Kaip paruošti butą nuomai?

Esate pasirengę nuomoti savo būstą? Puiku, tačiau pradėkite nuo elementarios tiesos - tai, į ką ranka numojate jūs, gali tapti rimta kliūtimi ar ginčų priežastimi tarp jūsų ir nuomininkų. Šiame straipsnyje pateikiama konkrečių pastabų, į ką reikėtų atkreipti dėmesį prieš priimant naujus gyventojus.
Kaip paruošti butą nuomai?
© Shutterstock nuotr.

Ar visi įrenginiai veikia? Apžiūrėkite visus įrenginius: duše, vonioje, tualete. Įsitikinkite, kad nei vienas prietaisas nepraleidžia vandens ir veikia taip, kaip ir tikitės. Jei rasite šiokių tokių gedimų, prieš puldami taisyti, pamąstykite – dažnai nauji įrenginiai kainuoja netgi mažiau, negu jų remontas. Juolab, jog keisdami vieną įrenginį kitu, būsite tikri, jog bent kurį laiką tikrai problemų nebus.

Beje, pakeičiant senas detales naujomis kokybiškomis, galite ir pamažinti sąskaitas už vandenį. Jei komunalinių paslaugų išlaidos įskaičiuotos į nuomos kainą, galite daug sutaupyti ir patys.

Ar išvalyti kilimai? Blogas patalpos kvapas ne tik atbaidys galimus nuomininkus, tačiau jis gali būti ir pavojingas. Pelėsis, įsisenėjusios, gyvūnų paliktos dėmės, pavyzdžiui, kačių “pažymėti” baldai, šlapimo dėmės kelia realų pavojų sveikatai. Kruopščiai išvalykite kilimus, o jei matote, kad įsiveisė pelėsis, nepagailėkite pinigų ir pakeiskite kilimą nauju. Jei sudaroma sutartis ilgalaikė, tokio sprendimo sąnaudų nepajusite, o nuomininkai liks patenkinti.

Ar išvalytos visos spintos, spintutės, stalčiai ir sandėliukai? Kandys ir pelėsis gali tykoti bet kuriame balde, ypač, jei baldai nebuvo sandariai uždaromi. Įpuvusias ar supelijusias baldų dalis gali tekti pakeisti.

Daugiau apie pelėsį skaitykite čia: Kodėl pelėsis atsiranda ir ką daryti?

Spintos – tai tos vietos, kur buvę nuomininkai dažnai mėgsta “pamiršti” jiems seniai nebereikalingus daiktus. Tad visuomet peržiūrėkite visas spintas ir lentynas.

Ar sienose nėra skylių, plyšių, trūkimų? Priklausomai nuo to, kiek ilgai gyveno prieš tai buvusieji nuomininkai, gali tekti pagalvoti apie sienų remontą. Bent jau kosmetinį. Skylės sienose turi būti užtaisytos prieš priimant naujus žmones. Jei neplanuojate perdažyti sienų, atidžiai įvertinkite sienų būklę ir aptarkite tai su būsimu nuomininku, geriausia – visada viską fiksuoti sutartyje.

Ar visi elektros prietaisai veikia tvarkingai? Net jeigu labai nenorite pernelyg "lepinti" naujo nuomininko naujai nudažytomis sienomis, elektros prietaisai gali pridaryti bėdos ir jums patiems. Netvarkingai veikiantis elektros prietaisas gali tapti gaisro priežastimi, o tokiu atveju džiaugsmo nebus nei jums, nei nuomininkui. Patikrinkite ar laidai nenutraukyti, izoliacija nepažeista ar prietaisai neskleidžia jiems nebūdingų garsų, ar jie apskritai veikia tinkamai (ar užkaitęs arbatinukas išsijungia ir panašiai).

Ar langai ir durys sandariai užsidaro? Būtinai patikrinkite visus langus ir duris. Jei reikia – sutvarkykite. Vėlgi, jei į nuomos kainą įeina ir sąskaitos už šildymą, taip galite neviršyti nustatytos sumos, o ir nuo nuomininkas daug neišleis.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Marmuriniai stalviršiai: privalumai bei trūkumai

Niekas nenuginčys, kad marmuriniai stalviršiai vizualiai yra be galo estetiški. Marmuras erdvei teikia prabangos jausmą. Jis atrodo itin subtiliai bei elegantiškai. Tačiau prieš renkantis tokį stalviršį, reikia gerai pasverti tiek jo pliusus, tiek minusus. Tad ką verta žinoti prieš įsigyjant marmurinį stalviršį?

