Kaip pašalinti kalėdinės eglutės spyglius iš kilimo?

 (1)
Gyva kalėdinė eglutė neabejotinai turi daugybę privalumų: natūralią išvaizdą, malonų kvapą, gyvo augalo skleidžiamą gaivą. Pagrindinis gyvo medelio minusas – byrantys spygliai, kuriuos kilime randame dar ilgai po šventinio sezono. Nors byrėjimą galima pristabdyti tinkamai prižiūrint augalą, visiškai to išvengti yra neįmanome. Tad pateikiame kelis praktiškus patarimus, kaip pašalinti spyglius iš kilimo.
© Shutterstock

Kaip pašalinti spyglius iš kilimo?

Kilimo siurbimas. Siurbimas – savaime suprantamas žingsnis, norint surinkti smulkius ir sausus eglutės spyglius. Tačiau yra keli triukai, kuriuos pritaikius, atliksite šį darbą efektyviau. Pirmiausia, dar prieš pradedant siurbti, ištuštinkite siurblio dulkių maišelį ar konteinerį. Tuščias siurblys spyglius surinks daug geriau. Taip pat rekomenduojama atsikratyti priedų – tai yra nuimti antgalį ir siurbti tiesiog su žarna, nes siurbiant su antgaliu spygliai kibs prie jo.

Kaip pašalinti kalėdinės eglutės spyglius iš kilimo?
© Shutterstock

Šlavimas. Daugumą spyglių galima surinkti ir šluota. Šluota lengvai sušluosite spyglius nuo kietų grindų, tačiau kalbant apie kilimą, patariama naudoti šluotą su guminiais šereliais. Tokia šluota yra efektyvesnė šalinant eglutės spyglius, nes spygliai nekimba prie gumos.

Kaip pašalinti kalėdinės eglutės spyglius iš kilimo?
© Shutterstock

Spygliu rinkimas lipniu pūkų rinkikliu. Nors lipnus pūkų rinkiklis yra skirtas drabužių valymui, lipnus jo paviršius gali pasitarnauti ir surenkant spyglius. Kadangi tokie pūkų rinkikliai paprastai yra nedideli, jais patogu valyti tik nedidelius plotus. Jie gali labai pasitarnauti valant baldus ant kurių pribyrėjo spyglių arba pavalyti kilimui po eglute.

Kaip pašalinti kalėdinės eglutės spyglius iš kilimo?
© Shutterstock

Savo rankų darbo spyglių rinkiklis. Kadangi lipnus pūkų rinkiklis yra tinkama, bet nelabai patogi priemonė spyglių rinkimai, panašų aparatą galima pasigaminti patiems. Pavyzdžiui: ant dažymui skirto volelio su prailginamu kotu galima priklijuoti dvipusės lipnios juostos ir juo išvalyti kilimą.

Kaip pašalinti sakus nuo įvairių paviršių?

Kaip pašalinti kalėdinės eglutės spyglius iš kilimo?
© Shutterstock


Spygliuočiai medžiai yra sakingi, todėl kartais nutinka taip, kad drabužiai, baldai, minkštųjų baldų apmušalai arba kilimas išsitepa sakais. Sakus pašalinti galima etilo alkoholiu arba galima pasitelkti tepimo skystį WD-40. Kadangi abi šios medžiagos yra gan agresyvios, geriausia pirma jas išbandyti ant nedidelio ir nepastebimo ploto ir stebėti ar jis nedaro įtakos daikto spalvai.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Marmuriniai stalviršiai: privalumai bei trūkumai

Niekas nenuginčys, kad marmuriniai stalviršiai vizualiai yra be galo estetiški. Marmuras erdvei teikia prabangos jausmą. Jis atrodo itin subtiliai bei elegantiškai. Tačiau prieš renkantis tokį stalviršį, reikia gerai pasverti tiek jo pliusus, tiek minusus. Tad ką verta žinoti prieš įsigyjant marmurinį stalviršį?

Priežastys, kodėl namuose verta turėti oro drėkintuvą

Žiemos oras yra sausas oras. Sauso žiemos oro, šildymo bei retai atidaromų langų derinys namuose kelia diskomfortą: ima sausėti oda, dažniau sergame virusinėmis ligomis ir t.t.. Oro drėkintuvas gali padėti susidoroti su šiomis ir kitomis sauso oro sukeliamomis problemomis. Pateikiame kelias svarias priežastis, kodėl verta įsigyti oro drėkintuvą.

