Kaip pašalinti žymes nuo medienos

 (1)
Nors senų baldų restauravimą dažniausiai paliekame profesionalui, naudodami tam tikrus taisymo ir restauravimo metodus ir patys galite susitvarkyti su paprastesnėmis problemomis, tokiomis kaip susidėvėjimai ar įtrūkimai.
Kaip pašalinti žymes nuo medienos
© Shutterstock nuotr.

Vaško šalinimas nuo medinių paviršių

Lengviausias būdas pašalinti sukietėjusį vašką būtų paprasčiausiai pakaitinti jį plaukų džiovintuvu, nustačius mažesnį šilumos pajėgumą, tuomet viską nuvalyti popieriniu rankšluosčiu. Įsitikinkite, kad džiovintuvas įjungtas žemu šilumos pajėgumu, kitaip rizikuojate pažeisti medienos paviršių ar perkaitinti prietaisą. Jei šis metodas neveikia, tuomet plotą nuvalykite universaliu paviršių valikliu arba naudokite pačių pasigamintą sėmenų aliejaus ir vaitspirito mišinį. Šiam darbui gali prireikti vielinės kempinės, tačiau nešveiskite per stipriai, antraip jūsų pastangos gali nepasiteisinti. Pataisę visus defektus, paviršių aptepkite laku. Palikite viską per naktį, kad tirpiklis išdžiūtų, tuomet nušveiskite šluoste.

Kaip nuo medinio paviršiaus pašalinti įbrėžimus

Jei planuojate šalinti tik keletą nedidelių įbrėžimų, tuomet vietas trinkite atitinkamos spalvos batų valikliu ir apvalykite šluoste. Kitas sprendimas būtų įsigyti įbrėžimus maskuojantį pieštuką. Šiuo pieštuku taip pat galite maskuoti plonyčius, mažiau pastebimus įbrėžimus. Tiesiog atminkite, kad norimam atspalviui gauti, gali reikėti keleto tepimų.

Kaip pašalinti įdubimus

Norėdami išlyginti įdubimus, ant paviršiaus patieskite drėgną rankšluostį ir pridėkite karštą lygintuvą. Karšti garai išpučia ir gražina medžio pluoštą į jo pradinę formą. Šis metodas veiks tik tuomet, kai įdubimas nėra gilus ar kai paviršius nėra pažeistas.

Lervų išgraužtos skylės

Maskuojantysis vaško pieštukas idealiai tinka šiam darbui. Paprasčiausiai užtepkite vašką ant paviršiaus, įsitikinkite, kad padengiate visas skyles. Tuomet šluoste viską nupoliruokite.

Kaip paslėpti cigarečių žymes

Cigarečių paliktos žymės yra vienos iš sunkiausiai pašalinamų nuo tokio tipo paviršių. Pirmiausia turėtumėte kruopščiai peiliu apskusti apdegintą plotą, tuomet naudodami specialų užpildą ar jau prieš tai minėtą vaško pieštuką, padengti apskustą paviršių.

Atsipalaidavę sudūrimai

Atsilaisvinusius sujungimus mediniuose balduose galite pataisyti į atsiradusį tarpą pildami klijų ir suverždami sujungimą, kol klijai pradės veikti. Sulūžusiems sujungimams taisyti, peiliu ir kaltu pašalinkite visus senus klijus palikdami tik medieną. Pripilkite medienos PVA klijų ir vėl sujunkite sudūrimus. Jei norite sudūrimui suteikti daugiau jėgos, tinkamu kampu išgręžkite skylę, kuri kirs abu sudūrimus. Medinį kaištį sutepkite klijais ir perkiškite per padarytą skylę. Suveržkite sudūrimus ir leiskite klijams džiūti nors 6 valandas.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Dūmų detektorius: kodėl jis reikalingas ir kaip jį išsirinkti?

Įsigaliojus priešgaisrinės saugos reikalavimui – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius, žmonės vis aktyviau domisi šiais įrenginiais. Tad kuo svarbus yra dūmų detektorius ir kaip jį išsirinkti?

Kaip panaikinti rūdžių dėmes klozete, vonioje bei kriauklėje?

