Kaip pašalinti dažus nuo medienos

 (1)
Be jokios abejonės, tai gali būti daug laiko bei darbo reikalaujantis procesas, tačiau gauti rezultatai dažniausiai būna verti pastangų. Paprasčiausiai vadovaudamiesi šiais 5 žingsniais, jūs ne tik nesunkiai pašalinsite dažus nuo medienos, bet ir padarysite tai nepažeisdami jos paviršiaus.
Kaip pašalinti dažus nuo medienos
© Shutterstock nuotr.

Pirmas žingsnis

Nuo paviršiaus pašalinkite visas vinis, varžtus, rankenas ar kitus daiktus, kurie gali trukdyti darbui. Jei yra dalių, kurios pagamintos ne iš medienos ir negali būti pašalinamos, padenkite jas specialia apsaugine juostele. Prieš pradedant darbą nepamirškite dėvėti apsauginių priemonių, kurios būtinos dirbant su cheminiais dažų valikliais – pirštinių, akinių, respiratoriaus.

Pastaba: pasikonsultuokite su specialistu prieš pirkdami dažų valiklį, kadangi preparatai, savo sudėtyje turintys kaustiko (natrio hidroksido), gali pakeisti medienos spalvą. Būtent todėl dauguma specialistų rekomenduoja naudoti tirpiklių pagrindu pagamintus dažų valiklius.

Antras žingsnis

Teptuku užtepkite dažų valiklį ant vietos, kurią norite nuvalyti. Leiskite mišiniui džiūti maždaug 20 minučių ar kol dažai pradės atšokti nuo paviršiaus ir luptis. Jei nuo paviršiaus norite pašalinti kelis sluoksnius dažų, užtepus valiklį, jį palikite džiūti keletui valandų. Laikui bėgant vis patikrinkite, ar dažų sluoksnis pastebimai suminkštėjo.

Trečias žingsnis

Glaistikliu nutrinkite besilupančius dažus, tačiau būkite atsargūs, nepažeiskite medienos paviršiaus. Kad gautumėte geresnius rezultatus, galite visą procesą pakartoti antrą kartą.

Ketvirtas žingsnis

Pašalinus dažus nuo lygių medienos dalių, laikas pereiti prie sunkiau pasiekiamų vietų (pvz.: įdubimų, bagetų). Užtepkite valiklį ant medžio ir kaip anksčiau palaukite bent 20 minučių, kol mišinys pradės veikti. Tuomet naudodami vielinį šepetį nušveiskite valikliu padengtas vietas. Šio šepečio pagalba lengviau nuvalysite sunkiai pasiekiamas vietas, tokias kaip gūbriai ar įdubimai. Tačiau nešveiskite per stipriai, kitaip galite pažeisti paviršių.

Penktas žingsnis

Viską nuplaukite vandenyje išmirkyta šluoste, tuomet nušveiskite švitriniu popieriumi. Jei turite prieigą prie elektrinio šlifuoklio, naudokite jį, tačiau trapias bei raižytas dalis vis tiek šlifuokite rankomis. Galų gale nuvalykite dulkes bei nuosėdas. Belieka nuspręsti, ką darysite su naujai paruoštu paviršiumi.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Pirties krosnelės akmenys: kaip išsirinkti?

Krosnelės akmenys – iš pirmo žvilgsnio nedidelė, tačiau be galo svarbi pirties sudedamoji dalis. Dažnai ši medžiaga tampa faktoriumi, kuris nulemia visos pirties kokybę. Tad kaip nepasiklysti ir išsirinkti tinkamiausius krosnelės akmenis?

Stiklo blokeliai: natūralios šviesos ir privatumo suderinimas

Stiklo blokelių populiarumas interjero kontekste yra gan nepastovus. Kartais jie būna beveik visai užmirštami, o kartais – tokie madingi, kad sunku surasti interjero leidinį be jų fotografijų (pavyzdžiui, be jų sunku įsivaizduoti 1940-tuosius arba 1980-tuosius). Dėl stiklo blokelių galios suderinti natūralią šviesą ir privatumą, nesunku nuspėti, kad greitu metu jie vėl atras sau vietą šiuolaikiniuose interjeruose.

Keramikinių plytelių stalviršiai virtuvėje: privalumai bei trūkumai

Plytelės virtuvės erdvėje yra be galo dažnos. Šiame kambaryje yra įprasta jomis kloti grindis, klijuoti sienas. Taip pat galima ir plytelių stalviršio opcija. Šiame straipsnyje aptarsime, kokie yra keramikinių plytelių stalviršių privalumai bei trūkumai.

Kaip išsirinkti medinius padėklus įvairiems projektams?

Mediniai padėklai yra itin mėgstama mėgėjų meistrų medžiaga, kurią galima panaudoti įvairiems Darau Pats projektams. Jų populiarumas yra susijęs su malonia, šiek tiek sendinta estetika ir prieinamumu. Tad į ką reikia atsižvelgti renkantis medinius padėklus?

Kokių klaidų vengti įsirengiant pirtį?

Pirtis – universalus vandens malonumas, kuriuo gera mėgautis tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metų laiku. Vasarą, šiek tiek atitolus nuo darbų, yra gerai užsiimti projektais, kuriems žiemą nebuvo laiko. Pirties įsirengimas – vienas iš tokių galimų projektų. Kad šis darbas būtų kuo sklandesnis, verta pasimokyti iš dažnai pasitaikančių klaidų.

Terakotinės plytelės: privalumai ir trūkumai

Terakotinės plytelės šį sezoną sulaukė daugiau dėmesio nei įprastai. Tad ką reikėtų žinoti apie jas?

Patarimai, kaip nudažyti medinį baldą purškiamais dažais

Jeigu jaučiate, kad jūsų namams reikalingi pokyčiai, baldų dažymas yra vienas paprasčiausių būdų, kaip greitai ir nesudėtingai erdvei suteikti naują veidą. Dažymas purškiamais dažais yra patrauklus dėl šių priežasčių: baldą nudažyti galima labai greitai; jo paviršius yra padengiamas itin lygiai (ant jo nelieka teptuko paliekamų potėpių); palyginus su kitais dažais, jų džiuvimo laikas yra gerokai trumpesnis. Tiems, kuriems neteko dažyti tokiu būdu, pristatome keletą praktiškų patarimų.

Dūmų detektorius: kodėl jis reikalingas ir kaip jį išsirinkti?

Įsigaliojus priešgaisrinės saugos reikalavimui – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius, žmonės vis aktyviau domisi šiais įrenginiais. Tad kuo svarbus yra dūmų detektorius ir kaip jį išsirinkti?

Kaip panaikinti rūdžių dėmes klozete, vonioje bei kriauklėje?

Rūdžių dėmės ant balto vonios, klozeto ar kriauklės paviršiaus atrodo itin neestetiškai. Nors tokių dėmių šalinimas nėra pati lengviausia užduotis, tačiau egzistuoja ne vienas būdas, kaip su jomis kovoti. Šiame tekste pateikiame penkias technikas, kaip pašalinti tokias „užsispyrusias“ dėmes.