąžto;
Matlankio;
Neskubėdami vieno vidutinio kambario sutvarkymui sugaišite vieną dieną.

Kokias grindjuostes pasirinkti?

Vienas pigiausių variantų – grindjuostės iš medžio dulkių plokštės (MDF), tačiau jos nėra tokios patvarios, kaip, pavyzdžiui, natūrali mediena – ąžuolas ir pan. Geriausias pasirinkimas – aukso viduriukas tiek kokybės, tiek kainos atžvilgiu, – pušies mediena ar plokštė, dengta medžio lukštu. Klevo, uosio, buko riešutmedžio lukštu dengtos grindjuostės taip pat yra už prieinamą kainą ir kokybiškos.

Pastaba: kai skaičiuosite, kokio ilgio ir kiek metrų reikės grindjuosčių, sudėję perimetrą, pridėkite dar 20 proc. viršaus.

Kokio dizaino grindjuostes pasirinkti?

Tai priklauso nuo viso kambario dizaino. Žinoma, jei kambarys yra Viktorijos laikų stiliaus – aukštos lubos, langinės, marmuro židinys – ir grindjuostės turėtų būti įmantresnės, tačiau jei gyvenate paprastame šiuolaikiniame kambaryje – daug galvos nesukite, tiks pačios paprasčiausios, derinkite pagal spalvą ir tekstūrą.

Atminkite – kuo įmantresnės, su kuo daugiau išraižymų, įlinkių grindjuostės – tuo daugiau ant jų susikaupia dulkių.

Nuimame senąsias grindjuostes

Užkiškite peilį už viršutinio grindjuostės krašto ir braukite, kad grindjuostė atšoktų nuo tapetų ar dažų. Jei sukibimas labai smarkus – pasitelkite į pagalbą kaltelį ir plaktuką. Jei yra paslėptų varžtų, pritvirtinančių prie sienos, nupjaukite juos pjūkleliu.

Išoriniai kampai

Išorinius kampus, jei nededate specialių kampų, reikia ypatingai tiksliai nupjauti, kad jie tiktų vienas prie kito. Pjaudami grindjuostę pamatuokite, kad pjovimo kampas būtų tiksliai 45 laipsnių. Sudėti du galai turi tiksliai sudaryti 90 laipsnių.

Tai padaryti nėra labai paprasta, tad būkite atidūs. Prekyboje yra ir specialių pjūklelių, kur galima nustatyti norimą pjovimo kampą – tada pjūvis bus idealus. Tačiau jie nėra pigūs.
Beje, nepamirškite pasimatuoti ir sienos kampą – gal Jūsų siena nėra standartinė ir sudaro ne 90 laipsnių kampą? Tuomet padalinkite kampo laipsnius perpus ir atitinkamai tokiu kampu nupjaukite grindjuostę.

Prisiminkite: devynis kartus pamatuok, dešimtą pjauk.

Vidiniai kampai

Vidinių kampelių taip pat galite nusipirkti kartu su grindjuostėmis, bet galite ir apsieiti be jų – vėlgi reikės itin tiksliai nupjauti, kad suklotumėte kampą be tarpelių.

Yra vienas būdas, kaip matavimą padaryti lengvesniu: nupjaukite vieną galą 45 laipsnių kampu ir panaudokite tą kampą kaip pavyzdį – pridėkite prie kitos grindjuostės ir ją nupjaukite taip pat. Jie tarpusavyje tiks puikiai.

Jei reikia ilgos grindjuostės

Gražiausias sujungimas, kai reikia sujungti tiesiai dvi grindjuostes, bus šis: nupjaukite dviejų grindjuosčių galus 45 laipsnių kampu, vieną iš vienos pusės, kitą – iš kitos. Sudėjus kartu, jos puikiai suguls, beliks suklijuoti.

Patarimas: rinkitės kuo ilgesnes grindjuostes, nes bet kokiu atveju grindjuostė su kuo mažiau sujungimų yra geriau.

Grindys nelygios. Ką daryti?

Jei jau taip yra, kad grindys nelygios, teks koreguoti grindjuostės apatinę dalį – nušlifuoti ar nudrožti, atitinkamai pagal grindų išlinkimą. Palengvinimas – gudrybė, kaip nustatyti, kur konkrečiai reikės pataisyti grindjuostę:

Paimkite medinę kaladėlę ar kokį kitą didesnį panašų daiktą, pritvirtinkite prie jo pieštuką, kad jis liestų sieną ir braukite grindimis palei sieną. Pieštuko nubrėžta linija aiškiai parodys, kur koks įdubimas ar iškilimas – naudokite tai kaip trafaretą ir pasitaisykite grindjuostę pagal tai.

Tvirtiname grindjuostes prie sienos

Paprastasis, tradicinis būdas – prikalti vinimis maždaug kas 450 mm. Tai geras būdas, kai sienos yra iš tvirto mūro, tačiau kitiems atvejams nelabai tinka, nes tvirtai nelaikys, nesitvirtins.

