Kaip pašalinti seną linoleumą bei klijus

Daugelis nekeičia grindų dangos tol, kol ilgiau tampa nebeįmanoma laukti. Kodėl? Nes puikiai supranta, jog ją pašalinti bus tikrai sudėtinga. Net ir nulupus linoleumą linksmiau nepasidaro – o kaipgi pašalinti klijus?
Kaip pašalinti seną linoleumą bei klijus
© Shutterstock nuotr.

Alternatyvūs metodai

Vienas iš alternatyvių grindų dangos atnaujinimo būdų – kloti naująjį ant senojo. Jei senasis vis dar ganėtinai lygus, arba jį vis dar galima specialiomis priemonėmis palyginti, klokite naująjį ant senojo ir per daug nesukite galvos.

Tam tikrais atvejais gali reikti padengti grindis 6 mm storio fanera, kad susidarytų reikiamas pagrindas, ir tuomet tiesiamas naujas linoleumas. Dar vienas variantas – padengti senąją grindų dangą savaime išsilyginančiu mišiniu. Išdžiūvęs jis yra maždaug 3 mm storio. Nauja danga gali būti dengiama ant jo.

Abiem būdais padengtos grindys, be abejo, bus aukštesnės, negu senosios. Tad pamąstykite apie tai, kaip sujungsite grindis kampuose su sienomis, kaip sulyginsite tarpduryje atsiradusį pakilimą, kaip sustatysite baldus, prietaisus, ar viskas tilps.

Jei nenorite ar negalite palikti senojo linoleumo, teks jį pašalinti. Tai gali būti gana sudėtinga, jei grindų danga porėta, akyta, ji puikiai sugeria klijus, kuriuos būtina pašalinti. Nepašalinus klijų, jie sąveikaus su naujais klijais, ir nauja danga, reaguodama į tai gali pakeisti spalvą.

Dar viena priežastis, kodėl reikia pašalinti klijus – senstantys klijai tampa trapūs, birūs. Jei senieji klijai, likę po naująja danga, pradės trupėti, tai pažeis naują dangą. Vėliau tie pažeidimai pavirs į iškilimus ar įtrūkimus.

Medinės grindys

Jei linoleumu padengtos grindys yra medinės, turite du variantus: a) pašalinti dangą ir klijus; b) pašalinti viską kartu su medine grindų dalimi.

Norėdami pašalinti tik dangą bei klijus, pirmiausiai paprastu peiliu supjaustykite dangą maždaug 15 cm pločio juostomis. Padaužykite jas plaktuku, tuomet nulupkite. Statybiniu dažų grandikliu atlupkite juostas nuo grindų. Grandikliu pašalinkite klijus. Jei klijus sudėtinga nugramdyti, išbandykite statybinį feną. Klijus dervų pagrindu galite nuvalyti mineraliniu spiritu.

Kietmedžio grindys

Nėra įprasta, jog kietmedžio grindis kas nors dengtų dar ir linoleumu, tačiau jei jau taip atsitiko, pradėkite taip: pralupkite vieną kurį nors linoleumo kampą, kad pamatytumėte, kuria kryptimi sudėtos grindys. Tuomet supjaustykite dangą ta pačia kryptimi – kad atplėšiant kuo mažiau pažeistumėte. Pjaukite tik tiek, kiek reikia prapjauti linoleumą. Tuomet šildykite statybiniu fenu, kol klijai suminkštės ir galėsite pašalinti linoleumą. Nuvalykite kiek įmanoma daugiau klijų, kol jie dar šilti.

Betoninės grindys

Tai turbūt pats paprasčiausias būdas pašalinti linoleumą. Vėlgi, supjaustykite dangą juostomis, pašildykite statybiniu fenu, pašalinkite. Klijų likučius galite pašalinti grindų grandikliu arba sudrėkinti grindis nakčiai indų ploviklio tirpale, kuris suminkštins klijus.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Pirties krosnelės akmenys: kaip išsirinkti?

