Kaip pakeisti pažeistą plytelę

 (4)
Keisti vieną ar kelias plyteles prisireikia ne šiaip sau - dažniausiai tokiu atveju jos būna įskilusios, subraižytos ar kitaip pažeistos. Tai padaryti nebus sunku, jeigu būsite kruopštūs ir tvarkingi.
Kaip pakeisti pažeistą plytelę
© Shutterstock nuotr.

Vienas pirmųjų patarimų prieš imantis bet kokių darbų būtų susirasti atliekamų plytelių. Greičiausiai teks nusiminti, jei po grindų klojimo darbų tokių nepasilikote  - daugelis plytelių kolekcijų parduotuvėse yra gana dažnai atnaujinamos, todėl netikėtai prireikus vienos ar dviejų galite geriausiu atveju rasti panašių, tačiau ne identiškų.

Todėl prisiminkite patarimą, kuriuo vadovaujasi visi atsakingi keramikinių plytelių dangos savininkai - kai perkate plyteles, pasirūpinkite, kad jų būtų 5-10 % daugiau nei numatytas plotas. Tai svarbu tokiems atvejams kaip šis.

Pirmas žingsnis: sudaužykite pažeistas plyteles

Darbui naudokite apsauginius drabužius – pirštines bei apsauginius akinius. Naudodami mūro grąžtą tiesia linija išgręšite kelias skyles (3 ar 4) pažeistos plytelės kampe. Bakstelėkite plaktuku išilgai padarytų skylių, kad sutrupintumėte plytelę.

Pastaba: Būkite atsargūs ir nedaužkite per stipriai, kadangi taip galite pažeisti greta esančias plyteles.

Antras žingsnis: pašalinkite plytelę

Naudodami medienos kaltą ir plaktuką iškalkite ir pašalinkite plytelės kampą. Atlaisvinę kampą galite pradėti visos likusios plytelės ardymą, tik įsitikinkite, kad su plytele pašalinote ir visą skiedinį, esantį aplink.

Trečias žingsnis: Sutvarkykite darbo vietą

Naudodami kaltą nuo grindų nuskuskite sudžiuvusius klijų likučius. Įsitikinkite, kad klijų neliko - bet kokie nelygumai gali būti užsilikusių klijų likutis. Paruoškite vietą naujai plytelei nuvalydami visas dulkes bei nuolaužas.

Ketvirtas žingsnis: įdėkite naują plytelę

Įdėkite naują plytelę į vietą, kad įvertintumėte, kiek klijų reikės naudoti. Aukščio skirtumas tarp naujos plytelės ir aplink ją esančių parodys, kiek klijų jums reikės naudoti, kad visos plytelės būtų viename lygyje. Išimkite plytelę ir pripilkite šiek tiek klijų. Dantyta mentele išlyginkite klijų sluoksnį, įsitikinkite, kad jų pakliūva į visas skyles bei kampus. Palengva įstatykite plytelę į vietą.

Penktas žingsnis: Užpildykite tarpus

Glaistikliu užtepkite ir paskleiskite klijus ant plytelės paviršiaus, kad šie užpildytų tarpus, supančius plytelę. Klijų perteklių nuvalykite drėgna kempine ar skuduru. Prieš lipdami ant plytelės įsitikinkite, kad klijai tinkamai sudžiuvo.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

5 tinkamiausios grindų dangos tiems, kurie namuose turi augintinių (1)

Augintiniai į namus įneša gyvasties, papildomo džiugesio ir meilės. Tačiau be visų šių privalumų, didesni augintiniai (katės bei šunys) namuose sukelia šiokį tokį chaosą ir netvarką. Jie gali savo nagais apgadinti namų baldus, sienų apdailą bei grindis. Tad augintinių savininkai, ypač šunų šeimininkai, rinkdamiesi grindis, turi gerai įvertinti dangos atsparumą. Pateikiame keletą grindų dangų variantų, kurie tiks šių keturkojų savininkų namams.

Kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Pelėsis – siaubą keliantis ir turtą niokojantis namų „svečias“, kurio neįsileisti į namus stengiamės įvairiomis priemonėmis: vėdindami namus, valydami vonioje susikaupusius vandens ar kondensato lašelius, skalbinius kuo dažniau džiovindami lauke, o ne kambaryje ir t.t.. Šie ir kiti panašūs prevenciniai veiksmai sudaro netinkamas sąlygas pelėsio atsiradimui. Tad kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Stumdomos durys: pliusai bei minusai

Stumdomos durys interjere tradiciškai yra siejamos su azijietišku interjero dekoru. Tokios durys sukuria elegantišką ir erdvės neapsunkinantį perėjimą iš vienos erdvės į kitą. Šiandien galima rinktis iš nemažos jų stiliaus ir medžiagiškumo įvairovės. Jeigu kyla klausimas, ar verta tokias erdvę tausojančias duris įsirengti savo namuose, pristatome svarbiausius stumdomų durų privalumus bei trūkumus.

Gipskartonio apdaila: dažniausiai pasitaikančios klaidos

Gipso kartonas – universali medžiaga, kurią galima panaudoti pertvarų įrengimui, sienų sulyginimui, luboms bei grindims. Deja, dalis žmonių dvejoja šios medžiagos ilgaamžiškumu. Abejojantiems ekspertai atsako – kokybiškos gipso kartono konstrukcijos yra ilgaamžės, o nekokybiška apdaila yra padarytų klaidų rezultatas. Pristatome dažniausias darbo su gipso kartonu klaidas.

Kodėl verta rinktis kamštinę medžiagą interjero apdailai?

Kamštinio ąžuolo žievės produkcija sparčiai įgauna populiarumą interjero kontekste. Anksčiau kamštinė medžiaga paprastai asocijuodavosi su vyno butelio kamščiu arba priminimams prisegti skirta lenta, tačiau šiandien namuose kamštmedis naudojamas kur kas plačiau. Kamštinė sienų bei grindų danga, kamštiniai baldai bei šviestuvai – visos šios interjero detalės yra vertinamos tiek dėl savo estetinių, tiek dėl praktinių savybių. Pateikiame kelias priežastis, kodėl verta išbandyti šią medžiagą savo namuose.

Atidengtų plytų siena: pliusai bei minusai

Mūrinės namo sienos – tvirtos ir ilgaamžės. Nors nedengtas plytas esame labiau įpratę matyti pastato eksterjere, šiandien, dėl charakteringos tokių sienų išvaizdos, vis dažniau susiduriame su atidengtų plytinių sienų tendencija interjere. Tie, kuriems pasisekė gyventi name, kuriame už tinko ar gipso kartono plokštės slepiasi plytinės sienos, turi galimybę jas atidengti. Tačiau prieš priimant tokį sprendimą, verta susipažinti su atidengtų plytų sienų pliusais ir minusais.

Pertvaros: ką rinktis – mūrinę sieną ar gipso kartono atitvarą?

Tiek mūriniai atitvairai, tiek gipso kartono atitvarai turi savų privalumų ir trukumų, todėl prieiti prie bendros išvados, kas geriau – mūrinė siena ar gipso kartono atitvaras, šiame straipsnyje nebandysime. Vietoje to, palyginsime šių atitvarų skirtumus, o sprendimą, ką rinktis, priimsite jūs patys.

Pelėsis skalbimo mašinoje: kaip su juo kovoti?

Pelėsis mėgsta tamsią, drėgną, nevėdinamą erdvę, taigi visai nekeista, kad jis gali sau atrasti vietą ir skalbimo mašinoje. Paprastai, kad skalbyklėje atsirado pelėsis, išduoda negeras kvapas bei atsiradusios tamsios spalvos dėmės ant skalbimo milteliams pilti skirtų skyrelių arba tarp durelėse esančių gumų. Tad kaip kovoti su pelėsiu skalbimo mašinoje?

Marmuriniai stalviršiai: privalumai bei trūkumai

Niekas nenuginčys, kad marmuriniai stalviršiai vizualiai yra be galo estetiški. Marmuras erdvei teikia prabangos jausmą. Jis atrodo itin subtiliai bei elegantiškai. Tačiau prieš renkantis tokį stalviršį, reikia gerai pasverti tiek jo pliusus, tiek minusus. Tad ką verta žinoti prieš įsigyjant marmurinį stalviršį?

Priežastys, kodėl namuose verta turėti oro drėkintuvą

Žiemos oras yra sausas oras. Sauso žiemos oro, šildymo bei retai atidaromų langų derinys namuose kelia diskomfortą: ima sausėti oda, dažniau sergame virusinėmis ligomis ir t.t.. Oro drėkintuvas gali padėti susidoroti su šiomis ir kitomis sauso oro sukeliamomis problemomis. Pateikiame kelias svarias priežastis, kodėl verta įsigyti oro drėkintuvą.