Kaip name sukurti gerą bevielio interneto ryšį?

 (2)
Norint individualiame gyvenamajame name sukurti gerą bevielio interneto ryšį neužtenka užsisakyti geriausio interneto plano iš paslaugų tiekėjo. Nemažiau svarbu pasirinkti ir tinkamą interneto maršrutizatorių. Tiesa, kai kuriais atvejais nepadės net ir jis.
© Shutterstock nuotr.

Reikėtų atsižvelgti į parametrus

Informacinių technologijų specialistai tvirtina, kad „blogo“ ar „gero“ maršrutizatoriaus nėra, yra tik netinkamas konkrečiai situacijai. Renkantis maršrutizatorių reikia žinoti, kokio tipo interneto prieigą užtikrina interneto paslaugos tiekėjas. Populiariausia prieiga per klasikinę WAN tipo jungtį, tačiau vis dar yra vartotojų, kuriems interneto paslaugos tiekiamos telefono linijomis, tad jiems reikėtų rinktis ADSL tipo maršrutizatorius. Tais atvejais, kuomet naudojamasi 3G, LTE ar 4G tipo modemais, reikėtų rinktis atitinkamą maršrutizatorių su USB jungtimi, skirtą tokiai interneto prieigai. Taip pat rinkoje yra maršrutizatorių, kuriems nereikia 3G, LTE, 4G modemų, nes SIM kortelė į juos dedama tiesiogiai.

„Jeigu bus įrenginių, kurie prie maršrutizatoriaus jungiami laidu, reikia atsižvelgti į turimą interneto planą. Pavyzdžiui, tais atvejais, kai vartotojui suteikiamas didesnis nei 100 Mb/s greitis, reikėtų rinktis maršrutizatorių su 1000 Mb/s lizdais. Renkantis maršrutizatorių būtina atsižvelgti į bevielio ryšio greitį, nes tai priklauso ir nuo maršrutizatoriaus, ir nuo galutinio prijungiamo įrenginio. Net ir turint gerą interneto planą ir greičiausią maršrutizatorių, su senesniu įrenginiu jungiantis prie maršrutizatoriaus greičiausiai nepavyks išgauti pageidaujamos spartos. Tačiau gali nutikti ir atvirkščiai, nes bevielio ryšio sparta priklauso nuo to ar maršrutizatorius yra su vienu, dviem ar trimis dažniais“, - teigia bendrovės „Kilobaitas“ vadovas Evaldas Mitkevičius.

Be to, jo teigimu, didesnis jautresnių išorinių antenų kiekis užtikrina geresnį bevielio ryšio padengtumą. Įprastai geresnio funkcionalumo įrenginius galima nuolat tobulinti – keisti originalias išorines antenas jautresnėmis, tad tais atvejais, kuomet abejojama dėl padengimo, būtina atsižvelgti į šį aspektą.

Ne visada užtenka vieno maršrutizatoriaus

Tiesa, specialistai pripažįsta, kad vieno maršrutizatoriaus užtenka ne visuomet. Dauguma funkcionalesnių šiuolaikinių maršrutizatorių gali veikti ir „prieigos taško“, „kartotuvo“, „diapazono plėtintuvo ar ilgintuvo“ ar „tilto“ režimais.

„Maršrutizatorius yra kaip elektros lemputė – kiek apšviečia, tiek. Jei norisi šviesos ir kituose didelio kambario kampuose, reikia daugiau elektros lempučių. Taip pat ir su bevieliu interneto ryšiu. Jei norima sukurti bevielio interneto tinklą dideliame name, arba jei ryšių mazgas yra garaže, gali prireikti sukurti vadinamuosius „Access points“ (red. – prieigos taškus). Toks sprendimas naudojamas viešbučiuose, kur yra daug sienų, trukdančių praeiti bangoms“, - teigia bendrovės „Topo Centras“ atstovas Merūnas Lankelis.

Jo teigimu, vidutinio dydžio (120–150 kvadratinių metrų) name būtų prasminga įrengti bent du prieigos taškus: po vieną kiekviename aukšte.

„Geriausia maršrutizatorių pastatyti kaip įmanoma atviresnėje vietoje. Reikėtų vengti jo numetimo į stalčių, spintą ar kažkur tarp sienos ir televizoriaus. Bevielio signalo specifika nulemia tai, kad maršrutizarorių geriausia statyti patalpos centre. Kuomet antenos nukreiptos vertikaliai, signalas maksimaliai išsiplečia per horizontą, o antenas nuleidus, signalas sustiprėja po įrenginiu“, - sako E. Mitkevičius.

Mūrinis namas – kliūtis

Be to, renkantis maršrutizatorių reikėtų atsižvelgti ir į medžiagas, iš kurių pastatytas namas. Esą sudėtingiausia gerą bevielio interneto ryšį sukurti mūriniame name, gerokai lengviau – mediniame ar karkasiniame statinyje.

