Kaip pakeisti pažeistą plytelę

 (4)
Keisti vieną ar kelias plyteles prisireikia ne šiaip sau - dažniausiai tokiu atveju jos būna įskilusios, subraižytos ar kitaip pažeistos. Tai padaryti nebus sunku, jeigu būsite kruopštūs ir tvarkingi.
Kaip pakeisti pažeistą plytelę
© Shutterstock nuotr.

Vienas pirmųjų patarimų prieš imantis bet kokių darbų būtų susirasti atliekamų plytelių. Greičiausiai teks nusiminti, jei po grindų klojimo darbų tokių nepasilikote  - daugelis plytelių kolekcijų parduotuvėse yra gana dažnai atnaujinamos, todėl netikėtai prireikus vienos ar dviejų galite geriausiu atveju rasti panašių, tačiau ne identiškų.

Todėl prisiminkite patarimą, kuriuo vadovaujasi visi atsakingi keramikinių plytelių dangos savininkai - kai perkate plyteles, pasirūpinkite, kad jų būtų 5-10 % daugiau nei numatytas plotas. Tai svarbu tokiems atvejams kaip šis.

Pirmas žingsnis: sudaužykite pažeistas plyteles

Darbui naudokite apsauginius drabužius – pirštines bei apsauginius akinius. Naudodami mūro grąžtą tiesia linija išgręšite kelias skyles (3 ar 4) pažeistos plytelės kampe. Bakstelėkite plaktuku išilgai padarytų skylių, kad sutrupintumėte plytelę.

Pastaba: Būkite atsargūs ir nedaužkite per stipriai, kadangi taip galite pažeisti greta esančias plyteles.

Antras žingsnis: pašalinkite plytelę

Naudodami medienos kaltą ir plaktuką iškalkite ir pašalinkite plytelės kampą. Atlaisvinę kampą galite pradėti visos likusios plytelės ardymą, tik įsitikinkite, kad su plytele pašalinote ir visą skiedinį, esantį aplink.

Trečias žingsnis: Sutvarkykite darbo vietą

Naudodami kaltą nuo grindų nuskuskite sudžiuvusius klijų likučius. Įsitikinkite, kad klijų neliko - bet kokie nelygumai gali būti užsilikusių klijų likutis. Paruoškite vietą naujai plytelei nuvalydami visas dulkes bei nuolaužas.

Ketvirtas žingsnis: įdėkite naują plytelę

Įdėkite naują plytelę į vietą, kad įvertintumėte, kiek klijų reikės naudoti. Aukščio skirtumas tarp naujos plytelės ir aplink ją esančių parodys, kiek klijų jums reikės naudoti, kad visos plytelės būtų viename lygyje. Išimkite plytelę ir pripilkite šiek tiek klijų. Dantyta mentele išlyginkite klijų sluoksnį, įsitikinkite, kad jų pakliūva į visas skyles bei kampus. Palengva įstatykite plytelę į vietą.

Penktas žingsnis: Užpildykite tarpus

Glaistikliu užtepkite ir paskleiskite klijus ant plytelės paviršiaus, kad šie užpildytų tarpus, supančius plytelę. Klijų perteklių nuvalykite drėgna kempine ar skuduru. Prieš lipdami ant plytelės įsitikinkite, kad klijai tinkamai sudžiuvo.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Pirties krosnelės akmenys: kaip išsirinkti?

Krosnelės akmenys – iš pirmo žvilgsnio nedidelė, tačiau be galo svarbi pirties sudedamoji dalis. Dažnai ši medžiaga tampa faktoriumi, kuris nulemia visos pirties kokybę. Tad kaip nepasiklysti ir išsirinkti tinkamiausius krosnelės akmenis?

Stiklo blokeliai: natūralios šviesos ir privatumo suderinimas

Stiklo blokelių populiarumas interjero kontekste yra gan nepastovus. Kartais jie būna beveik visai užmirštami, o kartais – tokie madingi, kad sunku surasti interjero leidinį be jų fotografijų (pavyzdžiui, be jų sunku įsivaizduoti 1940-tuosius arba 1980-tuosius). Dėl stiklo blokelių galios suderinti natūralią šviesą ir privatumą, nesunku nuspėti, kad greitu metu jie vėl atras sau vietą šiuolaikiniuose interjeruose.

Keramikinių plytelių stalviršiai virtuvėje: privalumai bei trūkumai

Plytelės virtuvės erdvėje yra be galo dažnos. Šiame kambaryje yra įprasta jomis kloti grindis, klijuoti sienas. Taip pat galima ir plytelių stalviršio opcija. Šiame straipsnyje aptarsime, kokie yra keramikinių plytelių stalviršių privalumai bei trūkumai.

Kaip išsirinkti medinius padėklus įvairiems projektams?

Mediniai padėklai yra itin mėgstama mėgėjų meistrų medžiaga, kurią galima panaudoti įvairiems Darau Pats projektams. Jų populiarumas yra susijęs su malonia, šiek tiek sendinta estetika ir prieinamumu. Tad į ką reikia atsižvelgti renkantis medinius padėklus?

Kokių klaidų vengti įsirengiant pirtį?

Pirtis – universalus vandens malonumas, kuriuo gera mėgautis tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metų laiku. Vasarą, šiek tiek atitolus nuo darbų, yra gerai užsiimti projektais, kuriems žiemą nebuvo laiko. Pirties įsirengimas – vienas iš tokių galimų projektų. Kad šis darbas būtų kuo sklandesnis, verta pasimokyti iš dažnai pasitaikančių klaidų.

Terakotinės plytelės: privalumai ir trūkumai

Terakotinės plytelės šį sezoną sulaukė daugiau dėmesio nei įprastai. Tad ką reikėtų žinoti apie jas?

Patarimai, kaip nudažyti medinį baldą purškiamais dažais

Jeigu jaučiate, kad jūsų namams reikalingi pokyčiai, baldų dažymas yra vienas paprasčiausių būdų, kaip greitai ir nesudėtingai erdvei suteikti naują veidą. Dažymas purškiamais dažais yra patrauklus dėl šių priežasčių: baldą nudažyti galima labai greitai; jo paviršius yra padengiamas itin lygiai (ant jo nelieka teptuko paliekamų potėpių); palyginus su kitais dažais, jų džiuvimo laikas yra gerokai trumpesnis. Tiems, kuriems neteko dažyti tokiu būdu, pristatome keletą praktiškų patarimų.

Dūmų detektorius: kodėl jis reikalingas ir kaip jį išsirinkti?

Įsigaliojus priešgaisrinės saugos reikalavimui – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius, žmonės vis aktyviau domisi šiais įrenginiais. Tad kuo svarbus yra dūmų detektorius ir kaip jį išsirinkti?

Kaip panaikinti rūdžių dėmes klozete, vonioje bei kriauklėje?

Rūdžių dėmės ant balto vonios, klozeto ar kriauklės paviršiaus atrodo itin neestetiškai. Nors tokių dėmių šalinimas nėra pati lengviausia užduotis, tačiau egzistuoja ne vienas būdas, kaip su jomis kovoti. Šiame tekste pateikiame penkias technikas, kaip pašalinti tokias „užsispyrusias“ dėmes.