Kaip pašalinti kalėdinės eglutės spyglius iš kilimo?

 (1)
Gyva kalėdinė eglutė neabejotinai turi daugybę privalumų: natūralią išvaizdą, malonų kvapą, gyvo augalo skleidžiamą gaivą. Pagrindinis gyvo medelio minusas – byrantys spygliai, kuriuos kilime randame dar ilgai po šventinio sezono. Nors byrėjimą galima pristabdyti tinkamai prižiūrint augalą, visiškai to išvengti yra neįmanome. Tad pateikiame kelis praktiškus patarimus, kaip pašalinti spyglius iš kilimo.
© Shutterstock

Kaip pašalinti spyglius iš kilimo?

Kilimo siurbimas. Siurbimas – savaime suprantamas žingsnis, norint surinkti smulkius ir sausus eglutės spyglius. Tačiau yra keli triukai, kuriuos pritaikius, atliksite šį darbą efektyviau. Pirmiausia, dar prieš pradedant siurbti, ištuštinkite siurblio dulkių maišelį ar konteinerį. Tuščias siurblys spyglius surinks daug geriau. Taip pat rekomenduojama atsikratyti priedų – tai yra nuimti antgalį ir siurbti tiesiog su žarna, nes siurbiant su antgaliu spygliai kibs prie jo.

Kaip pašalinti kalėdinės eglutės spyglius iš kilimo?
© Shutterstock

Šlavimas. Daugumą spyglių galima surinkti ir šluota. Šluota lengvai sušluosite spyglius nuo kietų grindų, tačiau kalbant apie kilimą, patariama naudoti šluotą su guminiais šereliais. Tokia šluota yra efektyvesnė šalinant eglutės spyglius, nes spygliai nekimba prie gumos.

Kaip pašalinti kalėdinės eglutės spyglius iš kilimo?
© Shutterstock

Spygliu rinkimas lipniu pūkų rinkikliu. Nors lipnus pūkų rinkiklis yra skirtas drabužių valymui, lipnus jo paviršius gali pasitarnauti ir surenkant spyglius. Kadangi tokie pūkų rinkikliai paprastai yra nedideli, jais patogu valyti tik nedidelius plotus. Jie gali labai pasitarnauti valant baldus ant kurių pribyrėjo spyglių arba pavalyti kilimui po eglute.

Kaip pašalinti kalėdinės eglutės spyglius iš kilimo?
© Shutterstock

Savo rankų darbo spyglių rinkiklis. Kadangi lipnus pūkų rinkiklis yra tinkama, bet nelabai patogi priemonė spyglių rinkimai, panašų aparatą galima pasigaminti patiems. Pavyzdžiui: ant dažymui skirto volelio su prailginamu kotu galima priklijuoti dvipusės lipnios juostos ir juo išvalyti kilimą.

Kaip pašalinti sakus nuo įvairių paviršių?

Kaip pašalinti kalėdinės eglutės spyglius iš kilimo?
© Shutterstock


Spygliuočiai medžiai yra sakingi, todėl kartais nutinka taip, kad drabužiai, baldai, minkštųjų baldų apmušalai arba kilimas išsitepa sakais. Sakus pašalinti galima etilo alkoholiu arba galima pasitelkti tepimo skystį WD-40. Kadangi abi šios medžiagos yra gan agresyvios, geriausia pirma jas išbandyti ant nedidelio ir nepastebimo ploto ir stebėti ar jis nedaro įtakos daikto spalvai.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Pirties krosnelės akmenys: kaip išsirinkti?

Krosnelės akmenys – iš pirmo žvilgsnio nedidelė, tačiau be galo svarbi pirties sudedamoji dalis. Dažnai ši medžiaga tampa faktoriumi, kuris nulemia visos pirties kokybę. Tad kaip nepasiklysti ir išsirinkti tinkamiausius krosnelės akmenis?

Stiklo blokeliai: natūralios šviesos ir privatumo suderinimas

Stiklo blokelių populiarumas interjero kontekste yra gan nepastovus. Kartais jie būna beveik visai užmirštami, o kartais – tokie madingi, kad sunku surasti interjero leidinį be jų fotografijų (pavyzdžiui, be jų sunku įsivaizduoti 1940-tuosius arba 1980-tuosius). Dėl stiklo blokelių galios suderinti natūralią šviesą ir privatumą, nesunku nuspėti, kad greitu metu jie vėl atras sau vietą šiuolaikiniuose interjeruose.

Keramikinių plytelių stalviršiai virtuvėje: privalumai bei trūkumai

Plytelės virtuvės erdvėje yra be galo dažnos. Šiame kambaryje yra įprasta jomis kloti grindis, klijuoti sienas. Taip pat galima ir plytelių stalviršio opcija. Šiame straipsnyje aptarsime, kokie yra keramikinių plytelių stalviršių privalumai bei trūkumai.

Kaip išsirinkti medinius padėklus įvairiems projektams?

Mediniai padėklai yra itin mėgstama mėgėjų meistrų medžiaga, kurią galima panaudoti įvairiems Darau Pats projektams. Jų populiarumas yra susijęs su malonia, šiek tiek sendinta estetika ir prieinamumu. Tad į ką reikia atsižvelgti renkantis medinius padėklus?

Kokių klaidų vengti įsirengiant pirtį?

Pirtis – universalus vandens malonumas, kuriuo gera mėgautis tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metų laiku. Vasarą, šiek tiek atitolus nuo darbų, yra gerai užsiimti projektais, kuriems žiemą nebuvo laiko. Pirties įsirengimas – vienas iš tokių galimų projektų. Kad šis darbas būtų kuo sklandesnis, verta pasimokyti iš dažnai pasitaikančių klaidų.

Terakotinės plytelės: privalumai ir trūkumai

Terakotinės plytelės šį sezoną sulaukė daugiau dėmesio nei įprastai. Tad ką reikėtų žinoti apie jas?

Patarimai, kaip nudažyti medinį baldą purškiamais dažais

Jeigu jaučiate, kad jūsų namams reikalingi pokyčiai, baldų dažymas yra vienas paprasčiausių būdų, kaip greitai ir nesudėtingai erdvei suteikti naują veidą. Dažymas purškiamais dažais yra patrauklus dėl šių priežasčių: baldą nudažyti galima labai greitai; jo paviršius yra padengiamas itin lygiai (ant jo nelieka teptuko paliekamų potėpių); palyginus su kitais dažais, jų džiuvimo laikas yra gerokai trumpesnis. Tiems, kuriems neteko dažyti tokiu būdu, pristatome keletą praktiškų patarimų.

Dūmų detektorius: kodėl jis reikalingas ir kaip jį išsirinkti?

Įsigaliojus priešgaisrinės saugos reikalavimui – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius, žmonės vis aktyviau domisi šiais įrenginiais. Tad kuo svarbus yra dūmų detektorius ir kaip jį išsirinkti?

Kaip panaikinti rūdžių dėmes klozete, vonioje bei kriauklėje?

Rūdžių dėmės ant balto vonios, klozeto ar kriauklės paviršiaus atrodo itin neestetiškai. Nors tokių dėmių šalinimas nėra pati lengviausia užduotis, tačiau egzistuoja ne vienas būdas, kaip su jomis kovoti. Šiame tekste pateikiame penkias technikas, kaip pašalinti tokias „užsispyrusias“ dėmes.