Darau pats: praktiška batų laikymo idėja

Batų lentyna – funkcionalus baldas, kuris išsprendžia netvarkingos batų krūvos problemą. Ieškantiems patogaus ir kartu estetiško batų laikymo sprendimo, pristatome nesudėtingą batų lentynos ant ratukų projektą.

Šilumą lauk išvaro prasti langai, o kas gali išsaugoti?

Šaltąjį metų laiką daugelis senų daugiabučių gyventojų pasitinka su nerimu. Jis atneša ne tik išsipūtusias sąskaitas už šildymą, bet ir bute dažnai karaliaujančią vėsą. Nesandarios namo konstrukcijų jungtys, prasti langai ar kiauras stogas laikomi dažniausiais šilumos „vagimis“ daugiabučiuose, dėl kurių už šildymą mokama daug, bet rezultato – nejausti. Tam, kad įsigyjamas būstas būtų ir taupus, ir šiltas, statybų specialistai pataria išsiaiškinti daug jo savybių – pradedant energine klase, baigiant šildymo tipu.

Vinilinės grindys: kaip jas tinkamai prižiūrėti?

Vinilinė grindų danga, kuri yra ypač populiari Amerikoje bei Vakarų Europoje, po truputi atranda sau vietą ir Lietuvos rinkoje. Vienas iš didžiausių šios dangos pliusų – itin lengva priežiūra. Pateikiame kelis praktiškus patarimus, kaip tinkamai valyti šias grindis.

Neuždengta lubų konstrukcija: privalumai bei trūkumai (1)

Lubos paliktos be apdailos, su neuždengtomis sijomis bei matomomis inžinerinėmis sistemomis – nebūtinai yra vaizdas iš remonto darbų vietos. Gyvendami mieste, dažnai įkvėpimo namų interjerui randame urbanistinėje bei pramoninėje aplinkoje. Neuždengtos lubos, kurios seniau buvo randamos tik fabrikuose ar komercinėse patalpose, šiandien sau vietą atranda ir individualiuose namuose bei butuose. Tad kokie yra neuždengtų lubų privalumai bei trūkumai?

Patarimai, kaip prižiūrėti medines parketlentes

Parketlentėmis klotos grindys išsiskiria savo estetiška išvaizda. Tai yra ilgaamžė grindų danga, kurią laikui bėgant yra galimybė atnaujinti. Kadangi šios grindys yra medinės, joms yra reikalinga nuolatinė priežiūra. Pateikiame kelis patarimus, kaip teisingai prižiūrėti medines parketlentes, kad išlaikytumėte tobulą jų išvaizdą.

6 paprasti žingsniai, kaip nudažyti seną medinį baldą

Senas, praradęs savo pirminę išvaizdą medinis baldas tikrai nepuošia namų erdvės, todėl ateina metas apsispręsti: pastatyti jį į garažą ar tiesiog išmesti. Žinoma, yra ir trečias pasirinkimas – tokį baldą galima perdažyti. Naujas pasirinktos spalvos dažų sluoksnis gali prikelti tokį baldą naujam gyvenimui. Tiems, kuriems dar niekada neteko dažyti baldų, pristatome 6 paprastus žingsnius, kaip nudažyti seną medinį baldą.

Betoniniai stalviršiai: pliusai bei minusai (1)

Betonas, kartu su industriniu interjero stiliumi, paskutiniu metu tapo itin populiarus apdailoje, baldų bei interjero aksesuarų gamyboje. Betonas kelia vis mažiau asociacijų su šaltumu. Jis imamas vertinti, kaip estetiška ir moderni namų interjero detalė. Šiandien ypač populiaru betono akcentus naudoti virtuvės zonoje, taip jai suteikiant išskirtinumo ir industrinio šarmo. Šiame straipsnyje plačiau pakalbėsime apie betoninius stalviršius.

Ką daryti, kad kenkėjai Kalėdų „nepavogtų“?

Pamenate kino filmą apie Grinčą, pavogusį Kalėdas? Kenkėjų kontrolės specialistai UAB „Dezinfa“ įspėja, kad tokiu Grinču šventiniu laikotarpiu dažnai tampa tarakonai, graužikai ir kiti kenkėjai, netikėtai užplūstantys gyvenamas patalpas.