Kaip paruošti butą nuomai?

Esate pasirengę nuomoti savo būstą? Puiku, tačiau pradėkite nuo elementarios tiesos - tai, į ką ranka numojate jūs, gali tapti rimta kliūtimi ar ginčų priežastimi tarp jūsų ir nuomininkų. Šiame straipsnyje pateikiama konkrečių pastabų, į ką reikėtų atkreipti dėmesį prieš priimant naujus gyventojus.
Kaip paruošti butą nuomai?
© Shutterstock nuotr.

Ar visi įrenginiai veikia? Apžiūrėkite visus įrenginius: duše, vonioje, tualete. Įsitikinkite, kad nei vienas prietaisas nepraleidžia vandens ir veikia taip, kaip ir tikitės. Jei rasite šiokių tokių gedimų, prieš puldami taisyti, pamąstykite – dažnai nauji įrenginiai kainuoja netgi mažiau, negu jų remontas. Juolab, jog keisdami vieną įrenginį kitu, būsite tikri, jog bent kurį laiką tikrai problemų nebus.

Beje, pakeičiant senas detales naujomis kokybiškomis, galite ir pamažinti sąskaitas už vandenį. Jei komunalinių paslaugų išlaidos įskaičiuotos į nuomos kainą, galite daug sutaupyti ir patys.

Ar išvalyti kilimai? Blogas patalpos kvapas ne tik atbaidys galimus nuomininkus, tačiau jis gali būti ir pavojingas. Pelėsis, įsisenėjusios, gyvūnų paliktos dėmės, pavyzdžiui, kačių “pažymėti” baldai, šlapimo dėmės kelia realų pavojų sveikatai. Kruopščiai išvalykite kilimus, o jei matote, kad įsiveisė pelėsis, nepagailėkite pinigų ir pakeiskite kilimą nauju. Jei sudaroma sutartis ilgalaikė, tokio sprendimo sąnaudų nepajusite, o nuomininkai liks patenkinti.

Ar išvalytos visos spintos, spintutės, stalčiai ir sandėliukai? Kandys ir pelėsis gali tykoti bet kuriame balde, ypač, jei baldai nebuvo sandariai uždaromi. Įpuvusias ar supelijusias baldų dalis gali tekti pakeisti.

Daugiau apie pelėsį skaitykite čia: Kodėl pelėsis atsiranda ir ką daryti?

Spintos – tai tos vietos, kur buvę nuomininkai dažnai mėgsta “pamiršti” jiems seniai nebereikalingus daiktus. Tad visuomet peržiūrėkite visas spintas ir lentynas.

Ar sienose nėra skylių, plyšių, trūkimų? Priklausomai nuo to, kiek ilgai gyveno prieš tai buvusieji nuomininkai, gali tekti pagalvoti apie sienų remontą. Bent jau kosmetinį. Skylės sienose turi būti užtaisytos prieš priimant naujus žmones. Jei neplanuojate perdažyti sienų, atidžiai įvertinkite sienų būklę ir aptarkite tai su būsimu nuomininku, geriausia – visada viską fiksuoti sutartyje.

Ar visi elektros prietaisai veikia tvarkingai? Net jeigu labai nenorite pernelyg "lepinti" naujo nuomininko naujai nudažytomis sienomis, elektros prietaisai gali pridaryti bėdos ir jums patiems. Netvarkingai veikiantis elektros prietaisas gali tapti gaisro priežastimi, o tokiu atveju džiaugsmo nebus nei jums, nei nuomininkui. Patikrinkite ar laidai nenutraukyti, izoliacija nepažeista ar prietaisai neskleidžia jiems nebūdingų garsų, ar jie apskritai veikia tinkamai (ar užkaitęs arbatinukas išsijungia ir panašiai).

Ar langai ir durys sandariai užsidaro? Būtinai patikrinkite visus langus ir duris. Jei reikia – sutvarkykite. Vėlgi, jei į nuomos kainą įeina ir sąskaitos už šildymą, taip galite neviršyti nustatytos sumos, o ir nuo nuomininkas daug neišleis.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Kaip gyventi sandariame name?

