Kaip pašalinti dažus nuo medienos

 (1)
Be jokios abejonės, tai gali būti daug laiko bei darbo reikalaujantis procesas, tačiau gauti rezultatai dažniausiai būna verti pastangų. Paprasčiausiai vadovaudamiesi šiais 5 žingsniais, jūs ne tik nesunkiai pašalinsite dažus nuo medienos, bet ir padarysite tai nepažeisdami jos paviršiaus.
Kaip pašalinti dažus nuo medienos
© Shutterstock nuotr.

Pirmas žingsnis

Nuo paviršiaus pašalinkite visas vinis, varžtus, rankenas ar kitus daiktus, kurie gali trukdyti darbui. Jei yra dalių, kurios pagamintos ne iš medienos ir negali būti pašalinamos, padenkite jas specialia apsaugine juostele. Prieš pradedant darbą nepamirškite dėvėti apsauginių priemonių, kurios būtinos dirbant su cheminiais dažų valikliais – pirštinių, akinių, respiratoriaus.

Pastaba: pasikonsultuokite su specialistu prieš pirkdami dažų valiklį, kadangi preparatai, savo sudėtyje turintys kaustiko (natrio hidroksido), gali pakeisti medienos spalvą. Būtent todėl dauguma specialistų rekomenduoja naudoti tirpiklių pagrindu pagamintus dažų valiklius.

Antras žingsnis

Teptuku užtepkite dažų valiklį ant vietos, kurią norite nuvalyti. Leiskite mišiniui džiūti maždaug 20 minučių ar kol dažai pradės atšokti nuo paviršiaus ir luptis. Jei nuo paviršiaus norite pašalinti kelis sluoksnius dažų, užtepus valiklį, jį palikite džiūti keletui valandų. Laikui bėgant vis patikrinkite, ar dažų sluoksnis pastebimai suminkštėjo.

Trečias žingsnis

Glaistikliu nutrinkite besilupančius dažus, tačiau būkite atsargūs, nepažeiskite medienos paviršiaus. Kad gautumėte geresnius rezultatus, galite visą procesą pakartoti antrą kartą.

Ketvirtas žingsnis

Pašalinus dažus nuo lygių medienos dalių, laikas pereiti prie sunkiau pasiekiamų vietų (pvz.: įdubimų, bagetų). Užtepkite valiklį ant medžio ir kaip anksčiau palaukite bent 20 minučių, kol mišinys pradės veikti. Tuomet naudodami vielinį šepetį nušveiskite valikliu padengtas vietas. Šio šepečio pagalba lengviau nuvalysite sunkiai pasiekiamas vietas, tokias kaip gūbriai ar įdubimai. Tačiau nešveiskite per stipriai, kitaip galite pažeisti paviršių.

Penktas žingsnis

Viską nuplaukite vandenyje išmirkyta šluoste, tuomet nušveiskite švitriniu popieriumi. Jei turite prieigą prie elektrinio šlifuoklio, naudokite jį, tačiau trapias bei raižytas dalis vis tiek šlifuokite rankomis. Galų gale nuvalykite dulkes bei nuosėdas. Belieka nuspręsti, ką darysite su naujai paruoštu paviršiumi.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Vitrininiai langai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Vitrininiai langai – būsto detalė, kuri tarytum sunaikina ribą tarp patalpos vidaus bei jos išorės. Tai architektūrinis elementas, kuris vizualiai atrodo itin patraukliai. Kita vertus, tokius langus valyti pavasarį yra tikrai nelengva ir nemažai laiko reikalaujanti užduotis. Šiame tekste aptarsime svarbiausius vitrininių langų privalumus ir trūkumus.

5 tinkamiausios grindų dangos tiems, kurie namuose turi augintinių (1)

Augintiniai į namus įneša gyvasties, papildomo džiugesio ir meilės. Tačiau be visų šių privalumų, didesni augintiniai (katės bei šunys) namuose sukelia šiokį tokį chaosą ir netvarką. Jie gali savo nagais apgadinti namų baldus, sienų apdailą bei grindis. Tad augintinių savininkai, ypač šunų šeimininkai, rinkdamiesi grindis, turi gerai įvertinti dangos atsparumą. Pateikiame keletą grindų dangų variantų, kurie tiks keturkojų savininkų namams.

Kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Pelėsis – siaubą keliantis ir turtą niokojantis namų „svečias“, kurio neįsileisti į namus stengiamės įvairiomis priemonėmis: vėdindami namus, valydami vonioje susikaupusius vandens ar kondensato lašelius, skalbinius kuo dažniau džiovindami lauke, o ne kambaryje ir t.t.. Šie ir kiti panašūs prevenciniai veiksmai sudaro netinkamas sąlygas pelėsio atsiradimui. Tad kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Stumdomos durys: pliusai bei minusai

Stumdomos durys interjere tradiciškai yra siejamos su azijietišku interjero dekoru. Tokios durys sukuria elegantišką ir erdvės neapsunkinantį perėjimą iš vienos erdvės į kitą. Šiandien galima rinktis iš nemažos jų stiliaus ir medžiagiškumo įvairovės. Jeigu kyla klausimas, ar verta tokias erdvę tausojančias duris įsirengti savo namuose, pristatome svarbiausius stumdomų durų privalumus bei trūkumus.

Gipskartonio apdaila: dažniausiai pasitaikančios klaidos

Gipso kartonas – universali medžiaga, kurią galima panaudoti pertvarų įrengimui, sienų sulyginimui, luboms bei grindims. Deja, dalis žmonių dvejoja šios medžiagos ilgaamžiškumu. Abejojantiems ekspertai atsako – kokybiškos gipso kartono konstrukcijos yra ilgaamžės, o nekokybiška apdaila yra padarytų klaidų rezultatas. Pristatome dažniausias darbo su gipso kartonu klaidas.

Kodėl verta rinktis kamštinę medžiagą interjero apdailai?

Kamštinio ąžuolo žievės produkcija sparčiai įgauna populiarumą interjero kontekste. Anksčiau kamštinė medžiaga paprastai asocijuodavosi su vyno butelio kamščiu arba priminimams prisegti skirta lenta, tačiau šiandien namuose kamštmedis naudojamas kur kas plačiau. Kamštinė sienų bei grindų danga, kamštiniai baldai bei šviestuvai – visos šios interjero detalės yra vertinamos tiek dėl savo estetinių, tiek dėl praktinių savybių. Pateikiame kelias priežastis, kodėl verta išbandyti šią medžiagą savo namuose.

Atidengtų plytų siena: pliusai bei minusai

Mūrinės namo sienos – tvirtos ir ilgaamžės. Nors nedengtas plytas esame labiau įpratę matyti pastato eksterjere, šiandien, dėl charakteringos tokių sienų išvaizdos, vis dažniau susiduriame su atidengtų plytinių sienų tendencija interjere. Tie, kuriems pasisekė gyventi name, kuriame už tinko ar gipso kartono plokštės slepiasi plytinės sienos, turi galimybę jas atidengti. Tačiau prieš priimant tokį sprendimą, verta susipažinti su atidengtų plytų sienų pliusais ir minusais.

Pertvaros: ką rinktis – mūrinę sieną ar gipso kartono atitvarą?

Tiek mūriniai atitvairai, tiek gipso kartono atitvarai turi savų privalumų ir trukumų, todėl prieiti prie bendros išvados, kas geriau – mūrinė siena ar gipso kartono atitvaras, šiame straipsnyje nebandysime. Vietoje to, palyginsime šių atitvarų skirtumus, o sprendimą, ką rinktis, priimsite jūs patys.

Pelėsis skalbimo mašinoje: kaip su juo kovoti?

Pelėsis mėgsta tamsią, drėgną, nevėdinamą erdvę, taigi visai nekeista, kad jis gali sau atrasti vietą ir skalbimo mašinoje. Paprastai, kad skalbyklėje atsirado pelėsis, išduoda negeras kvapas bei atsiradusios tamsios spalvos dėmės ant skalbimo milteliams pilti skirtų skyrelių arba tarp durelėse esančių gumų. Tad kaip kovoti su pelėsiu skalbimo mašinoje?

Marmuriniai stalviršiai: privalumai bei trūkumai

Niekas nenuginčys, kad marmuriniai stalviršiai vizualiai yra be galo estetiški. Marmuras erdvei teikia prabangos jausmą. Jis atrodo itin subtiliai bei elegantiškai. Tačiau prieš renkantis tokį stalviršį, reikia gerai pasverti tiek jo pliusus, tiek minusus. Tad ką verta žinoti prieš įsigyjant marmurinį stalviršį?