Kaip išsirinkti grindinio plokštes ir žvirgždą

 (4)
Sodo medžiagų pasirinkimas neturėtų būti skubotas, kadangi būtent jos turi daugiausiai įtakos galutiniam rezultatui. Kad gautumėte puikų rezultatą, jums reikėtų kruopščiai apmastyti, kokį žvirgždą bei grindinio plokštes naudosite, kaip visa tai klosite ir kiek jums tai kainuos.
Kaip išsirinkti grindinio plokštes ir žvirgždą
© Shutterstock nuotr.

Praktiškumas

Renkantis medžiagas pirmiausia turėtumėte galvoti apie jų praktiškumą. Jūs turėtumėte kurti stabilius paviršius, tinkamus takams bei sodo baldams.

Medžiagos taip pat turėtų derintis su esama sodo erdve. Tikslas būtų papildyti tiek šalia esantį namą, tiek juos supančią erdvę, o ne kurti atskirą, savitą įvaizdį.

Kaip išsirinkti grindinio plokštes ir žvirgždą
© Shutterstock nuotr.

Grindinys

Norėdami sodui suteikti senovinį įvaizdį, naudokite skirtingo dydžio ir formos skaldytas akmens plokštes, kurios susideda kartu kaip dėlionė. Šios plokštės dažniausiai būna gaminamos iš natūralaus akmens, pavyzdžiui, kalkakmenio ar smiltainio. Vienas didžiausių privalumų naudojant natūralaus akmens plokštes yra tai, kad su amžiumi jos atrodo tik geriau. Tačiau kadangi šios plokštės būna parduodamos skirtingų dydžių ir storių, jums teks kiekvieną akmenį lyginti atskirai, o tai padidints darbo išlaidas. Taip pat galite rinktis dirbtinį akmenį, pagamintą iš žvyro bei cemento. Geresnės kokybės dirbtiniai akmenys yra neslidūs, plonesni, todėl juos lengviau įrengti, nors ir kaina gali nedaug skirtis nuo natūralaus akmens.

Niekas nesuteikia sodui tiek senovinio jausmo ir prasmės, kaip antikvarinės detalės. Sendaikčių parduotuvėse galite įsigyti įvairiausių daiktų, padėsiančių dekoruoti bei suteikti sodui istorijos žavesio.

Kaip išsirinkti grindinio plokštes ir žvirgždą
© Shutterstock nuotr.

Šiuolaikiškam įvaizdžiui sukurti naudokite apdirbtas akmens plokštes. Rinkitės vienodo dydžio plokštes ir išdėliokite jas taisyklinga tinklelio forma, kad gautumėte modernesnį bei aštresnį įvaizdį. Norėdami daugiau tekstūros rinkitės kalkakmenio plokštes.

Žvirgždas

Apie žvirgždą neretai blogai atsiliepiama, kadangi jis sunkiai sukimba ir visur išsibarsto, tačiau kampuotas žvirgždas (smulkesnis kaip 10mm) sukimba tvirtai, yra nebrangus ir gali būti pilamas į bet kokias formas, todėl jo panaudojimo galimybes riboja tik jūsų fantazija. Taip pat galite įsigyti specialų žvirgždo mišinį, kuris sustingęs sukurs tvirtą bei stabilų paviršių. Šis sprendimas būtų idealus keliukams ar vietoms, kur reikalingas kietas paviršius.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Pirties krosnelės akmenys: kaip išsirinkti?

Krosnelės akmenys – iš pirmo žvilgsnio nedidelė, tačiau be galo svarbi pirties sudedamoji dalis. Dažnai ši medžiaga tampa faktoriumi, kuris nulemia visos pirties kokybę. Tad kaip nepasiklysti ir išsirinkti tinkamiausius krosnelės akmenis?

Stiklo blokeliai: natūralios šviesos ir privatumo suderinimas

Stiklo blokelių populiarumas interjero kontekste yra gan nepastovus. Kartais jie būna beveik visai užmirštami, o kartais – tokie madingi, kad sunku surasti interjero leidinį be jų fotografijų (pavyzdžiui, be jų sunku įsivaizduoti 1940-tuosius arba 1980-tuosius). Dėl stiklo blokelių galios suderinti natūralią šviesą ir privatumą, nesunku nuspėti, kad greitu metu jie vėl atras sau vietą šiuolaikiniuose interjeruose.

Keramikinių plytelių stalviršiai virtuvėje: privalumai bei trūkumai

Plytelės virtuvės erdvėje yra be galo dažnos. Šiame kambaryje yra įprasta jomis kloti grindis, klijuoti sienas. Taip pat galima ir plytelių stalviršio opcija. Šiame straipsnyje aptarsime, kokie yra keramikinių plytelių stalviršių privalumai bei trūkumai.

Kaip išsirinkti medinius padėklus įvairiems projektams?

Mediniai padėklai yra itin mėgstama mėgėjų meistrų medžiaga, kurią galima panaudoti įvairiems Darau Pats projektams. Jų populiarumas yra susijęs su malonia, šiek tiek sendinta estetika ir prieinamumu. Tad į ką reikia atsižvelgti renkantis medinius padėklus?

Kokių klaidų vengti įsirengiant pirtį?

Pirtis – universalus vandens malonumas, kuriuo gera mėgautis tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metų laiku. Vasarą, šiek tiek atitolus nuo darbų, yra gerai užsiimti projektais, kuriems žiemą nebuvo laiko. Pirties įsirengimas – vienas iš tokių galimų projektų. Kad šis darbas būtų kuo sklandesnis, verta pasimokyti iš dažnai pasitaikančių klaidų.

Terakotinės plytelės: privalumai ir trūkumai

Terakotinės plytelės šį sezoną sulaukė daugiau dėmesio nei įprastai. Tad ką reikėtų žinoti apie jas?

Patarimai, kaip nudažyti medinį baldą purškiamais dažais

Jeigu jaučiate, kad jūsų namams reikalingi pokyčiai, baldų dažymas yra vienas paprasčiausių būdų, kaip greitai ir nesudėtingai erdvei suteikti naują veidą. Dažymas purškiamais dažais yra patrauklus dėl šių priežasčių: baldą nudažyti galima labai greitai; jo paviršius yra padengiamas itin lygiai (ant jo nelieka teptuko paliekamų potėpių); palyginus su kitais dažais, jų džiuvimo laikas yra gerokai trumpesnis. Tiems, kuriems neteko dažyti tokiu būdu, pristatome keletą praktiškų patarimų.

Dūmų detektorius: kodėl jis reikalingas ir kaip jį išsirinkti?

Įsigaliojus priešgaisrinės saugos reikalavimui – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius, žmonės vis aktyviau domisi šiais įrenginiais. Tad kuo svarbus yra dūmų detektorius ir kaip jį išsirinkti?

Kaip panaikinti rūdžių dėmes klozete, vonioje bei kriauklėje?

Rūdžių dėmės ant balto vonios, klozeto ar kriauklės paviršiaus atrodo itin neestetiškai. Nors tokių dėmių šalinimas nėra pati lengviausia užduotis, tačiau egzistuoja ne vienas būdas, kaip su jomis kovoti. Šiame tekste pateikiame penkias technikas, kaip pašalinti tokias „užsispyrusias“ dėmes.