Kaip nesunkiai apsukti duris

Kartais namuose žymiai patogiau būtų, jei durys būtų pritvirtintos kitoje pusėje. Apžiūrėję savo duris, galite pastebėti, kad tai padaryti visai įmanoma. Šią "operaciją" lengviausia atlikti su medinėmis dažytomis durimis, kadangi po to jas vėl galite nudažyti, taip paslėpdami bet kokius pėdsakus.
Kaip nesunkiai apsukti duris
© Fotolia nuotr.

Yra keli būdai, kaip tai galima padaryti. Ko gero lengviausia tai atlikti vadovaujantis šiais žingsniais:

Išimkite durų staktoje ir duryse esančius vyrius. Bus lengviau, jei po durimis pakišite pleištą, kuriam teks durų svoris.

Vietas, kuriose buvo pritvirtinti vyriai, užmaskuokite taip:

1. Išpjaukite medienos juostelę, kurios dydis atitiktų tos vietos, kurioje buvo pritvirtinti vyriai, dydį. Patepkite ją medienos klijais ir prispauskite reikiamoje vietoje. Kai medis išdžius, nušveiskite dažus.

2. Tiesiog užtepkite geros kokybės medienos epoksidinės dervos glaistu, tada nušveiskite ir nudažykite.

Apsukite duris horizontaliai 180 laipsniu, kad durų rankena atsidurtų kitoje pusėje.

Reikės išimti durų skląstį ir apsukti jį 180 laipsniu. Tam reikės atsukti vieną iš rankenų ir išimti jos centrinę ašį. Dabar galėsite atsukti skląstį, apsukti jį ir vėl prisukti.

Įdėkite ašį ir susukite rankenas taip, kaip jos buvo.Dabar galite pakabinti duris ant vyrių kitoje pusėje.

Būtina suprasti! Nauja vyrių vieta ant durų bus beveik toje vietoje, kur buvo senieji, tačiau ant kitos durų briaunos. Kai pritvirtinsite vyrius, reikės užmaskuoti ankstesnę vyrių buvimo vietą – rinkitės vieną iš dviejų aukščiau aprašytų metodų.

Kitoje durų staktos pusėje pritvirtinkite skląsčio plokštelę, o ankstesnėje jos vietoje paliktą skylę paslėpkite medienai skirtos epoksidinės dervos glaistu.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Kaip gyventi sandariame name?

Jau ankstesniuose savo straipsniuose nagrinėjau vėdinimo svarbą ir jo įtaką pastato energiniam efektyvumui. Ekspertizių metu vėl ir vėl susiduriu su šios srities klaidomis, todėl nusprendžiau dar kartą sugrįžti prie šios temos.

Bambukinės grindys: kokie yra jų didžiausi pliusai bei minusai?

Bambukinės grindys savo savybėmis kartais gali pasirodyti labai panašios į medžio masyvo grindis, nors iš tiesų jos yra gaminamos iš žolinio tipo augalo – bambuko. Šios grindys pasižymi daugeliu kietmedžio grindų privalumų, tačiau taip pat galima išskirti ir kelis svarbius pažeidžiamumus. Taigi ką reikėtų žinoti apie šią grindų dangą, prieš nusprendžiant ja iškloti namų grindis?

8 praktiški patarimai, kaip paruošti sienas dažymui

Sienų dažymas – greitas ir nesudėtingas būdas, kuris iš pagrindų gali atnaujinti interjerą ir sutikti jam parinktą nuotaiką. Šį apdailos darbą, turint šiek tiek praktikos ir žinių, gali atlikti kiekvienas. Pateikiame keletą praktiškų patarimų, kaip pasiruošti šiam darbui.

5 patarimai renovuojantiems namą

Tikitės ypatingų, sudėtingų nurodymų?

Kaip žinoti, kad namuose atsirado pelių?

Paspaudus žiemos šalčiui, į mūsų namus traukia pelės ir kiti graužikai. Kol oras buvo šiltesnis, jie galėjo gyventi ir lauke, tačiau atšalus sugrįžo į šiltesnes patalpas, dėl to, kad ieško maisto.

Būstas su daline apdaila: klaidos, iš kurių vertėtų pasimokyti

„Jeigu perkate būstą su daline apdaila, nusiteikite psichologiškai, kad visą darbų eigą teks kontroliuoti patiems. Pavyzdžiui, pirkti grindjuostes, kai jų reikia, suplanuoti kitų medžiagų perdavimą meistrui, kad sklandžiai vyktų darbai“, – teigia būsto apdailą savo jėgomis nusprendęs atlikti vilnietis Povilas Jurgėnas. Pasak jo, naujakuriams reikia itin įdėmiai suskaičiuoti turimas santaupas ir apdailos išlaidas. Pritrūkus lėšų, darbai gali užtrukti neribotai

Kaip vertinti sandarumą?

Sandarios atitvarinės pastato konstrukcijos sudaro galimybes išsaugoti patalpose šildymo prietaisais sušildytą orą ir sumažinti šildymo išlaidas.

Kaip per šalčius kūrenti krosnį?

Spustelėjus šalčiams, gyventojai intensyviau ima kūrenti krosnis. O tada pradeda pleškėti namai. Vien šią parą Lietuvoje degė 17 gyvenamųjų namų. „Kai šalta, krosnį kūrenu visą dieną! Net rankos prie sienelės pridėti negaliu,“ – šiluma pasidžiaugia ne vienas gyventojas. „Kol krosnyje gera trauka, tol dūmtraukio ir nevalau,“ – tai neretai tenka išgirsti ugniagesiams, lankantiems gyventojus prevencinių akcijų metu.

Vitrininiai langai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Vitrininiai langai – būsto detalė, kuri tarytum sunaikina ribą tarp patalpos vidaus bei jos išorės. Tai architektūrinis elementas, kuris vizualiai atrodo itin patraukliai. Kita vertus, tokius langus valyti pavasarį yra tikrai nelengva ir nemažai laiko reikalaujanti užduotis. Šiame tekste aptarsime svarbiausius vitrininių langų privalumus ir trūkumus.

5 tinkamiausios grindų dangos tiems, kurie namuose turi augintinių (1)

Augintiniai į namus įneša gyvasties, papildomo džiugesio ir meilės. Tačiau be visų šių privalumų, didesni augintiniai (katės bei šunys) namuose sukelia šiokį tokį chaosą ir netvarką. Jie gali savo nagais apgadinti namų baldus, sienų apdailą bei grindis. Tad augintinių savininkai, ypač šunų šeimininkai, rinkdamiesi grindis, turi gerai įvertinti dangos atsparumą. Pateikiame keletą grindų dangų variantų, kurie tiks keturkojų savininkų namams.