Krosnelės akmenys – iš pirmo žvilgsnio nedidelė, tačiau be galo svarbi pirties sudedamoji dalis. Dažnai ši medžiaga tampa faktoriumi, kuris nulemia visos pirties kokybę. Tad kaip nepasiklysti ir išsirinkti tinkamiausius krosnelės akmenis?

Stiklo blokeliai: natūralios šviesos ir privatumo suderinimas

Stiklo blokelių populiarumas interjero kontekste yra gan nepastovus. Kartais jie būna beveik visai užmirštami, o kartais – tokie madingi, kad sunku surasti interjero leidinį be jų fotografijų (pavyzdžiui, be jų sunku įsivaizduoti 1940-tuosius arba 1980-tuosius). Dėl stiklo blokelių galios suderinti natūralią šviesą ir privatumą, nesunku nuspėti, kad greitu metu jie vėl atras sau vietą šiuolaikiniuose interjeruose.

Keramikinių plytelių stalviršiai virtuvėje: privalumai bei trūkumai

Plytelės virtuvės erdvėje yra be galo dažnos. Šiame kambaryje yra įprasta jomis kloti grindis, klijuoti sienas. Taip pat galima ir plytelių stalviršio opcija. Šiame straipsnyje aptarsime, kokie yra keramikinių plytelių stalviršių privalumai bei trūkumai.

Kaip išsirinkti medinius padėklus įvairiems projektams?

Mediniai padėklai yra itin mėgstama mėgėjų meistrų medžiaga, kurią galima panaudoti įvairiems Darau Pats projektams. Jų populiarumas yra susijęs su malonia, šiek tiek sendinta estetika ir prieinamumu. Tad į ką reikia atsižvelgti renkantis medinius padėklus?

Kokių klaidų vengti įsirengiant pirtį?

Pirtis – universalus vandens malonumas, kuriuo gera mėgautis tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metų laiku. Vasarą, šiek tiek atitolus nuo darbų, yra gerai užsiimti projektais, kuriems žiemą nebuvo laiko. Pirties įsirengimas – vienas iš tokių galimų projektų. Kad šis darbas būtų kuo sklandesnis, verta pasimokyti iš dažnai pasitaikančių klaidų.

Terakotinės plytelės: privalumai ir trūkumai

Terakotinės plytelės šį sezoną sulaukė daugiau dėmesio nei įprastai. Tad ką reikėtų žinoti apie jas?

Patarimai, kaip nudažyti medinį baldą purškiamais dažais

Jeigu jaučiate, kad jūsų namams reikalingi pokyčiai, baldų dažymas yra vienas paprasčiausių būdų, kaip greitai ir nesudėtingai erdvei suteikti naują veidą. Dažymas purškiamais dažais yra patrauklus dėl šių priežasčių: baldą nudažyti galima labai greitai; jo paviršius yra padengiamas itin lygiai (ant jo nelieka teptuko paliekamų potėpių); palyginus su kitais dažais, jų džiuvimo laikas yra gerokai trumpesnis. Tiems, kuriems neteko dažyti tokiu būdu, pristatome keletą praktiškų patarimų.

Dūmų detektorius: kodėl jis reikalingas ir kaip jį išsirinkti?

Įsigaliojus priešgaisrinės saugos reikalavimui – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius, žmonės vis aktyviau domisi šiais įrenginiais. Tad kuo svarbus yra dūmų detektorius ir kaip jį išsirinkti?

Kaip panaikinti rūdžių dėmes klozete, vonioje bei kriauklėje?

Rūdžių dėmės ant balto vonios, klozeto ar kriauklės paviršiaus atrodo itin neestetiškai. Nors tokių dėmių šalinimas nėra pati lengviausia užduotis, tačiau egzistuoja ne vienas būdas, kaip su jomis kovoti. Šiame tekste pateikiame penkias technikas, kaip pašalinti tokias „užsispyrusias“ dėmes.