Kaip teisingai sukloti grindjuostes

 (18)
Grindjuostės yra labai naudingos. Jos ne tik apsaugo kampus, kuriuos labai sunku išvalyti, nuo nešvarumų ir dulkių bei sienas nuo apdaužymo, kai vaikai žaidžia mašinėlėmis ar pats neatsargiai trinktelite dulkių siurbliu, bet taip pat ir paslepia galimai atsiradusius įtrūkimus kampuose, kurie gali atsirasti dėl aplinkos poveikio medinėms grindims – parketui ar kitai dangai.
Kaip teisingai sukloti grindjuostes
© Shutterstock nuotr.

Taigi – klojame grindjuostes. Prireiks:
Pieštuko;
Pjūklelio;
Matavimo ruletės;
Plaktuko;
Klijų pistoleto;
Grindjuosčių;
Statybinių klijų;
Dekoratyvaus (medienos) glaisto;
Vinių / varžtų / medvaržčių;
Grąžto;
Matlankio;
Neskubėdami vieno vidutinio kambario sutvarkymui sugaišite vieną dieną.

Kokias grindjuostes pasirinkti?

Vienas pigiausių variantų – grindjuostės iš medžio dulkių plokštės (MDF), tačiau jos nėra tokios patvarios, kaip, pavyzdžiui, natūrali mediena – ąžuolas ir pan. Geriausias pasirinkimas – aukso viduriukas tiek kokybės, tiek kainos atžvilgiu, – pušies mediena ar plokštė, dengta medžio lukštu. Klevo, uosio, buko riešutmedžio lukštu dengtos grindjuostės taip pat yra už prieinamą kainą ir kokybiškos.

Pastaba: kai skaičiuosite, kokio ilgio ir kiek metrų reikės grindjuosčių, sudėję perimetrą, pridėkite dar 20 proc. viršaus.

Kokio dizaino grindjuostes pasirinkti?

Tai priklauso nuo viso kambario dizaino. Žinoma, jei kambarys yra Viktorijos laikų stiliaus – aukštos lubos, langinės, marmuro židinys – ir grindjuostės turėtų būti įmantresnės, tačiau jei gyvenate paprastame šiuolaikiniame kambaryje – daug galvos nesukite, tiks pačios paprasčiausios, derinkite pagal spalvą ir tekstūrą.

Atminkite – kuo įmantresnės, su kuo daugiau išraižymų, įlinkių grindjuostės – tuo daugiau ant jų susikaupia dulkių.

Nuimame senąsias grindjuostes

Užkiškite peilį už viršutinio grindjuostės krašto ir braukite, kad grindjuostė atšoktų nuo tapetų ar dažų. Jei sukibimas labai smarkus – pasitelkite į pagalbą kaltelį ir plaktuką. Jei yra paslėptų varžtų, pritvirtinančių prie sienos, nupjaukite juos pjūkleliu.

Išoriniai kampai

Išorinius kampus, jei nededate specialių kampų, reikia ypatingai tiksliai nupjauti, kad jie tiktų vienas prie kito. Pjaudami grindjuostę pamatuokite, kad pjovimo kampas būtų tiksliai 45 laipsnių. Sudėti du galai turi tiksliai sudaryti 90 laipsnių.

Tai padaryti nėra labai paprasta, tad būkite atidūs. Prekyboje yra ir specialių pjūklelių, kur galima nustatyti norimą pjovimo kampą – tada pjūvis bus idealus. Tačiau jie nėra pigūs.
Beje, nepamirškite pasimatuoti ir sienos kampą – gal Jūsų siena nėra standartinė ir sudaro ne 90 laipsnių kampą? Tuomet padalinkite kampo laipsnius perpus ir atitinkamai tokiu kampu nupjaukite grindjuostę.

Prisiminkite: devynis kartus pamatuok, dešimtą pjauk.

Vidiniai kampai

Vidinių kampelių taip pat galite nusipirkti kartu su grindjuostėmis, bet galite ir apsieiti be jų – vėlgi reikės itin tiksliai nupjauti, kad suklotumėte kampą be tarpelių.

