Kaip name sukurti gerą bevielio interneto ryšį?

 (2)
Norint individualiame gyvenamajame name sukurti gerą bevielio interneto ryšį neužtenka užsisakyti geriausio interneto plano iš paslaugų tiekėjo. Nemažiau svarbu pasirinkti ir tinkamą interneto maršrutizatorių. Tiesa, kai kuriais atvejais nepadės net ir jis.
© Shutterstock nuotr.

Reikėtų atsižvelgti į parametrus

Informacinių technologijų specialistai tvirtina, kad „blogo“ ar „gero“ maršrutizatoriaus nėra, yra tik netinkamas konkrečiai situacijai. Renkantis maršrutizatorių reikia žinoti, kokio tipo interneto prieigą užtikrina interneto paslaugos tiekėjas. Populiariausia prieiga per klasikinę WAN tipo jungtį, tačiau vis dar yra vartotojų, kuriems interneto paslaugos tiekiamos telefono linijomis, tad jiems reikėtų rinktis ADSL tipo maršrutizatorius. Tais atvejais, kuomet naudojamasi 3G, LTE ar 4G tipo modemais, reikėtų rinktis atitinkamą maršrutizatorių su USB jungtimi, skirtą tokiai interneto prieigai. Taip pat rinkoje yra maršrutizatorių, kuriems nereikia 3G, LTE, 4G modemų, nes SIM kortelė į juos dedama tiesiogiai.

„Jeigu bus įrenginių, kurie prie maršrutizatoriaus jungiami laidu, reikia atsižvelgti į turimą interneto planą. Pavyzdžiui, tais atvejais, kai vartotojui suteikiamas didesnis nei 100 Mb/s greitis, reikėtų rinktis maršrutizatorių su 1000 Mb/s lizdais. Renkantis maršrutizatorių būtina atsižvelgti į bevielio ryšio greitį, nes tai priklauso ir nuo maršrutizatoriaus, ir nuo galutinio prijungiamo įrenginio. Net ir turint gerą interneto planą ir greičiausią maršrutizatorių, su senesniu įrenginiu jungiantis prie maršrutizatoriaus greičiausiai nepavyks išgauti pageidaujamos spartos. Tačiau gali nutikti ir atvirkščiai, nes bevielio ryšio sparta priklauso nuo to ar maršrutizatorius yra su vienu, dviem ar trimis dažniais“, - teigia bendrovės „Kilobaitas“ vadovas Evaldas Mitkevičius.

Be to, jo teigimu, didesnis jautresnių išorinių antenų kiekis užtikrina geresnį bevielio ryšio padengtumą. Įprastai geresnio funkcionalumo įrenginius galima nuolat tobulinti – keisti originalias išorines antenas jautresnėmis, tad tais atvejais, kuomet abejojama dėl padengimo, būtina atsižvelgti į šį aspektą.

Ne visada užtenka vieno maršrutizatoriaus

Tiesa, specialistai pripažįsta, kad vieno maršrutizatoriaus užtenka ne visuomet. Dauguma funkcionalesnių šiuolaikinių maršrutizatorių gali veikti ir „prieigos taško“, „kartotuvo“, „diapazono plėtintuvo ar ilgintuvo“ ar „tilto“ režimais.

„Maršrutizatorius yra kaip elektros lemputė – kiek apšviečia, tiek. Jei norisi šviesos ir kituose didelio kambario kampuose, reikia daugiau elektros lempučių. Taip pat ir su bevieliu interneto ryšiu. Jei norima sukurti bevielio interneto tinklą dideliame name, arba jei ryšių mazgas yra garaže, gali prireikti sukurti vadinamuosius „Access points“ (red. – prieigos taškus). Toks sprendimas naudojamas viešbučiuose, kur yra daug sienų, trukdančių praeiti bangoms“, - teigia bendrovės „Topo Centras“ atstovas Merūnas Lankelis.

Jo teigimu, vidutinio dydžio (120–150 kvadratinių metrų) name būtų prasminga įrengti bent du prieigos taškus: po vieną kiekviename aukšte.

„Geriausia maršrutizatorių pastatyti kaip įmanoma atviresnėje vietoje. Reikėtų vengti jo numetimo į stalčių, spintą ar kažkur tarp sienos ir televizoriaus. Bevielio signalo specifika nulemia tai, kad maršrutizarorių geriausia statyti patalpos centre. Kuomet antenos nukreiptos vertikaliai, signalas maksimaliai išsiplečia per horizontą, o antenas nuleidus, signalas sustiprėja po įrenginiu“, - sako E. Mitkevičius.

Mūrinis namas – kliūtis

Be to, renkantis maršrutizatorių reikėtų atsižvelgti ir į medžiagas, iš kurių pastatytas namas. Esą sudėtingiausia gerą bevielio interneto ryšį sukurti mūriniame name, gerokai lengviau – mediniame ar karkasiniame statinyje.

