Kaip išlaikyti savo įrankius tvarkingus ir neleisti jiems rūdyti

 (2)
Naujas blizgantis įrankis, tik ir laukiantis, kada bus panaudotas gana greitai gali pavirsti apšepusiu, rūdyti pradėjusiu daiktu. Kartais net nesvarbu, kaip dažnai jį naudojate – žala gali būti padaroma net ir nieko nedarant, tiesiog laikant netinkamomis sąlygomis. Tačiau jūsų įrankiai gali visą laiką atrodyti tarsi nauji ir tarnauti ilgiau – užtenka vadovautis keliais elementariais principais.
Kaip išlaikyti savo įrankius tvarkingus ir neleisti jiems rūdyti
© Shutterstock nuotr.

Vieta. Vienas labiausiai metalinius įrankius neigiamai veikiančių veiksnių yra drėgmė. Todėl pirmoji taisyklė - laikykite įrankius sausoje vietoje. Nors virš darbastalio norisi įsirengti laikiklius įrankiams, kas yra tikrai patogu, pirmiausia reikėtų atkreipti dėmesį į patalpos drėgnumą. Gali būti, kad geriausia išeitimi teliks laikyti įrankius stalčiuje gulinčioje įrankių dėžėje – ne ant darbastalio viršaus ir tikrai ne ant garažo grindų. Jei galite rinktis, medinė įrankių dėžė yra geriausi namai jūsų įrankiams, nes medis sugeria bet kokią drėgmę, kuri paprastai nusėda ant jūsų įrankių.

Įprotis. Įpraskite nuvalyti įrankius po kiekvieno naudojimosi ir padėti juos į vietą. Darbo metu ant įrankio gali atsirasti dulkių, riebalų, nuolaužų ir panašiai, todėl pravartu turėti senų nebenaudojamų audinių, kad jais galėtumėte įrankius nuvalyti. Labai svarbu pasižiūrėti, ar po darbo neatsirado reikšmingų pažeidimų ar kitų defektų, įskilimų. Taip ne tik nebūsite nustebinti kitą kartą dirbdami. Tokia inspekcija padės greičiau rasti pirminius rūdžių šaltinius.

Rankinius įrankius, turinčius judančias dalis nepakenks sutepti universaliu aerozoliniu tepalu. Taip pat galima patepti ir kitas metalines įrankio dalis, tačiau reikia vengti, kad tepalas nepatektų ant rankenos, nesvarbu, ji medinė ar plastikinė. Vienas kitas lašas nebus lemiamas, tačiau teks įdėti papildomai pastangų ją valant. Prieš padedant įrankį į vietą, būtina kruopščiai sausu skudurėliu nuvalyti bet kokį alyvos perteklių, tai padės išvengti korozijos.

Kai kurie tam reikalui naudoja automobilinę alyvą, kaip vieną pigiausių būdų. Tokiu atveju skudurėlis paprasčiausiai panardinamas į alyvą, tuomet juo nuvalomi įrankiai, padengiant juos smulkiu alyvos sluoksniu. Po bet kokių maudynių, kuriose metalas sąveikauja su bet kokiais skysčiais, svarbu prisiminti, kad proceso pabaigoje įrankis turi likti visiškai sausas. Tad ir šį kartą, svarbu nušluostyti bet kokį alyvos perteklių švariu audiniu. 

Jeigu jūsų įrankiai jau rodo rūdijimo ženklus, rinkoje egzistuoja daug antikorozinių priemonių, iš kurių greičiausiai vieną kitą esate naudoję kitais atvejais. Taip pat galite papurkšti įrankius universaliu tepalu ir rūdis nutrinti plieno viela ar vieliniu šepečiu. Po to nuplaukite juos šiltu, muiluotu vandeniu ir nušluostykite juos dar kartą su drabužiu ar skuduru, kol visos rūdžių dėmės dings. Tada labai kruopščiai nuvalykite su sausu, švariu skudurėliu. Užtepkite ar užpurkškite ploną sluoksnį universalaus tepalo bei galiausiai vėl nuvalykite visą jos perteklių.

Metalas yra porėtas, o rūdys yra paprastos cheminės reakcijos rezultatas, kuri įvyksta, kai vanduo patenka į metalo poras. Jei įrankiai bus sausi ir padengti plonu alyvos sluoksniu, užkirsite drėgmei galimybę patekti į jūsų įrankių medžiagos poras. Paprasta.