Jau ankstesniuose savo straipsniuose nagrinėjau vėdinimo svarbą ir jo įtaką pastato energiniam efektyvumui. Ekspertizių metu vėl ir vėl susiduriu su šios srities klaidomis, todėl nusprendžiau dar kartą sugrįžti prie šios temos.

Bambukinės grindys: kokie yra jų didžiausi pliusai bei minusai?

Bambukinės grindys savo savybėmis kartais gali pasirodyti labai panašios į medžio masyvo grindis, nors iš tiesų jos yra gaminamos iš žolinio tipo augalo – bambuko. Šios grindys pasižymi daugeliu kietmedžio grindų privalumų, tačiau taip pat galima išskirti ir kelis svarbius pažeidžiamumus. Taigi ką reikėtų žinoti apie šią grindų dangą, prieš nusprendžiant ja iškloti namų grindis?

8 praktiški patarimai, kaip paruošti sienas dažymui

Sienų dažymas – greitas ir nesudėtingas būdas, kuris iš pagrindų gali atnaujinti interjerą ir sutikti jam parinktą nuotaiką. Šį apdailos darbą, turint šiek tiek praktikos ir žinių, gali atlikti kiekvienas. Pateikiame keletą praktiškų patarimų, kaip pasiruošti šiam darbui.

5 patarimai renovuojantiems namą

Tikitės ypatingų, sudėtingų nurodymų?

Kaip žinoti, kad namuose atsirado pelių?

Paspaudus žiemos šalčiui, į mūsų namus traukia pelės ir kiti graužikai. Kol oras buvo šiltesnis, jie galėjo gyventi ir lauke, tačiau atšalus sugrįžo į šiltesnes patalpas, dėl to, kad ieško maisto.

Būstas su daline apdaila: klaidos, iš kurių vertėtų pasimokyti

„Jeigu perkate būstą su daline apdaila, nusiteikite psichologiškai, kad visą darbų eigą teks kontroliuoti patiems. Pavyzdžiui, pirkti grindjuostes, kai jų reikia, suplanuoti kitų medžiagų perdavimą meistrui, kad sklandžiai vyktų darbai“, – teigia būsto apdailą savo jėgomis nusprendęs atlikti vilnietis Povilas Jurgėnas. Pasak jo, naujakuriams reikia itin įdėmiai suskaičiuoti turimas santaupas ir apdailos išlaidas. Pritrūkus lėšų, darbai gali užtrukti neribotai

Kaip vertinti sandarumą?

Sandarios atitvarinės pastato konstrukcijos sudaro galimybes išsaugoti patalpose šildymo prietaisais sušildytą orą ir sumažinti šildymo išlaidas.

Kaip per šalčius kūrenti krosnį?

Spustelėjus šalčiams, gyventojai intensyviau ima kūrenti krosnis. O tada pradeda pleškėti namai. Vien šią parą Lietuvoje degė 17 gyvenamųjų namų. „Kai šalta, krosnį kūrenu visą dieną! Net rankos prie sienelės pridėti negaliu,“ – šiluma pasidžiaugia ne vienas gyventojas. „Kol krosnyje gera trauka, tol dūmtraukio ir nevalau,“ – tai neretai tenka išgirsti ugniagesiams, lankantiems gyventojus prevencinių akcijų metu.

Vitrininiai langai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Vitrininiai langai – būsto detalė, kuri tarytum sunaikina ribą tarp patalpos vidaus bei jos išorės. Tai architektūrinis elementas, kuris vizualiai atrodo itin patraukliai. Kita vertus, tokius langus valyti pavasarį yra tikrai nelengva ir nemažai laiko reikalaujanti užduotis. Šiame tekste aptarsime svarbiausius vitrininių langų privalumus ir trūkumus.

5 tinkamiausios grindų dangos tiems, kurie namuose turi augintinių (1)

Augintiniai į namus įneša gyvasties, papildomo džiugesio ir meilės. Tačiau be visų šių privalumų, didesni augintiniai (katės bei šunys) namuose sukelia šiokį tokį chaosą ir netvarką. Jie gali savo nagais apgadinti namų baldus, sienų apdailą bei grindis. Tad augintinių savininkai, ypač šunų šeimininkai, rinkdamiesi grindis, turi gerai įvertinti dangos atsparumą. Pateikiame keletą grindų dangų variantų, kurie tiks keturkojų savininkų namams.