Kitas būdas – tvirtinti medvaržčiais. Jei grindjuostes keičiate naujomis, tvirtinkite į ankstesnes medvaržčių skylutes. Tačiau paprasčiausias būdas – stiprūs statybiniai klijai. Jų privalumas – tinka visokių tipų sienoms. Ir – nesimatys jokių vinių ar varžtų galvučių išorinėje grindjuostės pusėje. Tik kiek sunkiau, kol klijai veikia, laikyti prispaudus grindjuostę ir, jei vėl prireiks ją nuimti, ji atsiplėš jau su sienos apdaila – dažais ar tapetais.

Bendrieji patarimai

Jei dažote grindjuostes, bus ilgaamžiškiau ir gražiau, jei gruntuosite prieš dažant, o pabaigai padengsite apsauginiu sluoksniu. Klokite grindjuostes, kai jos bus visiškai išdžiūvusios.
Visų pirma kambaryje klokite grindjuostę, kuri turi du vidinius galus (kampus).

Kai klojate išorinį sujungimą, visuomet pasitikrindami sudėkite grindjuostes kampu ir įsitikinkite, jog kampas yra tinkamas – tik tada tvirtinkite.

Išorinio kampo sutvirtinimui galite panaudoti begalves vinis – jas galima uždažyti, ir jų visiškai nesimatys.

Jei visgi pastebite tarpelių tarp sienos ir grindjuostės – užpildykite juos dekoratyviu glaistu ir vėliau nudažykite grindjuostę.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Pirties krosnelės akmenys: kaip išsirinkti?

Krosnelės akmenys – iš pirmo žvilgsnio nedidelė, tačiau be galo svarbi pirties sudedamoji dalis. Dažnai ši medžiaga tampa faktoriumi, kuris nulemia visos pirties kokybę. Tad kaip nepasiklysti ir išsirinkti tinkamiausius krosnelės akmenis?

Stiklo blokeliai: natūralios šviesos ir privatumo suderinimas

Stiklo blokelių populiarumas interjero kontekste yra gan nepastovus. Kartais jie būna beveik visai užmirštami, o kartais – tokie madingi, kad sunku surasti interjero leidinį be jų fotografijų (pavyzdžiui, be jų sunku įsivaizduoti 1940-tuosius arba 1980-tuosius). Dėl stiklo blokelių galios suderinti natūralią šviesą ir privatumą, nesunku nuspėti, kad greitu metu jie vėl atras sau vietą šiuolaikiniuose interjeruose.

Keramikinių plytelių stalviršiai virtuvėje: privalumai bei trūkumai

Plytelės virtuvės erdvėje yra be galo dažnos. Šiame kambaryje yra įprasta jomis kloti grindis, klijuoti sienas. Taip pat galima ir plytelių stalviršio opcija. Šiame straipsnyje aptarsime, kokie yra keramikinių plytelių stalviršių privalumai bei trūkumai.

Kaip išsirinkti medinius padėklus įvairiems projektams?

Mediniai padėklai yra itin mėgstama mėgėjų meistrų medžiaga, kurią galima panaudoti įvairiems Darau Pats projektams. Jų populiarumas yra susijęs su malonia, šiek tiek sendinta estetika ir prieinamumu. Tad į ką reikia atsižvelgti renkantis medinius padėklus?

Kokių klaidų vengti įsirengiant pirtį?

Pirtis – universalus vandens malonumas, kuriuo gera mėgautis tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metų laiku. Vasarą, šiek tiek atitolus nuo darbų, yra gerai užsiimti projektais, kuriems žiemą nebuvo laiko. Pirties įsirengimas – vienas iš tokių galimų projektų. Kad šis darbas būtų kuo sklandesnis, verta pasimokyti iš dažnai pasitaikančių klaidų.

Terakotinės plytelės: privalumai ir trūkumai

Terakotinės plytelės šį sezoną sulaukė daugiau dėmesio nei įprastai. Tad ką reikėtų žinoti apie jas?

Patarimai, kaip nudažyti medinį baldą purškiamais dažais

Jeigu jaučiate, kad jūsų namams reikalingi pokyčiai, baldų dažymas yra vienas paprasčiausių būdų, kaip greitai ir nesudėtingai erdvei suteikti naują veidą. Dažymas purškiamais dažais yra patrauklus dėl šių priežasčių: baldą nudažyti galima labai greitai; jo paviršius yra padengiamas itin lygiai (ant jo nelieka teptuko paliekamų potėpių); palyginus su kitais dažais, jų džiuvimo laikas yra gerokai trumpesnis. Tiems, kuriems neteko dažyti tokiu būdu, pristatome keletą praktiškų patarimų.

Dūmų detektorius: kodėl jis reikalingas ir kaip jį išsirinkti?

Įsigaliojus priešgaisrinės saugos reikalavimui – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius, žmonės vis aktyviau domisi šiais įrenginiais. Tad kuo svarbus yra dūmų detektorius ir kaip jį išsirinkti?

Kaip panaikinti rūdžių dėmes klozete, vonioje bei kriauklėje?

Rūdžių dėmės ant balto vonios, klozeto ar kriauklės paviršiaus atrodo itin neestetiškai. Nors tokių dėmių šalinimas nėra pati lengviausia užduotis, tačiau egzistuoja ne vienas būdas, kaip su jomis kovoti. Šiame tekste pateikiame penkias technikas, kaip pašalinti tokias „užsispyrusias“ dėmes.