„Bevielio ryšio stiprumui įtaką turi bet kokios tiesioginės kliūtys ir kiti signalai. Prie tiesioginių kliūčių priskiriami kabinetai, kambariai, veidrodžiai, langai ar stiklai, metaliniai objektai, storos sienos ir lubos“, - sako E. Mitkevičius.

Be to, maršrutizatoriaus bevielio ryšio signalą gali slopinti kaimynų bevielio ryšio maršrutizatoriai, mikrobangų krosnelės, bevielio ryšio telefonai, „Bluetooth“ (red. – asmeninis tinklas) įrenginiai, bevielės vaikų stebėjimo stotelės. Deja, vargu, ar pavyks visiškai neultralizuoti šiuos faktorius.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Kaip išsirinkti medinius padėklus įvairiems projektams?

Mediniai padėklai yra itin mėgstama mėgėjų meistrų medžiaga, kurią galima panaudoti įvairiems Darau Pats projektams. Jų populiarumas yra susijęs su malonia, šiek tiek sendinta estetika ir prieinamumu. Tad į ką reikia atsižvelgti renkantis medinius padėklus?

Kokių klaidų vengti įsirengiant pirtį?

Pirtis – universalus vandens malonumas, kuriuo gera mėgautis tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metų laiku. Vasarą, šiek tiek atitolus nuo darbų, yra gerai užsiimti projektais, kuriems žiemą nebuvo laiko. Pirties įsirengimas – vienas iš tokių galimų projektų. Kad šis darbas būtų kuo sklandesnis, verta pasimokyti iš dažnai pasitaikančių klaidų.

Terakotinės plytelės: privalumai ir trūkumai

Terakotinės plytelės šį sezoną sulaukė daugiau dėmesio nei įprastai. Tad ką reikėtų žinoti apie jas?

Patarimai, kaip nudažyti medinį baldą purškiamais dažais

Jeigu jaučiate, kad jūsų namams reikalingi pokyčiai, baldų dažymas yra vienas paprasčiausių būdų, kaip greitai ir nesudėtingai erdvei suteikti naują veidą. Dažymas purškiamais dažais yra patrauklus dėl šių priežasčių: baldą nudažyti galima labai greitai; jo paviršius yra padengiamas itin lygiai (ant jo nelieka teptuko paliekamų potėpių); palyginus su kitais dažais, jų džiuvimo laikas yra gerokai trumpesnis. Tiems, kuriems neteko dažyti tokiu būdu, pristatome keletą praktiškų patarimų.

Dūmų detektorius: kodėl jis reikalingas ir kaip jį išsirinkti?

Įsigaliojus priešgaisrinės saugos reikalavimui – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius, žmonės vis aktyviau domisi šiais įrenginiais. Tad kuo svarbus yra dūmų detektorius ir kaip jį išsirinkti?

Kaip panaikinti rūdžių dėmes klozete, vonioje bei kriauklėje?

Rūdžių dėmės ant balto vonios, klozeto ar kriauklės paviršiaus atrodo itin neestetiškai. Nors tokių dėmių šalinimas nėra pati lengviausia užduotis, tačiau egzistuoja ne vienas būdas, kaip su jomis kovoti. Šiame tekste pateikiame penkias technikas, kaip pašalinti tokias „užsispyrusias“ dėmes.

Draudikai: ugnis padaro kelis kartus didesnius nuostolius nei kitos nelaimės (1)

Nuo šio mėnesio pradžios visuose Lietuvos gyvenamuosiuose būstuose – butuose, individualiuose namuose, sodo nameliuose – privaloma įsirengti dūmų detektorius. Draudikai ragina suskubti nespėjusius to padaryti ir užtikrina, kad gaisrą patyrusiems žmonėms žala bus atlyginama ir tais atvejais, jei nukentėjusieji dūmų detektoriaus namuose dar nebus sumontavę.

Ką reikia žinoti apie privalomą statinio projekto ekspertizę?

Nuo 2018 metų neypatingojo daugiabučio namo kapitaliniam remontui privaloma statinio projekto ekspertizė. Ką reikia apie ją žinoti?

Kurių statinio statybos techninės veiklos vadovų pareigas gali atlikti patys statytojai?

Daugumai statytojų jau ne paslaptis, kad statant naujus, rekonstruojant, griaunant ypatinguosius ir neypatinguosius statinius, atnaujinant (modernizuojant) pastatus ne vėliau kaip prieš vieną darbo dieną iki statybos darbų pradžios privaloma Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai (VTPSI) pateikti pranešimą apie statybos pradžią ir pasamdytus (paskirtus) statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovus. Tačiau dažnai iškyla dilema, kuriuos statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovus būtina pasamdyti, o kurių pareigas gali atlikti patys statytojai.