Yra vienas būdas, kaip matavimą padaryti lengvesniu: nupjaukite vieną galą 45 laipsnių kampu ir panaudokite tą kampą kaip pavyzdį – pridėkite prie kitos grindjuostės ir ją nupjaukite taip pat. Jie tarpusavyje tiks puikiai.

Jei reikia ilgos grindjuostės

Gražiausias sujungimas, kai reikia sujungti tiesiai dvi grindjuostes, bus šis: nupjaukite dviejų grindjuosčių galus 45 laipsnių kampu, vieną iš vienos pusės, kitą – iš kitos. Sudėjus kartu, jos puikiai suguls, beliks suklijuoti.

Patarimas: rinkitės kuo ilgesnes grindjuostes, nes bet kokiu atveju grindjuostė su kuo mažiau sujungimų yra geriau.

Grindys nelygios. Ką daryti?

Jei jau taip yra, kad grindys nelygios, teks koreguoti grindjuostės apatinę dalį – nušlifuoti ar nudrožti, atitinkamai pagal grindų išlinkimą. Palengvinimas – gudrybė, kaip nustatyti, kur konkrečiai reikės pataisyti grindjuostę:

Paimkite medinę kaladėlę ar kokį kitą didesnį panašų daiktą, pritvirtinkite prie jo pieštuką, kad jis liestų sieną ir braukite grindimis palei sieną. Pieštuko nubrėžta linija aiškiai parodys, kur koks įdubimas ar iškilimas – naudokite tai kaip trafaretą ir pasitaisykite grindjuostę pagal tai.

Tvirtiname grindjuostes prie sienos

Paprastasis, tradicinis būdas – prikalti vinimis maždaug kas 450 mm. Tai geras būdas, kai sienos yra iš tvirto mūro, tačiau kitiems atvejams nelabai tinka, nes tvirtai nelaikys, nesitvirtins.

Kitas būdas – tvirtinti medvaržčiais. Jei grindjuostes keičiate naujomis, tvirtinkite į ankstesnes medvaržčių skylutes. Tačiau paprasčiausias būdas – stiprūs statybiniai klijai. Jų privalumas – tinka visokių tipų sienoms. Ir – nesimatys jokių vinių ar varžtų galvučių išorinėje grindjuostės pusėje. Tik kiek sunkiau, kol klijai veikia, laikyti prispaudus grindjuostę ir, jei vėl prireiks ją nuimti, ji atsiplėš jau su sienos apdaila – dažais ar tapetais.

Bendrieji patarimai

Jei dažote grindjuostes, bus ilgaamžiškiau ir gražiau, jei gruntuosite prieš dažant, o pabaigai padengsite apsauginiu sluoksniu. Klokite grindjuostes, kai jos bus visiškai išdžiūvusios.
Visų pirma kambaryje klokite grindjuostę, kuri turi du vidinius galus (kampus).

Kai klojate išorinį sujungimą, visuomet pasitikrindami sudėkite grindjuostes kampu ir įsitikinkite, jog kampas yra tinkamas – tik tada tvirtinkite.

Išorinio kampo sutvirtinimui galite panaudoti begalves vinis – jas galima uždažyti, ir jų visiškai nesimatys.

Jei visgi pastebite tarpelių tarp sienos ir grindjuostės – užpildykite juos dekoratyviu glaistu ir vėliau nudažykite grindjuostę.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Bambukinės grindys: kokie yra jų didžiausi pliusai bei minusai?

Bambukinės grindys savo savybėmis kartais gali pasirodyti labai panašios į medžio masyvo grindis, nors iš tiesų jos yra gaminamos iš žolinio tipo augalo – bambuko. Šios grindys pasižymi daugeliu kietmedžio grindų privalumų, tačiau taip pat galima išskirti ir kelis svarbius pažeidžiamumus. Taigi ką reikėtų žinoti apie šią grindų dangą, prieš nusprendžiant ja iškloti namų grindis?