„Bevielio ryšio stiprumui įtaką turi bet kokios tiesioginės kliūtys ir kiti signalai. Prie tiesioginių kliūčių priskiriami kabinetai, kambariai, veidrodžiai, langai ar stiklai, metaliniai objektai, storos sienos ir lubos“, - sako E. Mitkevičius.

Be to, maršrutizatoriaus bevielio ryšio signalą gali slopinti kaimynų bevielio ryšio maršrutizatoriai, mikrobangų krosnelės, bevielio ryšio telefonai, „Bluetooth“ (red. – asmeninis tinklas) įrenginiai, bevielės vaikų stebėjimo stotelės. Deja, vargu, ar pavyks visiškai neultralizuoti šiuos faktorius.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Kas geriau vonios kambaryje – vinilinės ar keramikinės plytelės?

Nors vinilinės bei keramikinės plytelės iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti visiškai nepanašios, tačiau vonios kambario apdailos kontekste skirtumai tarp jų gerokai sumažėja. Pirmiausia taip yra todėl, nes abi šios grindų dangos pasižymi dideliu atsparumu drėgmei, kuris yra be galo svarbus šiai erdvei. Nors konkretaus atsakymo, kuri danga yra labiau tinkama voniai, nėra, šiame tekste pateiksime vilinilnių bei keramikinių plytelių palyginimą, kuris gali padėti apsispręsti.

Kaip gyventi sandariame name?

Jau ankstesniuose savo straipsniuose nagrinėjau vėdinimo svarbą ir jo įtaką pastato energiniam efektyvumui. Ekspertizių metu vėl ir vėl susiduriu su šios srities klaidomis, todėl nusprendžiau dar kartą sugrįžti prie šios temos.

Bambukinės grindys: kokie yra jų didžiausi pliusai bei minusai?

Bambukinės grindys savo savybėmis kartais gali pasirodyti labai panašios į medžio masyvo grindis, nors iš tiesų jos yra gaminamos iš žolinio tipo augalo – bambuko. Šios grindys pasižymi daugeliu kietmedžio grindų privalumų, tačiau taip pat galima išskirti ir kelis svarbius pažeidžiamumus. Taigi ką reikėtų žinoti apie šią grindų dangą, prieš nusprendžiant ja iškloti namų grindis?

8 praktiški patarimai, kaip paruošti sienas dažymui

Sienų dažymas – greitas ir nesudėtingas būdas, kuris iš pagrindų gali atnaujinti interjerą ir sutikti jam parinktą nuotaiką. Šį apdailos darbą, turint šiek tiek praktikos ir žinių, gali atlikti kiekvienas. Pateikiame keletą praktiškų patarimų, kaip pasiruošti šiam darbui.

5 patarimai renovuojantiems namą

Tikitės ypatingų, sudėtingų nurodymų?

Kaip žinoti, kad namuose atsirado pelių?

Paspaudus žiemos šalčiui, į mūsų namus traukia pelės ir kiti graužikai. Kol oras buvo šiltesnis, jie galėjo gyventi ir lauke, tačiau atšalus sugrįžo į šiltesnes patalpas, dėl to, kad ieško maisto.

Būstas su daline apdaila: klaidos, iš kurių vertėtų pasimokyti

„Jeigu perkate būstą su daline apdaila, nusiteikite psichologiškai, kad visą darbų eigą teks kontroliuoti patiems. Pavyzdžiui, pirkti grindjuostes, kai jų reikia, suplanuoti kitų medžiagų perdavimą meistrui, kad sklandžiai vyktų darbai“, – teigia būsto apdailą savo jėgomis nusprendęs atlikti vilnietis Povilas Jurgėnas. Pasak jo, naujakuriams reikia itin įdėmiai suskaičiuoti turimas santaupas ir apdailos išlaidas. Pritrūkus lėšų, darbai gali užtrukti neribotai.

Kaip vertinti sandarumą?

Sandarios atitvarinės pastato konstrukcijos sudaro galimybes išsaugoti patalpose šildymo prietaisais sušildytą orą ir sumažinti šildymo išlaidas.

Kaip per šalčius kūrenti krosnį?

Spustelėjus šalčiams, gyventojai intensyviau ima kūrenti krosnis. O tada pradeda pleškėti namai. Vien šią parą Lietuvoje degė 17 gyvenamųjų namų. „Kai šalta, krosnį kūrenu visą dieną! Net rankos prie sienelės pridėti negaliu,“ – šiluma pasidžiaugia ne vienas gyventojas. „Kol krosnyje gera trauka, tol dūmtraukio ir nevalau,“ – tai neretai tenka išgirsti ugniagesiams, lankantiems gyventojus prevencinių akcijų metu.

Vitrininiai langai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Vitrininiai langai – būsto detalė, kuri tarytum sunaikina ribą tarp patalpos vidaus bei jos išorės. Tai architektūrinis elementas, kuris vizualiai atrodo itin patraukliai. Kita vertus, tokius langus valyti pavasarį yra tikrai nelengva ir nemažai laiko reikalaujanti užduotis. Šiame tekste aptarsime svarbiausius vitrininių langų privalumus ir trūkumus.