Kaip glaistyti plytelių siūles

 (2)
Siūlių (tarpelių) tarp plytelių glaistymas yra vienas paskutiniųjų veiksmų, kuriuos turite atlikti baigiant kloti plyteles. Jei gražiai, atidžiai tai atliksite, vaizdas bus tikrai puikus.
Kaip glaistyti plytelių siūles
© Shutterstock nuotr.

Reikalingi įrankiai ir medžiagos

Visų pirma reikės glaisto. Tai gali būti cementinis skiedinys su polimerais, kurie užtikrins visišką glaisto išdžiūvimą bei suteiks didesnį atsparumą dėmėms. Tarpelius galima ir gruntuoti, ir ne. Jei tarpeliai platesni, gruntuokite. Jei siauri – tai nebūtina.

Taip pat prireiks:
* Mažos mentelės
* Guminės glaistyklės
* Kempinėlės
* Vandens nuplovimui
* Pirštinių

Pirmasis žingsnis: glaisto užmaišymas

Maišykite mišinį pagal instrukcijas, kol jis taps vienalytis, vienodos konsistencijos ir spalvos. Jei mišinys bus per tirštas, gali tekti pavargti, kol tolygiai užtepsite. Jie bus per skystas – nepakankamai padengs visus tarpelius. Atidžiai išmaišykite vandenį skiesdami. Patartina naudoti švarų vandenį (ne šulinio), kadangi kitaip gali pasilikti baltos spalvos dryžiai.

Išmaišę palikite glaistą 5 minutėms, kad visos sausosios dalelės persigertų, tuomet vėl išmaišykite.

Antrasis žingsnis: glaisto tepimas

Pradėję dirbti nuo vienos pusės, eikite sistemingai pagal plytelių eilę, kad nepaliktumėte neužglaistytų vietų.Mentele ar gumine glaistykle glaistu užpildykite visus tarpelius tarp plytelių.
Laikykite mentelę 45 laipsnių kampu, stebėkite kiekvieną pabraukimą, ar tikrai visi tarpeliai užsipildo glaistu.

Trečiasis žingsnis: valymas kempinėle

Valydami kempinėle galite netyčia persistengti ir nuvalyti per daug glaisto, todėl truputėlį palaukite – bent 15 minučių, kol glaistas įsigers. Tuomet sukamaisiais judesiais nuvalykite plytelių paviršių.
Išplaukite kempinėlę ir valykite dar kartą, naudokite abi kempinėlės puses. Jei po kelių valymų vis dar ant plytelių matysis dryžiai, nuvalykite sausu rankšluosčiu.

Ketvirtasis žingsnis: pakartojimas

Dar kartelį pakartokite antrąjį ir trečiąjį žingsnį, idant išvengtumėte nepadengtų tarpelių.
Penktasis žingsnis: džiovinimas

Dabar palikite kambarį ir neužeikite bent 24 valandas. Per tiek laiko glaistas visiškai išdžius ir galėsite džiaugtis gražiomis grindimis.

Tarpelius taip pat galima sandarinti, tačiau nėra būtina, nes šiais laikais glaistas taip pat turi dėmėms atsparių savybių. Ir vėlgi, bet koks sandarinimas taip patį turi savo “galiojimo laiką”. Sandarinti patariame nebent tose patalpose, kur didelė dėmių tikimybė.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Kaip išsirinkti medinius padėklus įvairiems projektams?

Mediniai padėklai yra itin mėgstama mėgėjų meistrų medžiaga, kurią galima panaudoti įvairiems Darau Pats projektams. Jų populiarumas yra susijęs su malonia, šiek tiek sendinta estetika ir prieinamumu. Tad į ką reikia atsižvelgti renkantis medinius padėklus?

Kokių klaidų vengti įsirengiant pirtį?

Pirtis – universalus vandens malonumas, kuriuo gera mėgautis tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metų laiku. Vasarą, šiek tiek atitolus nuo darbų, yra gerai užsiimti projektais, kuriems žiemą nebuvo laiko. Pirties įsirengimas – vienas iš tokių galimų projektų. Kad šis darbas būtų kuo sklandesnis, verta pasimokyti iš dažnai pasitaikančių klaidų.

Terakotinės plytelės: privalumai ir trūkumai

Terakotinės plytelės šį sezoną sulaukė daugiau dėmesio nei įprastai. Tad ką reikėtų žinoti apie jas?

Patarimai, kaip nudažyti medinį baldą purškiamais dažais

Jeigu jaučiate, kad jūsų namams reikalingi pokyčiai, baldų dažymas yra vienas paprasčiausių būdų, kaip greitai ir nesudėtingai erdvei suteikti naują veidą. Dažymas purškiamais dažais yra patrauklus dėl šių priežasčių: baldą nudažyti galima labai greitai; jo paviršius yra padengiamas itin lygiai (ant jo nelieka teptuko paliekamų potėpių); palyginus su kitais dažais, jų džiuvimo laikas yra gerokai trumpesnis. Tiems, kuriems neteko dažyti tokiu būdu, pristatome keletą praktiškų patarimų.

Dūmų detektorius: kodėl jis reikalingas ir kaip jį išsirinkti?

Įsigaliojus priešgaisrinės saugos reikalavimui – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius, žmonės vis aktyviau domisi šiais įrenginiais. Tad kuo svarbus yra dūmų detektorius ir kaip jį išsirinkti?

Kaip panaikinti rūdžių dėmes klozete, vonioje bei kriauklėje?

Rūdžių dėmės ant balto vonios, klozeto ar kriauklės paviršiaus atrodo itin neestetiškai. Nors tokių dėmių šalinimas nėra pati lengviausia užduotis, tačiau egzistuoja ne vienas būdas, kaip su jomis kovoti. Šiame tekste pateikiame penkias technikas, kaip pašalinti tokias „užsispyrusias“ dėmes.

Draudikai: ugnis padaro kelis kartus didesnius nuostolius nei kitos nelaimės (1)

Nuo šio mėnesio pradžios visuose Lietuvos gyvenamuosiuose būstuose – butuose, individualiuose namuose, sodo nameliuose – privaloma įsirengti dūmų detektorius. Draudikai ragina suskubti nespėjusius to padaryti ir užtikrina, kad gaisrą patyrusiems žmonėms žala bus atlyginama ir tais atvejais, jei nukentėjusieji dūmų detektoriaus namuose dar nebus sumontavę.

Ką reikia žinoti apie privalomą statinio projekto ekspertizę?

Nuo 2018 metų neypatingojo daugiabučio namo kapitaliniam remontui privaloma statinio projekto ekspertizė. Ką reikia apie ją žinoti?

Kurių statinio statybos techninės veiklos vadovų pareigas gali atlikti patys statytojai?

Daugumai statytojų jau ne paslaptis, kad statant naujus, rekonstruojant, griaunant ypatinguosius ir neypatinguosius statinius, atnaujinant (modernizuojant) pastatus ne vėliau kaip prieš vieną darbo dieną iki statybos darbų pradžios privaloma Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai (VTPSI) pateikti pranešimą apie statybos pradžią ir pasamdytus (paskirtus) statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovus. Tačiau dažnai iškyla dilema, kuriuos statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovus būtina pasamdyti, o kurių pareigas gali atlikti patys statytojai.