Medinės rankenos. Paminkštinkite nusidėvėjusias, šiurkščias medienos rankenas su vidutinio grūdėtumo švitrine juosta, ypatingai šiurkčioms rankenoms patartina naudoti stambaus grūdėtumo švitrinį popierių, proceso pabaigoje pakeičiant jį švelnesniu. Galiausiai užtepkite ant rankenos storą sluoksnį medienai skirto linų sėmenų aliejaus norėdami pagyvinti ir atjauninti medieną.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Kaip išsirinkti medinius padėklus įvairiems projektams?

Mediniai padėklai yra itin mėgstama mėgėjų meistrų medžiaga, kurią galima panaudoti įvairiems Darau Pats projektams. Jų populiarumas yra susijęs su malonia, šiek tiek sendinta estetika ir prieinamumu. Tad į ką reikia atsižvelgti renkantis medinius padėklus?

Kokių klaidų vengti įsirengiant pirtį?

Pirtis – universalus vandens malonumas, kuriuo gera mėgautis tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metų laiku. Vasarą, šiek tiek atitolus nuo darbų, yra gerai užsiimti projektais, kuriems žiemą nebuvo laiko. Pirties įsirengimas – vienas iš tokių galimų projektų. Kad šis darbas būtų kuo sklandesnis, verta pasimokyti iš dažnai pasitaikančių klaidų.

Terakotinės plytelės: privalumai ir trūkumai

Terakotinės plytelės šį sezoną sulaukė daugiau dėmesio nei įprastai. Tad ką reikėtų žinoti apie jas?

Patarimai, kaip nudažyti medinį baldą purškiamais dažais

Jeigu jaučiate, kad jūsų namams reikalingi pokyčiai, baldų dažymas yra vienas paprasčiausių būdų, kaip greitai ir nesudėtingai erdvei suteikti naują veidą. Dažymas purškiamais dažais yra patrauklus dėl šių priežasčių: baldą nudažyti galima labai greitai; jo paviršius yra padengiamas itin lygiai (ant jo nelieka teptuko paliekamų potėpių); palyginus su kitais dažais, jų džiuvimo laikas yra gerokai trumpesnis. Tiems, kuriems neteko dažyti tokiu būdu, pristatome keletą praktiškų patarimų.

Dūmų detektorius: kodėl jis reikalingas ir kaip jį išsirinkti?

Įsigaliojus priešgaisrinės saugos reikalavimui – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius, žmonės vis aktyviau domisi šiais įrenginiais. Tad kuo svarbus yra dūmų detektorius ir kaip jį išsirinkti?

Kaip panaikinti rūdžių dėmes klozete, vonioje bei kriauklėje?

Rūdžių dėmės ant balto vonios, klozeto ar kriauklės paviršiaus atrodo itin neestetiškai. Nors tokių dėmių šalinimas nėra pati lengviausia užduotis, tačiau egzistuoja ne vienas būdas, kaip su jomis kovoti. Šiame tekste pateikiame penkias technikas, kaip pašalinti tokias „užsispyrusias“ dėmes.

Draudikai: ugnis padaro kelis kartus didesnius nuostolius nei kitos nelaimės (1)

Nuo šio mėnesio pradžios visuose Lietuvos gyvenamuosiuose būstuose – butuose, individualiuose namuose, sodo nameliuose – privaloma įsirengti dūmų detektorius. Draudikai ragina suskubti nespėjusius to padaryti ir užtikrina, kad gaisrą patyrusiems žmonėms žala bus atlyginama ir tais atvejais, jei nukentėjusieji dūmų detektoriaus namuose dar nebus sumontavę.

Ką reikia žinoti apie privalomą statinio projekto ekspertizę?

Nuo 2018 metų neypatingojo daugiabučio namo kapitaliniam remontui privaloma statinio projekto ekspertizė. Ką reikia apie ją žinoti?

Kurių statinio statybos techninės veiklos vadovų pareigas gali atlikti patys statytojai?

Daugumai statytojų jau ne paslaptis, kad statant naujus, rekonstruojant, griaunant ypatinguosius ir neypatinguosius statinius, atnaujinant (modernizuojant) pastatus ne vėliau kaip prieš vieną darbo dieną iki statybos darbų pradžios privaloma Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai (VTPSI) pateikti pranešimą apie statybos pradžią ir pasamdytus (paskirtus) statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovus. Tačiau dažnai iškyla dilema, kuriuos statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovus būtina pasamdyti, o kurių pareigas gali atlikti patys statytojai.