8 praktiški patarimai, kaip paruošti sienas dažymui

Sienų dažymas – greitas ir nesudėtingas būdas, kuris iš pagrindų gali atnaujinti interjerą ir sutikti jam parinktą nuotaiką. Šį apdailos darbą, turint šiek tiek praktikos ir žinių, gali atlikti kiekvienas. Pateikiame keletą praktiškų patarimų, kaip pasiruošti šiam darbui.

5 patarimai renovuojantiems namą

Tikitės ypatingų, sudėtingų nurodymų?

Kaip žinoti, kad namuose atsirado pelių?

Paspaudus žiemos šalčiui, į mūsų namus traukia pelės ir kiti graužikai. Kol oras buvo šiltesnis, jie galėjo gyventi ir lauke, tačiau atšalus sugrįžo į šiltesnes patalpas, dėl to, kad ieško maisto.

Būstas su daline apdaila: klaidos, iš kurių vertėtų pasimokyti

„Jeigu perkate būstą su daline apdaila, nusiteikite psichologiškai, kad visą darbų eigą teks kontroliuoti patiems. Pavyzdžiui, pirkti grindjuostes, kai jų reikia, suplanuoti kitų medžiagų perdavimą meistrui, kad sklandžiai vyktų darbai“, – teigia būsto apdailą savo jėgomis nusprendęs atlikti vilnietis Povilas Jurgėnas. Pasak jo, naujakuriams reikia itin įdėmiai suskaičiuoti turimas santaupas ir apdailos išlaidas. Pritrūkus lėšų, darbai gali užtrukti neribotai

Kaip vertinti sandarumą?

Sandarios atitvarinės pastato konstrukcijos sudaro galimybes išsaugoti patalpose šildymo prietaisais sušildytą orą ir sumažinti šildymo išlaidas.

Kaip per šalčius kūrenti krosnį?

Spustelėjus šalčiams, gyventojai intensyviau ima kūrenti krosnis. O tada pradeda pleškėti namai. Vien šią parą Lietuvoje degė 17 gyvenamųjų namų. „Kai šalta, krosnį kūrenu visą dieną! Net rankos prie sienelės pridėti negaliu,“ – šiluma pasidžiaugia ne vienas gyventojas. „Kol krosnyje gera trauka, tol dūmtraukio ir nevalau,“ – tai neretai tenka išgirsti ugniagesiams, lankantiems gyventojus prevencinių akcijų metu.

Vitrininiai langai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Vitrininiai langai – būsto detalė, kuri tarytum sunaikina ribą tarp patalpos vidaus bei jos išorės. Tai architektūrinis elementas, kuris vizualiai atrodo itin patraukliai. Kita vertus, tokius langus valyti pavasarį yra tikrai nelengva ir nemažai laiko reikalaujanti užduotis. Šiame tekste aptarsime svarbiausius vitrininių langų privalumus ir trūkumus.

5 tinkamiausios grindų dangos tiems, kurie namuose turi augintinių (1)

Augintiniai į namus įneša gyvasties, papildomo džiugesio ir meilės. Tačiau be visų šių privalumų, didesni augintiniai (katės bei šunys) namuose sukelia šiokį tokį chaosą ir netvarką. Jie gali savo nagais apgadinti namų baldus, sienų apdailą bei grindis. Tad augintinių savininkai, ypač šunų šeimininkai, rinkdamiesi grindis, turi gerai įvertinti dangos atsparumą. Pateikiame keletą grindų dangų variantų, kurie tiks keturkojų savininkų namams.

Kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Pelėsis – siaubą keliantis ir turtą niokojantis namų „svečias“, kurio neįsileisti į namus stengiamės įvairiomis priemonėmis: vėdindami namus, valydami vonioje susikaupusius vandens ar kondensato lašelius, skalbinius kuo dažniau džiovindami lauke, o ne kambaryje ir t.t.. Šie ir kiti panašūs prevenciniai veiksmai sudaro netinkamas sąlygas pelėsio atsiradimui. Tad kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?