Priežastys, kodėl namuose verta turėti oro drėkintuvą

Žiemos oras yra sausas oras. Sauso žiemos oro, šildymo bei retai atidaromų langų derinys namuose kelia diskomfortą: ima sausėti oda, dažniau sergame virusinėmis ligomis ir t.t.. Oro drėkintuvas gali padėti susidoroti su šiomis ir kitomis sauso oro sukeliamomis problemomis. Pateikiame kelias svarias priežastis, kodėl verta įsigyti oro drėkintuvą.

Darau pats: praktiška batų laikymo idėja

Batų lentyna – funkcionalus baldas, kuris išsprendžia netvarkingos batų krūvos problemą. Ieškantiems patogaus ir kartu estetiško batų laikymo sprendimo, pristatome nesudėtingą batų lentynos ant ratukų projektą.

Šilumą lauk išvaro prasti langai, o kas gali išsaugoti?

Šaltąjį metų laiką daugelis senų daugiabučių gyventojų pasitinka su nerimu. Jis atneša ne tik išsipūtusias sąskaitas už šildymą, bet ir bute dažnai karaliaujančią vėsą. Nesandarios namo konstrukcijų jungtys, prasti langai ar kiauras stogas laikomi dažniausiais šilumos „vagimis“ daugiabučiuose, dėl kurių už šildymą mokama daug, bet rezultato – nejausti. Tam, kad įsigyjamas būstas būtų ir taupus, ir šiltas, statybų specialistai pataria išsiaiškinti daug jo savybių – pradedant energine klase, baigiant šildymo tipu.

Vinilinės grindys: kaip jas tinkamai prižiūrėti?

Vinilinė grindų danga, kuri yra ypač populiari Amerikoje bei Vakarų Europoje, po truputi atranda sau vietą ir Lietuvos rinkoje. Vienas iš didžiausių šios dangos pliusų – itin lengva priežiūra. Pateikiame kelis praktiškus patarimus, kaip tinkamai valyti šias grindis.

Neuždengta lubų konstrukcija: privalumai bei trūkumai (1)

Lubos paliktos be apdailos, su neuždengtomis sijomis bei matomomis inžinerinėmis sistemomis – nebūtinai yra vaizdas iš remonto darbų vietos. Gyvendami mieste, dažnai įkvėpimo namų interjerui randame urbanistinėje bei pramoninėje aplinkoje. Neuždengtos lubos, kurios seniau buvo randamos tik fabrikuose ar komercinėse patalpose, šiandien sau vietą atranda ir individualiuose namuose bei butuose. Tad kokie yra neuždengtų lubų privalumai bei trūkumai?

Patarimai, kaip prižiūrėti medines parketlentes

Parketlentėmis klotos grindys išsiskiria savo estetiška išvaizda. Tai yra ilgaamžė grindų danga, kurią laikui bėgant yra galimybė atnaujinti. Kadangi šios grindys yra medinės, joms yra reikalinga nuolatinė priežiūra. Pateikiame kelis patarimus, kaip teisingai prižiūrėti medines parketlentes, kad išlaikytumėte tobulą jų išvaizdą.

6 paprasti žingsniai, kaip nudažyti seną medinį baldą

Senas, praradęs savo pirminę išvaizdą medinis baldas tikrai nepuošia namų erdvės, todėl ateina metas apsispręsti: pastatyti jį į garažą ar tiesiog išmesti. Žinoma, yra ir trečias pasirinkimas – tokį baldą galima perdažyti. Naujas pasirinktos spalvos dažų sluoksnis gali prikelti tokį baldą naujam gyvenimui. Tiems, kuriems dar niekada neteko dažyti baldų, pristatome 6 paprastus žingsnius, kaip nudažyti seną medinį baldą.

Betoniniai stalviršiai: pliusai bei minusai (1)

Betonas, kartu su industriniu interjero stiliumi, paskutiniu metu tapo itin populiarus apdailoje, baldų bei interjero aksesuarų gamyboje. Betonas kelia vis mažiau asociacijų su šaltumu. Jis imamas vertinti, kaip estetiška ir moderni namų interjero detalė. Šiandien ypač populiaru betono akcentus naudoti virtuvės zonoje, taip jai suteikiant išskirtinumo ir industrinio šarmo. Šiame straipsnyje plačiau pakalbėsime apie betoninius stalviršius.

Ką daryti, kad kenkėjai Kalėdų „nepavogtų“?

Pamenate kino filmą apie Grinčą, pavogusį Kalėdas? Kenkėjų kontrolės specialistai UAB „Dezinfa“ įspėja, kad tokiu Grinču šventiniu laikotarpiu dažnai tampa tarakonai, graužikai ir kiti kenkėjai, netikėtai užplūstantys gyvenamas patalpas.