Kaip geriausia valyti dažymo įrankius po darbo

Nė vienas iš mūsų nemėgsta mėtyti pinigų naujiems įrankiams, tegul ir kainuoja jie nedaug. Vienas iš pavydžių - dažymas teptukais. Absoliuti dauguma teptukų gali atlaikyti ne vieną dažymą, tačiau kai paliekame dažus sukietėti, dažniausiai reikia ieškotis naujo. Skirkime laiko juos tinkamai išplauti ir sutaupysime.
© Shutterstock nuotr.

Viena iš dažniausiai kylančių problemų yra laikina teptukų „konservacija“ - dar liko vietų, kurias reikia nudažyti, bet norite padaryti pertrauką. Tam yra pora gudrybių. Jei pertraukėlė bus trumpa, galite paprasčiausiai pamerkti jį į indą su vandeniu. Kitas variantas – suvyniokite teptuką į aliuminio foliją, maistinę plėvelę arba uždenkite plastikiniu maišeliu.

Jei dažote aliejiniais dažais, teptuką galite tiesiog palikti dažuose, tačiau įsitikinkite, kad jis neliečia indelio dugno. Ilgesnės pertraukos atveju teptuką visgi geriau išplauti.

Niekuomet nepalikite teptuko ilgam ir jo nepamirškite (blogiausia yra palikti teptukus išdžiūti panaudojus aliejinius dažus). Ilgam palikti teptukai būna kieti kaip akmuo, visiškai ištepti dažuose, o dažai - išdžiūvę. Dažnu atveju jie keliauja į šiukšliadėžę.

Valymas

Baigę dažyti kiek įmanoma daugiau dažų nubraukite į tą talpą, iš kurios ėmėte dažus (vonelę, skardinę ir panašiai). Taip ne tik sutaupysite dažų, tačiau ir plauti bus lengviau.

Jeigu dažėte vandens pagrindo dažais, jums prireiks mažiau pastangų jiems išplauti. Tam galite tiesiog pakišti po vandens srove vis patikrindami ar už šerelių nelikę dažų liekanų.

Dažant aliejiniais dažais pirmiausia teptuką reikia nuplauti vaitspiritu ar kitu tirpikliu (pvz, terpentinu). Rekomenduojama tirpiklio supilti į indelį ir palikti teptukus bent porai valandų. Tuomet galima plauti muiluotame vandenyje.

Kaip valyti volelius

Juos geriausia valyti padėklus iš karto po darbo. Voleliai dažniausiai naudojami dažant vandens pagrindo dažais, todėl plaunami taip, kaip ir teptukai. Tiesa, paprastai volelis sugeria didelį kiekį dažų, todėl plovimas gali užtrukti ilgiau. Volelius galite valyti ir skiedikliais.

Kiti įrankiai

Mentelių skiedikliais geriau nevalykite - šios medžiagos gali jas pažeisti. Valykite naudodami drungną vandenį bei skalbiklį.

Tapetavimo įrankiai: Tapetams naudojami klijai, kaip ir dažai, turi labai panašią erzinančią savybę kietėti, todėl geriau pabaigus darbą juos nuvalyti ne tik iškart, tačiau kartas nuo karto pavalyti ir darbo metu, jei ant jų patenka klijų. Nuvalykite juos švariu drėgnu skudurėliu. Klijus iš teptukų galite pašalinti skalbiklio ir šilto vandens pagalba.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Dūmų detektorius: kodėl jis reikalingas ir kaip jį išsirinkti?

Įsigaliojus priešgaisrinės saugos reikalavimui – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius, žmonės vis aktyviau domisi šiais įrenginiais. Tad kuo svarbus yra dūmų detektorius ir kaip jį išsirinkti?

Kaip panaikinti rūdžių dėmes klozete, vonioje bei kriauklėje?

