Kaip pašalinti kalėdinės eglutės spyglius iš kilimo?

 (1)
Gyva kalėdinė eglutė neabejotinai turi daugybę privalumų: natūralią išvaizdą, malonų kvapą, gyvo augalo skleidžiamą gaivą. Pagrindinis gyvo medelio minusas – byrantys spygliai, kuriuos kilime randame dar ilgai po šventinio sezono. Nors byrėjimą galima pristabdyti tinkamai prižiūrint augalą, visiškai to išvengti yra neįmanome. Tad pateikiame kelis praktiškus patarimus, kaip pašalinti spyglius iš kilimo.
© Shutterstock

Kaip pašalinti spyglius iš kilimo?

Kilimo siurbimas. Siurbimas – savaime suprantamas žingsnis, norint surinkti smulkius ir sausus eglutės spyglius. Tačiau yra keli triukai, kuriuos pritaikius, atliksite šį darbą efektyviau. Pirmiausia, dar prieš pradedant siurbti, ištuštinkite siurblio dulkių maišelį ar konteinerį. Tuščias siurblys spyglius surinks daug geriau. Taip pat rekomenduojama atsikratyti priedų – tai yra nuimti antgalį ir siurbti tiesiog su žarna, nes siurbiant su antgaliu spygliai kibs prie jo.

Kaip pašalinti kalėdinės eglutės spyglius iš kilimo?
© Shutterstock

Šlavimas. Daugumą spyglių galima surinkti ir šluota. Šluota lengvai sušluosite spyglius nuo kietų grindų, tačiau kalbant apie kilimą, patariama naudoti šluotą su guminiais šereliais. Tokia šluota yra efektyvesnė šalinant eglutės spyglius, nes spygliai nekimba prie gumos.

Kaip pašalinti kalėdinės eglutės spyglius iš kilimo?
© Shutterstock

Spygliu rinkimas lipniu pūkų rinkikliu. Nors lipnus pūkų rinkiklis yra skirtas drabužių valymui, lipnus jo paviršius gali pasitarnauti ir surenkant spyglius. Kadangi tokie pūkų rinkikliai paprastai yra nedideli, jais patogu valyti tik nedidelius plotus. Jie gali labai pasitarnauti valant baldus ant kurių pribyrėjo spyglių arba pavalyti kilimui po eglute.

Kaip pašalinti kalėdinės eglutės spyglius iš kilimo?
© Shutterstock

Savo rankų darbo spyglių rinkiklis. Kadangi lipnus pūkų rinkiklis yra tinkama, bet nelabai patogi priemonė spyglių rinkimai, panašų aparatą galima pasigaminti patiems. Pavyzdžiui: ant dažymui skirto volelio su prailginamu kotu galima priklijuoti dvipusės lipnios juostos ir juo išvalyti kilimą.

Kaip pašalinti sakus nuo įvairių paviršių?

Kaip pašalinti kalėdinės eglutės spyglius iš kilimo?
© Shutterstock


Spygliuočiai medžiai yra sakingi, todėl kartais nutinka taip, kad drabužiai, baldai, minkštųjų baldų apmušalai arba kilimas išsitepa sakais. Sakus pašalinti galima etilo alkoholiu arba galima pasitelkti tepimo skystį WD-40. Kadangi abi šios medžiagos yra gan agresyvios, geriausia pirma jas išbandyti ant nedidelio ir nepastebimo ploto ir stebėti ar jis nedaro įtakos daikto spalvai.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Kaip gyventi sandariame name?

Jau ankstesniuose savo straipsniuose nagrinėjau vėdinimo svarbą ir jo įtaką pastato energiniam efektyvumui. Ekspertizių metu vėl ir vėl susiduriu su šios srities klaidomis, todėl nusprendžiau dar kartą sugrįžti prie šios temos.

Bambukinės grindys: kokie yra jų didžiausi pliusai bei minusai?

