Kaip paruošti butą nuomai?

Esate pasirengę nuomoti savo būstą? Puiku, tačiau pradėkite nuo elementarios tiesos - tai, į ką ranka numojate jūs, gali tapti rimta kliūtimi ar ginčų priežastimi tarp jūsų ir nuomininkų. Šiame straipsnyje pateikiama konkrečių pastabų, į ką reikėtų atkreipti dėmesį prieš priimant naujus gyventojus.
Kaip paruošti butą nuomai?
© Shutterstock nuotr.

Ar visi įrenginiai veikia? Apžiūrėkite visus įrenginius: duše, vonioje, tualete. Įsitikinkite, kad nei vienas prietaisas nepraleidžia vandens ir veikia taip, kaip ir tikitės. Jei rasite šiokių tokių gedimų, prieš puldami taisyti, pamąstykite – dažnai nauji įrenginiai kainuoja netgi mažiau, negu jų remontas. Juolab, jog keisdami vieną įrenginį kitu, būsite tikri, jog bent kurį laiką tikrai problemų nebus.

Beje, pakeičiant senas detales naujomis kokybiškomis, galite ir pamažinti sąskaitas už vandenį. Jei komunalinių paslaugų išlaidos įskaičiuotos į nuomos kainą, galite daug sutaupyti ir patys.

Ar išvalyti kilimai? Blogas patalpos kvapas ne tik atbaidys galimus nuomininkus, tačiau jis gali būti ir pavojingas. Pelėsis, įsisenėjusios, gyvūnų paliktos dėmės, pavyzdžiui, kačių “pažymėti” baldai, šlapimo dėmės kelia realų pavojų sveikatai. Kruopščiai išvalykite kilimus, o jei matote, kad įsiveisė pelėsis, nepagailėkite pinigų ir pakeiskite kilimą nauju. Jei sudaroma sutartis ilgalaikė, tokio sprendimo sąnaudų nepajusite, o nuomininkai liks patenkinti.

Ar išvalytos visos spintos, spintutės, stalčiai ir sandėliukai? Kandys ir pelėsis gali tykoti bet kuriame balde, ypač, jei baldai nebuvo sandariai uždaromi. Įpuvusias ar supelijusias baldų dalis gali tekti pakeisti.

Daugiau apie pelėsį skaitykite čia: Kodėl pelėsis atsiranda ir ką daryti?

Spintos – tai tos vietos, kur buvę nuomininkai dažnai mėgsta “pamiršti” jiems seniai nebereikalingus daiktus. Tad visuomet peržiūrėkite visas spintas ir lentynas.

Ar sienose nėra skylių, plyšių, trūkimų? Priklausomai nuo to, kiek ilgai gyveno prieš tai buvusieji nuomininkai, gali tekti pagalvoti apie sienų remontą. Bent jau kosmetinį. Skylės sienose turi būti užtaisytos prieš priimant naujus žmones. Jei neplanuojate perdažyti sienų, atidžiai įvertinkite sienų būklę ir aptarkite tai su būsimu nuomininku, geriausia – visada viską fiksuoti sutartyje.

Ar visi elektros prietaisai veikia tvarkingai? Net jeigu labai nenorite pernelyg "lepinti" naujo nuomininko naujai nudažytomis sienomis, elektros prietaisai gali pridaryti bėdos ir jums patiems. Netvarkingai veikiantis elektros prietaisas gali tapti gaisro priežastimi, o tokiu atveju džiaugsmo nebus nei jums, nei nuomininkui. Patikrinkite ar laidai nenutraukyti, izoliacija nepažeista ar prietaisai neskleidžia jiems nebūdingų garsų, ar jie apskritai veikia tinkamai (ar užkaitęs arbatinukas išsijungia ir panašiai).

Ar langai ir durys sandariai užsidaro? Būtinai patikrinkite visus langus ir duris. Jei reikia – sutvarkykite. Vėlgi, jei į nuomos kainą įeina ir sąskaitos už šildymą, taip galite neviršyti nustatytos sumos, o ir nuo nuomininkas daug neišleis.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Pirties krosnelės akmenys: kaip išsirinkti?

