Kaip išsirinkti grindinio plokštes ir žvirgždą

 (4)
Sodo medžiagų pasirinkimas neturėtų būti skubotas, kadangi būtent jos turi daugiausiai įtakos galutiniam rezultatui. Kad gautumėte puikų rezultatą, jums reikėtų kruopščiai apmastyti, kokį žvirgždą bei grindinio plokštes naudosite, kaip visa tai klosite ir kiek jums tai kainuos.
Kaip išsirinkti grindinio plokštes ir žvirgždą
© Shutterstock nuotr.

Praktiškumas

Renkantis medžiagas pirmiausia turėtumėte galvoti apie jų praktiškumą. Jūs turėtumėte kurti stabilius paviršius, tinkamus takams bei sodo baldams.

Medžiagos taip pat turėtų derintis su esama sodo erdve. Tikslas būtų papildyti tiek šalia esantį namą, tiek juos supančią erdvę, o ne kurti atskirą, savitą įvaizdį.

Kaip išsirinkti grindinio plokštes ir žvirgždą
© Shutterstock nuotr.

Grindinys

Norėdami sodui suteikti senovinį įvaizdį, naudokite skirtingo dydžio ir formos skaldytas akmens plokštes, kurios susideda kartu kaip dėlionė. Šios plokštės dažniausiai būna gaminamos iš natūralaus akmens, pavyzdžiui, kalkakmenio ar smiltainio. Vienas didžiausių privalumų naudojant natūralaus akmens plokštes yra tai, kad su amžiumi jos atrodo tik geriau. Tačiau kadangi šios plokštės būna parduodamos skirtingų dydžių ir storių, jums teks kiekvieną akmenį lyginti atskirai, o tai padidints darbo išlaidas. Taip pat galite rinktis dirbtinį akmenį, pagamintą iš žvyro bei cemento. Geresnės kokybės dirbtiniai akmenys yra neslidūs, plonesni, todėl juos lengviau įrengti, nors ir kaina gali nedaug skirtis nuo natūralaus akmens.

Niekas nesuteikia sodui tiek senovinio jausmo ir prasmės, kaip antikvarinės detalės. Sendaikčių parduotuvėse galite įsigyti įvairiausių daiktų, padėsiančių dekoruoti bei suteikti sodui istorijos žavesio.

Kaip išsirinkti grindinio plokštes ir žvirgždą
© Shutterstock nuotr.

Šiuolaikiškam įvaizdžiui sukurti naudokite apdirbtas akmens plokštes. Rinkitės vienodo dydžio plokštes ir išdėliokite jas taisyklinga tinklelio forma, kad gautumėte modernesnį bei aštresnį įvaizdį. Norėdami daugiau tekstūros rinkitės kalkakmenio plokštes.

Žvirgždas

Apie žvirgždą neretai blogai atsiliepiama, kadangi jis sunkiai sukimba ir visur išsibarsto, tačiau kampuotas žvirgždas (smulkesnis kaip 10mm) sukimba tvirtai, yra nebrangus ir gali būti pilamas į bet kokias formas, todėl jo panaudojimo galimybes riboja tik jūsų fantazija. Taip pat galite įsigyti specialų žvirgždo mišinį, kuris sustingęs sukurs tvirtą bei stabilų paviršių. Šis sprendimas būtų idealus keliukams ar vietoms, kur reikalingas kietas paviršius.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Vitrininiai langai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Vitrininiai langai – būsto detalė, kuri tarytum sunaikina ribą tarp patalpos vidaus bei jos išorės. Tai architektūrinis elementas, kuris vizualiai atrodo itin patraukliai. Kita vertus, tokius langus valyti pavasarį yra tikrai nelengva ir nemažai laiko reikalaujanti užduotis. Šiame tekste aptarsime svarbiausius vitrininių langų privalumus ir trūkumus.

5 tinkamiausios grindų dangos tiems, kurie namuose turi augintinių (1)

Augintiniai į namus įneša gyvasties, papildomo džiugesio ir meilės. Tačiau be visų šių privalumų, didesni augintiniai (katės bei šunys) namuose sukelia šiokį tokį chaosą ir netvarką. Jie gali savo nagais apgadinti namų baldus, sienų apdailą bei grindis. Tad augintinių savininkai, ypač šunų šeimininkai, rinkdamiesi grindis, turi gerai įvertinti dangos atsparumą. Pateikiame keletą grindų dangų variantų, kurie tiks keturkojų savininkų namams.

Kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Pelėsis – siaubą keliantis ir turtą niokojantis namų „svečias“, kurio neįsileisti į namus stengiamės įvairiomis priemonėmis: vėdindami namus, valydami vonioje susikaupusius vandens ar kondensato lašelius, skalbinius kuo dažniau džiovindami lauke, o ne kambaryje ir t.t.. Šie ir kiti panašūs prevenciniai veiksmai sudaro netinkamas sąlygas pelėsio atsiradimui. Tad kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Stumdomos durys: pliusai bei minusai

Stumdomos durys interjere tradiciškai yra siejamos su azijietišku interjero dekoru. Tokios durys sukuria elegantišką ir erdvės neapsunkinantį perėjimą iš vienos erdvės į kitą. Šiandien galima rinktis iš nemažos jų stiliaus ir medžiagiškumo įvairovės. Jeigu kyla klausimas, ar verta tokias erdvę tausojančias duris įsirengti savo namuose, pristatome svarbiausius stumdomų durų privalumus bei trūkumus.

Gipskartonio apdaila: dažniausiai pasitaikančios klaidos

Gipso kartonas – universali medžiaga, kurią galima panaudoti pertvarų įrengimui, sienų sulyginimui, luboms bei grindims. Deja, dalis žmonių dvejoja šios medžiagos ilgaamžiškumu. Abejojantiems ekspertai atsako – kokybiškos gipso kartono konstrukcijos yra ilgaamžės, o nekokybiška apdaila yra padarytų klaidų rezultatas. Pristatome dažniausias darbo su gipso kartonu klaidas.

Kodėl verta rinktis kamštinę medžiagą interjero apdailai?

Kamštinio ąžuolo žievės produkcija sparčiai įgauna populiarumą interjero kontekste. Anksčiau kamštinė medžiaga paprastai asocijuodavosi su vyno butelio kamščiu arba priminimams prisegti skirta lenta, tačiau šiandien namuose kamštmedis naudojamas kur kas plačiau. Kamštinė sienų bei grindų danga, kamštiniai baldai bei šviestuvai – visos šios interjero detalės yra vertinamos tiek dėl savo estetinių, tiek dėl praktinių savybių. Pateikiame kelias priežastis, kodėl verta išbandyti šią medžiagą savo namuose.

Atidengtų plytų siena: pliusai bei minusai

Mūrinės namo sienos – tvirtos ir ilgaamžės. Nors nedengtas plytas esame labiau įpratę matyti pastato eksterjere, šiandien, dėl charakteringos tokių sienų išvaizdos, vis dažniau susiduriame su atidengtų plytinių sienų tendencija interjere. Tie, kuriems pasisekė gyventi name, kuriame už tinko ar gipso kartono plokštės slepiasi plytinės sienos, turi galimybę jas atidengti. Tačiau prieš priimant tokį sprendimą, verta susipažinti su atidengtų plytų sienų pliusais ir minusais.

Pertvaros: ką rinktis – mūrinę sieną ar gipso kartono atitvarą?

Tiek mūriniai atitvairai, tiek gipso kartono atitvarai turi savų privalumų ir trukumų, todėl prieiti prie bendros išvados, kas geriau – mūrinė siena ar gipso kartono atitvaras, šiame straipsnyje nebandysime. Vietoje to, palyginsime šių atitvarų skirtumus, o sprendimą, ką rinktis, priimsite jūs patys.

Pelėsis skalbimo mašinoje: kaip su juo kovoti?

Pelėsis mėgsta tamsią, drėgną, nevėdinamą erdvę, taigi visai nekeista, kad jis gali sau atrasti vietą ir skalbimo mašinoje. Paprastai, kad skalbyklėje atsirado pelėsis, išduoda negeras kvapas bei atsiradusios tamsios spalvos dėmės ant skalbimo milteliams pilti skirtų skyrelių arba tarp durelėse esančių gumų. Tad kaip kovoti su pelėsiu skalbimo mašinoje?

Marmuriniai stalviršiai: privalumai bei trūkumai

Niekas nenuginčys, kad marmuriniai stalviršiai vizualiai yra be galo estetiški. Marmuras erdvei teikia prabangos jausmą. Jis atrodo itin subtiliai bei elegantiškai. Tačiau prieš renkantis tokį stalviršį, reikia gerai pasverti tiek jo pliusus, tiek minusus. Tad ką verta žinoti prieš įsigyjant marmurinį stalviršį?