Kaip efektyviai nulupti tapetus

Nors tapetų lupimas yra labai nuobodus darbas, tačiau jei norite iš naujo dekoruoti namus, pirmiausia turite atsikratyti senųjų tapetų. Tai galima padaryti net keliais būdais - telieka pasirinkti efektyviausią
Kaip efektyviai nulupti tapetus
© Shutterstock nuotr.

Jums reikės:

• Tapetus garinančio prietaiso
• Gremžtuko
• Apdangalų nuo dulkių
• Guminių pirštinių
• Nailoninių šveitimo kempinėlių
• Kibiro
• Tapetų raižiklio
• Tinko glaisto
• Lankstaus sandarinimo glaisto

Laikas darbui: viena diena mažam arba vidutinio dydžio kambariui. Prieš klijuojant naujus tapetus dar pusdienio jums prireiks užglaistyti skyles ir įtrūkimus bei nušlifuoti grubias sritis.

Prieš pradėdami lupti tapetus:

Iš kambario išneškite baldus ir apdenkite jį apdangalais nuo dulkių, kurie apsaugos grindis. Atidarykite langą ir uždarykite visas vidaus duris.

1 žingsnis: sušlapinkite tapetus specialiu tapetus garinančiu prietaisu

Norėdami, kad vanduo ir garas padėtų jums darbuotis, suraižykite tapetų paviršių tapetų raižikliu. Galite tai padaryti ir su rankdarbių peiliu, tačiau nespauskite jo per stipriai, kad nesugadintumėte tinko.

Patarimas: Jei neturite specialaus tapetus garinančio prietaiso, sušlapinkite tapetus šiltu vandeniu ir leiskite jiems suminkštėti apie 20 minučių.

2 žingsnis: specialaus tapetus garinančio prietaiso naudojimas

Įjunkite prietaisą ir metodiškai darbuokitės juo ant pirmos sienos. Atidrėkusius tapetus nugramdykite gremžtuku.

Patarimas: darbuotis reikia nuo sienos viršaus link apačios, kad vanduo iš prietaiso varvėtų ant tapetų, kuriuos reikia nulupti.

3 žingsnis: nulupkite tapetus

Lupkite vieną tapetų juostą po kitos, kol apeisite visą kambarį. Kai kurias vietas gali tekti dar šiek tiek pagarinti.

Patarimas: kai tapetus nulupsite, ant sienos paviršiaus pastebėsite likusius senų klijų likučius. Tai gali sugadinti jūsų naująją apdailą, todėl su nailoninėmis šveitimo kempinėlėmis ir karštu muiluotu vandeniu kruopščiai nušveiskite sienas.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Dūmų detektorius: kodėl jis reikalingas ir kaip jį išsirinkti?

Įsigaliojus priešgaisrinės saugos reikalavimui – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius, žmonės vis aktyviau domisi šiais įrenginiais. Tad kuo svarbus yra dūmų detektorius ir kaip jį išsirinkti?

Kaip panaikinti rūdžių dėmes klozete, vonioje bei kriauklėje?

Rūdžių dėmės ant balto vonios, klozeto ar kriauklės paviršiaus atrodo itin neestetiškai. Nors tokių dėmių šalinimas nėra pati lengviausia užduotis, tačiau egzistuoja ne vienas būdas, kaip su jomis kovoti. Šiame tekste pateikiame penkias technikas, kaip pašalinti tokias „užsispyrusias“ dėmes.

Draudikai: ugnis padaro kelis kartus didesnius nuostolius nei kitos nelaimės (1)

Nuo šio mėnesio pradžios visuose Lietuvos gyvenamuosiuose būstuose – butuose, individualiuose namuose, sodo nameliuose – privaloma įsirengti dūmų detektorius. Draudikai ragina suskubti nespėjusius to padaryti ir užtikrina, kad gaisrą patyrusiems žmonėms žala bus atlyginama ir tais atvejais, jei nukentėjusieji dūmų detektoriaus namuose dar nebus sumontavę.

Ką reikia žinoti apie privalomą statinio projekto ekspertizę?

Nuo 2018 metų neypatingojo daugiabučio namo kapitaliniam remontui privaloma statinio projekto ekspertizė. Ką reikia apie ją žinoti?

Kurių statinio statybos techninės veiklos vadovų pareigas gali atlikti patys statytojai?

Daugumai statytojų jau ne paslaptis, kad statant naujus, rekonstruojant, griaunant ypatinguosius ir neypatinguosius statinius, atnaujinant (modernizuojant) pastatus ne vėliau kaip prieš vieną darbo dieną iki statybos darbų pradžios privaloma Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai (VTPSI) pateikti pranešimą apie statybos pradžią ir pasamdytus (paskirtus) statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovus. Tačiau dažnai iškyla dilema, kuriuos statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovus būtina pasamdyti, o kurių pareigas gali atlikti patys statytojai.

Dūmų detektoriai: ką reikia žinoti apie naujus reikalavimus? (2)

Nuo gegužės 1 d. Lietuvoje įsigaliojo priešgaisrinės saugos reikalavimas – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius. Juos turi įsirengti tiek butų, tiek individualių namų, tiek sodo namelių savininkai.

Kas geriau vonios kambaryje – vinilinės ar keramikinės plytelės?

Nors vinilinės bei keramikinės plytelės iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti visiškai nepanašios, tačiau vonios kambario apdailos kontekste skirtumai tarp jų gerokai sumažėja. Pirmiausia taip yra todėl, nes abi šios grindų dangos pasižymi dideliu atsparumu drėgmei, kuris yra be galo svarbus šiai erdvei. Nors konkretaus atsakymo, kuri danga yra labiau tinkama voniai, nėra, šiame tekste pateiksime vilinilnių bei keramikinių plytelių palyginimą, kuris gali padėti apsispręsti.

Kaip gyventi sandariame name?

Jau ankstesniuose savo straipsniuose nagrinėjau vėdinimo svarbą ir jo įtaką pastato energiniam efektyvumui. Ekspertizių metu vėl ir vėl susiduriu su šios srities klaidomis, todėl nusprendžiau dar kartą sugrįžti prie šios temos.

Bambukinės grindys: kokie yra jų didžiausi pliusai bei minusai?

Bambukinės grindys savo savybėmis kartais gali pasirodyti labai panašios į medžio masyvo grindis, nors iš tiesų jos yra gaminamos iš žolinio tipo augalo – bambuko. Šios grindys pasižymi daugeliu kietmedžio grindų privalumų, tačiau taip pat galima išskirti ir kelis svarbius pažeidžiamumus. Taigi ką reikėtų žinoti apie šią grindų dangą, prieš nusprendžiant ja iškloti namų grindis?

8 praktiški patarimai, kaip paruošti sienas dažymui

Sienų dažymas – greitas ir nesudėtingas būdas, kuris iš pagrindų gali atnaujinti interjerą ir sutikti jam parinktą nuotaiką. Šį apdailos darbą, turint šiek tiek praktikos ir žinių, gali atlikti kiekvienas. Pateikiame keletą praktiškų patarimų, kaip pasiruošti šiam darbui.