Kaip išlaikyti savo įrankius tvarkingus ir neleisti jiems rūdyti

 (2)
Naujas blizgantis įrankis, tik ir laukiantis, kada bus panaudotas gana greitai gali pavirsti apšepusiu, rūdyti pradėjusiu daiktu. Kartais net nesvarbu, kaip dažnai jį naudojate – žala gali būti padaroma net ir nieko nedarant, tiesiog laikant netinkamomis sąlygomis. Tačiau jūsų įrankiai gali visą laiką atrodyti tarsi nauji ir tarnauti ilgiau – užtenka vadovautis keliais elementariais principais.
Kaip išlaikyti savo įrankius tvarkingus ir neleisti jiems rūdyti
© Shutterstock nuotr.

Vieta. Vienas labiausiai metalinius įrankius neigiamai veikiančių veiksnių yra drėgmė. Todėl pirmoji taisyklė - laikykite įrankius sausoje vietoje. Nors virš darbastalio norisi įsirengti laikiklius įrankiams, kas yra tikrai patogu, pirmiausia reikėtų atkreipti dėmesį į patalpos drėgnumą. Gali būti, kad geriausia išeitimi teliks laikyti įrankius stalčiuje gulinčioje įrankių dėžėje – ne ant darbastalio viršaus ir tikrai ne ant garažo grindų. Jei galite rinktis, medinė įrankių dėžė yra geriausi namai jūsų įrankiams, nes medis sugeria bet kokią drėgmę, kuri paprastai nusėda ant jūsų įrankių.

Įprotis. Įpraskite nuvalyti įrankius po kiekvieno naudojimosi ir padėti juos į vietą. Darbo metu ant įrankio gali atsirasti dulkių, riebalų, nuolaužų ir panašiai, todėl pravartu turėti senų nebenaudojamų audinių, kad jais galėtumėte įrankius nuvalyti. Labai svarbu pasižiūrėti, ar po darbo neatsirado reikšmingų pažeidimų ar kitų defektų, įskilimų. Taip ne tik nebūsite nustebinti kitą kartą dirbdami. Tokia inspekcija padės greičiau rasti pirminius rūdžių šaltinius.

Rankinius įrankius, turinčius judančias dalis nepakenks sutepti universaliu aerozoliniu tepalu. Taip pat galima patepti ir kitas metalines įrankio dalis, tačiau reikia vengti, kad tepalas nepatektų ant rankenos, nesvarbu, ji medinė ar plastikinė. Vienas kitas lašas nebus lemiamas, tačiau teks įdėti papildomai pastangų ją valant. Prieš padedant įrankį į vietą, būtina kruopščiai sausu skudurėliu nuvalyti bet kokį alyvos perteklių, tai padės išvengti korozijos.

Kai kurie tam reikalui naudoja automobilinę alyvą, kaip vieną pigiausių būdų. Tokiu atveju skudurėlis paprasčiausiai panardinamas į alyvą, tuomet juo nuvalomi įrankiai, padengiant juos smulkiu alyvos sluoksniu. Po bet kokių maudynių, kuriose metalas sąveikauja su bet kokiais skysčiais, svarbu prisiminti, kad proceso pabaigoje įrankis turi likti visiškai sausas. Tad ir šį kartą, svarbu nušluostyti bet kokį alyvos perteklių švariu audiniu. 

Jeigu jūsų įrankiai jau rodo rūdijimo ženklus, rinkoje egzistuoja daug antikorozinių priemonių, iš kurių greičiausiai vieną kitą esate naudoję kitais atvejais. Taip pat galite papurkšti įrankius universaliu tepalu ir rūdis nutrinti plieno viela ar vieliniu šepečiu. Po to nuplaukite juos šiltu, muiluotu vandeniu ir nušluostykite juos dar kartą su drabužiu ar skuduru, kol visos rūdžių dėmės dings. Tada labai kruopščiai nuvalykite su sausu, švariu skudurėliu. Užtepkite ar užpurkškite ploną sluoksnį universalaus tepalo bei galiausiai vėl nuvalykite visą jos perteklių.

Metalas yra porėtas, o rūdys yra paprastos cheminės reakcijos rezultatas, kuri įvyksta, kai vanduo patenka į metalo poras. Jei įrankiai bus sausi ir padengti plonu alyvos sluoksniu, užkirsite drėgmei galimybę patekti į jūsų įrankių medžiagos poras. Paprasta.

Medinės rankenos. Paminkštinkite nusidėvėjusias, šiurkščias medienos rankenas su vidutinio grūdėtumo švitrine juosta, ypatingai šiurkčioms rankenoms patartina naudoti stambaus grūdėtumo švitrinį popierių, proceso pabaigoje pakeičiant jį švelnesniu. Galiausiai užtepkite ant rankenos storą sluoksnį medienai skirto linų sėmenų aliejaus norėdami pagyvinti ir atjauninti medieną.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

5 tinkamiausios grindų dangos tiems, kurie namuose turi augintinių

Augintiniai į namus įneša gyvasties, papildomo džiugesio ir meilės. Tačiau be visų šių privalumų, didesni augintiniai (katės bei šunys) namuose sukelia šiokį tokį chaosą ir netvarką. Jie gali savo nagais apgadinti namų baldus, sienų apdailą bei grindis. Tad augintinių savininkai, ypač šunų šeimininkai, rinkdamiesi grindis, turi gerai įvertinti dangos atsparumą. Pateikiame keletą grindų dangų variantų, kurie tiks šių keturkojų savininkų namams.

Kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Pelėsis – siaubą keliantis ir turtą niokojantis namų „svečias“, kurio neįsileisti į namus stengiamės įvairiomis priemonėmis: vėdindami namus, valydami vonioje susikaupusius vandens ar kondensato lašelius, skalbinius kuo dažniau džiovindami lauke, o ne kambaryje ir t.t.. Šie ir kiti panašūs prevenciniai veiksmai sudaro netinkamas sąlygas pelėsio atsiradimui. Tad kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Stumdomos durys: pliusai bei minusai

Stumdomos durys interjere tradiciškai yra siejamos su azijietišku interjero dekoru. Tokios durys sukuria elegantišką ir erdvės neapsunkinantį perėjimą iš vienos erdvės į kitą. Šiandien galima rinktis iš nemažos jų stiliaus ir medžiagiškumo įvairovės. Jeigu kyla klausimas, ar verta tokias erdvę tausojančias duris įsirengti savo namuose, pristatome svarbiausius stumdomų durų privalumus bei trūkumus.

Gipskartonio apdaila: dažniausiai pasitaikančios klaidos

Gipso kartonas – universali medžiaga, kurią galima panaudoti pertvarų įrengimui, sienų sulyginimui, luboms bei grindims. Deja, dalis žmonių dvejoja šios medžiagos ilgaamžiškumu. Abejojantiems ekspertai atsako – kokybiškos gipso kartono konstrukcijos yra ilgaamžės, o nekokybiška apdaila yra padarytų klaidų rezultatas. Pristatome dažniausias darbo su gipso kartonu klaidas.

Kodėl verta rinktis kamštinę medžiagą interjero apdailai?

Kamštinio ąžuolo žievės produkcija sparčiai įgauna populiarumą interjero kontekste. Anksčiau kamštinė medžiaga paprastai asocijuodavosi su vyno butelio kamščiu arba priminimams prisegti skirta lenta, tačiau šiandien namuose kamštmedis naudojamas kur kas plačiau. Kamštinė sienų bei grindų danga, kamštiniai baldai bei šviestuvai – visos šios interjero detalės yra vertinamos tiek dėl savo estetinių, tiek dėl praktinių savybių. Pateikiame kelias priežastis, kodėl verta išbandyti šią medžiagą savo namuose.

Atidengtų plytų siena: pliusai bei minusai

Mūrinės namo sienos – tvirtos ir ilgaamžės. Nors nedengtas plytas esame labiau įpratę matyti pastato eksterjere, šiandien, dėl charakteringos tokių sienų išvaizdos, vis dažniau susiduriame su atidengtų plytinių sienų tendencija interjere. Tie, kuriems pasisekė gyventi name, kuriame už tinko ar gipso kartono plokštės slepiasi plytinės sienos, turi galimybę jas atidengti. Tačiau prieš priimant tokį sprendimą, verta susipažinti su atidengtų plytų sienų pliusais ir minusais.

Pertvaros: ką rinktis – mūrinę sieną ar gipso kartono atitvarą?

Tiek mūriniai atitvairai, tiek gipso kartono atitvarai turi savų privalumų ir trukumų, todėl prieiti prie bendros išvados, kas geriau – mūrinė siena ar gipso kartono atitvaras, šiame straipsnyje nebandysime. Vietoje to, palyginsime šių atitvarų skirtumus, o sprendimą, ką rinktis, priimsite jūs patys.

Pelėsis skalbimo mašinoje: kaip su juo kovoti?

Pelėsis mėgsta tamsią, drėgną, nevėdinamą erdvę, taigi visai nekeista, kad jis gali sau atrasti vietą ir skalbimo mašinoje. Paprastai, kad skalbyklėje atsirado pelėsis, išduoda negeras kvapas bei atsiradusios tamsios spalvos dėmės ant skalbimo milteliams pilti skirtų skyrelių arba tarp durelėse esančių gumų. Tad kaip kovoti su pelėsiu skalbimo mašinoje?

Marmuriniai stalviršiai: privalumai bei trūkumai

Niekas nenuginčys, kad marmuriniai stalviršiai vizualiai yra be galo estetiški. Marmuras erdvei teikia prabangos jausmą. Jis atrodo itin subtiliai bei elegantiškai. Tačiau prieš renkantis tokį stalviršį, reikia gerai pasverti tiek jo pliusus, tiek minusus. Tad ką verta žinoti prieš įsigyjant marmurinį stalviršį?

Priežastys, kodėl namuose verta turėti oro drėkintuvą

Žiemos oras yra sausas oras. Sauso žiemos oro, šildymo bei retai atidaromų langų derinys namuose kelia diskomfortą: ima sausėti oda, dažniau sergame virusinėmis ligomis ir t.t.. Oro drėkintuvas gali padėti susidoroti su šiomis ir kitomis sauso oro sukeliamomis problemomis. Pateikiame kelias svarias priežastis, kodėl verta įsigyti oro drėkintuvą.