Rūdžių dėmės ant balto vonios, klozeto ar kriauklės paviršiaus atrodo itin neestetiškai. Nors tokių dėmių šalinimas nėra pati lengviausia užduotis, tačiau egzistuoja ne vienas būdas, kaip su jomis kovoti. Šiame tekste pateikiame penkias technikas, kaip pašalinti tokias „užsispyrusias“ dėmes.

Draudikai: ugnis padaro kelis kartus didesnius nuostolius nei kitos nelaimės (1)

Nuo šio mėnesio pradžios visuose Lietuvos gyvenamuosiuose būstuose – butuose, individualiuose namuose, sodo nameliuose – privaloma įsirengti dūmų detektorius. Draudikai ragina suskubti nespėjusius to padaryti ir užtikrina, kad gaisrą patyrusiems žmonėms žala bus atlyginama ir tais atvejais, jei nukentėjusieji dūmų detektoriaus namuose dar nebus sumontavę.

Ką reikia žinoti apie privalomą statinio projekto ekspertizę?

Nuo 2018 metų neypatingojo daugiabučio namo kapitaliniam remontui privaloma statinio projekto ekspertizė. Ką reikia apie ją žinoti?

Kurių statinio statybos techninės veiklos vadovų pareigas gali atlikti patys statytojai?

Daugumai statytojų jau ne paslaptis, kad statant naujus, rekonstruojant, griaunant ypatinguosius ir neypatinguosius statinius, atnaujinant (modernizuojant) pastatus ne vėliau kaip prieš vieną darbo dieną iki statybos darbų pradžios privaloma Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai (VTPSI) pateikti pranešimą apie statybos pradžią ir pasamdytus (paskirtus) statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovus. Tačiau dažnai iškyla dilema, kuriuos statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovus būtina pasamdyti, o kurių pareigas gali atlikti patys statytojai.

Dūmų detektoriai: ką reikia žinoti apie naujus reikalavimus? (2)

Nuo gegužės 1 d. Lietuvoje įsigaliojo priešgaisrinės saugos reikalavimas – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius. Juos turi įsirengti tiek butų, tiek individualių namų, tiek sodo namelių savininkai.

Kas geriau vonios kambaryje – vinilinės ar keramikinės plytelės?

Nors vinilinės bei keramikinės plytelės iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti visiškai nepanašios, tačiau vonios kambario apdailos kontekste skirtumai tarp jų gerokai sumažėja. Pirmiausia taip yra todėl, nes abi šios grindų dangos pasižymi dideliu atsparumu drėgmei, kuris yra be galo svarbus šiai erdvei. Nors konkretaus atsakymo, kuri danga yra labiau tinkama voniai, nėra, šiame tekste pateiksime vilinilnių bei keramikinių plytelių palyginimą, kuris gali padėti apsispręsti.

Kaip gyventi sandariame name?

Jau ankstesniuose savo straipsniuose nagrinėjau vėdinimo svarbą ir jo įtaką pastato energiniam efektyvumui. Ekspertizių metu vėl ir vėl susiduriu su šios srities klaidomis, todėl nusprendžiau dar kartą sugrįžti prie šios temos.

Bambukinės grindys: kokie yra jų didžiausi pliusai bei minusai?

Bambukinės grindys savo savybėmis kartais gali pasirodyti labai panašios į medžio masyvo grindis, nors iš tiesų jos yra gaminamos iš žolinio tipo augalo – bambuko. Šios grindys pasižymi daugeliu kietmedžio grindų privalumų, tačiau taip pat galima išskirti ir kelis svarbius pažeidžiamumus. Taigi ką reikėtų žinoti apie šią grindų dangą, prieš nusprendžiant ja iškloti namų grindis?

8 praktiški patarimai, kaip paruošti sienas dažymui

Sienų dažymas – greitas ir nesudėtingas būdas, kuris iš pagrindų gali atnaujinti interjerą ir sutikti jam parinktą nuotaiką. Šį apdailos darbą, turint šiek tiek praktikos ir žinių, gali atlikti kiekvienas. Pateikiame keletą praktiškų patarimų, kaip pasiruošti šiam darbui.