Krosnelės akmenys – iš pirmo žvilgsnio nedidelė, tačiau be galo svarbi pirties sudedamoji dalis. Dažnai ši medžiaga tampa faktoriumi, kuris nulemia visos pirties kokybę. Tad kaip nepasiklysti ir išsirinkti tinkamiausius krosnelės akmenis?

Stiklo blokeliai: natūralios šviesos ir privatumo suderinimas

Stiklo blokelių populiarumas interjero kontekste yra gan nepastovus. Kartais jie būna beveik visai užmirštami, o kartais – tokie madingi, kad sunku surasti interjero leidinį be jų fotografijų (pavyzdžiui, be jų sunku įsivaizduoti 1940-tuosius arba 1980-tuosius). Dėl stiklo blokelių galios suderinti natūralią šviesą ir privatumą, nesunku nuspėti, kad greitu metu jie vėl atras sau vietą šiuolaikiniuose interjeruose.

Keramikinių plytelių stalviršiai virtuvėje: privalumai bei trūkumai

Plytelės virtuvės erdvėje yra be galo dažnos. Šiame kambaryje yra įprasta jomis kloti grindis, klijuoti sienas. Taip pat galima ir plytelių stalviršio opcija. Šiame straipsnyje aptarsime, kokie yra keramikinių plytelių stalviršių privalumai bei trūkumai.

Kaip išsirinkti medinius padėklus įvairiems projektams?

Mediniai padėklai yra itin mėgstama mėgėjų meistrų medžiaga, kurią galima panaudoti įvairiems Darau Pats projektams. Jų populiarumas yra susijęs su malonia, šiek tiek sendinta estetika ir prieinamumu. Tad į ką reikia atsižvelgti renkantis medinius padėklus?

Kokių klaidų vengti įsirengiant pirtį?

Pirtis – universalus vandens malonumas, kuriuo gera mėgautis tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metų laiku. Vasarą, šiek tiek atitolus nuo darbų, yra gerai užsiimti projektais, kuriems žiemą nebuvo laiko. Pirties įsirengimas – vienas iš tokių galimų projektų. Kad šis darbas būtų kuo sklandesnis, verta pasimokyti iš dažnai pasitaikančių klaidų.

Terakotinės plytelės: privalumai ir trūkumai

Terakotinės plytelės šį sezoną sulaukė daugiau dėmesio nei įprastai. Tad ką reikėtų žinoti apie jas?

Patarimai, kaip nudažyti medinį baldą purškiamais dažais

Jeigu jaučiate, kad jūsų namams reikalingi pokyčiai, baldų dažymas yra vienas paprasčiausių būdų, kaip greitai ir nesudėtingai erdvei suteikti naują veidą. Dažymas purškiamais dažais yra patrauklus dėl šių priežasčių: baldą nudažyti galima labai greitai; jo paviršius yra padengiamas itin lygiai (ant jo nelieka teptuko paliekamų potėpių); palyginus su kitais dažais, jų džiuvimo laikas yra gerokai trumpesnis. Tiems, kuriems neteko dažyti tokiu būdu, pristatome keletą praktiškų patarimų.

Dūmų detektorius: kodėl jis reikalingas ir kaip jį išsirinkti?

Įsigaliojus priešgaisrinės saugos reikalavimui – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius, žmonės vis aktyviau domisi šiais įrenginiais. Tad kuo svarbus yra dūmų detektorius ir kaip jį išsirinkti?

Kaip panaikinti rūdžių dėmes klozete, vonioje bei kriauklėje?

Rūdžių dėmės ant balto vonios, klozeto ar kriauklės paviršiaus atrodo itin neestetiškai. Nors tokių dėmių šalinimas nėra pati lengviausia užduotis, tačiau egzistuoja ne vienas būdas, kaip su jomis kovoti. Šiame tekste pateikiame penkias technikas, kaip pašalinti tokias „užsispyrusias“ dėmes.