Bambukinės grindys savo savybėmis kartais gali pasirodyti labai panašios į medžio masyvo grindis, nors iš tiesų jos yra gaminamos iš žolinio tipo augalo – bambuko. Šios grindys pasižymi daugeliu kietmedžio grindų privalumų, tačiau taip pat galima išskirti ir kelis svarbius pažeidžiamumus. Taigi ką reikėtų žinoti apie šią grindų dangą, prieš nusprendžiant ja iškloti namų grindis?

8 praktiški patarimai, kaip paruošti sienas dažymui

Sienų dažymas – greitas ir nesudėtingas būdas, kuris iš pagrindų gali atnaujinti interjerą ir sutikti jam parinktą nuotaiką. Šį apdailos darbą, turint šiek tiek praktikos ir žinių, gali atlikti kiekvienas. Pateikiame keletą praktiškų patarimų, kaip pasiruošti šiam darbui.

5 patarimai renovuojantiems namą

Tikitės ypatingų, sudėtingų nurodymų?

Kaip žinoti, kad namuose atsirado pelių?

Paspaudus žiemos šalčiui, į mūsų namus traukia pelės ir kiti graužikai. Kol oras buvo šiltesnis, jie galėjo gyventi ir lauke, tačiau atšalus sugrįžo į šiltesnes patalpas, dėl to, kad ieško maisto.

Būstas su daline apdaila: klaidos, iš kurių vertėtų pasimokyti

„Jeigu perkate būstą su daline apdaila, nusiteikite psichologiškai, kad visą darbų eigą teks kontroliuoti patiems. Pavyzdžiui, pirkti grindjuostes, kai jų reikia, suplanuoti kitų medžiagų perdavimą meistrui, kad sklandžiai vyktų darbai“, – teigia būsto apdailą savo jėgomis nusprendęs atlikti vilnietis Povilas Jurgėnas. Pasak jo, naujakuriams reikia itin įdėmiai suskaičiuoti turimas santaupas ir apdailos išlaidas. Pritrūkus lėšų, darbai gali užtrukti neribotai

Kaip vertinti sandarumą?

Sandarios atitvarinės pastato konstrukcijos sudaro galimybes išsaugoti patalpose šildymo prietaisais sušildytą orą ir sumažinti šildymo išlaidas.

Kaip per šalčius kūrenti krosnį?

Spustelėjus šalčiams, gyventojai intensyviau ima kūrenti krosnis. O tada pradeda pleškėti namai. Vien šią parą Lietuvoje degė 17 gyvenamųjų namų. „Kai šalta, krosnį kūrenu visą dieną! Net rankos prie sienelės pridėti negaliu,“ – šiluma pasidžiaugia ne vienas gyventojas. „Kol krosnyje gera trauka, tol dūmtraukio ir nevalau,“ – tai neretai tenka išgirsti ugniagesiams, lankantiems gyventojus prevencinių akcijų metu.

Vitrininiai langai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Vitrininiai langai – būsto detalė, kuri tarytum sunaikina ribą tarp patalpos vidaus bei jos išorės. Tai architektūrinis elementas, kuris vizualiai atrodo itin patraukliai. Kita vertus, tokius langus valyti pavasarį yra tikrai nelengva ir nemažai laiko reikalaujanti užduotis. Šiame tekste aptarsime svarbiausius vitrininių langų privalumus ir trūkumus.

5 tinkamiausios grindų dangos tiems, kurie namuose turi augintinių (1)

Augintiniai į namus įneša gyvasties, papildomo džiugesio ir meilės. Tačiau be visų šių privalumų, didesni augintiniai (katės bei šunys) namuose sukelia šiokį tokį chaosą ir netvarką. Jie gali savo nagais apgadinti namų baldus, sienų apdailą bei grindis. Tad augintinių savininkai, ypač šunų šeimininkai, rinkdamiesi grindis, turi gerai įvertinti dangos atsparumą. Pateikiame keletą grindų dangų variantų, kurie tiks keturkojų savininkų namams.