Kaip išsirinkti medinius padėklus įvairiems projektams?

Mediniai padėklai yra itin mėgstama mėgėjų meistrų medžiaga, kurią galima panaudoti įvairiems Darau Pats projektams. Jų populiarumas yra susijęs su malonia, šiek tiek sendinta estetika ir prieinamumu. Tad į ką reikia atsižvelgti renkantis medinius padėklus?
© Shutterstock

Kur gauti medinių padėklų?

Mediniai padėklai yra lengvi ir ploni, tad įvairiuose projektuose (tiek gaminant baldus, tiek įvairias konstrukcijas) jie prilygta universaliajai fanerai. Su jais nesudėtinga dirbti, todėl jų panaudojimo galimybių yra iš tiesų nemažai.

Padėklų kartais galima gauti nemokamai arba už visai nedidelę kainą, tačiau nederėtų jų naudoti bet kokių, ypač jei juos naudosite lovos, valgomojo stalo ar kito namų vidui skirto baldo gamybai.

Padėklų dažnai turi įvairios įmonės, pavyzdžiui: sodo prekių parduotuvės, vietinės techninės įrangos bei namų gerinimo parduotuvės, popieriaus spaustuvės, statybų aikštelės ir panašiai. Visada yra verta pasiteirauti, ar jie neturi nereikalingų palečių, kurias galėtų atiduoti. Žinoma ne visos įmonės rūšiuoja nereikalingas paletes sandėliuose, kai kurios įmonės perdirba paletes ateities naudojimui arba yra įpareigotos jas grąžint pervežimo bendrovėms.

Kadangi medinių padėklų populiarumas paskutiniu metu labai išaugo, už nedidelę kainą palečių galima rasti įvairiuose skelbimų portaluose.

Taip pat dėl tokio jų populiarumo internete galima rasti ir dirbtinių padėklų, kurie imituoja jų išvaizdą. Perkant tokią paletę, reikia išsiaiškinti iš kokios medienos ji yra pagaminta ir ar atlaikys didesnę apkrovą.

Kaip išsirinkti medinius padėklus įvairiems projektams?
© Shutterstock

Kokių padėklų geriau nesirinkti?

Yra tokių medinių padėklų, kurių projektams, ypač namų baldų, geriau nenaudoti. Tad visada yra rekomenduojama išsiaiškinti, kas ant jų buvo gabenama.

Visų pirma, negalima naudoti padėklų ant kurių buvo gabentos cheminės medžiagos, arba tokių padėklų, kurie buvo apdirbti chemiškai, kad ilgiau tarnautų. Karščiu apdorota mediena yra tinkama naudojimui. Kaip buvo apdorotas padėklas, dažnai galima sužinoti iš štampo ant jo.

Taip pat nerekomenduojama naudoti padėklų ant kurių buvo gabenami maisto produktai, nes ant jų dažnai yra randama mikroorganizmų. Tokius padėklus galima naudoti nebent komposto dėžės gamybai. Mediniai padėklai, kuriuose buvo gabentas maistas, dažnai būna pažymėti kviečio stiebo ženklu.

Išsirinkus medinius padėklus, juos rekomenduojama tinkamai ištepti antiseptiniu medienos balikliu ir šiltu vandeniu, kad būtų sunaikintos visos bakterijos bei atsinaujintų atmosferos paveikta mediena.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Pirties krosnelės akmenys: kaip išsirinkti?

Krosnelės akmenys – iš pirmo žvilgsnio nedidelė, tačiau be galo svarbi pirties sudedamoji dalis. Dažnai ši medžiaga tampa faktoriumi, kuris nulemia visos pirties kokybę. Tad kaip nepasiklysti ir išsirinkti tinkamiausius krosnelės akmenis?

Stiklo blokeliai: natūralios šviesos ir privatumo suderinimas

Stiklo blokelių populiarumas interjero kontekste yra gan nepastovus. Kartais jie būna beveik visai užmirštami, o kartais – tokie madingi, kad sunku surasti interjero leidinį be jų fotografijų (pavyzdžiui, be jų sunku įsivaizduoti 1940-tuosius arba 1980-tuosius). Dėl stiklo blokelių galios suderinti natūralią šviesą ir privatumą, nesunku nuspėti, kad greitu metu jie vėl atras sau vietą šiuolaikiniuose interjeruose.

Keramikinių plytelių stalviršiai virtuvėje: privalumai bei trūkumai

Plytelės virtuvės erdvėje yra be galo dažnos. Šiame kambaryje yra įprasta jomis kloti grindis, klijuoti sienas. Taip pat galima ir plytelių stalviršio opcija. Šiame straipsnyje aptarsime, kokie yra keramikinių plytelių stalviršių privalumai bei trūkumai.

Kaip išsirinkti medinius padėklus įvairiems projektams?

Mediniai padėklai yra itin mėgstama mėgėjų meistrų medžiaga, kurią galima panaudoti įvairiems Darau Pats projektams. Jų populiarumas yra susijęs su malonia, šiek tiek sendinta estetika ir prieinamumu. Tad į ką reikia atsižvelgti renkantis medinius padėklus?

Kokių klaidų vengti įsirengiant pirtį?

Pirtis – universalus vandens malonumas, kuriuo gera mėgautis tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metų laiku. Vasarą, šiek tiek atitolus nuo darbų, yra gerai užsiimti projektais, kuriems žiemą nebuvo laiko. Pirties įsirengimas – vienas iš tokių galimų projektų. Kad šis darbas būtų kuo sklandesnis, verta pasimokyti iš dažnai pasitaikančių klaidų.

Terakotinės plytelės: privalumai ir trūkumai

Terakotinės plytelės šį sezoną sulaukė daugiau dėmesio nei įprastai. Tad ką reikėtų žinoti apie jas?

Patarimai, kaip nudažyti medinį baldą purškiamais dažais

Jeigu jaučiate, kad jūsų namams reikalingi pokyčiai, baldų dažymas yra vienas paprasčiausių būdų, kaip greitai ir nesudėtingai erdvei suteikti naują veidą. Dažymas purškiamais dažais yra patrauklus dėl šių priežasčių: baldą nudažyti galima labai greitai; jo paviršius yra padengiamas itin lygiai (ant jo nelieka teptuko paliekamų potėpių); palyginus su kitais dažais, jų džiuvimo laikas yra gerokai trumpesnis. Tiems, kuriems neteko dažyti tokiu būdu, pristatome keletą praktiškų patarimų.

Dūmų detektorius: kodėl jis reikalingas ir kaip jį išsirinkti?

Įsigaliojus priešgaisrinės saugos reikalavimui – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius, žmonės vis aktyviau domisi šiais įrenginiais. Tad kuo svarbus yra dūmų detektorius ir kaip jį išsirinkti?

Kaip panaikinti rūdžių dėmes klozete, vonioje bei kriauklėje?

Rūdžių dėmės ant balto vonios, klozeto ar kriauklės paviršiaus atrodo itin neestetiškai. Nors tokių dėmių šalinimas nėra pati lengviausia užduotis, tačiau egzistuoja ne vienas būdas, kaip su jomis kovoti. Šiame tekste pateikiame penkias technikas, kaip pašalinti tokias „užsispyrusias“ dėmes.