Rūdžių dėmės ant balto vonios, klozeto ar kriauklės paviršiaus atrodo itin neestetiškai. Nors tokių dėmių šalinimas nėra pati lengviausia užduotis, tačiau egzistuoja ne vienas būdas, kaip su jomis kovoti. Šiame tekste pateikiame penkias technikas, kaip pašalinti tokias „užsispyrusias“ dėmes.

Draudikai: ugnis padaro kelis kartus didesnius nuostolius nei kitos nelaimės (1)

Nuo šio mėnesio pradžios visuose Lietuvos gyvenamuosiuose būstuose – butuose, individualiuose namuose, sodo nameliuose – privaloma įsirengti dūmų detektorius. Draudikai ragina suskubti nespėjusius to padaryti ir užtikrina, kad gaisrą patyrusiems žmonėms žala bus atlyginama ir tais atvejais, jei nukentėjusieji dūmų detektoriaus namuose dar nebus sumontavę.

Ką reikia žinoti apie privalomą statinio projekto ekspertizę?

Nuo 2018 metų neypatingojo daugiabučio namo kapitaliniam remontui privaloma statinio projekto ekspertizė. Ką reikia apie ją žinoti?

Kurių statinio statybos techninės veiklos vadovų pareigas gali atlikti patys statytojai?

Daugumai statytojų jau ne paslaptis, kad statant naujus, rekonstruojant, griaunant ypatinguosius ir neypatinguosius statinius, atnaujinant (modernizuojant) pastatus ne vėliau kaip prieš vieną darbo dieną iki statybos darbų pradžios privaloma Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai (VTPSI) pateikti pranešimą apie statybos pradžią ir pasamdytus (paskirtus) statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovus. Tačiau dažnai iškyla dilema, kuriuos statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovus būtina pasamdyti, o kurių pareigas gali atlikti patys statytojai.

Dūmų detektoriai: ką reikia žinoti apie naujus reikalavimus? (2)

Nuo gegužės 1 d. Lietuvoje įsigaliojo priešgaisrinės saugos reikalavimas – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius. Juos turi įsirengti tiek butų, tiek individualių namų, tiek sodo namelių savininkai.

Kas geriau vonios kambaryje – vinilinės ar keramikinės plytelės?

Nors vinilinės bei keramikinės plytelės iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti visiškai nepanašios, tačiau vonios kambario apdailos kontekste skirtumai tarp jų gerokai sumažėja. Pirmiausia taip yra todėl, nes abi šios grindų dangos pasižymi dideliu atsparumu drėgmei, kuris yra be galo svarbus šiai erdvei. Nors konkretaus atsakymo, kuri danga yra labiau tinkama voniai, nėra, šiame tekste pateiksime vilinilnių bei keramikinių plytelių palyginimą, kuris gali padėti apsispręsti.

Kaip gyventi sandariame name?

Jau ankstesniuose savo straipsniuose nagrinėjau vėdinimo svarbą ir jo įtaką pastato energiniam efektyvumui. Ekspertizių metu vėl ir vėl susiduriu su šios srities klaidomis, todėl nusprendžiau dar kartą sugrįžti prie šios temos.

Bambukinės grindys: kokie yra jų didžiausi pliusai bei minusai?

Bambukinės grindys savo savybėmis kartais gali pasirodyti labai panašios į medžio masyvo grindis, nors iš tiesų jos yra gaminamos iš žolinio tipo augalo – bambuko. Šios grindys pasižymi daugeliu kietmedžio grindų privalumų, tačiau taip pat galima išskirti ir kelis svarbius pažeidžiamumus. Taigi ką reikėtų žinoti apie šią grindų dangą, prieš nusprendžiant ja iškloti namų grindis?

8 praktiški patarimai, kaip paruošti sienas dažymui

Sienų dažymas – greitas ir nesudėtingas būdas, kuris iš pagrindų gali atnaujinti interjerą ir sutikti jam parinktą nuotaiką. Šį apdailos darbą, turint šiek tiek praktikos ir žinių, gali atlikti kiekvienas. Pateikiame keletą praktiškų patarimų, kaip pasiruošti šiam darbui.