Kaip šąlant orams pasirūpinti vamzdžiais?

Žiemos pradžia primena ne tik apie artėjančias gražiausias metų šventes, bet ir apie šalčius, kurie ne vienam gyventojui reiškia užšalusius vamzdžius bei nemalonumus dėl sutrikusio vandens tiekimo. Apie tai, kodėl svarbu tinkamai įrengti ir apšiltinti vamzdynus bei patalpas, kuriose jie nutiesti, pasakoja „Vilniaus vandenys“ gamybos direktorius Vytautas Kisielis bei UAB „Vilterma“ direktorius Arvydas Klimantavičius.
Kaip šąlant orams pasirūpinti vamzdžiais?
© Shutterstock nuotr.

Kokios problemos, susijusios su vandentiekiu, gyventojus užklumpa žiemą?

Paspaudus šaltukui, tiek daugiabučių, tiek privačių namų gyventojai dažnai skundžiasi užšalusiais vandentiekio vamzdžiais. Taip nutinka tuomet, kai patalpose, kuriose yra vandentiekio vamzdžiai, uždaromoji armatūra bei apskaitos mazgai, temperatūra nukrenta žemiau +5 ºC. Taip pat gali užšalti gali lauke esantys privatūs vandens tinklai, jeigu jų vamzdžiai pakloti per mažame gylyje.

Kas nutinka užšalus vandentiekio vamzdžiams?

Užšalęs plieninis arba ketaus vamzdis gali sprogti – tuomet patiriama nemažai nuostolių dėl užlietų patalpų, būtina keisti vamzdyną, o tai užtrunka gana ilgai. Iš kitų medžiagų pagaminti vamzdžiai užšalę sprogsta rečiau, tačiau gyventojai vis vien lieka be vandens tol, kol patys neatšildo vamzdžių. O priklausomai nuo to, kur vamzdžiai yra nutiesti, prie jų prieiti ir juos atšildyti gali būti sudėtinga. Todėl paprasčiausias būdas spręsti užšalančių vamzdžių problemą – tiesiog neleisti jai atsirasti. Taigi gali nutrūkti vandens tiekimas, vamzdžiai gali ne tik sprogti, bet ir tiesiog sutrūkinėti, kas gali tapti problemų pagrindu ateityje.

Ką daryti, kad vamzdžiai neužšaltų?

Dažniausiai vanduo užšąla būtent vartotojo eksploatuojame vamzdyne. Todėl prieš žiemą gyventojai turėtų atidžiai apžiūrėti patalpas, kuriose yra vandentiekio įrengimai ir vamzdynai – ar nėra išdaužtų langų, plyšių sienose ar blogai užsidarančių durų. Taip pat būtina šilumą sulaikančiomis medžiagomis papildomai apšiltinti nešildomose patalpose esančius vandentiekio vamzdžius.

Labai svarbu, kad patys gyventojai į problemą pažvelgtų atsakingai ir suvoktų, kad vandens tiekimas jų namuose didele dalimi priklauso nuo pačių atidumo. Juk vien palikus atviras laiptinės duris, prie kurių yra vandentiekio vamzdis, žiemos metu jis staigiai užšals.

Taip pat reikia atsižvelgti, kokiame gylyje jie įrengti, ar tai yra ne mažiau 1,7 metro. Yra keletas apšiltinimo būdų, tačiau ar juos atlikti, koks variantas tinkamesnis sprendžia specialistas. Pirmiausiai, vamzdžiai būna apšiltinami reikiamo storio medžiaga (putų polisteroliu, mineralinėmis vatomis ir pan.), dažniausiai naudojama pradedant nuo 40-60 mm izoliavimo sluoksnio.

Kas atsakingas už vamzdžių priežiūrą/stovį žiemos metu?

Vamzdžius, kurie nutiesti iki vandens apskaitos mazgo, prižiūri „Vilniaus vandenys“. Tuo tarpu gyvenamųjų daugiabučių namų įvaduose už nuolatinę vandentiekio vamzdžių priežiūrą, smulkių defektų šalinimą, saugų inžinerinių sistemų naudojimą bei profilaktiką yra atsakingas daugiabučio namo administratorius. Tad pastebėjus neuždengtą vandentiekio ar nuotekų tinklų šulinį pranešti, reikia nedelsiant tai pranešti dėl savo ir kitų labo. Privačių namų savininkai pagal teisės aktus patys atsako už klojamus ir naudojamus vandentiekio vamzdžius.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Pirties krosnelės akmenys: kaip išsirinkti?

