Kaip geriausia pašalinti tapetus

 (1)
Tapetai, kurie vos prieš keletą metų atrodė labai stilingi, gali greitai pabosti ir būtent todėl jūs ir norite juos nulupti nuo savo sienų. Tapetų lupimas nėra linksmas darbas, bet gera žinia yra tai, kad jis bent jau nėra sunkus, tiesiog užimantis daug laiko ir kartais erzinantis. Neskubėkite ir priminkite sau, kaip gražiai atrodys nauja siena, kai tik nuo jos nulupsite tą seną ir bjaurų tapetą.
© Shutterstock nuotr.

Tapetų nulupimas

Būdas, kuriuo dauguma mūsų lupa tapetus, reikalauja šiek tiek pasirengimo, keleto įrankių ir ganėtinai daug kantrybės. Gera mintis yra pradėti patraukiant visus baldus kambaryje nuo sienų, bent jau į centrą, kad turėtumėte erdvės darbui. Kita gera mintis yra išskleisti pašluostes ant grindų, kur nuo sienų nuiminėjate tapetus.

Plaunami tapetai paprastai yra padengti danga, apsaugančia klijus nuo vandens, taigi jums reikia pradurti keletą skylių tapeto paviršiuje. Palengva braukite per paviršių darbiniu peiliu (tiks ir glaisto peilis), bet per smarkiai braukiant lengvai galima pradurti ne tik tapetų popierių, bet ir pažeisti paviršių po juo. Atsargiai pradurkite tapetą, sukurdami daugybę mažų skylučių jo paviršiuje, kurios leidžia drėgmei pasiekti klijus.

Subadę tapetus, sudrėkinkite sienas naudodami purškiklius arba kempines šilto vandens ir acto skiediniu ir palikite bent jau pusei valandos. Taip pat galima nusipirkti tapetų nuėmimo skysčio vietinėje statybinių medžiagų parduotuvėje.

Po maždaug pusės valandos, paimkite tapeto siūlės kraštą ir švelniai patraukite atgal. Jei jums sekasi - ji atsiplėš, bet greičiausiai reikės panaudoti tapetų gremžtuką (glaisto peilį plačiais ašmenimis) laikomą mažu kampu, kad atluptų popierių gabalais. Šalindami pirmąją dalį būkite pasiruošę purškiklį su tapetų nuėmikliu, kad galėtumėte papurkšti ant probleminių vietų.

Sienų valymas ir remontas

Kai nulupsite tapetus, turėsite dar porą darbelių. Pirma, jums reikės pašalinti visus klijus, likusius ant sienos. Be to, jei tapetai klijuoti ant GK plokštės, jums reikia užtaisyti visas jūsų gremžtuko padarytas skyles. Jei tai yra tik mažos skylutės, užtaisykite jas gipso arba glaisto mišiniu ir išlyginkite. Leiskite joms džiūti per naktį, nušlifuokite perteklių, užtepkite gruntą ir būsite pasiruošę dažymui.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Dūmų detektorius: kodėl jis reikalingas ir kaip jį išsirinkti?

Įsigaliojus priešgaisrinės saugos reikalavimui – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius, žmonės vis aktyviau domisi šiais įrenginiais. Tad kuo svarbus yra dūmų detektorius ir kaip jį išsirinkti?

Kaip panaikinti rūdžių dėmes klozete, vonioje bei kriauklėje?

Rūdžių dėmės ant balto vonios, klozeto ar kriauklės paviršiaus atrodo itin neestetiškai. Nors tokių dėmių šalinimas nėra pati lengviausia užduotis, tačiau egzistuoja ne vienas būdas, kaip su jomis kovoti. Šiame tekste pateikiame penkias technikas, kaip pašalinti tokias „užsispyrusias“ dėmes.

Draudikai: ugnis padaro kelis kartus didesnius nuostolius nei kitos nelaimės (1)

Nuo šio mėnesio pradžios visuose Lietuvos gyvenamuosiuose būstuose – butuose, individualiuose namuose, sodo nameliuose – privaloma įsirengti dūmų detektorius. Draudikai ragina suskubti nespėjusius to padaryti ir užtikrina, kad gaisrą patyrusiems žmonėms žala bus atlyginama ir tais atvejais, jei nukentėjusieji dūmų detektoriaus namuose dar nebus sumontavę.

Ką reikia žinoti apie privalomą statinio projekto ekspertizę?

Nuo 2018 metų neypatingojo daugiabučio namo kapitaliniam remontui privaloma statinio projekto ekspertizė. Ką reikia apie ją žinoti?

Kurių statinio statybos techninės veiklos vadovų pareigas gali atlikti patys statytojai?

Daugumai statytojų jau ne paslaptis, kad statant naujus, rekonstruojant, griaunant ypatinguosius ir neypatinguosius statinius, atnaujinant (modernizuojant) pastatus ne vėliau kaip prieš vieną darbo dieną iki statybos darbų pradžios privaloma Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai (VTPSI) pateikti pranešimą apie statybos pradžią ir pasamdytus (paskirtus) statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovus. Tačiau dažnai iškyla dilema, kuriuos statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovus būtina pasamdyti, o kurių pareigas gali atlikti patys statytojai.

Dūmų detektoriai: ką reikia žinoti apie naujus reikalavimus? (2)

Nuo gegužės 1 d. Lietuvoje įsigaliojo priešgaisrinės saugos reikalavimas – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius. Juos turi įsirengti tiek butų, tiek individualių namų, tiek sodo namelių savininkai.

Kas geriau vonios kambaryje – vinilinės ar keramikinės plytelės?

Nors vinilinės bei keramikinės plytelės iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti visiškai nepanašios, tačiau vonios kambario apdailos kontekste skirtumai tarp jų gerokai sumažėja. Pirmiausia taip yra todėl, nes abi šios grindų dangos pasižymi dideliu atsparumu drėgmei, kuris yra be galo svarbus šiai erdvei. Nors konkretaus atsakymo, kuri danga yra labiau tinkama voniai, nėra, šiame tekste pateiksime vilinilnių bei keramikinių plytelių palyginimą, kuris gali padėti apsispręsti.

Kaip gyventi sandariame name?

Jau ankstesniuose savo straipsniuose nagrinėjau vėdinimo svarbą ir jo įtaką pastato energiniam efektyvumui. Ekspertizių metu vėl ir vėl susiduriu su šios srities klaidomis, todėl nusprendžiau dar kartą sugrįžti prie šios temos.

Bambukinės grindys: kokie yra jų didžiausi pliusai bei minusai?

Bambukinės grindys savo savybėmis kartais gali pasirodyti labai panašios į medžio masyvo grindis, nors iš tiesų jos yra gaminamos iš žolinio tipo augalo – bambuko. Šios grindys pasižymi daugeliu kietmedžio grindų privalumų, tačiau taip pat galima išskirti ir kelis svarbius pažeidžiamumus. Taigi ką reikėtų žinoti apie šią grindų dangą, prieš nusprendžiant ja iškloti namų grindis?

8 praktiški patarimai, kaip paruošti sienas dažymui

Sienų dažymas – greitas ir nesudėtingas būdas, kuris iš pagrindų gali atnaujinti interjerą ir sutikti jam parinktą nuotaiką. Šį apdailos darbą, turint šiek tiek praktikos ir žinių, gali atlikti kiekvienas. Pateikiame keletą praktiškų patarimų, kaip pasiruošti šiam darbui.