Kaip dažnai turėtumėte valyti įrankius

Vienas dažniausiai užduodamų klausimų technikos specialistams – kaip dažnai reikėtų valyti įrankius? Reguliarus įrankių valymas ne tik prailgina jų tarnavimo laiką, bet ir pagerina darbo našumą bei neleidžia jiems rūdyti.
© Shutterstock nuotr.

Šiam darbui jums reikės universalaus tepalo. Jis greitai pašalina drėgmę nuo metalinių paviršių, taip apsaugodamas jūsų įrankius nuo rūdžių. Tepkite jį ant nuolat judančių prietaiso dalių, taip prailginsite jų tarnavimo laiką.

Terkšlės ir dantračiai, esantys elektriniuose įrankiuose, atliekantys tam tikras funkcijas, visuomet privalo būti sutepti. Kad išvengtumėte susidėvėjimo, vietas reguliariai valykite teptuku ir purkškite tepalu, susidariusį perteklių valykite pūkelių ar medvilnės neturinčiu audiniu. Šiose judriose vietose susikaupus dideliam pertekliui dulkių atsiranda tempimas ar netgi deformacija.

Kadangi norime, kad elektriniai įrankiai mums tarnautų ilgą laiką, privalome juos reguliariai valyti ir išlaikyti gerame stovyje. Jei turite pjovimo stakles, pirmiausia iš sunkiai prieinamų vietų dulkių siurbliu pašalinkite susikaupusias dulkes bei nuosėdas, kitas vietas paprasčiausiai nuvalykite teptuku. Kai prietaisas bus švarus, judančias dalis sutepkite lubrikaciniu tepalu, o susidariusį lubrikanto perteklių nuvalykite šluoste, kad šiose vietose nesikauptų dulkės.

Mažesnius įrankius, tokius kaip diskinį pjūklą, siaurapjūklį ar kampinį šlifuoklį laikykite švarioje vietoje, atokiai nuo dulkių ar kitų nešvarumų. Šiems įrankiams valyti naudokite mažą teptuką bei universalų tepalą. Didelį dėmesį atkreipkite į siaurapjūklio ašmenų blokavimo mechanizmą, kadangi būtent čia susikaupusios dulkės gali jį sugadinti.

Įrankiai, turintys dulkių filtrus ar nusiurbimo angas, pavyzdžiui, šlifuokliai, privalo būti išvalomi po kiekvieno naudojimo, antraip laikui bėgant angos užsikimš, o tai gali sukelti variklio perkaitimą. Taip pat integruoti dulkių filtrai efektyviai veiks tik tuomet, jei reguliariai juos valysite.

Kitas šlifuoklio komponentas, kurį turėtumėte prižiūrėti yra šlifavimo diskas. Net ir po vienintelio naudojimo šlifuoklis užsikemša dulkėmis, todėl baigę darbus skirkite bent 5 minutes įrankio valymui. Valydami aštrius daiktus, tokius kaip diskinio pjūklo ašmenys, dėvėkite apsaugines pirštines.

Visus įrankius ir jų priedus laikykite švariose, sandariose talpyklose. Kad nesikauptų, drėgmė į jas galite įdėti silikagelio sausiklių.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Dūmų detektorius: kodėl jis reikalingas ir kaip jį išsirinkti?

Įsigaliojus priešgaisrinės saugos reikalavimui – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius, žmonės vis aktyviau domisi šiais įrenginiais. Tad kuo svarbus yra dūmų detektorius ir kaip jį išsirinkti?

Kaip panaikinti rūdžių dėmes klozete, vonioje bei kriauklėje?

Rūdžių dėmės ant balto vonios, klozeto ar kriauklės paviršiaus atrodo itin neestetiškai. Nors tokių dėmių šalinimas nėra pati lengviausia užduotis, tačiau egzistuoja ne vienas būdas, kaip su jomis kovoti. Šiame tekste pateikiame penkias technikas, kaip pašalinti tokias „užsispyrusias“ dėmes.

Draudikai: ugnis padaro kelis kartus didesnius nuostolius nei kitos nelaimės (1)

Nuo šio mėnesio pradžios visuose Lietuvos gyvenamuosiuose būstuose – butuose, individualiuose namuose, sodo nameliuose – privaloma įsirengti dūmų detektorius. Draudikai ragina suskubti nespėjusius to padaryti ir užtikrina, kad gaisrą patyrusiems žmonėms žala bus atlyginama ir tais atvejais, jei nukentėjusieji dūmų detektoriaus namuose dar nebus sumontavę.

Ką reikia žinoti apie privalomą statinio projekto ekspertizę?

Nuo 2018 metų neypatingojo daugiabučio namo kapitaliniam remontui privaloma statinio projekto ekspertizė. Ką reikia apie ją žinoti?

Kurių statinio statybos techninės veiklos vadovų pareigas gali atlikti patys statytojai?

Daugumai statytojų jau ne paslaptis, kad statant naujus, rekonstruojant, griaunant ypatinguosius ir neypatinguosius statinius, atnaujinant (modernizuojant) pastatus ne vėliau kaip prieš vieną darbo dieną iki statybos darbų pradžios privaloma Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai (VTPSI) pateikti pranešimą apie statybos pradžią ir pasamdytus (paskirtus) statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovus. Tačiau dažnai iškyla dilema, kuriuos statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovus būtina pasamdyti, o kurių pareigas gali atlikti patys statytojai.

Dūmų detektoriai: ką reikia žinoti apie naujus reikalavimus? (2)

Nuo gegužės 1 d. Lietuvoje įsigaliojo priešgaisrinės saugos reikalavimas – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius. Juos turi įsirengti tiek butų, tiek individualių namų, tiek sodo namelių savininkai.

Kas geriau vonios kambaryje – vinilinės ar keramikinės plytelės?

Nors vinilinės bei keramikinės plytelės iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti visiškai nepanašios, tačiau vonios kambario apdailos kontekste skirtumai tarp jų gerokai sumažėja. Pirmiausia taip yra todėl, nes abi šios grindų dangos pasižymi dideliu atsparumu drėgmei, kuris yra be galo svarbus šiai erdvei. Nors konkretaus atsakymo, kuri danga yra labiau tinkama voniai, nėra, šiame tekste pateiksime vilinilnių bei keramikinių plytelių palyginimą, kuris gali padėti apsispręsti.

Kaip gyventi sandariame name?

Jau ankstesniuose savo straipsniuose nagrinėjau vėdinimo svarbą ir jo įtaką pastato energiniam efektyvumui. Ekspertizių metu vėl ir vėl susiduriu su šios srities klaidomis, todėl nusprendžiau dar kartą sugrįžti prie šios temos.

Bambukinės grindys: kokie yra jų didžiausi pliusai bei minusai?

Bambukinės grindys savo savybėmis kartais gali pasirodyti labai panašios į medžio masyvo grindis, nors iš tiesų jos yra gaminamos iš žolinio tipo augalo – bambuko. Šios grindys pasižymi daugeliu kietmedžio grindų privalumų, tačiau taip pat galima išskirti ir kelis svarbius pažeidžiamumus. Taigi ką reikėtų žinoti apie šią grindų dangą, prieš nusprendžiant ja iškloti namų grindis?

8 praktiški patarimai, kaip paruošti sienas dažymui

Sienų dažymas – greitas ir nesudėtingas būdas, kuris iš pagrindų gali atnaujinti interjerą ir sutikti jam parinktą nuotaiką. Šį apdailos darbą, turint šiek tiek praktikos ir žinių, gali atlikti kiekvienas. Pateikiame keletą praktiškų patarimų, kaip pasiruošti šiam darbui.