Krosnelės akmenys – iš pirmo žvilgsnio nedidelė, tačiau be galo svarbi pirties sudedamoji dalis. Dažnai ši medžiaga tampa faktoriumi, kuris nulemia visos pirties kokybę. Tad kaip nepasiklysti ir išsirinkti tinkamiausius krosnelės akmenis?

Stiklo blokeliai: natūralios šviesos ir privatumo suderinimas

Stiklo blokelių populiarumas interjero kontekste yra gan nepastovus. Kartais jie būna beveik visai užmirštami, o kartais – tokie madingi, kad sunku surasti interjero leidinį be jų fotografijų (pavyzdžiui, be jų sunku įsivaizduoti 1940-tuosius arba 1980-tuosius). Dėl stiklo blokelių galios suderinti natūralią šviesą ir privatumą, nesunku nuspėti, kad greitu metu jie vėl atras sau vietą šiuolaikiniuose interjeruose.

Keramikinių plytelių stalviršiai virtuvėje: privalumai bei trūkumai

Plytelės virtuvės erdvėje yra be galo dažnos. Šiame kambaryje yra įprasta jomis kloti grindis, klijuoti sienas. Taip pat galima ir plytelių stalviršio opcija. Šiame straipsnyje aptarsime, kokie yra keramikinių plytelių stalviršių privalumai bei trūkumai.

Kaip išsirinkti medinius padėklus įvairiems projektams?

Mediniai padėklai yra itin mėgstama mėgėjų meistrų medžiaga, kurią galima panaudoti įvairiems Darau Pats projektams. Jų populiarumas yra susijęs su malonia, šiek tiek sendinta estetika ir prieinamumu. Tad į ką reikia atsižvelgti renkantis medinius padėklus?

Kokių klaidų vengti įsirengiant pirtį?

Pirtis – universalus vandens malonumas, kuriuo gera mėgautis tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metų laiku. Vasarą, šiek tiek atitolus nuo darbų, yra gerai užsiimti projektais, kuriems žiemą nebuvo laiko. Pirties įsirengimas – vienas iš tokių galimų projektų. Kad šis darbas būtų kuo sklandesnis, verta pasimokyti iš dažnai pasitaikančių klaidų.

Terakotinės plytelės: privalumai ir trūkumai

Terakotinės plytelės šį sezoną sulaukė daugiau dėmesio nei įprastai. Tad ką reikėtų žinoti apie jas?

Patarimai, kaip nudažyti medinį baldą purškiamais dažais

Jeigu jaučiate, kad jūsų namams reikalingi pokyčiai, baldų dažymas yra vienas paprasčiausių būdų, kaip greitai ir nesudėtingai erdvei suteikti naują veidą. Dažymas purškiamais dažais yra patrauklus dėl šių priežasčių: baldą nudažyti galima labai greitai; jo paviršius yra padengiamas itin lygiai (ant jo nelieka teptuko paliekamų potėpių); palyginus su kitais dažais, jų džiuvimo laikas yra gerokai trumpesnis. Tiems, kuriems neteko dažyti tokiu būdu, pristatome keletą praktiškų patarimų.

Dūmų detektorius: kodėl jis reikalingas ir kaip jį išsirinkti?

Įsigaliojus priešgaisrinės saugos reikalavimui – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius, žmonės vis aktyviau domisi šiais įrenginiais. Tad kuo svarbus yra dūmų detektorius ir kaip jį išsirinkti?

Kaip panaikinti rūdžių dėmes klozete, vonioje bei kriauklėje?

Rūdžių dėmės ant balto vonios, klozeto ar kriauklės paviršiaus atrodo itin neestetiškai. Nors tokių dėmių šalinimas nėra pati lengviausia užduotis, tačiau egzistuoja ne vienas būdas, kaip su jomis kovoti. Šiame tekste pateikiame penkias technikas, kaip pašalinti tokias „užsispyrusias“ dėmes.