Kaip pašalinti seną linoleumą bei klijus

Daugelis nekeičia grindų dangos tol, kol ilgiau tampa nebeįmanoma laukti. Kodėl? Nes puikiai supranta, jog ją pašalinti bus tikrai sudėtinga. Net ir nulupus linoleumą linksmiau nepasidaro – o kaipgi pašalinti klijus?
Kaip pašalinti seną linoleumą bei klijus
© Shutterstock nuotr.

Alternatyvūs metodai

Vienas iš alternatyvių grindų dangos atnaujinimo būdų – kloti naująjį ant senojo. Jei senasis vis dar ganėtinai lygus, arba jį vis dar galima specialiomis priemonėmis palyginti, klokite naująjį ant senojo ir per daug nesukite galvos.

Tam tikrais atvejais gali reikti padengti grindis 6 mm storio fanera, kad susidarytų reikiamas pagrindas, ir tuomet tiesiamas naujas linoleumas. Dar vienas variantas – padengti senąją grindų dangą savaime išsilyginančiu mišiniu. Išdžiūvęs jis yra maždaug 3 mm storio. Nauja danga gali būti dengiama ant jo.

Abiem būdais padengtos grindys, be abejo, bus aukštesnės, negu senosios. Tad pamąstykite apie tai, kaip sujungsite grindis kampuose su sienomis, kaip sulyginsite tarpduryje atsiradusį pakilimą, kaip sustatysite baldus, prietaisus, ar viskas tilps.

Jei nenorite ar negalite palikti senojo linoleumo, teks jį pašalinti. Tai gali būti gana sudėtinga, jei grindų danga porėta, akyta, ji puikiai sugeria klijus, kuriuos būtina pašalinti. Nepašalinus klijų, jie sąveikaus su naujais klijais, ir nauja danga, reaguodama į tai gali pakeisti spalvą.

Dar viena priežastis, kodėl reikia pašalinti klijus – senstantys klijai tampa trapūs, birūs. Jei senieji klijai, likę po naująja danga, pradės trupėti, tai pažeis naują dangą. Vėliau tie pažeidimai pavirs į iškilimus ar įtrūkimus.

Medinės grindys

Jei linoleumu padengtos grindys yra medinės, turite du variantus: a) pašalinti dangą ir klijus; b) pašalinti viską kartu su medine grindų dalimi.

Norėdami pašalinti tik dangą bei klijus, pirmiausiai paprastu peiliu supjaustykite dangą maždaug 15 cm pločio juostomis. Padaužykite jas plaktuku, tuomet nulupkite. Statybiniu dažų grandikliu atlupkite juostas nuo grindų. Grandikliu pašalinkite klijus. Jei klijus sudėtinga nugramdyti, išbandykite statybinį feną. Klijus dervų pagrindu galite nuvalyti mineraliniu spiritu.

Kietmedžio grindys

Nėra įprasta, jog kietmedžio grindis kas nors dengtų dar ir linoleumu, tačiau jei jau taip atsitiko, pradėkite taip: pralupkite vieną kurį nors linoleumo kampą, kad pamatytumėte, kuria kryptimi sudėtos grindys. Tuomet supjaustykite dangą ta pačia kryptimi – kad atplėšiant kuo mažiau pažeistumėte. Pjaukite tik tiek, kiek reikia prapjauti linoleumą. Tuomet šildykite statybiniu fenu, kol klijai suminkštės ir galėsite pašalinti linoleumą. Nuvalykite kiek įmanoma daugiau klijų, kol jie dar šilti.

Betoninės grindys

Tai turbūt pats paprasčiausias būdas pašalinti linoleumą. Vėlgi, supjaustykite dangą juostomis, pašildykite statybiniu fenu, pašalinkite. Klijų likučius galite pašalinti grindų grandikliu arba sudrėkinti grindis nakčiai indų ploviklio tirpale, kuris suminkštins klijus.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

5 tinkamiausios grindų dangos tiems, kurie namuose turi augintinių

Augintiniai į namus įneša gyvasties, papildomo džiugesio ir meilės. Tačiau be visų šių privalumų, didesni augintiniai (katės bei šunys) namuose sukelia šiokį tokį chaosą ir netvarką. Jie gali savo nagais apgadinti namų baldus, sienų apdailą bei grindis. Tad augintinių savininkai, ypač šunų šeimininkai, rinkdamiesi grindis, turi gerai įvertinti dangos atsparumą. Pateikiame keletą grindų dangų variantų, kurie tiks šių keturkojų savininkų namams.

Kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Pelėsis – siaubą keliantis ir turtą niokojantis namų „svečias“, kurio neįsileisti į namus stengiamės įvairiomis priemonėmis: vėdindami namus, valydami vonioje susikaupusius vandens ar kondensato lašelius, skalbinius kuo dažniau džiovindami lauke, o ne kambaryje ir t.t.. Šie ir kiti panašūs prevenciniai veiksmai sudaro netinkamas sąlygas pelėsio atsiradimui. Tad kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Stumdomos durys: pliusai bei minusai

Stumdomos durys interjere tradiciškai yra siejamos su azijietišku interjero dekoru. Tokios durys sukuria elegantišką ir erdvės neapsunkinantį perėjimą iš vienos erdvės į kitą. Šiandien galima rinktis iš nemažos jų stiliaus ir medžiagiškumo įvairovės. Jeigu kyla klausimas, ar verta tokias erdvę tausojančias duris įsirengti savo namuose, pristatome svarbiausius stumdomų durų privalumus bei trūkumus.

Gipskartonio apdaila: dažniausiai pasitaikančios klaidos

Gipso kartonas – universali medžiaga, kurią galima panaudoti pertvarų įrengimui, sienų sulyginimui, luboms bei grindims. Deja, dalis žmonių dvejoja šios medžiagos ilgaamžiškumu. Abejojantiems ekspertai atsako – kokybiškos gipso kartono konstrukcijos yra ilgaamžės, o nekokybiška apdaila yra padarytų klaidų rezultatas. Pristatome dažniausias darbo su gipso kartonu klaidas.

Kodėl verta rinktis kamštinę medžiagą interjero apdailai?

Kamštinio ąžuolo žievės produkcija sparčiai įgauna populiarumą interjero kontekste. Anksčiau kamštinė medžiaga paprastai asocijuodavosi su vyno butelio kamščiu arba priminimams prisegti skirta lenta, tačiau šiandien namuose kamštmedis naudojamas kur kas plačiau. Kamštinė sienų bei grindų danga, kamštiniai baldai bei šviestuvai – visos šios interjero detalės yra vertinamos tiek dėl savo estetinių, tiek dėl praktinių savybių. Pateikiame kelias priežastis, kodėl verta išbandyti šią medžiagą savo namuose.

Atidengtų plytų siena: pliusai bei minusai

Mūrinės namo sienos – tvirtos ir ilgaamžės. Nors nedengtas plytas esame labiau įpratę matyti pastato eksterjere, šiandien, dėl charakteringos tokių sienų išvaizdos, vis dažniau susiduriame su atidengtų plytinių sienų tendencija interjere. Tie, kuriems pasisekė gyventi name, kuriame už tinko ar gipso kartono plokštės slepiasi plytinės sienos, turi galimybę jas atidengti. Tačiau prieš priimant tokį sprendimą, verta susipažinti su atidengtų plytų sienų pliusais ir minusais.

Pertvaros: ką rinktis – mūrinę sieną ar gipso kartono atitvarą?

Tiek mūriniai atitvairai, tiek gipso kartono atitvarai turi savų privalumų ir trukumų, todėl prieiti prie bendros išvados, kas geriau – mūrinė siena ar gipso kartono atitvaras, šiame straipsnyje nebandysime. Vietoje to, palyginsime šių atitvarų skirtumus, o sprendimą, ką rinktis, priimsite jūs patys.

Pelėsis skalbimo mašinoje: kaip su juo kovoti?

Pelėsis mėgsta tamsią, drėgną, nevėdinamą erdvę, taigi visai nekeista, kad jis gali sau atrasti vietą ir skalbimo mašinoje. Paprastai, kad skalbyklėje atsirado pelėsis, išduoda negeras kvapas bei atsiradusios tamsios spalvos dėmės ant skalbimo milteliams pilti skirtų skyrelių arba tarp durelėse esančių gumų. Tad kaip kovoti su pelėsiu skalbimo mašinoje?

Marmuriniai stalviršiai: privalumai bei trūkumai

Niekas nenuginčys, kad marmuriniai stalviršiai vizualiai yra be galo estetiški. Marmuras erdvei teikia prabangos jausmą. Jis atrodo itin subtiliai bei elegantiškai. Tačiau prieš renkantis tokį stalviršį, reikia gerai pasverti tiek jo pliusus, tiek minusus. Tad ką verta žinoti prieš įsigyjant marmurinį stalviršį?

Priežastys, kodėl namuose verta turėti oro drėkintuvą

Žiemos oras yra sausas oras. Sauso žiemos oro, šildymo bei retai atidaromų langų derinys namuose kelia diskomfortą: ima sausėti oda, dažniau sergame virusinėmis ligomis ir t.t.. Oro drėkintuvas gali padėti susidoroti su šiomis ir kitomis sauso oro sukeliamomis problemomis. Pateikiame kelias svarias priežastis, kodėl verta įsigyti oro drėkintuvą.